30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: námitka podjatosti  (Přečteno 49300 krát)

garlic

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
námitka podjatosti
« kdy: 03 Června 2015, 08:02:57 »

Nemáte někdo už zpracovanou námitku podjatosti? Tentokrát řeším přestupek s telekomunikačním úřadem, takže klasická s příjmem obce nelze použít.
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #1 kdy: 03 Června 2015, 08:40:01 »

Nevznášel jsem námitku proti celému úřadu ale proti konkrétní osobě. V protokolu z ústního jednání mám:

V souladu s ustanovením §14 odst. 2 zákona 500/2004 Sb. vznáším námitku podjatosti úřední osoby prap. Mgr. V. P. Tuto námitku odůvodňuji skutečností že se tato osoba........ V souladu se správním řádem se domáhám toho aby tato osoba byla vyloučena z veškerých úkonů jež mohou ovlivnit výsledek řízení.


Stačilo to - nadřízený rozhodl až po měsíci, odvolal jsem se a nadřízenému orgánu trvalo rozhodnutí další 4 měsíce.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2015, 13:04:49 »

Tak námitka podjatosti se dá postavit na čemkoliv, pokud Vám jde jen o čas, tak tam můžete napsat, že vás znervózňuje, že má ouřada při jednání růžové ponožky a tím pádem bude určitě rozhodovat ve váš neprospěch, protože jste mu dříve řekl, že se Vám růžová nelíbí. :)
IP zaznamenána

vze

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2015, 14:18:55 »

Jak bych měl formulovat námitku podjatosti když policista při výslechu svědků vypověděl že: ...v obci... "byla tam třicítka, kvůli tomu jsme tam museli být".
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2015, 16:45:02 »

Podjaty neni policajt co Vas zmeril. (Ten je jen natvrdly, ale s tim bohuzel nic nenadelate.) Podjaty je jeho nadrizeny co ho tam poslal, protoze jeho odmenovani zavisi na poctu udelenych pokut a podjaty je urednik, ktery s Vami vede spravko, protoze udelena pokuta je prijmem uradu, ktery urednika zamestnava.
Citace: vzor
            
Věc: Námitka podjatosti podle ust. § 14 zák. č. 500/2004 Sb., správního řádu

Tímto v souladu s ust. § 14 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu (dále jen SprŘ),
vznáším
námitku podjatosti

XXXXXXXXXXX, referentky správního řízení.

Odůvodnění:
1) Vůči mně jako obviněnému je vedeno správní řízení ve věci údajného spáchání přestupku, za který se podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (dále jen ZoPPK), ukládá sankce v podobě pokuty.
2) Podle ust. § 125e odst. 6 ZoPPK pokuty vybírá orgán, který je uložil. Příjem z pokut je příjmem rozpočtu, ze kterého je hrazena činnost orgánu, který pokutu uložil. Příjem z pokut je tedy příjmem ........ XXXXXX doplnit prislusne vazby uradu.
3) XXXXXXX je tedy přímo hmotně zainteresována na tom ukončit správní řízení co nejrychleji, uznat obviněného vinným a uložit mu pokutu, neboť to pro chod úřadu znamená přímé finanční obohacení.
4) Z výše uvedeného tedy vyplývá, že XXX má s ohledem na svůj poměr k věci takový zájem na výsledku řízení, pro nějž lze pochybovat o jejich nepodjatosti ve smyslu ust. § 14 odst. 1 SprŘ.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

vze

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #5 kdy: 19 Července 2015, 17:38:40 »

Aha, děkuju za šablonu. V jiném vlákně ke stejné věci jsem zjistil že podjatý je ouřada už jen tím že mi zakázal pořídit audio z ústního jednání. (http://30kmh.cz/index.php?topic=1711.0)
Stačí jim poslat jednu námitku, nebo do toho zamontovat obě dvě?
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #6 kdy: 20 Července 2015, 13:41:37 »

Podjaty neni policajt co Vas zmeril. (Ten je jen natvrdly, ale s tim bohuzel nic nenadelate.) Podjaty je jeho nadrizeny co ho tam poslal, protoze jeho odmenovani zavisi na poctu udelenych pokut a podjaty je urednik, ktery s Vami vede spravko, protoze udelena pokuta je prijmem uradu, ktery urednika zamestnava.
Citace: vzor
            
Věc: Námitka podjatosti podle ust. § 14 zák. č. 500/2004 Sb., správního řádu

Tímto v souladu s ust. § 14 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu (dále jen SprŘ),
vznáším
námitku podjatosti

XXXXXXXXXXX, referentky správního řízení.

Odůvodnění:
1) Vůči mně jako obviněnému je vedeno správní řízení ve věci údajného spáchání přestupku, za který se podle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (dále jen ZoPPK), ukládá sankce v podobě pokuty.
2) Podle ust. § 125e odst. 6 ZoPPK pokuty vybírá orgán, který je uložil. Příjem z pokut je příjmem rozpočtu, ze kterého je hrazena činnost orgánu, který pokutu uložil. Příjem z pokut je tedy příjmem ........ XXXXXX doplnit prislusne vazby uradu.
3) XXXXXXX je tedy přímo hmotně zainteresována na tom ukončit správní řízení co nejrychleji, uznat obviněného vinným a uložit mu pokutu, neboť to pro chod úřadu znamená přímé finanční obohacení.
4) Z výše uvedeného tedy vyplývá, že XXX má s ohledem na svůj poměr k věci takový zájem na výsledku řízení, pro nějž lze pochybovat o jejich nepodjatosti ve smyslu ust. § 14 odst. 1 SprŘ.

Takovouhle namitku mi zamitl jak MeU, tak i kraj. Pokud by nekoho zajimaly duvody, mohu prilozit scan z odvolani z kraje.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #7 kdy: 20 Července 2015, 13:49:24 »

Takovouhle namitku mi zamitl jak MeU, tak i kraj. Pokud by nekoho zajimaly duvody, mohu prilozit scan z odvolani z kraje.

Tak namitka se nepodava proto, ze by se resil podjaty SO, namitka se primarne podava z duvodu aktivniho pristupu k delce rizeni, pripadne jako vhodna distraction urednika v urcity moment, nebo v urcitych specifickych pripadech misto omluvenky z jednani. V kazdem pripade je klicovy timing.
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #8 kdy: 20 Července 2015, 13:53:05 »

Takovouhle namitku mi zamitl jak MeU, tak i kraj. Pokud by nekoho zajimaly duvody, mohu prilozit scan z odvolani z kraje.

Tak namitka se nepodava proto, ze by se resil podjaty SO, namitka se primarne podava z duvodu aktivniho pristupu k delce rizeni, pripadne jako vhodna distraction urednika v urcity moment, nebo v urcitych specifickych pripadech misto omluvenky z jednani. V kazdem pripade je klicovy timing.

Moje chyba, spatne jsem se vyjadril. Na namitku reagovali jen pripisem (zadne usneseni, podrzel to i kraj) a vliv na delku rizeni to nemelo zadny, maximalne v radu dnu...
IP zaznamenána

bussobusso

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #9 kdy: 20 Července 2015, 14:33:10 »

Mně se osvědčil vzor námitky, který mi poskytl pk202. Má dvě části - obecnou, kde se namítá podjatost celého úřadu, kvůli finanční zainteresovanosti a konkrétní, kde sečtete konkrétnímu ouřadovi jeho excesy. Námitka byla použita místo omluvenky, z úřadu přišlo usnesení o doplnění první části. Tu jsem tautologicky doplnil a jako bonus jim k tomu poslal dvě stížnosti. Zatím je přes měsíc klid.
« Poslední změna: 20 Července 2015, 14:37:55 od bussobusso »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #10 kdy: 03 Září 2015, 19:36:05 »

Jen taková poznámka — námitka podjatosti podána v případě jednoho přestupkového řízení. Už je temu více jak dva měsíce a je stále ticho po pěšině. Ve všech směrech. S ohledem na to, jak to napřed tlačili co nejrychleji dopředu… :-)
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #11 kdy: 04 Září 2015, 09:39:43 »

Zdravim-mne se shodou okolnosti podarilo udelat tandem(pracovne Kornet  8) ).Podjatost podana pred vyslechem svedka na urceneho urednika.Nasledne to za 3 minuty smetl nadrizeny ze stolu a pokracovalo se.Tak jsem podal podjatost na nadrizeneho.Vedouci odboru to taky smetla za 10 dni ovsem tak ze se proste vubec nikdo nezabyval predmetem namitek proste ZNEUZITI prava a slus.Opet podjatost  na vedouci odboru s tim ze jsem na konci textu pouzil " V souladu se správním řádem se domáhám toho aby tato osoba a vlastně celý  spravní uřad XY byl vyloučen z veškerých úkonů jež mohou ovlivnit výsledek řízení "coz jim nebylo jasne a pozadali o doplneni kdo to jmenne je - dalsi cas.. ;) .Nasledne mi tajemnice zamitla podjatost na vedouci odboru ale opet se resila jen kravina kdy mne omylem titulovali a ja to tam pripsal do hromady dalsich namitek - na tom to shodila a vyrizeno :D. Vzdy jsem podal odvolani a pekne tam rozmaznul jejich urednicke prasarny a doplnil "Tímto podávám stížnost proti XY  dle §175/1-500/2004 pro podezření z nesprávného postupu správního organu.Důvody jsou uvedeny výše."
Vzdy vyuzito 10 dni na doruceni- pravoplatne az po....
No a tim to zhaslo...Do prekluze 8 dni  ;D
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #12 kdy: 04 Září 2015, 10:58:10 »

To smetení ze stolu během tří minut si nesmí dovolit, protože „O námitce rozhodne bezodkladně usnesením služebně nadřízený úřední osoby.”

Ale to usnesení „se účastníkům oznamuje doručením stejnopisu písemného vyhotovení do vlastních rukou nebo ústním vyhlášením. Nestanoví-li zákon jinak, má ústní vyhlášení účinky oznámení pouze v případě, že se účastník současně vzdá nároku na doručení písemného vyhotovení rozhodnutí.”

Takže bych volil raději podání podjatosti a následně „na shledanou”.
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #13 kdy: 04 Září 2015, 12:32:43 »

Ano-ale-zákony bez sankci jsou pro uredniky k smichu.Oni Vam to reknou do oci ze zákon je ale oni ho nebudou respektovat....Navíc je v tom zakone pokracovani ze muzou resit ukony které nesnesou odklad...A copak mi pan uredne povereny sdelil při námitce ze nelze pokracovat v ustnim jednani?...Ze je to neodkladny ukon.
Na druhou stranu tam mistr nasledne naskladal tolik poruseni spravniho radu(perličky jsem jim popsal v odvolani podjatosti takze vedel ze vim...) ze radeji  DOSUD nevydal rozhodnuti.
Ono tezko byt nepodjatym jako URCENA UREDNI OSOBA a tim padem SOUCASNE zalobcem,obhajcem a soudcem
KDYZ:
1-peníze na plat jdou z obecniho rozpoctu jehož je prave projednavana pokuta prijmem
2-20 minut po zacatku 1 jednani je Vam sdeleno ze podklady k rozhodnuti ma a další nepotrebuje/nebude  resit..
3-je to byvaly PCR který ma resit výsledek cinnosti svých bývalých kolegu
4-uz do prikazu k pokute napise zjevne lzi které zasadne odporuji podkladum a nasledne rekne"nevim"
5-co PCR činí ,dobře číní
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:námitka podjatosti
« Odpověď #14 kdy: 04 Září 2015, 13:00:41 »

Pak je to na vskutku naprt. Trochu jistější možná je poslat podjatost poštou pár dnů před ústním jednáním (vleze-li se to do bez-zbytečno-odkladovosti) a nejít na něj. Protože nezapočaté ústní jednání snad odkladu snese, když zákon připouští i omluvu z něj.

IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5