30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN u soudu] Dálnice - překročení do 30km/h  (Přečteno 54660 krát)

Kuba F1

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #30 kdy: 16 Dubna 2015, 14:26:38 »

U předvolání nemá moc valného významu to vyzvedávat nějak pozdě, jedině že by Vás ouřada předvolal na dřívější termín, než 5 dnů od doručení, ale to by musel být extrablb.

Ale už se to tu někomu stalo.

Stalo se mi teď v zimě, že mě opicajt psal předvolání a povedlo se mu to až na potřetí. Poprvé poslal dopis a datum předvolání stanovil asi za tři dny, co to odeslal. Podruhé to byly myslím čtyři dny a až potom pochopil, co s ním hraju za hru. Pak se tedy asi na služebně s kolegama poradili, jak že se to vlastně počítá do desíti a na potřetí se jim to podařilo. Byl jsem za ně na jednu stranu docela rád, ale přišel jsem tím o zdroj příjemné zábavy. Nešlo bohužel o nic z dopravy, ale i tak fajn situace:-))
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #31 kdy: 22 Dubna 2015, 23:55:00 »

Byl jsem si u sestřičky pro "univerzální" lékařský potvrzení (předtisknutý formulář), které obsahuje pouze moje jméno, razítko s podpisem a ručně napsáno "U lékaře". Mám naskenováno i pro budoucí použití. Dopíšu datum, který se bude shodovat s datem předvolání a z výběru možností zakroužkuju ošetření. Asi bych měl dopsat aspoň stručnou větu "Bolesti zad, doporučen absolutní klid po dobu nejméně 5 dnů" nebo nějakej takovej kec.

Chci se zeptat na několik věcí:
1) bude stačit, když potvrzení naskenuji a pošlu na email uvedený na předvolání? Je tam email přímo na osobu, která tohle Č.J. vyřizuje. Pokud člověk má něco se zády a není schopen se pomalu hýbat, tak na poštu těžko dojde. Bydlí sám a je samotář - nemá nikoho, kdo by to za něj poslal poštou.

2) pokud nebude stačit poslat potvrzení od doktora naskenovaný emailem, tak musím dodat originál poštou? Co když pošlu naskenovanou kopii a omluvím se, že originál má zaměstnavatel, protože jeden z firemních benefitů je několik dní placené nemocenské.

3) nedávno jsme měli v rodině tragickou událost a dostal jsem opět "univerzální" papír o účasti na pohřbu. Je to předvyplněný formulář, který je potvrzený podpisem a razítkem pohřební firmy a vše ostatní si mohu vyplnit sám. Tohle bych rád použil jako příští omluvenku. S tím, že bych se omluvil emailem večer před termínem ústního jednání. Bohužel se jednalo o rodinou známou s níž jsem měl neshody a poslední měsíce jsme se nevídali, její smrt mě hluboce zasáhla a bohužel jsem se termín pohřbu dověděl až teď z parte, které zároveň přikládám v příloze. Něco bych na internetu snad našel. Šlo by to takhle?

4) Jako třetí omluvenku bych použil neodkladnou zahraniční cestu. Vytisknu si to a firemní razítko mám v kanclu.

Zítra bych chtěl poslat první omluvenku, budu rád za jakoukoliv radu :-)
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #32 kdy: 23 Dubna 2015, 08:54:02 »

Našel jsem článek na DFENS, kde je část otázek zodpovězena.
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013010606

1) mělo by tedy stačit emailem a na lékařský potvrzení asi nic dopisovat nemusím, protože moc v posouzení je na jejich straně, takže to buď projde nebo ne

2) měl by tedy stačit email

3) musí to být prokazatelně člověk z rodiny?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #33 kdy: 23 Dubna 2015, 09:38:16 »

Omluva emailem stačit bude, ale za předpokladu, že bude emailové podání do 5 dnů potvrzeno např. přes poštu nebo bude email podepsán el. podpisem. Jinak k takovému podání nebude orgán přihlížet.

U pohřbu by mohli dělat ofuky, protože např. nárok na volno v práci má zaměstnanec, který bude na pohřbu přímého příbuzného, jako např. matka, otec, syn, dcera. V otatních případech si musí vzít dovolenou. To se mi stalo osobně, když mi zaměstnavatel nechtěl dát volno na pohřeb babičky.

Obecně se orgány schovávají za to, že úřední jednání má přednost před pracovními a soukromými záležitostmi. Každopádně je to vždy na benevolenci konkrétního úředníka. První omluvy jsou zpravidla akceptovány, teprve po dalších omluvách se začne orgán bránit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #34 kdy: 23 Dubna 2015, 09:53:41 »

To se mi stalo osobně, když mi zaměstnavatel nechtěl dát volno na pohřeb babičky.

Babička není příbuzná? :x
Ale pohřeb jsem taky už řešil.. v zákoně je vyjmenované na čí pohřeb je nárok na volno a prarodiče tam jsou.
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #35 kdy: 23 Dubna 2015, 10:35:41 »

Odeslal jsem email s naskenovaným potvrzením a omluvou přímo na email. Rovnou jsem se zeptal, jestli mu mám poslat omluvu i písemně poštou, tak uvidíme na reakci. Jsem zvědavý i na případné akceptování omluvenky, která je velmi stručná.

Co se týče pohřbu, tak asi nejlepší bude to zkusit a když budou chtít prokázat vztah z zemřelému, tak je budu ignorovat. Nějaký čas to zabere tak jako tak.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #36 kdy: 23 Dubna 2015, 10:50:00 »

To se mi stalo osobně, když mi zaměstnavatel nechtěl dát volno na pohřeb babičky.

Babička není příbuzná? :x
Ale pohřeb jsem taky už řešil.. v zákoně je vyjmenované na čí pohřeb je nárok na volno a prarodiče tam jsou.

Já to měl kvůli tomu, že jsem s babičkou nežil ve společné domácnosti. Normálně mě vyfakovali a musel jsem si vzít dovolenou.

Při úmrtí prarodiče nebo vnuka zaměstnance, prarodiče jeho manžela nebo jiné osoby, která žila se zaměstnancem v době úmrtí v domácnosti, má zaměstnanec nárok na pracovní volno při účasti na jejich pohřbu jen na nezbytně nutnou dobu, maximálně na jeden pracovní den. Pokud zaměstnanec obstarává pohřeb, má nárok ještě na další den volna.

IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #37 kdy: 23 Dubna 2015, 11:44:21 »

Zdravím pane Kolego,

obávam sa, že zamestnávateľ s Vami tak trochu "vypek". Nařízení 590/2006 Sb. bod 7 hovorí nasledovné

nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu prarodiče nebo vnuka zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela nebo jiné osoby, která sice nepatří k uvedeným fyzickým osobám, ale žila se zaměstnancem v době úmrtí v domácnosti, a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.

Mal ste nárok na volno.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #38 kdy: 23 Dubna 2015, 12:13:56 »

Já to tenkrát nijak nezkoumal. Prostě jsem si vzal den dovolený, člověk má v takové situaci jiné starosti. Ono to sice bylo před účinností tohoto nařízení vlády, ale předpokládám, že se to v těchto věcech asi neměnilo a opravdu mi nedali volno v rozporu s nařízením.

Takže pro Riddera, člověk z rodiny to být nemusí, ale mohli by otravovat dotazem, zda osoba žila v domácnosti. Při sdělení, že žila si nedovedu představit, že by se snažili jiným způsobem ověřovat jestli je to pravda. Takže vyzkoušet a uvidí se co na to orgán ;)
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #39 kdy: 18 Května 2015, 17:50:21 »

Zdravím,

tak tu mám zase posun  :)

Na jednání jsem se nedostavil a druhý den jsem se po emailu omluvil (sken potvrzení od doktora v kopii) s otázkou jak se správně omluvit. Odpověď mi přišla až 5. den, kdy jsem zároveň poslal omluvenku poštou.

Citace
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že do okamžiku zahájení ústního jednání nebyla na Městský úřad Rosice doručena žádná omluva, proběhlo dne XX.04.2015  ústní jednání ve Vaší nepřítomnosti.  Vaše současné podání, je učiněno elektronicky, bez uznávaného elektronického podpisu. K takovému podání se přihlíží pouze tehdy, pokud je do 5 dnů potvrzeno písemně (poštou), ústně do protokolu nebo v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem (viz § 37/4 správního řádu).  Pokud Vám aktuální zdravotní stav neumožňuje, ve lhůtě 5 dnů, svoje elektronické podání potvrdit shora popsaným způsobem, můžete využít institut prominutí zmeškání úkonu (viz § 41 správního řádu). Požádat o prominutí zmeškání úkonu můžete do 15 dnů ode dne, kdy pominula překážka (např. akutní zdravotní stav), která Vám bránila úkon učinit. S požádáním je třeba spojit zmeškaný úkon (potvrzená omluva z ústního jednání), jinak se k žádosti nepřihlédne. 
 
S pozdravem

Hned následující den, tedy šestý, mi poslali rozhodnutí. Jakmile mi ho ráno poslali, tak jim odpoledne přišla moje omluvenka. Tady to asi uspěchali a byli až moc aktivní.

V příloze nafoceno anonymizované rozhodnutí. Červeně jsem orámoval a podtrhl to, co mě zaráží nejvíce.

1) to, že jsem se neomluvil nemohli vědět, jelikož mám na omluvu 5dní a rozhodnutí poslali moc brzo
2) přímo v rozhodnutí je text z manuálu o PolCamu
3) důkazy jsou prý dostatečné a není potřeba výslechu policistů?
4) protiřečí si... na straně 5 jsem velký pirát kvůli překročení rychlosti o 23km/h a na straně 6 už jsem vlastně vzornej řidič, který neudělal nic moc hroznýho, tak bych to asi mohl zaplatit

Chci se zeptat, co dál? Úplně ignorovali moji omluvenku, což se mi samozřejmě nelíbí.

Moc všem děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #40 kdy: 18 Května 2015, 23:02:36 »

Tak teď se bude muset sepsat odvolání.
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #41 kdy: 18 Května 2015, 23:33:37 »

Předpokládám, že napřed poslat blanketní odvolání. Námitku podjatosti až potom? A žádost o doplnění spisu o manuál k PolCamu mám poslat kdy?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #42 kdy: 19 Května 2015, 09:19:09 »

"...byl dne 106.12.2013 podroben overovacimu mereni..."

Opravdu byl predloni prosinec tak dlouhej?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #43 kdy: 19 Května 2015, 09:42:52 »

Předpokládám, že napřed poslat blanketní odvolání. Námitku podjatosti až potom? A žádost o doplnění spisu o manuál k PolCamu mám poslat kdy?
Na námitku podjatosti je už asi trochu pozdě.
« Poslední změna: 19 Května 2015, 09:53:17 od plikous »
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #44 kdy: 19 Května 2015, 15:21:23 »

To opravdu nic nezmůžu s tím, že mi naprosto ignorovali omluvenku? Vím, že oni mají právo říct, jestli ji uznávají nebo ne, ale v tomhle případě ani nečekali, jestli vůbec přijde.

Nezbývá nic jiného než odvolání? A napřed teda blanketní a později dodat se vším?

Je to můj první případ, kdy to jde takhle daleko a úřady tu postupují velmi aktivně. Pokud by se našel zkušený dobrovolník, který by byl ochotný pomoci, tak budu strašně moc rád  :)
IP zaznamenána