30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: [WIN u soudu] Dálnice - překročení do 30km/h  (Přečteno 54643 krát)

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
[WIN u soudu] Dálnice - překročení do 30km/h
« kdy: 01 Března 2015, 22:24:13 »

Zdravím,

nedávno mě změřili a zastavili na dálnici. Ihned jsem řekl, že chci správní řízení. Jakmile jsem to dořekl, tak se pán naštval a hned zkoušel kauci ve výši 50 000 Kč. S tím jsem ho odmítl. Vyfotil si mě, jak stojím u auta, abych se prej nemohl vymlouvat, že jsem neřídil. Sepsal protokol a tlačil na podpis. Protokol jsem nepodepsal, odmítl se vyjádřit a pořídil jsem si fotku protokolu. Na konci měl morální proslov, jak jsem špatnej člověk, tak mu říkám, ať se zamyslí nad sebou, protože na mě zkoušel kauci.

Ve zkratce:
- překročení rychlosti do 30km/h na dálnici
- vyfotil si mě, jak stojím u auta
- v rozhodnutí o přestupku v příkazním řízení sami píšou, že bylo dobrý počasí a nikoho jsem neohrozil
- dále je tam, že jsem všechny přestupky měl vždy za rychlost (poslední jsem platil v roce 2013)

Chtěl bych poradit, jak dále postupovat? Na foru jsem našel, že bych měl podat odpor a z ústního jednání se omluvit třeba doktorem?

Rozhodnutí o přestupku v příkazním řízení jsem si vyzvedl v pátek 27.2. a na podání odporu mám 15dní. Platí pracovní nebo kalendářní, ať vím, kdy nejpozději mohu odpor poslat?

Mám požádat o kopii spisu nebo je lepší ještě počkat?

Budu rád za každou radu  :)

Moc děkuji a omlouvám se za kvalitu fotek.
« Poslední změna: 03 Února 2016, 00:49:39 od Ridder »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2015, 23:41:00 »

poslední den lhůty podat odpor a požádat o kopii spisu
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2015, 06:17:11 »

Odpor poslete v pátek 13, at to má trochu styl, a nebudete tam nic rozepisovat, jen jim oznámíte, ze "odpor prikazu, cislo jednaci" - vzory podani tu jsou.
Zadost o spis podle 106 - ihned. Opet, podle vzoru ktery tu je. Az bude spis, tak anonymizovane sem a on uz se na to nekdo rad podiva. Pokud nevite co maj v deskach, tezko vymyslet postup.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2015, 18:56:16 »

Tohle nebude problém vyřešit stačí si jenom nastudovat co je tu k měření Polcamem.... Hodně tomu napomáhají i tím, že jsem nikoho neomezil ani neohrozil. Tím pádem nám chybí materiální aspekt přestupku...
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2015, 01:25:16 »

Zítra jdu poslat žádost o kopii spisu. Jakmile dorazí, tak ji sem hodím. Mezitím nastuduju Polcam a 13.3. pošlu odpor.

Zatím díky všem :)
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #5 kdy: 03 Března 2015, 08:06:27 »

Tohle nebude problém vyřešit stačí si jenom nastudovat co je tu k měření Polcamem.... Hodně tomu napomáhají i tím, že jsem nikoho neomezil ani neohrozil. Tím pádem nám chybí materiální aspekt přestupku...


Z mych minimalnich zkusenosti bych neprecenoval materialni aspekt, se kterym vyjebavaji a neumi s nim pracovat. Treba mne v prvni fazi v prikazu napsali, ze "materialni aspekt prestupku byl take naplnen, nebot ridic prekrocil povolenou rychlost a tim ohrozil zajem spolecnosti". Hotovo, dvacet.

Jak jsem pochopil, tak vetsina pripadu, ktere se tady v oblasti rychlosti resi, nenaplnuji materialni aspekt, presto je nutne je rozbit na necem zcela jinem.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #6 kdy: 03 Března 2015, 12:24:23 »

Z návodu k obsluze PolCam PC2006 (viz http://30kmh.cz/index.php?topic=603.0) vyplývají následující skutečnosti:

  • Tento „kontrolní rychloměr“ neměří rychlost měřeného vozidla, ale rychlost vozidla, které měří (tj. vozidla policejního) – str. 16 návodu – bod 9 – Rychloměr (vlastní rychlost).
  • Tento „kontrolní rychloměr“ neměří vzdálenost mezi vozidly, ale pouze ujetou dráhu a plynoucí vzdálenost měření - str. 16 a 17 návodu – body 4 a 14.
  • Výsledná rychlost není výslednou aktuální rychlostí měřeného vozidla, ale průměrnou rychlostí vozidla policejního - str. 16 návodu – bod 9 – Rychloměr (vlastní rychlost) a str. 17 návodu – bod 16.
  • Jak je popsáno v odst. 5.1 a 5.2 návodu (str. 31), při měření rychlosti (oběma možnými metodami) je důležitým faktorem pro správné měření udržení stejné vzdálenosti mezi vozidly na počátku a konci měření, kdy je potřeba na konci měření udržet stejnou vzdálenost od měřeného vozidla, jako na počátku měření.  Tato vzdálenost však není měřena žádným kalibrovaným měřidlem, je obsluhou pouze odhadována.  Rychlost nelze měřit, je-li vzdálenost od měřeného vozidla menší než 50 metrů.

V rámci správního řízení obvykle požaduji:
1) vložení oficiálního návodu do spisu,
2) výslech policistů (řidiče i měřiče).

Bod 2) je velmi zábavný, mohu jen doporučit.
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #7 kdy: 23 Března 2015, 14:47:43 »

4.3. jsem poslal žádost o kopii
13.3. jsem poslal odpor

a dnes 23.3. mi od nich něco přišlo, ale nevím, jestli kopie spisu nebo předvolání. Je lepší počkat a vyzvednout to pro jistotu až poslední den?

A pro jistotu mám poslat Stížnost na nezaslání kopie spisu poštou podle InfZ?

Děkuji.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #8 kdy: 23 Března 2015, 15:41:36 »

Jaká je uvedená hmotnost zásilky dle pošty?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #9 kdy: 23 Března 2015, 17:10:49 »

a dnes 23.3. mi od nich něco přišlo, ale nevím, jestli kopie spisu nebo předvolání. Je lepší počkat a vyzvednout to pro jistotu až poslední den?

U předvolání nemá moc valného významu to vyzvedávat nějak pozdě, jedině že by Vás ouřada předvolal na dřívější termín, než 5 dnů od doručení, ale to by musel být extrablb.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #10 kdy: 23 Března 2015, 18:45:32 »

U předvolání nemá moc valného významu to vyzvedávat nějak pozdě, jedině že by Vás ouřada předvolal na dřívější termín, než 5 dnů od doručení, ale to by musel být extrablb.

Ale už se to tu někomu stalo.
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #11 kdy: 23 Března 2015, 20:17:30 »

Jaká je uvedená hmotnost zásilky dle pošty?

0,019kg
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #12 kdy: 23 Března 2015, 20:36:10 »

to by mohl být spis ... koukněte na poštu, jestli vá to ukážou a když to nebude velký spis to asi nebude, tak sem si zapomněl občanku :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Poklop

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #13 kdy: 24 Března 2015, 00:04:03 »

U předvolání nemá moc valného významu to vyzvedávat nějak pozdě, jedině že by Vás ouřada předvolal na dřívější termín, než 5 dnů od doručení, ale to by musel být extrablb.

Ale už se to tu někomu stalo.

K tomu počítání, soudržka napsala (tedy má to v hlavičce) 2.  3. to pošta potvrdila že měla připraveno k doručení a 10 dní uložit. Ústní nařídila na 18. dle mne je nejméně -1 (Vyzvedl jsem si 5. tedy reálně ok) neb když 10 dní uložit až 11. možno vhodit
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #14 kdy: 24 Března 2015, 00:19:39 »

Ale pokud bylo připraveno od 2.3., tak by fikce nastala 12.3., takže jednání by připadlo na 6. den od fikce.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 6