30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: [WIN u soudu] Dálnice - překročení do 30km/h  (Přečteno 54699 krát)

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #15 kdy: 24 Března 2015, 09:56:18 »

Proběhlo ústní jednání? Nebo omluvenka?  8)
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #16 kdy: 24 Března 2015, 10:30:43 »

Na ústní jednání mě teď pozvou, ale za poslední rok jsem zanedbal návštěvu doktorů, takže si to vynahradím zrovna v to nešťastné datum :)

to by mohl být spis ... koukněte na poštu, jestli vá to ukážou a když to nebude velký spis to asi nebude, tak sem si zapomněl občanku :)

Dá se nějak rozeznat obálka mezi spisem a předvoláním? Třeba jestli se spis posílá v A5 a předvolání v DL obálce?
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #17 kdy: 24 Března 2015, 11:02:18 »

Teď se dívám, že jsem reagoval na data od Poklopa... mea culpa.

to Ridder: správně, zdraví je přece nejdůležitější... hodně štěstí!
IP zaznamenána

Poklop

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #18 kdy: 24 Března 2015, 21:02:36 »

Ale pokud bylo připraveno od 2.3., tak by fikce nastala 12.3., takže jednání by připadlo na 6. den od fikce.
Drobná chybka mělo tam být 2. si to dle hlavička naklafala, 3. toho bylo u nás na poště (což je samo o sobě poněkud neuvěřitelné) a pokud je psánu ULOŽIT 1O dní tak deset dní uložit tj. 11.den fikce/schránka a místo 5 dní do termínu (18.) jsou 4...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #19 kdy: 25 Března 2015, 07:57:29 »

Fikce doručení nastane už ten 10. den.


PS. Zatím to tu není veřejně napsané, ale spíš asi jen nikdo neví kam to dát než že se to utajuje  :)
Je tu i kalkulačka na výpočet těch lhůt:
http://30kmh.cz/calc.html
IP zaznamenána

Poklop

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #20 kdy: 25 Března 2015, 09:04:10 »

Fikce doručení nastane už ten 10. den.


PS. Zatím to tu není veřejně napsané, ale spíš asi jen nikdo neví kam to dát než že se to utajuje  :)
Je tu i kalkulačka na výpočet těch lhůt:
http://30kmh.cz/calc.html
No právě v té kalkulačce je: Datum první výzvy k vyzvednutí zásilky.
Tip: Na výzvě k vyzvednutí zásilky je i datum "Zásilku vyzvedněte nejpozději do". Fikce doručení nastane následující pracovní den.

Takže mi pak to počítání nesedí jen pořád nechápu, proč si to komplikuje a žene to nadoraz a nedá si tam třeba týden fóra. No ono se zase není moc čemu divit, neb když jsem viděl "spis" tak na formálních stránkách jí mohu uvařit asi tak 10x a nemusím být zrovna ultra punťa. Vcelku komické bylo jak ty jednotlivé listy tahala jak králíky z klobouku z různých míst po stole a do protokolu zapsala tak polovinu...
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #21 kdy: 25 Března 2015, 09:56:07 »

Citace: Ridder

Dá se nějak rozeznat obálka mezi spisem a předvoláním? Třeba jestli se spis posílá v A5 a předvolání v DL obálce?

Spis by mel byt velka obalka, protoze jsou v ni neprelozene A4 papiry, alespon me to tak prislo, ale zatim mam jen svuj jeden:)  zkusenejsi me opravi pripadne
Predvolani apod. bude cca A5
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #22 kdy: 10 Dubna 2015, 11:22:46 »

Zdravím všechny,

Pro jistotu jsem si dopis vyzvedl až poslední možný den. Udělali to šalamounsky a poslali mi ústní předvolání, kopii spisu, PolCam kalibraci a výpis karty řidiče s přestupkama secvaknutý do jednoho. Ještě doplním info k obálkám. Přišlo to v C5   162 × 229   vejde se do ní A5 (jednou přehnutá A4)

Bílá barva jsou informace zatajeny mnou a černá barva je zatajeno od nich.

Mohou to takhle vůbec udělat? Kopie spisu a přestupek jsou přece úplně jiná řízení a oni to spojili do jednoho dopisu. Díky tomuhle jsem dostal kopii spisu pozdě, i když termín pro ústní jednání je stanoven až za několik týdnů.

Žádal jsem o kompletní spis a oni spoustu věcí začernili. Tím spis nepovažuji za kompletní. Lze tohle nějak napadnout, aby mi to pomohlo? Samozřejmě jsem si jistý, že všechny začerněné údaje odpovídají, jelikož se vždy jedná o věci jako bydliště atd.

Mohou si takhle mezi sebou posílat moji kartu řidiče? Viz strana 8. Jsou tam informace o mně a dost mi vadí, že si tak mezi sebou posílají moje informace.

Neuvádím zde stranu 9, kde je výpis přestupků - vše za rychlost a poslední z 2013  :)

Z jednání se mám omluvit dopředu nebo až zpětně a rovnou poslat potvrzení od doktora?
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #23 kdy: 10 Dubna 2015, 12:54:12 »

Zada-li se dle inf. zakona, tak samozrejme musi spis anonymizovat. Asi byste nechtel, aby komukoliv z nas poslali kompletni neanonymizovany spis se vsemi vasimi udaji  :)
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #24 kdy: 10 Dubna 2015, 16:23:06 »

Anonymizovani je v poradku, pokud spis posilaji treti osobe. Takhle cloveku zatajuji udaje o nem samotnem, coz neni uplne koser. Krome toho zakon uklada povinnost zverejnit veskere pozadovane informace (tzn. cely neanonymizovany spis) a pokud nektere informace nelze poskytnout (nebo je potreba je zacernit), musi to zduvodnit. Jestli poslali jen par takhle zacernenych papiru bez oduvodneni, tak se urcite da stezovat na to, ze neposkytli vsechny pozadovane informace.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #25 kdy: 12 Dubna 2015, 21:31:38 »

O té anonymizaci musí úřad rozhodnout = z části (osobní údaje) žádost o informaci odmítne a ve zbytku informaci poskytne. Pokud nevydali rozhodnutí, tak je to špatně a dá se na to vhodně stěžovat. Účelem zákona o svobodném přístupu k informacím pochopitelně nikdy pořizování kopií spisu účastníkům řízení nebylo, tak se není čemu divit.
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #26 kdy: 13 Dubna 2015, 10:36:59 »

Díky všem za odpovědi. Ještě se chci zeptat, jak s tou omluvenkou?

Z jednání se mám omluvit dopředu nebo až zpětně a rovnou poslat potvrzení od doktora?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #27 kdy: 13 Dubna 2015, 17:33:31 »

Jste povinnen se omluvit bezodkladně s uvedením důvodů. Tzn. pokud si zlomíte ten den nohu, těžko se omluvíte předem, čili stačí až třeba druhý den po jednání, ale jinak by to mělo být tak, že byste se měl omluvit hnedka, jak jste to zjistil.
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #28 kdy: 14 Dubna 2015, 11:25:11 »

Takže by asi nebylo úplně vhodný, kdybych přinesl papír, že jsem byl na preventivní prohlídce, na kterou tu mám pozvánku. Bude lepší si nechat napsat "bolesti zad".
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Dálnice - překročení do 30km/h, zastaven PČR, příkazní řízení
« Odpověď #29 kdy: 14 Dubna 2015, 14:00:56 »

No když Vám vydá doktor nějaké potvrzení, že jste u něho byl ošetřen, tak je úplně jedno, jestli jde o prohlídku nebo se tam stavíte jenom na pokec.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6