30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla  (Přečteno 7687 krát)

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil

Dobrý den, přišla mi výzva do datovky, výzvu přikládám v příloze. Vzhledem k tomu, že minule jsem se tady dozvěděl jak postupovat a pomohli jste mi, tak to zkouším znovu:-) Jaký bude nejlepší postup v mém případě? Přečetl jsem si spoustu vláken, ale nic v tomto konkrétním úseku jsem nenašel. Podle GPS je radar umístěn za křižovatkou, pár desítek metrů před ní je cedule omezující rychlost na sedmdesátku. Ale nevím, jestli je to tak ve skutečnosti, od té doby jsem tam nebyl a  tak jsem si to nemohl ověřit. Jedná se o říjen 2022. Předem děkuji za odpověď a pokyny se budu opět přesně řídit, ať toho úředního šimla zaměstnáme...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2022, 22:14:29 »

Tam je úsekovka? Pokud je to úsekovka, která začíná před křižovatkou a končí za ní (dle Waze to tak vypadá), pak je omezení rychlosti zrušeno křižovatkou. Chtělo by to ale znát aktuální stav v tom místě.

edit: I dle článku to tak vypadá.
« Poslední změna: 03 Listopadu 2022, 22:17:52 od Číkus »
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2022, 12:24:13 »

Já bohužel nevím, od té doby jsem tudy nejel. Zas se mi nezdá, že by takto na úsekovce dali radar před křižovatku. Podle GPS to tam takto fakt je. Není tady náhodou někdo z okolí, kdo by věděl přesněji, jak je to tam s tím radarem?
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2022, 13:02:58 »

Měření je přes křižovatku asi tak, jak je v článku. Jel jsem tam minulý týden. Ale nejsem si jistý, jestli ta 70 není prodloužená další značkou za křižovatkou. Google i seznam má fotky staré, takže tam není vidět ani měření, ani značky. Jestli budu mít večer čas, projedu tam a dám vědět aktuální situaci, nemám to moc daleko ;)
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2022, 18:52:31 »

Tak aktuální stav je takový, že 70 je prodloužená značkou za křižovatkou na celý měřený úsek (směr Brno -> Slavkov).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #5 kdy: 07 Listopadu 2022, 19:05:12 »

Pokud předpokládáme, že v křižovatce existuje nějaké místo, které ruší první omezení rychlosti, pak:
a) je druhá značka umístěna před tímto místem a je vzápětí zrušena křižovatkou.
b) je druhá značka umístěna za tímto místem a tedy existuje (byť krátký) úsek, kde platí klasická devadesátka.
c) je druhá značka umístěna přesně v tomto místě, ale to budeme samozřejmě rozporovat.
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #6 kdy: 08 Listopadu 2022, 10:15:22 »

Super, děkuji. Takže mi radíte jaký další postup?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #7 kdy: 08 Listopadu 2022, 10:32:20 »

Mé doporučení (ale neberte to závazně, kolegové mohou mít úplně jiný názor):

1. Zaslat parazitům zprávu, že totožnost řidiče nesdělíte (nepamatujete si, nevíte, nebo prostě využíváte práva nevypovídat) a doufat, že odloží předčasně a povede to a šach-mat.

2. Pokud to nevyjde, včas (tj. do 60 dnů od chvíle, kdy se paraziti o přestupku dozvěděli), udat řidiče (já preferuji spolupracujícího řidiče, ale je možný i Helmut). Doufat, že řidiče obešlou pouze jednou.

3. Pokud ani jedno nevyjde, pak se hádat na téma platnost značek u křižovatky a skutečné povolené rychlosti v tomto úseku. Ať již jako řidič či jako provozovatel.
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #8 kdy: 08 Listopadu 2022, 17:35:16 »

Děkuji. Začnu tedy bodem jedna. Když dojde k bodu dva, napráskám sebe. A pak se tady zase zeptám na další postup. Pokud vše jakkoliv skončí dřív, tak to sem hned uvedu. Ještě jednou moc díky.
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #9 kdy: 08 Listopadu 2022, 20:49:50 »

Tak aktuální stav je takový, že 70 je prodloužená značkou za křižovatkou na celý měřený úsek (směr Brno -> Slavkov).
Až teď jsem si toho všimnul pořádně, předtím jsem psal jen ve fofru z práce z mobilu, tak se omlouvám za nepřesnost. Já píšu o směru ze Slavkova ven na Brno, z druhé strany ze směru od Brna je to jasné. Takže ve směru od Slavkova je před křižovatkou sedmdesátka a další je za křižovatkou? Vše ve směru na Brno.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #10 kdy: 09 Listopadu 2022, 13:39:13 »

Druhou stranu jsem neviděl. Ale pokud se dělala spolu s umístěním měření už i změna značení, předpokládám, že v obou směrech.
IP zaznamenána

karel28

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #11 kdy: 09 Listopadu 2022, 14:55:07 »

Druhou stranu jsem neviděl. Ale pokud se dělala spolu s umístěním měření už i změna značení, předpokládám, že v obou směrech.
Ok, děkuji za odpověd. Udělám to tedy tak jak jsem psal a pak se uvidí.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil

Ta cedule „obnovující“ 70km/h před hranicí křižovatky - to bych viděl jako stěžejní bod. Je to pěkně vidět i na mapy.cz - oblouk značící křižovatku končí cca 1.5m za cedulí rychlosti. Takže ta rychlost platí jen v tomto úseku. Od hranice křižovatky platí 90, stejně tak od začátky křižovatky po značku 70.
IP zaznamenána

Ladislav Laker

  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #13 kdy: 05 Listopadu 2023, 09:32:21 »

Ta cedule „obnovující“ 70km/h před hranicí křižovatky - to bych viděl jako stěžejní bod. ... Takže ta rychlost platí jen v tomto úseku. Od hranice křižovatky platí 90, stejně tak od začátky křižovatky po značku 70.

Domnívám se, že mhepp se mýlí.

Podle § 6 odst. 1 vyhlášky 294/2015 platí, že zákazové značky se umísťují u místa, odkud zákaz nebo omezení platí, popřípadě kde končí.
Neexistuje celostátně účinný předpis, který by zakazoval umístit zákazovou značku v křižovatce.
Podle § 3 odst. 3 vyhlášky platí, že zákaz, omezení nebo příkaz je ukončen nejbližší křižovatkou nebo příslušnou dopravní značkou.

Z uvedeného plyne, že značka B 20a "Nejvyšší dovolená rychlost" vyznačuje omezení rychlosti od místa kde je umístěna. To platí i v případě, kdy je umístěna uvnitř křižovatky!

Takto vyznačený zákaz je zneplatněn nejbližší křižovatkou (to jest začátkem nejbližší křižovatky), značkou B 20b "Konec nejvyšší dovolené rychlosti", značkou „Dálnice“, „Konec dálnice“, „Silnice pro motorová vozidla“, „Konec silnice pro motorová vozidla“, „Obec“, nebo „Konec obce“.

Pojem "nejbližší křižovatka" je možné vyložit jedině jako "následující křižovatka ve směru jízdy vozidla". Nejbližší křižovatkou ovšemže není ta křižovatka, do které vozidlo už vjelo.

« Poslední změna: 05 Listopadu 2023, 09:42:04 od Ladislav Laker »
IP zaznamenána

Ladislav Laker

  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
Re:Křižovatka sil. I/50 x III/3836 směr Holubice, výzva provozovateli vozidla
« Odpověď #14 kdy: 05 Listopadu 2023, 09:35:37 »

Pro úplnost uvádím, že vyhláška  294/2015 výslovně uvádí značky, umisťované uvnitř křižovatky, jejichž platnost je ukončena na VZDÁLENĚJŠÍ hranici křižovatky. Těmito značkami jsou:
  • P 2 Hlavní pozemní komunikace
    Značka označuje zejména v obci hlavní pozemní komunikaci v nejbližší křižovatce nebo uvnitř rozsáhlé nebo složitější křižovatky.
  • P 4 Dej přednost v jízdě!
    Značka označuje vedlejší pozemní komunikaci.
    Značku lze použít i uvnitř větší nebo složitější křižovatky nebo na místě, kde se řidiči přikazuje, opakuje nebo zdůrazňuje povinnost dát přednost v jízdě.
  • P6 Stůj, dej přednost v jízdě!
    Značka přikazuje řidiči zastavit vozidlo na takovém místě, odkud má do křižovatky náležitý rozhled, a dát přednost v jízdě.
    Značku lze použít i uvnitř větší nebo složitější křižovatky.
Toto ukončení platnosti značky na vzdálenějším konci křižovatky je výjimkou z pravidla uvedeného v § 3 odst. 3 vyhlášky. Značka B 20a "Nejvyšší dovolená rychlost" však mezi tyto výjimky není zařazena. Proto omezení rychlosti na 70 km/h nekončí na vzdálenější hranici křižovatky.
« Poslední změna: 05 Listopadu 2023, 10:34:44 od Ladislav Laker »
IP zaznamenána