30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Firemní vozidlo - výzva provozovateli - řidič neudán  (Přečteno 514 krát)

tomne

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Ahoj,

jsem spíše pasivním čtenářem s pár drobnými WIN v Praze (automatické měření, parkování), ale dostal jsem se do nové situace a rád bych info od někoho, kdo ví:)

1) Výzva provozovateli vozidla dle §125h - dorazily celkem 2 za sebou s odstupem ani ne XX dní. Vše přestupek za rychlost, automatické měření. Překročení rychlosti nižší než o 20 km/h. Původně jsem chtěl uhradit a neřešit, ale když dorazily dvě s tak krátkým odstupem... Hozená rukavice se má zvednout.
2) Firemní vozidlo (Právnická osoba) - firma uvedla, kdo má vozidlo svěřeno, ale nikoliv řidiče (viz. příloha "firma").

Prosím zkušenější, Jaké jsou možnosti, pokud nechci firmě způsobovat dodatečné náklady (časové), ale mám chuť se bránit? . Jestliže budu výzvu ignorovat, předpokládám, že se sprdel zahájí s firmou a ta se asi nebude moc bránit (a uhradí), tedy pak to půjde za mnou.

Ve Slaném se jedná o relativně nový radar a jak to tak vypadá, město to bere jako slušnou kasičku na ovečky. Co jsem v Praze neviděl, tak zde posílají už i odkaz s oznámením o měření rychlosti https://www.meuslany.cz/assets/File.ashx?id_org=14936&id_dokumenty=80972

Díky moc

IP zaznamenána

tomne

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo - výzva provozovateli - řidič neudán
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2024, 02:10:13 »

Ahoj,
opravdu se tedy nenajde někdo, kdo by měl v tomto směru zkušenosti a mohl by je sdílet?
Děkuji moc:)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo - výzva provozovateli - řidič neudán
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2024, 13:50:53 »

Teď je na tahu úřední parazit. Je potřeba počkat, co řidiči přijde. Má řidič DS FO?
IP zaznamenána

tomne

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo - výzva provozovateli - řidič neudán
« Odpověď #3 kdy: 01 Února 2024, 16:27:51 »

Ahoj, ano řidič má DS FO. Jen si nejsem jist, zda si orgán obrátí zpět na PO nebo bude nadále komunikovat už jen s řidičem? Děkuji
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Firemní vozidlo - výzva provozovateli - řidič neudán
« Odpověď #4 kdy: 01 Února 2024, 16:39:37 »

To záleží na tom, jak se řidič zachová.

Nechť tedy řidič vyčkává a hlavně ať neotevírá pošťačce. A ať dá vědět, až se bude něco dít.
IP zaznamenána