30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Přepsání vozidla  (Přečteno 13848 krát)

bruno

 • Příspěvků: 18
  • Zobrazit profil
[WIN] Přepsání vozidla
« kdy: 22 Července 2022, 19:45:30 »

deleted
« Poslední změna: 21 Listopadu 2023, 21:54:43 od bruno »
IP zaznamenána

Lafayette

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 1 335
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2022, 22:50:08 »

Ufffff...
IP zaznamenána

johncreek

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 1 471
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #2 kdy: 23 Července 2022, 00:19:27 »

Vaše stylistika a snaha o zpřehlednění a stručné vystihnutí problému připomíná pokus o tvorbu nějaké substitučně transpoziční kryptografické šifry.

Na druhou stranu, příběh o podvodné koupi zlata jsem z toho pochopil a je pro mne do budoucna poučný ;D :-[
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 6 269
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2022, 04:46:15 »

Vynechám všechny vedlejší příběhy - abychom se někam dostali. Proti příkazu podejte odpor. V nejhorším případě to bude +1000 Kč za náklady řízení, proti pokutě 3000 Kč a s přihlédnutím k šancím na její odvrácení jde o rozumný risk. Abych byl úplně transparentní, přiznávám, že okrajovou motivací k doporučení jít do řízení je i škodolibost z toho, jak s vámi ti úředníci budou muset komunikovat.

Při analýze případu budu vycházet primárně z příkazu, na vaše vlastní vyprávění se moc spolehnout nedá. Pokud jde o anonymizované osoby, p. B. jste předpokládám vy, p. Z je slušný ošumtělý pán, se kterým jste 7. 1. 2022 chtěl kšeftovat se zlatem a skončilo to sepisem kupní smlouvy na Fabii. p. P. by mohla být původní majitelka. Na jednom místě příkazu se objevuje nějaká nová osoba p. H. (... tímto dnem tak došlo k převodu vlastnického práva k tomuto vozidlu z p. Z na p. H. ...). To jste se ukliknul vy a v originále je na tomto místě vaše jméno, nebo tam má nějakou blbost úřad?

Úřad dále odkazuje na "Plná moc sepsaná mezi p. P. a Mgr. Bc. J. Lng", která by snad měla mít nějakou souvislost s kupní smlouvou mezi vámi a panem Z (bez spisu si moc nedovedu představit, jak vypadá "plná moc mezi A a B včetně kupní smlouvy mezi X a Y - tj. 4 různé osoby). Dále úřad vycházel z "prodejní smlouva p. B. a p. P" - to má být ta smlouva, kterou jste to údajně prodal původní majitelce p. B.? Mají též k dispozici nějaké vaše podání vysvětlení (předpokládám poskytnuté fízlům s naivní představou, že vám nějak pomůžou nebo aspoň ochrání vaše nově nabyté auto).

Pro další taktiku je docela podstatné, jak to bylo s tím údajným následným prodejem původní majitelce. Jak jste ji vůbec zjistil (bez auta i dokladů) - díky tomu oznámení na PČR? Ta smlouva je reálná - opravdu jste s p. P. uzavřel obchod a získal nějaké plnění? Nebo to je fake?

Další klíčová věc, kterou ale z dostupných podkladů nelze určit, je zda jste se vůbec stal vlastníkem toho auta. Auto bylo registrované na P, pan Z ho patrně měl nabýt nějakou smlouvou mezi P a Z. Tu jste viděl? Prokázal vám Z nějak své vlastnictví? Píšete, že Z je v insolvenci - není tak zdaleka jisté, zda vůbec mohl volně se svým majetkem nakládat (mohlo by to mít vliv jak na koupi auta od P, tak na prodej vám). Dále podle vašeho popisu jste sice uzavřeli smlouvu, ale nedošlo k předání vozidla (ani dokladů, klíčů atp.), tedy prodávající nesplnil základní povinnost plynoucí mu z kupní smlouvy. Měli jste v té smlouvě ujednáno něco o okamžiku přechodu vlastnického práva?

Další pozoruhodná okolnost je pak to, že vozidlo se později (ale ne s velkým časovým odstupem od vaší "koupě") stalo předmětem trestu propadnutí věci. Podle infosoudu návrh na potrestání v této věci byl soudu doručen 17.2.2022, předtím muselo nějaký čas běžet zkrácené přípravné řízení vedené PČR a státním zástupcem. Být vámi bych si ten trestní příkaz opatřil, pro váš případ může skoro libovolná informace z daného řízení být relevantní - proti komu to řízení bylo vedeno, proč, a v neposlední řadě, uložil-li soud trest propadnutí věci, musel mít postaveno na jisto, komu patřilo. Vzhledem k časové blízkosti se nedá vyloučit ani to, že už v době prodeje auta vám bylo auto předmětem nějakých trestněprávních úkonů, tedy další potenciální důvod, proč by ta smlouva nemusela být platná.

Jako obranu proti obvinění z nepřepsání auta toho můžete použít víc (a až na výjimky ani nevadí, provedete-li "kobercový nálet", ať si úřad něco vybere). Pro případ, že jste to auto fakt koupil, a trváte i na tom, že jste ho následně prodal p. P., je základním argumentem to, co už jsem psal - koupí vám sice vznikla povinnost přepis provést, ale neuplynula lhůta. A prodejem p. P. ta povinnost fakticky zanikla, protože shodou okolností se faktický stav dostal do souladu s registrem (není tu ani žádný "bývalý vlastník" ve smyslu toho, kdo je zapsán v RV ale vlastníkem už není, ani "nový vlastník", který to má přesně naopak, není tedy ani co přepisovat). Ještě jednodušší by bylo říct, že vzhledem k tomu, že vám Z odmítl předat auto, doklady i klíčky, že jste obratem od smlouvy odstoupil. Bohužel tohle se vylučuje s tou vaší verzí o následném prodeji p. P., kterou jste už podle všeho operoval na PČR. Dalším argumentem může být, že jste se vůbec vlastníkem nestal (ale to nevíme jistě, viz výše). Šlo by to i přes váš cizokrajný status (že jako nerezident jste auto na sebe přihlásit nemohl, plánoval jste ho vyvézt a zaregistrovat v DE, a na to ZPPPK žádné lhůty nestanoví). Šlo by argumentovat i absentujícím materiálním aspektem.

Doporučil bych ale s argumentací nespěchat, procesně k tomu ani není důvod. Součástí odporu to být nemusí, pak bude na tahu úřad. Vy mezitím můžete opatřit chybějící informace.
IP zaznamenána

alo.is

 • Příspěvků: 795
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #4 kdy: 23 Července 2022, 10:33:10 »

Co mě na tom šokuje, že když soud rozhodl o propadnutí věci - tedy toho auta, že auto tím získala policie. To se takhle opravdu děje? Že policie chytne řidiče se zákazem řízení a soud za to policii daruje jeho auto, které ani nemusí být napsané v registru vozidel na chyceného řidiče?
« Poslední změna: 23 Července 2022, 10:37:02 od alo.is »
IP zaznamenána

alo.is

 • Příspěvků: 795
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #5 kdy: 23 Července 2022, 11:18:34 »

No podle vámi poskytnutých informací jsem si celkový průběh domyslel tak, že policajti chytili pana Z při řízení auta, a měl zákaz řízení, takže s ním proběhlo nějaké trestní řízení a v rámci toho trestního řízení soud rozhodl o propadnutí auta, kteté pan Z řídil a auto tak obdržela do svého vlastnictví policie, neboť je teď zapsána v registru vozidel jako vlastník. V průběhu toho trestniho řízení vyšlo najevo, že zúčastněné osoby paní P, pan Z a pan B (vlastníci) neprovedli přepis vozidla v registru vozidel, tak policie ty tři vlastníky oznámila správním orgánům, každého z nich asi zvlášť tomu správnímu orgánu, který je místně příslušný podle místa bydliště osoby?
« Poslední změna: 23 Července 2022, 11:33:01 od alo.is »
IP zaznamenána

alo.is

 • Příspěvků: 795
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #6 kdy: 23 Července 2022, 15:44:06 »

No zákon nejspíš netrestá to, že nebyl proveden přepis vozidla do 10 dnů, ale přesněji že v té lhůtě nebyla podána žádost o změnu údajů v registru vozidel, tu žádost jsou povinni podat oba, prodávající i kupující, popř. může jeden z nich zplnomocnit druhého, pokud mu věří, že to podá, asi ho to ale nevyviní, když to zmocněný nepodal. Stačí tedy teoreticky k vyvinění podat žádost a mít potvrzení o jejím podání, i když bude zamítnuta.

Nelze se divit, že vám poslali automaticky příkaz, když mají ze spisu asi pouze informaci, že jste auto koupil a nebylo přepsáno na vás, pravděpodobně jim nikdo neposkytl informaci, že jste v té lhůtě 10 dnů stačil auto prodat tomu, kdo už byl v registru vozidel jako vlastník zapsán. Tak by jim to mělo být nyní nějak doloženo např. smlouvou, svědecky, apod., a měli by pak řízení zastavit, že se přestupek nestal. Nevidím v tom žádný problém. Máte smlouvu o prodeji? Nebo potvrdí jim paní P, že si od vás auto do 10 dnů koupila?
« Poslední změna: 23 Července 2022, 16:02:03 od alo.is »
IP zaznamenána

alo.is

 • Příspěvků: 795
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #7 kdy: 23 Července 2022, 19:14:53 »

No v přikazu o tom ale nic není. A jak můžete vědět, že je to součástí spisu, když jste u správního orgánu ani nahlížet do spisu nebyl?
« Poslední změna: 23 Července 2022, 19:17:21 od alo.is »
IP zaznamenána

alo.is

 • Příspěvků: 795
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #8 kdy: 24 Července 2022, 05:57:01 »

No a kde ve spisu tedy správní orgán konstatuje toto, když v příkazu to konstatováno není?

... Sám správní úřad konstatuje, že tím, že jsem auto prodal původní majitelce dle rejstříku jsem  napravil právní stav................

IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 6 269
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #9 kdy: 24 Července 2022, 17:23:47 »

Nejdřív k samotnému řízení o přestupku dle § 83 ZPPPK. Řadu detailů (ve kterých je skryt ďábel) sice stále neznáme, ale předběžně nastínit taktiku lze. Je-li tomu tak, jak tvrdíte, tedy že oba převody auta (nákup od Z i prodej P) byly myšleny vážně, došlo k předání peněz, máte originály smluv s vlastnoručními podpisy (či dokonce v případě pochybností nějaké další důkazy), pak bych primární obranu stavěl na tom, že povinnost dle § 8 ZPPPK vám sice vznikla koupí auta od Z, ale ještě před koncem lhůty pro podání žádosti zanikla, jelikož po opětovném prodeji auta jste už nebyl ani vlastník, ani provozovatel, ani bývalý vlastník dosud zapsaný v registru. Přestupku jste se nedopustil. Vykládat § 8 a § 83 ZPPPK tak, že přestupkově sankcionovanou povinnost podat žádost o přepis má vlastník i tehdy, přestal-li v průběhu zákonné lhůty být vlastníkem, by bylo absurdní. Už proto, že není jasné, o co by vlastně taková osoba měla registr vozidel žádat - o svůj zápis ne (není vlastník), o svůj výmaz taky ne (v registru v žádné roli nevystupuje), a kdyby přesto jakoukoliv žádost podala, ta by nutně byla zamítnuta. A i kdyby k porušení povinnosti došlo, jediným následkem by bylo to, že se registr nemusel zabývat zbytečnou ryze formální a k neúspěchu odsouzenou žádostí. Chráněným zájmem v případě daného přestupku je, aby se evidence v registru vozidel nedostávala do rozporu se skutečným stavem - a jelikož zde následným prodejem vozidla shodou okolností došlo k tomu, že se evidovaný stav dostal do souladu se skutečností, má daný skutek, i kdyby jej bylo možné (jako že není) formálně podřadit pod skutkovou podstatu přestupku dle § 83 odst. 1 písm. b) ZPPPK, nulovou společenskou škodlivost, a jako takový nemůže být přestupkem.

Můžete to v prvním kole zkusit jen takto, nebo provést "kobercový nálet", tedy připojit i další možné argumenty - že jako osoba s obvyklým bydlištěm mimo ČR ani nemáte možnost vozidlo jako provozovatel zde přihlásit a pokud byste jej obratem neprodal, registroval byste jej v Německu, přitom na vývoz ZPPPK žádnou lhůtu nestanoví. Dále to, že jste auto koupil a následně prodal, jste si sice v té době myslel, ale dodatečně jste se dozvěděl, že jste nikdy vlastníkem nebyl. Především proto, že se vlastníkem nestal Z, který sice s P uzavřel smlouvu, ale nikdy neměli v úmyslu vlastnictví skutečně převést, a takový převod by s ohledem na insolvenci a exekuce Z byl stejně neplatný. Od smlouvy se Z jste navíc krátce po jejím uzavření odstoupil poté, co vám Z odmítl předat auto, klíčky i doklady.

Z hlediska procesní taktiky bych to doporučil rozfázovat tak, že nyní vyčkáte na další kroky SO po podaném odporu - pravděpodobně buď SO nařídí ústní jednání, nebo vám sdělí, že se bez jednání obejde (pokud vy o něj nepožádáte) a vyzve vás k seznámení s podklady před vydáním rozhodnutí. V tento okamžik bych zaslal vyjádření obsahově vycházející z komentáře výše. Pouze takto stručně - je pravděpodobné, že SO to nevzdá a bude válcovat, ale na nějakou detailnější polemiku o tom, jak to s povinnostmi vůči registru v té velmi speciální situaci (už při koupi auta byl v registru nesoulad, v průběhu lhůty prodáno, a ještě k tomu zpět evidovanému vlastníkovi) je, bych počkal do odvolání - nejdřív se k tomu bude muset SO1 v rozhodnutí vyjádřit a na to se pak bude reagovat.

Čas, který máte k dispozici, bych být vámi využil ke sběru informací - přestupkový spis si okopírujte celý (třeba to, že tam někde údajně SO vyjadřuje k tomu druhému prodeji, by mě dost zajímalo). Rozsudek (resp. trestní příkaz) OS Cheb č. j. 1 T 3/2022-215 ze dne 8. 3. 2022, není-li součástí přestupkového spisu, si můžete snadno opatřit infožádostí k danému soudu. Osobu Z údajně v insolvenci (toho času ukončené zrušením oddlužení) bych si vylustroval v insolvenčním rejstříku a poctivě bych projel všechny listiny - od toho, kde všude má/měl závazky, co všechno prováděl v průběhu oddlužení, po to, jaký byl právní stav ke dni, kdy údajně koupil auto. Plus bych si ho vyjel i v rejstříku exekucí. Jestli ke dni, kdy údajně koupil od P auto, platilo ve vztahu k nějakému s ním vedenému procesu generální inhibitorium, tak je skutečně dost dobře možné, že se vlastníkem nikdy nestal, tedy že celou dobu to v registru bylo správně.
« Poslední změna: 25 Července 2022, 08:45:46 od hh »
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 6 269
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #10 kdy: 24 Července 2022, 23:42:02 »

Inu - moje situace je nestandartní, ale velice snadno do ní může padnout i člověk [...]
I když mě svrběly prsty, pokusil jsem se věnovat pouze tomu přestupkovému řízení. A tiše jsem doufal, že vy uděláte totéž. Pokud si ale nemůžete pomoci a místo šoupání nohama nepřestáváte vypouštět různá moudra, nejnověji že to co vám se může stát každému, tak mi dovolte pár nepříjemných glos k širšímu kontextu vaší kauzy.

- Pokud usilujete v ČR o občanství a nechcete úřadům zbytečně dát záminku, tak jste se vůbec neměl pouštět do nějakého pochybného kšeftu s podezřele levným zlatem.

- Když už jste takový střelec a byl jste ochoten vzít auto jako záruku, mělo vás zastavit nejpozději to, že jste viděl doklady, kde prodávající nebyl zapsaný jako vlastník. To je i odpověď na to nejnovější moudro - fakt ne, nikomu aspoň trochu obezřetnému by se nestalo, že koupí auto, které vlastně nechce ani nepotřebuje, od nějaké ekonomické mrtvoly.

- Když už jste tedy naletěl, měl jste sám sobě vynadat, ztráty odepsat a na věc zapomenout. A ne ve chvíli, kdy chcete zůstat "pod radarem", sám jít na PČR a něčeho se tam domáhat. V přírodě běžně rýpete klackem do vosího hnízda, a pak čekáte, že vám ty vosy donesou med?

- Nepochopil jsem poznámku, co by se změnilo, kdybyste tu transakci prohnal "cez firmu". Pochybuju, že by zrovna přestupek nepřepsání auta hrál v řízení o udělení občanství roli. Ale pokud jo, tak je to určitě horší, když to ulpí přímo na vás jako fyzické osobě, než kdyby ten problém měla nějaká právnická osoba, od které by vás stínila ona příslovečná korporátní opona.

- K nápadům s darováním prosím vězte, že darování je (nejen v současném CZ právu, ale ve všech civilizovaných systémech římským právem počínaje a common law konče) dvoustranný kontrakt. Bez vůle obdarovaného (či dokonce proti jeho vůli) nic platně darovat nelze.

- K tomu, jak se jedním dechem chlubíte, že jste civilizovaný podnikající daně platící a charitu podporující běloch, ale druhým naříkáte, že teď zrovna by vás 7000 Kč právníkovi položilo, vězte, že to nepůsobí moc věrohodně. Kdokoliv s delší historií normálního života na úrovni alespoň střední třídy, nota bene v Bavorsku, by na výdaj v řádu jednotek kilokorun měl buď dostatečné rezervy (a to i v případě, že řeší nějakou momentální krizi), nebo hafo možností, jak si půjčit. Navíc je to machrování právníky na tomto fóru kontraproduktivní. Nikoho se zde neptáme a nezkoumáme, proč hledá pomoc/rady/názory zde a nejde třeba za advokátem. Nevím jak kolegové z místní stálé posádky, ale minimálně já, když čtu, jak tazatel neopomene zdůraznit, jak běžně zaměstnává armádu právníků, ale teď zrovna z důvodu bla bla bla kecy v kleci potřebuje radu zde, moje chuť a ochota se takovým dotazem zabývat strmě klesá.
« Poslední změna: 24 Července 2022, 23:48:51 od hh »
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 6 269
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #11 kdy: 25 Července 2022, 02:01:25 »

Co mě na tom šokuje, že když soud rozhodl o propadnutí věci - tedy toho auta, že auto tím získala policie. To se takhle opravdu děje? Že policie chytne řidiče se zákazem řízení a soud za to policii daruje jeho auto, které ani nemusí být napsané v registru vozidel na chyceného řidiče?
Neznám detaily, ale předpokládám, že to bude jen náhoda. Propadnutí/zabrání věci se AFAIK vykonává tak, že právní mocí příslušného rozhodnutí vlastnické právo přejde na stát reprezentovaný ÚZSVM (a v případě movitých věcí se jich tento úřad i fakticky ujme). Následně věci, které náhodou nepotřebuje sám, posílá úřad do jakéhosi poolu, odkud si je mohou vyzobávat jiné složky státu, a co se neudá pak končí obvykle ve veřejné dražbě. Pro ÚZSVM nejde o jediný zdroj majetku, se kterým pracuje - ve stejném režimu kšeftuje třeba s odúmrtěmi, nebo s nepotřebným majetkem, kterého se nějaká organizační složka státu potřebuje zbavit. Osobní auta jsou na tomto interním tržišti oblíbenou komoditou a putují všemi možnými směry. PČR se jako organizační složka rozpadá na kraje (tj. poměrně velké celky) - pokud to auto skončilo u PČR ve stejném kraji, je klidně možné, že ten, kdo auto za danou organizační složku od ÚZSVM "pořizoval", vůbec nemusel tušit, že s ním už nějací jeho podřízení byli v kontaktu (a v jistém smyslu ho pro stát "získali").
IP zaznamenána

Fogyn

 • Příspěvků: 755
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #12 kdy: 25 Července 2022, 12:19:42 »

Neplanujete to vydat jako knihu?? Dobrych pohadek neni nikdy dost :-) Statisice za pravniky, ale resite to s amatery na foru...?
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 6 269
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #13 kdy: 25 Července 2022, 12:38:35 »

proč ta dehonestace ?
Není to dehonestace a důvody, proč mi to stálo za komentář (přestože jsem původně ty vedlejší linie glosovat nechtěl), máte v postu vysvětlené.

Nemyslel jsem to zle, jen jako připomínku (i pro jiné tazatele), že pokud si přišli pro věcné rady, a nikoliv zabíjet čas nikam nevedoucím chatováním, méně je někdy více. Celý ten příběh - zlato za 1/2 tržní ceny, co údajně je v autě na vzdáleném parkovišti, je ale třeba nejdřív auto "vyplatit", auto nabídnuto jako zástava, i když papírově "prodejci" nepatří ... to je zkrátka naprostý bizár, a docela se divím, že se tu celkově diskutující velmi kontrolovali a nedostal jste mnohem větší sodu (opět to není myšleno zle, berte to jako přírodní zákon, že internetová fóra bývají nemilosrdná).

Nikdy zádné pochybné obchody se zlastem nespomínám - zlato do záloha ale beru.
A teď prosím ještě tu o Pejskovi a kočičce. Sám píšete, že jste reagoval na inzerát, jel jste tam 60 km (a následně dalších 100 km do Chomutova). A to vše z čirého altruismu, kdy jste chtěl toho nebohého inzerenta ochránit před nevýhodným prodejem v tísni, a šel jste mu nabídnout, že místo prodeje za 1/2 cenu mu tuhle částku dáte jako půjčku s úrokem obvyklým v bance a zlato si vezmete jako zástavu. Myslím, že nebudu sám, komu přijde, že v tom příběhu něco bude trochu jinak, případně nějaký podstatný detail chybí (a taky díky za info, že zastavárenský byznys se provozuje i formou mobilní služby, žil jsem v přesvědčení, že v tomto oboru stále ještě chodí Mohamed k hoře). Každopádně na hodnocení, že jde o pochybný obchod zlatem, nehodlám nic měnit.

Minulý rok jsem měl na moje poměry celkem slušné výdavky - cca 120-130k  právník ve dvou věcech, [...] jdu doslova na výpary. To není že 7000 právník - mám kopec dalších výdajů...............a zůstal příjem jenom z práce, ty z podnikání vyschli :( - tolik na margo mé věrohododnosti. Prostě prakticky nemám cash flow - to je vše. [...]
Opět viz výše. Tyhle informace jsou naprosto nadbytečné a tím, že je zde sám ventilujete, akorát podněcujete diskusi o tom, zda jste či nejste civilizovaný běloch, jak se prezentujete, místo aby se řešil konkrétní případ. Přitom tou reakcí jen potvrzujete, co jsem napsal - i když "jedete na výpary", 7k rozhodně nebude nepřekonatelná překážka na cestě k právní pomoci, bude to jen otázka priorit a krizového řízení. A opět i pro ostatní - to machrování právníky zde fakt nepomáhá. Řešíte-li zde problém a máte možnost to konzultovat i jinde, tak klidně konzultujte, případně napište otevřeně - byl jsem u právníka, řekl mi XY, nějak se mi to nezdá, jaký máte názor. Nebo klidně skrytě - vydávejte jeho názor za svůj nebo za to, co jste někde slyšel/četl. Nebo chtějte názor, zda to je věc zvládnutelná svépomocí, nebo je na čase jít za profesionály. Ale jen tak bez souvislosti k řešené věci zmiňovat, že běžně čerpáte placené právní služby, fakt nedává smysl. Přišlo by vám třeba relevantní, kdybych se taky "pochlubil", kolik jsem loni utratil za zubaře?
« Poslední změna: 25 Července 2022, 12:40:37 od hh »
IP zaznamenána

gumidos

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 1 584
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #14 kdy: 25 Července 2022, 12:39:15 »

bruno: váš poslední "příspěvek"  - v podstatě jen snůška urážek a nepodstatných hovadin, jsem poslal do odpadků. To jenom abyste věděl, proč ho tady nenajdete. Tohle si ponechte do své domácnosti, nikoliv na toto forum.
IP zaznamenána