30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva MP Brno  (Přečteno 20209 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #15 kdy: 30 Dubna 2015, 16:41:05 »

Jo to je cajk, u podání vysvětlení lze vždy žádat o náhradu nákladů. Ať si odůvodní případný nesouhlas s proplacením. Ve vlastním zájmu jsme se nedostavili a ani pro své protiprávní jednání, páč se toho jednání dopustil někdo jiný.

§ 11
Oprávnění požadovat vysvětlení

7 - Kdo se dostaví na výzvu, má nárok na náhradu nutných výdajů a na náhradu ušlého výdělku (dále jen "náhrada"). Náhradu poskytuje obec. Nárok na náhradu nemá ten, kdo se dostavil jen ve vlastním zájmu nebo pro své protiprávní jednání anebo ten, kdo má nárok na náhradu podle zvláštních předpisů.

8 - Nárok na náhradu podle odstavce 7 zaniká, jestliže jej osoba neuplatní do sedmi dnů ode dne, kdy se na výzvu podle odstavce 1 dostavila; o tom musí být osoba poučena.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #16 kdy: 30 Dubna 2015, 21:47:29 »

Podle té výzvy (viz první příspěvek vlákna) ale dle mého laického názoru obviněný nejsem - mám "podat vysvětlení k objasnění skutečností důležitých pro odhalení přestupku". Jestli se pletu, tak pak je to jasné...
na výzvy od MP zásadně ani nereagujeme. Tím je debata o jakékoliv náhradě bezpředmětná, jestli se nemýlím… :-)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #17 kdy: 30 Dubna 2015, 22:11:05 »

na výzvy od MP zásadně ani nereagujeme. Tím je debata o jakékoliv náhradě bezpředmětná, jestli se nemýlím… :-) 
Já bych se úplně neodříkal pěkného ušlého výdělku. Jedna z variant, kterou by chtělo ještě rozpracovat, je to orgánům trochu zdražit. Tady je potenciál k uplatňování vysokých náhrad namísto výdělku nebo svědečného. Takový vhodný miliardář jako svědek by dost pohnul rozpočtem. I když je tady možnost přenést "mimořádné" náklady na sprostého viníka.
http://denik.obce.cz/clanek.asp?id=6294959
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #18 kdy: 04 Května 2015, 13:08:35 »

Jasně, že Výzvu jsem si založil a standardně počkám, co bude dál :) Ale tato šablona výzvy mi přišla poprvé, takže jsem měl potřebu zapřemýšlet, zda by se na tom reálně nedalo vydělat. Nechám to tak, vynaložený čas za těch případných pár korun fakt nestojí.
IP zaznamenána

hmmfreshmeat

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #19 kdy: 21 Prosince 2015, 02:25:53 »

Tak po téměř roku tu mám posun v této věci + společně ještě s jedním parkingem mi to dali do společnýho řízení a (dle mého názorů) neoprávněně zahájili sprdel. Nahraju sem dokumenty, ale předem prosím vzhledem k okolnostem případu přesun do neveřejné sekce . Děkuji
IP zaznamenána

hmmfreshmeat

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #20 kdy: 16 Ledna 2016, 02:53:08 »

Tak konečně jsem se dokopal ke skenu a anonymizaci. Zkráceně - dvojí parkování, jednou údajně vyhrazené parkoviště, jednou údajně <5 m před přechodem. Na výzvy udání číňani, téměř po roce překlopeno na sprdel. Úřad argumentoval povinností vyhotovovat listiny v češtině. Podán odpor + kopie spisu osobně. Z hlediska šetření úřadu - nepozval provozovatele k podání vysvětlení ani npožadoval doplnění informací.
Četl jsem tu Concordův případ s japoncem, kde se mi líbila jeho argumentace ohledně doručování a procesní ekonomie při překladu + když to vezmu ad absurdum, tak kdyby přestupek spáchal třeba Peter Dick, tak po mě bude chtít úředně ověřený překlad na Petr Čůrák?

Co se týká vlastních přestupků:
1. Fotodokumentace MP ohledně parkování na vyhrazeném parkovišti nedokazuje nic.
2. Z fotodokumentace MP je patrné, že auto stojí v blízkosti přechodu. Fotka je ale v úhlu a dle čeho mohl strážník usoudit, že je to 5 metrů, když to nezměřil?
3. Někde jsem tu narazil na argumentaci náhlou nevolností/kontrolkou mazaní -> nejedná se o stání. Funguje to i v praxi?

Na poště mi už něco čeká do 21. na fikci, dle útržku mám tušení, že už to je výzva k seznámení se s podklady pro rozhodnutí. Poikud to tak opravdu bude, má cenu jim tam posílat nějaké písemné vyjádření nebo to nechat rovnou na odvolání (zatím jsem odvolání nepsal...)?

Děkuji za Váš čas a rady

hmmFRESHmeat
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #21 kdy: 21 Ledna 2016, 10:00:40 »

Neni cas na to, aby obcan CLR jehoz jmeno se nesmi prekladat do cestiny poslal z nejakeho gmailu kajicne priznani?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #22 kdy: 21 Ledna 2016, 10:29:56 »

Rik: email je irelevantní, vhodnější by bylo najít si na internetu nějakého našeho studenta v číně (dá se to, není jich tam zas tak málo) a poprosit, aby jménem tsiang tienga poslal doporučeně úřadu dopis s přiznáním (v čínštině, samozřejmě). To by byl lepší level…

hmmfreshmeat: pokud máte čas, tak uposlechnete výzvy a přijdete se s vekerými podklady seznámit s tím, že si vyžádáte jejich kompletní kopii a oznámíte, že požadujete čas na prostudování. Pak sem dáte to, co tam přibylo. Podle mne se neobtěžovali kontaktovat nahlášeného řidiče a tedy překlopení na sprdel je tradičně v rozporu se zákonem. Není to náhodou zmr. Kupčík?  :D
Jinak viz Vaše body, ano, úvaha je zcela správná a já bych přidal ještě ten bod, že „Nezjistí-li však do 60 dnů ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl, skutečnosti odůvodňující zahájení řízení o přestupku pro určité osobě, věc odloží podle § 66 odst. 3 písm. g) zákona ČNR č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů a ZAHÁJÍ ŘÍZENÍ O SPRÁVNÍM DELIKTU PROVOZOVATELE VOZIDLA podle § 125f odst. 1 zákona o silničním provozu, pro porušení ust. § 10 odst. 3 tohoto zákona.“ — správní orgán byl Vámi vyrozuměn a byla mu tedy sdělena (v souladu se zákonem) totožnost řidiče v době spáchání přestupku a přesto orgán nezahájil řízení o přestupku a rovnou překlopil na sprdel, což je v rozporu s citovaným zákonem. Proto v odovolání jim toto omlátíte o hlavu a navrhnete „z důvodu zahájení správního řízení bylo v přímem rozporu se zákonem“…
IP zaznamenána

hmmfreshmeat

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #23 kdy: 21 Ledna 2016, 11:30:51 »

Nemám problém zařídít doručení doporučeného dopisu v čínštině z Číny na úřad. Nicméně úřad se dané osoby ani nepokusil obeslat - jak je uvedeno i v příkazu, takže v podstatě domělí pachatelé přestupků oficiálně neví, že by se měli kajícně přiznat...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #24 kdy: 21 Ledna 2016, 11:33:34 »

Nemám problém zařídít doručení doporučeného dopisu v čínštině z Číny na úřad. Nicméně úřad se dané osoby ani nepokusil obeslat - jak je uvedeno i v příkazu, takže v podstatě domělí pachatelé přestupků oficiálně neví, že by se měli kajícně přiznat...

To je pravda. Nicméně dopis v čínštině poněkud rozkope píseček odvolacímu orgánu, pokud bych chtěl konstatovat, že číňan je neexistující osoba :-)
IP zaznamenána

hmmfreshmeat

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #25 kdy: 21 Ledna 2016, 12:11:44 »

Tohle mě nenapadlo, to je dobrá myšlenka, asi to preventivně zařídím. Předpokládám, že tam ale musí být nějaký jasný identifikátor (č.j.) k tomu případu, jinak to úřad rovnou po doručení vyhodí (když to bude ve znacích) a je to zbytečné. Tím pádem ale bude jasné, že jsem podezdřelého kontaktoval já.
Ještě mě napadlo posunout to dál a zvolit si reálného spolupracujícího čínského zmocněnce, ale nevím, jestli v této fázi už na to není zbytečně pozdě...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #26 kdy: 21 Ledna 2016, 12:15:24 »

Tak samozřejmě, že podezřelého znáte, když jste mu půjčoval auto. Na tom že jste v kontaktu není nic divného.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #27 kdy: 21 Ledna 2016, 12:27:12 »

Je to sprdel, tedy na přiznání řidiče je podle mně pozdě, KÚ JM se cizincema moc nesere. Na jakékoliv podání v čínštině se Vám z vysoka vykašlou, pořád se jede dle správního řádu. Doporučený dopis z číny nic nezaručuje, takových se dá poslat hromada jménem různých osob, ale pokud se nedá ověřit skutečně existence takové osoby, tak se s tím dokáží vypořádat. Už se to tu řešilo nesčetněkrát, že číňani, japonci a podobní exotičtí helmuti nemají moc úspěch, je lepší volit alespoň Helmuta z EU.
IP zaznamenána

hmmfreshmeat

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #28 kdy: 25 Ledna 2016, 08:56:49 »

Tak je to opravdu výzva k seznámení se s podklady a vyrozumění o dokazování viz příloha. Proto se ptám, jestli tam mám jít a předložit výše uvedené argumenty nebo se na to vykašlat a řešit až v odvolání (nebudou pak argumentovat tím, že jsem měl možnost se vyjádřít a neudělal to? Na druhou stranu odhalím úřadu svou taktiku a ten bude moct vydat "lepší" rozhodnutí...).

Je to sprdel, tedy na přiznání řidiče je podle mně pozdě, KÚ JM se cizincema moc nesere. Na jakékoliv podání v čínštině se Vám z vysoka vykašlou, pořád se jede dle správního řádu. Doporučený dopis z číny nic nezaručuje, takových se dá poslat hromada jménem různých osob, ale pokud se nedá ověřit skutečně existence takové osoby, tak se s tím dokáží vypořádat. Už se to tu řešilo nesčetněkrát, že číňani, japonci a podobní exotičtí helmuti nemají moc úspěch, je lepší volit alespoň Helmuta z EU.

Dobře a co kdyby tedy došlo na úřad podání v češtině jménem číňana s razítkem pošty z uvedeného města (stejně jsme tedy v kontaktu) s přiznáním. Má to smysl jako podpůrný argument existence osoby nebo to nemá cenu?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #29 kdy: 25 Ledna 2016, 12:54:07 »

Je to sprdel, tedy na přiznání řidiče je podle mně pozdě, KÚ JM se cizincema moc nesere. Na jakékoliv podání v čínštině se Vám z vysoka vykašlou, pořád se jede dle správního řádu. Doporučený dopis z číny nic nezaručuje, takových se dá poslat hromada jménem různých osob, ale pokud se nedá ověřit skutečně existence takové osoby, tak se s tím dokáží vypořádat. Už se to tu řešilo nesčetněkrát, že číňani, japonci a podobní exotičtí helmuti nemají moc úspěch, je lepší volit alespoň Helmuta z EU.

Neni to nahodou nezakonny postup? Vy jste tak v tom pravu kovany Tacecku.
http://www.epravo.cz/top/clanky/jednaci-jazyk-behem-rizeni-o-mezinarodni-ochrane-54997.html

pardon mel by tam byt http://nalus.usoud.cz/Search/GetText.aspx?sz=St-20-05_1
« Poslední změna: 26 Ledna 2016, 17:04:01 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin