30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva MP Brno  (Přečteno 20208 krát)

hmmfreshmeat

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
[?] Výzva MP Brno
« kdy: 13 Února 2015, 00:32:22 »

Zdravím,
prosím zkušenější o revizi mých úvah možných řešení následujícího.
Doručena Výzva k podání vysvětlení (ve smyslu §11 zák. č 553/1991 Sb.). Jedná se o parkování na vyhrazeném parkovišti u magorstrátu na Kounicově.
1. /Ignore - riskuji, že můžu být předveden (dle FSM nepravděpodobné) - kdyby přece, co to znamená v praxi?; předpokládám, že následně předají dál a přijde výzva k úhradě.
2. Když se dostavím a použiji některou z uvedených taktik už v této fázi výzvy MP Brno - (preferuji Helmut nebo Japonec), přestupek bude následně řešit MP, nebo opět předá dál? Případně plynou nějaké výhody z toho, že by to zůstalo u MP?
3. Kdybych teoreticky odepřel výpověď v této fázi, předpokládám, že MP opět posune dál. Je v tomto případě možné, aby to magorstrát na základě toho ihned hodil do sprdele?
4. I kdybych to nějak totálně posral (je to moje premiéra řešení na vlastní pěst), tak tento nebodovaný přestupek mi nepřeruší roční lhůtu na odpis bodů, je to tak?

Za odpovědi a váš čas předem děkuji.

EDIT: připojena výzva
http://imageshack.com/a/img537/7163/oh6fwb.jpg
« Poslední změna: 13 Února 2015, 11:40:41 od hmmfreshmeat »
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #1 kdy: 13 Února 2015, 09:00:51 »

Tak začal bych přesnou formulací "výzvy" - co tam stojí? MP může vyzývat jen k zápisu o podání vysvětlení. Cokoliv jiného nemá oporu v zákoně.

Osobně bych tuto výzvu ignoroval, nebo maximálně napsal dopis, že v této záležitosti nebudu vypovídat a proto je moje účast zbytečná.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #2 kdy: 13 Února 2015, 11:40:36 »

Já bych se na to kompletně vysral a čekal, jestli bude něco dál.
IP zaznamenána

hmmfreshmeat

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #3 kdy: 18 Února 2015, 19:05:18 »

Tak začal bych přesnou formulací "výzvy" - co tam stojí? MP může vyzývat jen k zápisu o podání vysvětlení. Cokoliv jiného nemá oporu v zákoně.

Osobně bych tuto výzvu ignoroval, nebo maximálně napsal dopis, že v této záležitosti nebudu vypovídat a proto je moje účast zbytečná.

Výzvu jsem přiložil jako edit prvního postu. Je tam uveden paragraf, podle kterého vyzývají.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #4 kdy: 18 Února 2015, 19:31:40 »

Osobně bych tuto výzvu ignoroval, nebo maximálně napsal dopis, že v této záležitosti nebudu vypovídat a proto je moje účast zbytečná.

Také je možné začít aktivní přístup k délce řízení. Zatím to má MP...došel bych tam , nechal bych si udělat kopii spisu a vyžádal bych si čas na prostudování....pak bych se párkrát omluvil a nakonec bych odmítnul podat vysvětlení. Dalo by se tak vydobýt nejméně pár měsíců. Oni to pak předají na ouřad a ten musí začít odpustkovou částkou podle SPRDELe , pak opět obešlou majitele pro vysvětlení, zase zdržovačka, seznámení se spisem, omluvy...může se stát že to úspěšně protáhnete na 9-10 měsíců a pak se dá zkusit nakonec napráskat sebe, a do dvou měsíů rozhodně nedokážou pravomocně rozhodnout, takže projde prekluze a na sprdel už to nedaj. Pravda je to dost optimistický scénář, ale když to MP vlastně samo nabídlo....Pravděpodobně maj nouzi o pokutičky, tak to zkoušej ještě před sprdelí sami a nebo tam nemaj žádnej důkaz a budou se snažit abyste se přiznal - což uvidíte ze spisu. Tím že si tam půjdete pro spis a budete malinko zdržovat myslím nic nezkazíte
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #5 kdy: 19 Února 2015, 07:34:29 »

Pozor na to, že tady už může platit prodloužená prekluze, takže roční natahování nemusí stačit. Každopádně v té výzvě se odvolávají na celý § 27, který je poměrně obsáhlý, takže prvním pokusem o protáhnutí může být zkusit je poslat někam s tím, že z uvedené výzvy není jasné, čeho jste se měl dopustit. Obzvlášť vzhledem k tomu, že u § 125c přesně konkretizují to skoro vypadá na klasický přístup "stál někde, kde si myslím, že by neměl, ale nedokážu říct, co přesně tím porušil."
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #6 kdy: 19 Února 2015, 08:11:28 »

Dopisy od měšťáků vždy ignorovat. Ať tak nebo tak, stejně to nakonec posunou ke správnímu orgánu - teprve tam má cenu to začít řešit.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #7 kdy: 19 Února 2015, 09:39:57 »

Pozor na to, že tady už může platit prodloužená prekluze,
Na přestupky je prekluze stále ješte jeden rok. Nicméně jsem tím myslel, že pokud se vše podaří zdržovat tak dlouho že do roční prekluze přestupku bude již chybět jenom jeden nebo dva měsíce, tak v tuto chvíli napráská majitel vozidla sám sebe, úřad s ním zahájí správní řízení, ale během jednoho až dvou měsíců už nestihne pravomocně rozhodnout (seznámení se spisem, podjatost , omluvy, odvolání...) a tím odpovědnost za přestuoek zanikne ovšem bylo zahájeno řízení proti konkrétní osobě a tím pádem není už možnost to překlopit na sprdel. Neboli čím později městapo přestupek nahlásí na úřad tím podle mého lépe.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #8 kdy: 19 Února 2015, 10:12:18 »

Citace
1. /Ignore - riskuji, že můžu být předveden (dle FSM nepravděpodobné) - kdyby přece, co to znamená v praxi?; předpokládám, že následně předají dál a přijde výzva k úhradě.
2. Když se dostavím a použiji některou z uvedených taktik už v této fázi výzvy MP Brno - (preferuji Helmut nebo Japonec), přestupek bude následně řešit MP, nebo opět předá dál? Případně plynou nějaké výhody z toho, že by to zůstalo u MP?
3. Kdybych teoreticky odepřel výpověď v této fázi, předpokládám, že MP opět posune dál. Je v tomto případě možné, aby to magorstrát na základě toho ihned hodil do sprdele?
4. I kdybych to nějak totálně posral (je to moje premiéra řešení na vlastní pěst), tak tento nebodovaný přestupek mi nepřeruší roční lhůtu na odpis bodů, je to tak?

Ad 1) Neriskujete, v životě jsem neslyšel, že by někoho na základě nedostavení se k projednání přestupku předvedli. Pravidlo přiměřenosti zásahu do práv, pravidlo racionální zdůvodnitelnosti... Navíc se domnívám - alespoň takovou mám s brněnskými opičkami opakovanou zkušenost - že Vám ten dopis stejně nepřišel doporučeně.
Ad 2) MP bude řešit, dokud bude mít pocit, že se jí podaří vymoci pokutu. Jakmile zjistí, že nikoliv, předá Vás na magistrát.
Ad 3) Ano, MP v případě odepření odešle na magistrát. Ten ale nezahájí rovnou řízení o správním deliktu provozovatele, nejdříve zašle výzvu k úhradě určené částky.
Ad 4) Ano, je to tak, i kdyby to skončilo jako přestupek - ale ono to nakonec téměř jistě skončí jako správní delikt, jenž nemá s bodovým systémem nic společného.

Optimální doporučení už Vám dal jkraus222 výše. Jakákoli komunikace se strážníky je zcela zbytečná. Smysl zdržování už dnes nespočívá v čekání na preklusi (ta se prodloužila na čtyři roky), ale spíše ve zvýšení pravděpodobnosti spojení několika správních deliktů do jednoho řízení. Pokud nemáte (a ani Vám momentálně nehrozí) rozjeté v Brně nějaké další řízení o správním deliktu, čas investovaný do aktivního přístupu k délce řízení bych považoval za promrhaný.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #9 kdy: 19 Února 2015, 10:30:40 »

čas investovaný do aktivního přístupu k délce řízení bych považoval za promrhaný.

Kde vidíte ve strategii, kterou jsem nastínil v http://30kmh.cz/index.php?topic=1182.msg8565#msg8565 zásadní chybu ?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #10 kdy: 19 Února 2015, 10:54:59 »

Citace
Kde vidíte ve strategii, kterou jsem nastínil v http://30kmh.cz/index.php?topic=1182.msg8565#msg8565 zásadní chybu ?

Ta strategie asi nemá chybu, podle mého názoru je dobrá. Jen mi připadá pro velká města, která vyřizují všechno nesmírně pomalu, poměrně časově náročná, zejména pak v případě parkování. Konkrétně s brněnským MNV je to vždycky stejné - oni pošlou dlouhý dopis, já jim ještě delší, a tím celá věc končí. Alespoň taková je moje zkušenost po bezmála stovce přestupků řešených v Brně za posledních deset let.
IP zaznamenána

hmmfreshmeat

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #11 kdy: 13 Dubna 2015, 10:16:24 »

Tak už mi přišel odpustkový dopis, zaujala mne v něm formulace: "neprávněně stál na vyhrazeném parkovacím místě a omezil řidiče vozidla,  pro něž bylo parkovište vyhrazeno"
Může to nasvědčovat tomu, že mě někdo udal nebo je to jen obecný konstrukt orgánu, aby to vypadalo jako že se opravdu něco stalo? Už si přesně nevzpomínám, ale imho tam byla ješte další volná místa kromě tohoto.
Dále pak mám dotaz ohledně vlastního řešení. Mám známého číňana, který má kontakty ve své domovině, proto mne napadlo modifikovat variantu japonec a reálným člověkem, reálnými podáními v čínských znacích atd. Otázkou je, jestli to má vůbec smysl, protože předpokládám, že orgán neprovede jedinou obsílku a rovnou pošle do sprdele s odůvodněním nedosažitelnosti, jaké jsou aktuální zkušenosti? (pozn. čínský řidičák u nás neplatí - musel si vyřizovat český, mám povinnost tuto informaci jako provozovatel vědět?)
Vím, že se zde uvání jako jistota varianta mrtvola, morální problém s tím nemám - já osobně bych ve stejném případě klidně někomu posloužil. S čím ale mám zásadní problém je to, že by nějaký tupec z úřadu obtěžoval pozůstalé...
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #12 kdy: 30 Dubna 2015, 13:14:44 »

Obdržel jsem od MP Brno stejnou šablonu o přestupku. Zaujala mě jiná věc - dle bodu 7 par. 11 (poučení malým písmem) mám právo na náhradu výdajů. Jak to v reálu funugje?  Dostavím se osobně na MP, tam je pošlu do háje a následně budu chtít zaplatit ušlý zisk + náklady na cestu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #13 kdy: 30 Dubna 2015, 13:28:02 »

mám právo na náhradu výdajů. Jak to v reálu funugje? 

V reálu to funguje takhle:
Když jako obviněný požádáte hned tak nemáte nárok protože jste obviněný..
a když požádáte až po prekluzi nebo zproštění obvinění tak nemáte nárok protože jste nestihl lhůtu.
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MP Brno
« Odpověď #14 kdy: 30 Dubna 2015, 15:42:00 »

Podle té výzvy (viz první příspěvek vlákna) ale dle mého laického názoru obviněný nejsem - mám "podat vysvětlení k objasnění skutečností důležitých pro odhalení přestupku". Jestli se pletu, tak pak je to jasné...
« Poslední změna: 30 Dubna 2015, 15:44:47 od x-bat »
IP zaznamenána