30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni  (Přečteno 8997 krát)

ruzovyrobot

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Zdravim pratele
resim pro kamarada jeho parkovani na Praze 3 na modre
zjisteno pres automaticke vozitko eltodo

zacatkem roku 2021 prislo mu asi 5 vyzev k uhrazeni castky
pokazde me udal jako ridice a zatim se nic nedeje

na prelomu roku 21/22 prislo nekolik dalsich vyzev nektere z nich znacne zpozdene az o 6 mesicu
viz prilozeny priklad prestupek z 22.6.21 dorazil do jeho DS 28.1.22

ted poprve se urad probudil a prislo mi do moji DS predvolani k podani vysvetleni
DOSLOVA: Předmět: Předvolání k podání vysvětlení (s naplánovaným jednáním) - řidič
trochu me tam mate do naplanovane jednani, po studi se desim toho aby to nebylo rovnou ustni jednani

mam nasledujici dotazy

1) ma me znepkojovat dovetek (s naplánovaným jednáním) nebo neresit
2) lze se omluvit pred DS a pozadat o novy termin ? a musim mit vazny duvod, treba neschopenku ?
3) lze jim pouze pres DS podat vyzvetleni, ze jsem tam vozidlo zaparkoval (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p137-4)
4) je nutne dodavat, ze si myslim, ze se nejeda o prestupek

jenom pro potvrzeni, cilem je kockovat se s organy aby uplynul rok od spachani prestupku
 
od roku 2022 se jedna o roky 3 ?

moc dekuji !


IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2022, 17:10:19 »

Ten dovětek "s naplánovaným jednáním" bych asi spíše četl tak, že vás podání vysvětlení zamýšlejí provést ústně, což je pro ně výhodnější, protože vám mohou pod psychologickým nátlakem vnutit příkaz na místě. Je to opak současného trendu vyzývat obviněné k podání písemného podání vysvětlení (s argumentací úspory nákladů za cestu).

Poslal bych písemné podání vysvětlení datovkou a nic víc než přiznání asi není potřeba. Záleží, jak chcete být kreativní, nebo jak je chcete potroliit.
Citace
je nutne dodavat, ze si myslim, ze se nejeda o prestupek
Já bych naopak možná i uvedl, že jsem si vědom spáchání přestupku a že žádám rychlé vyřešení. To by mělo vést k zaslání příkazu (místo oznámení o zahájení SŘ), což je z pohledu protahování výrazně lepší.

Citace
od roku 2022 se jedna o roky 3 ?
Do roku 22 platilo, že je lhůta jeden rok od spáchání přestupku. Během tohoto jednoho roku musí SO zahájit řízení buďto s řidičem, nebo provozovatelem. Spolupracující řidič se snažil natáhnout řízení tak, aby správní orgán už nestihl zahájit řízení s provozovatelem v jednoroční lhůtě. Pro tyto přestupky spáchané od roku 22 je promlčecí lhůta stále jeden rok, ale doba, po kterou správní orgán vede řízení s řidičem, se do ní nezapočítává. Lze si to tedy představit jako její pauznutí a opětovné spuštění po zastavení řízení s řidičem.
« Poslední změna: 27 Března 2022, 17:11:57 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ruzovyrobot

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2022, 17:14:27 »

parada, dekuji za vycerpavajici odpoved

s tim pauznutim, je to teda smutne

umime se s tim nejak poprat ?

IP zaznamenána

ruzovyrobot

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2022, 17:53:34 »


Poslal bych písemné podání vysvětlení datovkou a nic víc než přiznání asi není potřeba. Záleží, jak chcete být kreativní, nebo jak je chcete potroliit.
Citace

zdravim dnes prisel provozovateli prikaz, s oduvodnenim, ze jsem se nedostavil

ac jsem zaslal vyjadreni datovkou, presne podle vasich rad

jeste jsem 2x kontroloval vsechny datumy CJ casy RZ apod, nic jsem nespletl

dalsi postup je odpor ?

prekvapuje me, ze uplne ignorovali moje doznani datovkou, je to lepmplovina nebo nejaka nova ourad-vyjebavka ?

dikec !
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2022, 18:37:07 »

Odpor určitě podejte.

Bylo by potřeba vidět spis, jestli v něm přiznání je a úřad se rozhodl, že prostě na písemné podání vysvětlení sere (což by byla dosud asi nevídaná praktika, správní orgány naopak z důvodu hospodárnosti a zabránění případnému nárokování cestovních nákladů vyžadují písemnou formu) a nebo se to k nim administrativní chybou nedostalo.

Dále mě napadá, že i pokud se to k nim nedostalo (což se jeví jako nejpravděpodobnější varianta), pak měli řidiče ještě jednou vyzvat. Tuto judikaturu respektuje jak např. MHMP, tak i různé maloměstské správní orgány (viz. např. Číkusovy případy). Myslím, že šance na WIN v tomto případě jsou solidní - MHMP (odvolací správní orgán) obecně patří k těm slušnějším. Na definitivní radu si ale počkejte od zkušenější členů tohoto fóra :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ruzovyrobot

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #5 kdy: 12 Května 2022, 08:16:48 »

Odpor určitě podejte.

odpor pripraven, posleme DS do tech 8 dnu

zarvoven bych rad poslal zadost o spis do DS procitam  tady ruzne pripady a chci zkusit stesti

plati stale tento vzor z roku 2014 ?
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=485.0

dam potom vedet, jak se k tomu stavi na P3

dekuji
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2022, 10:14:07 »

V současné době není možné dálkově získat spis, leda že by úřad vyloženě chtěl a byl vstřícný (jsou některé správní orgány, které na prostou žádost spis zašlou, ale je jich naprosté minimum).

Tu žádost o spis dle InfZ nebo i dle § 36 odst. 2 SprŘ můžete podat, nicméně spíš to berte jako něco, s čím se musí vypořádat. Minimálně na tu InfZ variantu určitě reagovat musí, nicméně mají již jistě připravené šablony s argumentací proč to nelze (specialita § 38 u účastníka řízení).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

luke.__13

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #7 kdy: 17 Května 2022, 22:30:12 »

Citace

zdravim dnes prisel provozovateli prikaz, s oduvodnenim, ze jsem se nedostavil

ac jsem zaslal vyjadreni datovkou, presne podle vasich rad

jeste jsem 2x kontroloval vsechny datumy CJ casy RZ apod, nic jsem nespletl

dalsi postup je odpor ?

prekvapuje me, ze uplne ignorovali moje doznani datovkou, je to lepmplovina nebo nejaka nova ourad-vyjebavka ?

dikec !

Dobry den,

resim temer stejny pripad. Prislo Vam jako ridici usneseni o zastaveni rizeni proti Vam a nasledne prisel dopis provozovateli?

Dekuji za odpoved.
« Poslední změna: 17 Května 2022, 23:27:41 od luke.__13 »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #8 kdy: 17 Května 2022, 23:15:27 »

luke.__13 > Vepsal jste svoji zprávu do citace zprávy jiného uživatele.

Vaše situace jsou jiné, minimálně z toho, co popisujete.

ruzovyrobot se nedostavil, ale podal přiznání datovkou, nicméně SO se tváří, že žádné přiznání nedostal. Je otázkou jaká je skutečnost. Podání se skutečně nemuselo (pochybením úřadu) k úředníkovi dostat, mohlo být nějak vadné a nebo úřad zkouší úplně novou praktiku (kterou vidím na tomto fóru prvně), kdy bude tvrdit, že podání vysvětlení není možno učinit písemně. Což by mimochodem šlo proti praxi snad všech správních orgánů tohoto typu, neb většina sama vyzývá k písemné formě podání vysvětlení (např. MHMP). Zde bych se uživatele ruzovyrobot zeptal, kdy posílal datovkou to podání vysvětlení. Bylo to před naplánovaným podáním vysvětlení, nebo někdy po?

luke.__13 - pokud přišlo usnesení o zastavení řidiči, pak nějaké řízení běželo a není to stejný problém, který řeší ruzovyrobot
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ruzovyrobot

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #9 kdy: 24 Května 2022, 17:21:39 »


Zde bych se uživatele ruzovyrobot zeptal, kdy posílal datovkou to podání vysvětlení. Bylo to před naplánovaným podáním vysvětlení, nebo někdy po?
jednani bylo naplanovano na Pondeli ve 13:00 a ja posla vyjardeni ve stejny den v cca 9:41

luke.__13 - pokud přišlo usnesení o zastavení řidiči, pak nějaké řízení běželo a není to stejný problém, který řeší ruzovyrobot

anoi presdne tak usneseni o zastaveni neprislo
IP zaznamenána

ruzovyrobot

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #10 kdy: 08 Června 2022, 08:39:50 »

Tož dnes jsem se konečně dokopal k nahlédnutí do spisu, ourada mě odbyl, že nejsem účastníkem řízení, má pravdu?

Jsne ve fázi, kdy zahájili správní řízení s provozovatelem, byl jsem tam jako řidič, co se přiznal po udání provozovatele

Jinak chce plnou moc, zařídím si ji a dorazím znova


IP zaznamenána

ruzovyrobot

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #11 kdy: 28 Června 2022, 11:33:08 »

Včera jsem se konečně dostavil s plnou mocí

Ourada má chaos jako svina, tvrdil mi, že uz bude vydávat rozhodnutí, že se provozovatel nedostavil, je pravda že se původně omluvil pouze emailem ale následně i přes DS

Nakonec si všiml že mají domluvenou schůzku 😄


Spís mi prý musí připravit, bude zítra


Poprosím o radu, jak postupovat

Buď bude ve spise moje přiznání jako řidiče přes DS a chybu teda udělali, že se mnou neřešili a že zahájili SŘ a nebo tam me přiznání nebude a udělali chybu, že ho ignorováli?

Děkuji

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #12 kdy: 28 Června 2022, 11:44:15 »

Jste schopen prokázat, že jste přiznání zasílal? Já DS nepoužívám, ale je tam afaik systém nějakým doručenek datových zpráv.

Na jeho postup se spisem podejte preventivní stížnost, spis má být neustále kompletní a konzistentně veden, žádné připravování/manipulace nepřipadají v úvahu. Předpokládal bych, že přiznání ve spise spíš nebude.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #13 kdy: 28 Června 2022, 15:20:53 »

Každá datová zpráva má svoji doručenku a dá se to stáhnout jako PDF soubor. Jen bývá problém, že si to musí člověk stáhnout hned, protože se zprávy po 90 dnech mažou.
Jako záloha se dá stáhnout celá zpráva ve formátu zfo, kde je celá zpráva včetně příloh a čas doručení je tam vidět také.
IP zaznamenána

ruzovyrobot

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:spolupracujici ridic - faze predvolani k podani vysvetleni
« Odpověď #14 kdy: 28 Června 2022, 16:50:43 »

Každá datová zpráva má svoji doručenku

ale to podle me nebude uplne prukazne, podle me je nutne udelat nejakou konverzi a tu si nechat vyjet na czechpointu

prave to zjistuji, pak sem hodim presny postup
IP zaznamenána