30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání  (Přečteno 6811 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Často se zde řeší dodatečné potvrzení nepodepsaného podání (např. zaslaného nepodepsaným emailem, nepodepsaným PDF) s tím, že je to do 5 dnů. Jak ale toto správně počítat? Je to čistě datum + 5 (tedy pouze 4 celé dny), nebo je to datum + 1 + 5 (5 dnů od zítřka, tedy celých 5 dnů), nebo se do toho dají počítat i víkendy a dny volna, které by lhůtu prodloužily?

Neřeším to pro konkrétní případ, zatím používám D+5.

Díky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #1 kdy: 21 Února 2022, 11:18:53 »

Je to +5 a uplatňuje se víkendové pravidlo.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2022, 11:31:42 »

Výborně. Takže když zítra posílám dědkovi Rozkopalovi odpor mailem, stačí abych mu ho na papíře a podepsanej dal na podatelnu v úterý 1.3. ?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2022, 12:03:15 »

Je to +5 a uplatňuje se víkendové pravidlo.

Super, díky!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #4 kdy: 21 Února 2022, 12:35:55 »

Kokrhel123> Ne. Pokud zítra učiníte podání obyčejným e-mailem, musíte jej doplnit v pondělí 28.02.2022.

Zítra je 22., 22+5=27, 27. není pracovní den, tak se to posouvá na nejbližší pracovní, tj. 28.02.2022. Pomůže také kalkulačka.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #5 kdy: 21 Února 2022, 12:41:06 »

Děkuji, už mi to došlo. Nesprávně jsem si vyložil víkendové pravidlo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #6 kdy: 21 Února 2022, 12:48:51 »

Takže odpor můžete e-mailem podat už dnes a stejně bude potřeba jej potvrdit v pondělí.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #7 kdy: 23 Března 2022, 11:22:24 »

Ještě bych měl k tomuto dotaz. Když udělám podání emailem, obsahově podání bude v nějakém stavu. Následně do těch 5 dnů potvrdím (DS, pošta, podepsaný email, osobně), ale obsah upravím, rozšířím, samozřejmě tak, aby šlo pořád o stejný význam podání, ale s upraveným obsahem. Bude se pořád jednat o dodatečné potvrzení předtím odesláného nepodepsaného podání, nebo by se mohlo stát, že bude podání odmítnuto, tedy, pokud bych maximalizoval lhůtu a to podepsané by bylo již po termínu, měl bych smůlu? Kontroluje se toto nějak?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #8 kdy: 23 Března 2022, 22:11:20 »

Když už tady diskutujeme o tomto mechanismu uvedu další zajímavost:
Poslal jsem blanketní odvolání prostým emailem na podatelnu a ještě ten den přišla notifikace z DS :

Do datové schránky "Pirát", typ schránky Fyzická osoba, dorazila nová datová zpráva do vlastních rukou číslo 123456789 s předmětem "Výzva k doplnění odvolání". Odesílatelem zprávy je datová schránka "Fašounovice" (ID schránky: abcdefgh).

Dá se to procesně nějak využít ?

Zatím mám dvě teorie :

Ještě dříve než vyzvednu z DS výzvu k doplnění odvolání pošlu prostým emailem zpětvzetí odvolání.
Pak vyzvednu z DS výzvu k doplnění a v předepsaném termínu pošlu doplnění přes DS.
Budu doufat že to zpětvzetí v tom vytvoří chaos.

Také mne napadlo, vybrat DS dříve než uplyne termín pro potvrzení toho blanketu.
Tím se utvrdit, že není třeba potvrzovat přes DS nebo zaručeným podpisem.
Doplnit v nařízeném termínu odvolání opět prostým emailem a čekat.
Pokud by to neakceptovali tak to napadnout s tím, že pokud začali akceptovat prostý email, musí to minimálně v tomto řízení dodržet.
Do promlčení je daleko tak jako tak a těch cca 5 dnů o které přijdu mi asi játra neztrhá.

Co je lepší ?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #9 kdy: 06 Června 2022, 21:27:14 »

Stalo se mi teď to samé s tím, že výzva k doplnění přišla v den, kdy jsem chtěl pomocí DS potvrdit podání odeslané nepodepsaným emailem. Zvolil jsem jinou možnost. Potvrzení emailem zaslaného blanketu jsem odeslal přes DS PFO a výzvu k doplnění, která čeká v DS FO jsem zatím nevyzvednul. No a pak se proti výzvě asi odvolám s tím, že odvolání nebylo v době výzvy potvrzené a tedy nešlo o podání, na základě kterého lze vyzvat k odstranění vad spojených s obsahem :-)
« Poslední změna: 06 Června 2022, 21:37:54 od swenak »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #10 kdy: 08 Června 2022, 00:55:30 »

Ne vždy je to možné a asi to není z mé strany žádný revoluční nápad, ale já jsem se tomu zkoušel (v trochu jiné situaci) bránit tak, že jsem poslal 2 protichůdná podání. Např. blanketní odvolání a z jiného emailu (i když klidně by mohlo být ze stejného) zpětvzetí odvolání. Stejně by to šlo aplikovat i u toho obsahového doplnění odvolání. Pošlu doplnění a zároveň zpětvzetí. Potvrdím jen jedno.

Tohle by vám datovkářům mohlo pomoct.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #11 kdy: 26 Října 2022, 13:46:54 »

Tak mi přišlo rozhodnutí, kde jsem čekal, že bude řešeno mé potvrzení blanketního odvolání po výzvě k doplnění, ale MHMP se tím nezabýval, protože napadené rozhodnutí, ke kterému jsem se pouze blanketně odvolal zrušil na základně jiných vad. Tak snad příště.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #12 kdy: 08 Února 2024, 21:05:51 »

V jiném případu nastala zase trošku jiná situace. Řidič učinil nepodepsaným emailem podání (napráskal se jako řidič na základě výzvy provozovateli). Úřad řidiče předvolal k podání výsvětlení, nicméně dřív, než řidič podání řadně potvrdil. Než bylo předvolání doručeno, řidič řádně potvrdil podání. Až následně bylo ridiči doručeno předvolání, které ale bylo tedy vypraveno před potvrzením podání. Na jedné straně by řidič mohl ignorovat předvolání a dle všeho by uspěl. Problém je, že časově by se mohlo stát, že pokud se nedostaví, nebo mu neprojde omluva (první), tak úřad stihne provozovateli doručit příkaz, protože předvolání je na 14.2. a přestupek se stal 1.3., tedy úřad má 17 dnů na vypravení+doručení, což se dá v pohodě stihnout.

Je tedy otázka, jestli je lepší se pokusit o řádnou omluvu, nebo nějak na toto úřad upozornit s tím, že by asi měli předvolání zopakovat. Možná formou, že předvolaný čekal, že úřad toto udělá automaticky a vadu zhojí a tak s termínem rovnou nepočítal, protože nebyl potvrzen úřadem po řádně doručeném potvrzení napráskání.
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #13 kdy: 10 Února 2024, 16:14:51 »

Možná by bylo dobré nepotvrzovat to původní e-mailové podání, ale poslat e-mailem nové podání s nabonzováním jiného řidiče - a to pak potvrdit.
Ale ve Vašem případě je to asi pasé, protože už jste původní podání potvrdil. Anebo jste ještě v bonzovací lhůtě, kdy jste si vzpomněl, že vozidlo řídil někdo jiný?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Počítání lhůty 5 dnů na potvrzení nepodepsaného podání
« Odpověď #14 kdy: 12 Února 2024, 20:24:40 »

Jo, to by taky šlo, poskytnout jim v tom mezidobí jiného řidiče, ale to by výzvu prvnímu řidiči nijak nezrušilo, pouze by případně začali něco aktivně řešit sami. Nicméně v té době již bylo potvrzení emailu pomocí DS odesláno, ač to samo o sobě by nic taky nezměnilo. 
IP zaznamenána