30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odpověď na stížnost od třetí osoby  (Přečteno 636 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Odpověď na stížnost od třetí osoby
« kdy: 18 Února 2024, 22:43:23 »

Podával jsem stížnost na úřední osobu z důvodu porušení GDPR (u SO1 na osobu SO1) . Dlouho se nic nedělo a po nereakcích na urgence byla podána žádost o Inf.,kde mi bylo sděleno, že věc byla předána externí právní kanceláři, která zaslala vyjádření na adresu trvalého bydliště. I když byla požadovaná doručovací adresa elektronická. Ale spíš mne jde o to, zda může SO předat osobní údaje nějaké právní kanceláři a ta dokonce pak supluje vyřízení stížnosti? Není to jak porušení SprŘ tak i GDPR?
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Odpověď na stížnost od třetí osoby
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2024, 03:07:33 »

To se mi jeví jako naprostý nesmysl. Výkon státní správy či samosprávy nelze takto přenášet na soukromoprávní subjekty.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Odpověď na stížnost od třetí osoby
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2024, 09:26:53 »

Smutné je, že tento nesmysl odesílá přímo starosta a dokonce na stížnost ohledně doručování tohoto konkrétního dokumentu ( neakceptace emailové adresy + Pozn.1 ) mi přímo doslova napsal:
Stížnost byla shledána nedůvodnou.
Odůvodnění:
Stěžovatel zaslal Městskému úřadu xxxxxxx stížnost ohledně doručování korespondence xxxx
K tomu sděluji, že vyřízení věci týkající se Vaší korespondence xxxx  byla předána k vyřízení externí právní kanceláři. Ta také zaslala předmětné vyjádření. Z tohoto důvodu shledávám Vaši stížnost nedůvodnou, neboť v tomto případě nemohlo dojít k žádnému pochybení úředníka. Dopis se vrátil nedoručený zpět. Nepřebírání poštovních zásilek Vaší osobou nemůže jít k tíži odesílatele. Písemnosti vyhotovené Městským úřadem xxxx jsou doručovány v souladu s platnou legislativou.

Co s tímto dále?
1) žádost o přešetření stížnosti na kraj
2) Podnět na UOOU
3) Stížnost na celý úřad na MVCR - jestli to jde?


« Poslední změna: 19 Února 2024, 09:29:42 od sennheiser »
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Odpověď na stížnost od třetí osoby
« Odpověď #3 kdy: 19 Února 2024, 11:44:06 »

Podle mě 1) až 3) je správně :-) Věcně to spadá ad 2), kontrolu postupu a prošetření si nejspíš mají rozdělit 1) a 3), když to podáte na obojí, někdo k tomu bude kompetenčně příslušný (dohaduju podle toho, jak to popisujete).
Zřejmě se jedná o vesnici bez právníka a s alibistickým starostou.

Dodatek - pokud úřad nereagoval na tu původní stížnost (soukromý právník nesupluje úřad), je fakticky nečinným, takže by se měl podat i návrh na odstranění nečinnosti.
« Poslední změna: 19 Února 2024, 11:48:04 od Eric »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Odpověď na stížnost od třetí osoby
« Odpověď #4 kdy: 19 Února 2024, 12:23:51 »

Jedná se o obec okolo 10.000 obyvatel, kde je i právní úředník s platem 850.000,-kč/ročně.

To opatření proti nečinnosti je dobrý nápad. Díky.
« Poslední změna: 19 Února 2024, 12:28:20 od sennheiser »
IP zaznamenána