30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

Jak se stavíte k očkování proti SARS-CoV-2?

Nechal jsem se naočkovat rád a jsem pro povinné očkování.
- 6 (6.2%)
Nechal jsem se naočkovat rád a jsem proti povinnému očkování.
- 17 (17.5%)
Nechal jsem se naočkovat nerad a jsem pro povinné očkování.
- 1 (1%)
Nechal jsem se naočkovat nerad a jsem proti povinnému očkování.
- 22 (22.7%)
Nemohu očkování absolvovat ze zdravotních důvodů a jsem pro povinné očkování.
- 0 (0%)
Nemohu očkování absolvovat ze zdravotních důvodů a jsem proti povinnému očkování.
- 2 (2.1%)
Toto očkování principiálně odmítám.
- 49 (50.5%)

Celkem hlasů: 97

Hlasování ukončeno: 10 Prosince 2021, 09:22:41


Stran: 1 [2] 3 4 ... 8

Autor Téma: Povinné očkování  (Přečteno 19269 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #15 kdy: 27 Listopadu 2021, 02:03:07 »

Vzhledem k tomu, co tam musí očkovanec sám vyplnit a potvrdit je podle mě naivní si představovat, že v případě vedlejších účinků by stát přiznal očkovanci jakékoliv odškodné s odkazem právě na tento pamflet, který sám vyplnil a podepsal. Vždycky se snažím svůj příspěvek formulovat co nejlépe dokáži, bohužel jediné, čeho se mi dostává, jsou tyhle jízlivé kopance, tak se tedy omlouvám, že jsem vůbec obtěžoval a dále už přispívat nebudu.
« Poslední změna: 27 Listopadu 2021, 11:15:19 od mcsoap »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #16 kdy: 29 Listopadu 2021, 06:32:49 »

Očekávám problémy při vyplnění odpovědi, zda jsem měl problém s předchozí aplikací očkovací látky.
Já chtěl ušetřit čas a nechal si dát J&J a ve výsledku jsem strávil více času v nemocnici.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #17 kdy: 29 Listopadu 2021, 10:12:06 »

Kdyby byla vláda dostatečně hustá, pak může neočkované odchytávat a očkovat je vězeňským doktorem. Když může odchytávat lidi s kapavkou nebo otevřenou tuberkulózou a násilím je léčit, šlo by i toto, paragrafy by asi byly stejné. Záleží jen na míře fašismu.
Vzpomínám si jak jsem měl na gymplu salmonelózu, zašel k doktorce, dva dni žral endiaron a pak se uzdraven vydal zpět do školy. Mezitím vyšly testy a škola si mě na popud doktora nebo hygieny vyvolala a vyhodila ze školy, dokud nebudu mít razítka z negativních testů. Pokud bych místo školy byl třeba v pasťáku a nespolupracoval, věřím, že by po mě vyhlásili pátrání a dovedli mě k doktorovi násilím.
Ale lovit 2-3 miliony lidí pomocí 40 tisíc fízlů (ok lze zapojit i městapo, celníky a každého kdo udrží pendrek), to bude logistický oříšek. Asi bude potřeba postavit i nějaké dřevěné ubikace s plotem, kam se neočkovaní dočasně koncentrují.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #19 kdy: 01 Prosince 2021, 18:31:42 »

A tady ještě větší legrace, odškodnění za povinné očkování ano, ale ne, pokud jde o covid.

https://www.lidovky.cz/domov/povinne-ockovani-vyhlaska-zakon-odskodneni-ministerstvo-zdravotnictvi.A211201_181212_ln_domov_kov
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #20 kdy: 01 Prosince 2021, 21:22:06 »

v německu rovněž ručí komplet stát. toho ručení se nebojím, je nesmysl, že by nebylo. ale prakticky neprůstřelný háček bude ten, že bude téměř nemožné prokázat, že nějaký vedlejší účinek je vakcínou (a ne třeba virem). který znalec či odborník tohle podepíše, když většina papouškuje ofic. doktrínu? a že to někdo podepíše, aby pak měl problémy v práci? přišel o smlouvu s pojišťovnou atd? jakýkoliv posudek by byl jako od právníka, plný formulací "nelze vyloučit", "není možné s jistotou určit", "mohlo dojít k". takže prostě to způsobí chřipka, kterou člověk zrovna měl a nikoliv očkování (bez kterého by mu to nic neudělalo). mám za sebou pár let sporů se státem ve zcela jiné oblasti a nečekám nic dobrého, oni najdou vždy kličku, jak ochránit systém

doplnění
https://cnn.iprima.cz/covidova-vakcina-jim-zpusobila-problemy-zadaji-o-odskodneni-dva-cesi-drive-zemreli-52299?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=632611&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=EZsh3GlJKlA-202112020532&dop_id=14424886
« Poslední změna: 02 Prosince 2021, 06:36:19 od lc81 »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #21 kdy: 02 Prosince 2021, 07:56:12 »

Byl jsem před časem na operaci, která není standardní a je ve stadiu schválené studie. Dokument, co jsem podepisoval uváděl cca to, že se může stát cokoliv, nic není garantováno, nejsou známy dlouhodobé následky, nemusí to pomoct, ale nemusím se ničeho bát, je to kryto pojištěním nemocnice. Přišlo mi to vtipné, ale taky si neumím představit, jak bych cokoliv řešil a prokazoval. Po jiné standardní "pitvě" se mně pak ptali lékaři (ne ten "patolog"), jestli jsem to nějak řešil soudně, či jinak. Ani mě to nenapadlo. Bratránek je postižen díky chybě při porodu, tam byl myslím i pokus o odškodnění, ale bez úspěchu.

Některé chyby peníze nezvrátí, nicméně je hodně situací, kdy to alespoň může zmírnit následky, resp. kompenzovat stav. Ale při představě, co sil to odebere a s nejasným výsledkem chápu, že se na to většina lidí vy...a s tím se taky počítá. Asi obdobně, jako je jednodušší a levnější z času na čas vyplatit pojistné z pojištění správce silnic, než ty silnice udělat kvalitně a udržovat je.
« Poslední změna: 02 Prosince 2021, 07:58:05 od swenak »
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #22 kdy: 03 Prosince 2021, 21:38:35 »

Z jiného soudku. Nesplnění očkovací povinnosti podle § 92k odst. 6 písm. a) 258/2000 - je to trvající přestupek nebo ne? Já mám za to, že není a je to poruchový delikt, který je nesplněním povinnosti do určité lhůty dokonán. A dokonáním imho začíná běžet i promlčecí lhůta.
« Poslední změna: 03 Prosince 2021, 21:40:17 od Paulie86 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

urbann

  • Příspěvků: 346
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #24 kdy: 04 Prosince 2021, 08:28:01 »

V odkazovaném článku mne zarazilo hned na začátku

> kterého se dopustili tím, že nesplnili povinnost k předcházení vzniku a šíření infekčních onemocnění, stanovenou v zákoně

Nechápu, kde ministr Vojtěch a spol. bere tu drzost o povinném očkování vůči covidu mluvit, když ani jedna z dostupných vakcín evidentně nesplňuje účel stanovený v zákoně, tedy předchází vzniku a šíření ...
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #25 kdy: 04 Prosince 2021, 09:42:38 »

jenže v tom okamžiku se dostanete do situace, kdy to musíte dokázat, že to neplní účel. ale to bude těžké, spíše nemožné, protože data má stát, ten si je namaluje jak chce a navíc budete proti mašinerii relativně sám, navíc se proti vám postaví i většina lidí
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #26 kdy: 05 Prosince 2021, 13:20:40 »

Ale ruku na srdce, kolik těch lidí, kterým zůstaly permanentní následky (např. orchnutí obličeje, poškození tkání v důsledku trombózy, myokarditia...) znáte? Já nikoho.

Muj dlouholety kamarad - ockovan zacatkem leta, nasledne srazeniny, zapal plic, JIP, po nedavnem komplexnim vysetreni znicena jedna plice a jeste objevene srazeniny. Dalsi clovek od nich z firmy dopadl hodne podobne.
Ano, v pomeru s poctem aplikovanych davek je to asi mizive cislo, ale prece jen, kdyz se jedna o blizkeho, do te doby zdraveho cloveka, od ktereho mate detailni informace, tak to uplne na optimismu neprida.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #27 kdy: 05 Prosince 2021, 15:42:09 »

doctor: docela by mne zajímalo, zda-li tito postižení lidé skutečně figurují na oficiálním seznamu postvakcinačních případů a nebo je to opět „s ničím to nesouvisí, tohle se běžně stává i zdravým lidem…“?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #28 kdy: 05 Prosince 2021, 15:45:34 »

Obecne se rika, ze se SUKLu moc nereportuje, je to proste hodne papirovani...

Turanek a jini ... https://youtu.be/6Gfe1mhYe-w?t=810  zacina to az zde a ma to ~6h
Matematik k datum https://www.youtube.com/watch?v=QGhpFdxZxoQ
« Poslední změna: 05 Prosince 2021, 15:54:55 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #29 kdy: 05 Prosince 2021, 16:23:18 »

Nevim, jestli se to hlasilo, ale muzu se zeptat... Kazdopadne na tom papirovani neco byt muze, protoze rikal kolega, ze kdyz ho privezla pritelkyne do nemocnice ve stavu, ze nemohl chodit, skoro dychat a kaslal krev, tak prvni, co ho doktori ubezpecovali, ze to nemuze byt z vakciny. Asi aby nemuseli resit papirovani. Pry to opatrne pripustili az kdyz byl z nejhorsiho venku. Dalsi paradox je, ze ho porad musi brat nejake pomerne drahe leky, ktere ale nehradi pojistovna, takze si je plati.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 8