30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

Jak se stavíte k očkování proti SARS-CoV-2?

Nechal jsem se naočkovat rád a jsem pro povinné očkování.
- 6 (6.2%)
Nechal jsem se naočkovat rád a jsem proti povinnému očkování.
- 17 (17.5%)
Nechal jsem se naočkovat nerad a jsem pro povinné očkování.
- 1 (1%)
Nechal jsem se naočkovat nerad a jsem proti povinnému očkování.
- 22 (22.7%)
Nemohu očkování absolvovat ze zdravotních důvodů a jsem pro povinné očkování.
- 0 (0%)
Nemohu očkování absolvovat ze zdravotních důvodů a jsem proti povinnému očkování.
- 2 (2.1%)
Toto očkování principiálně odmítám.
- 49 (50.5%)

Celkem hlasů: 97

Hlasování ukončeno: 10 Prosince 2021, 09:22:41


Stran: [1] 2 3 ... 8

Autor Téma: Povinné očkování  (Přečteno 19261 krát)

El_Mundial

  • Příspěvků: 143
    • Zobrazit profil
Povinné očkování
« kdy: 23 Listopadu 2021, 23:54:38 »

Dá se nějak legálně odmítnout povinné očkování?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #2 kdy: 24 Listopadu 2021, 05:16:12 »

Tak toto bude brzy pro dost lidí (i mě) aktuální - povinné očkování pro seniory od 60 let.
Zajímavý odkaz, díky.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #3 kdy: 24 Listopadu 2021, 07:40:16 »

Vzhledem k pravnimu stavu, ktery nyni je Vam to mozna bude platne asi jako zidovi v osvetimi.

Pokud jste zatim nezaregistroval, jiz nyni zde probiha ze strany min. od minuleho tydne priprava trestneho cinu utisku a genocidy a nevsiml jsem si, ze by organy zacaly konat.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #4 kdy: 24 Listopadu 2021, 13:31:09 »

Právníci se ptají: Když povinné očkování, jak trestat odmítače?
Očkování proti covidu může být v Česku povinné, stačí k tomu vyhláška ministerstva zdravotnictví, shodují se právníci. Hlavní problém však je, jak povinnost vymáhat a jak trestat ty, kteří se jí vzepřou.

IP zaznamenána

zmaster

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #5 kdy: 24 Listopadu 2021, 15:31:35 »

Pokud očkování na covid přidají do vyhlášky k aktuálně platným povinným očkováním, bude stačit zaplatit 10 000 kč pokutu a tím to hasne (samozřejmě pořád nebudete moct legálně do hospody atp.). Jenomže oni to chtějí pod likvidačními tresty a to už není tak jednoduché implementovat do zákona.
Navíc dle stávající vyhlášky si myslím, že pokud se nenaočkujete, někdo vám bude chtít dát pokutu a vy se jen tak nedáte, musí to jít přes správní řízení a hrozí docela slušné zahlcení systému, protože lidí co se nechcou očkovat bude mraky.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #6 kdy: 24 Listopadu 2021, 15:38:47 »

To jsme si s rouškama říkali taky ... a pak čísla postoval ladin někde v tématu, v našem kraji příkazy v řádů desítek od hygieny, nevyřešených řízení .. procento z toho ..
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #7 kdy: 26 Listopadu 2021, 12:01:34 »

Já bych požádal vzdělanější, jestli by mi vysvětlili, jak může povinná vakcinace fungovat, když se při ní podepisuje zříkání se práva na jakékoliv odškodné v případě vedlejších účinků. Ten poddaný třeba může tvrdit, že si tedy nechá v souladu se zákonem vpravit do těla experimentální přípravek, ale nepodepíše dokument. Pak je přeci překážka na straně poskytovatele zdravotní péče, který nemůže ten přípravek aplikovat z administrativního důvodu, nikoliv pro odpor poddaného.

Čili podle mě nepůjde prokázat vinu tomu, kdo se na očkování betaverzí vakcíny dostaví, ale na místě se rozhodne nepodepsat.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #8 kdy: 26 Listopadu 2021, 12:47:20 »

Tak oni ta schvalovací razítka samozřejmě dostanou i kdyby si měli koupit půl Bruselu, prachy na to maj.
Navíc, když bojujeme s pandémií, přece nebudeme koukat na nějaký zákony a papíry. S každým židem taky kdysi bylo spousta papírování, ale když na to přišlo, šla ta administrativa efektivně zkrátit.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #9 kdy: 26 Listopadu 2021, 13:00:19 »

mcsoap: můžete mi upřesnit, kdy a kde jste podepsal při jakékoliv vakcinaci "zřeknutí se práva na jakékoliv odškodně v případě vedlejších účinků"?
.. a možná si přečtěte § 2898 OZ.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #10 kdy: 26 Listopadu 2021, 13:01:11 »

Ja bych se chtel zeptat, zda je tu opravdu nekdo, kdo pri ockovani to zreknuti se prava podepsal. Ja se ockoval v O2 Universum. Na miste jsem nepodepisoval vubec nic. Takze maximalne, ze by ho dali malymi pismenky na web s registraci na ockovani. Ale nevim o nem.

EDIT: Dle reakce gumidose soudim, ze nejsem sam, komu je to divne.
« Poslední změna: 26 Listopadu 2021, 13:02:50 od lerion »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #11 kdy: 26 Listopadu 2021, 14:43:46 »

Co ja vim, tak zatim se veskerych prav zrikaly staty pri nakupu vakcin. Pro ockovaneho na miste to byla doktorska klasika, viz prilozene obrazky. Otazku "co to delate?" jsem ale dostal vicekrat, evidentne dlouho nevideli nikoho, kdo by si to precetl.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #12 kdy: 26 Listopadu 2021, 14:53:26 »

Někde není ani toto a dávaji spíše takový dotazník/informační leták.
« Poslední změna: 26 Listopadu 2021, 15:20:08 od swenak »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #13 kdy: 26 Listopadu 2021, 17:37:49 »

Takový dotazník jsem včera vyplňoval přímo na webu při registraci na třetí dávku. O zřeknutí se nároků také nevím.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #14 kdy: 26 Listopadu 2021, 20:35:55 »

To zřeknutí nároků je široce rozšířený hoax. Ano, korporace se zřekly odpovědnosti, ale třeba v ČR ji na sebe plně přebral stát. To, jak se to bude vymáhat je otázka jiná. Ale ruku na srdce, kolik těch lidí, kterým zůstaly permanentní následky (např. orchnutí obličeje, poškození tkání v důsledku trombózy, myokarditia...) znáte? Já nikoho. To spíš jestli něco, tak bude zajímavé pozorovat, jestli to nebude mít nějaké dlouhodobější následky. Ale drtivá většina lékařů se shoduje, že moc není důvod, proč by tomu tak mělo být - stejně, jako není důvod, proč by mělo auto z ničeho nic samo vysunout z boků křídla a vlétnout. I kvalifikovaní/odborní skeptici jako Turánek/Peková se shodují na tom, že to nebezpečí těchto vakcín leží spíše v jejich samotném kýženém působení (viz. cirkulace mRNA mimo deltový sval a exprese proteinů tam, kde to fakt nechcete, tedy např. na srdci, slinivce, ledvině...).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.
Stran: [1] 2 3 ... 8