30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost Kuřim  (Přečteno 14748 krát)

foxinus

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #30 kdy: 02 Května 2022, 20:30:47 »

Na stavění lhůty pro vaše vyjádření to vliv nemá. Určitě bych požadoval ústní jednání , ale neodkrýval bych ve vyjádření úplně karty, pokud jste to už neudělal ve stížnosti. Třeba jen, že řidič poskytl součinnost a přesto se SO chce zhojit na provozovateli. Z prvního ústního termínu se můžete omluvit a na další vám tam můžu klidně zaskočit. Jako zmocněnec v jiném případě stejně marně čekám na pozvánku a chtěl bych si tam ještě pár věcí zjistit…
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #31 kdy: 03 Května 2022, 11:26:11 »

OK, díky... podal jsem minimalistické vyjádření a žádost o ústní jednání.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #32 kdy: 16 Června 2022, 11:54:49 »

Tak se mi tu schází dopisy...

První vlaštovka je vyřízení stížnosti - samozřejmě je vše v pořádku - píšou zde něco o přešetření vyřízení krajem - zvažuji, že je poprudím. To pak napíšu na kraj žádost o prošetření stížnosti na postup obce téaté, čj XY?

Další vlaštovky čekají na poště.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #33 kdy: 16 Června 2022, 12:53:25 »

Něco jako:

Krajský úřad
XXXXX
YYYY

Věc: žádost o přešetření způsobu vyřízení stížnosti

Tímto v souladu s ust. § 175 odst. 7 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu (dále jen „SprŘ“), podávám
žádost o přešetření způsobu vyřízení stížnosti, neboť mám za to, že stížnost, kterou jsem podal u příslušného správního orgánu, nebyla řádně vyřízena.

Odůvodnění:
Ve věci jsem vedené pod sp. zn. NNNNNN/NNN městským úřadem Kocourkov...

atd... blebleble...
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #34 kdy: 10 Srpna 2022, 13:36:16 »

Tak jsem to asi posral. Díky prázdninovému provozu v domácnosti jsem prošvihl lhůtu na odvolání. Podle trackingu pošty jsem podal odvolání poslední možný den e-mailem, ale i prázdninový provoz pošty hraje v můj neprospěch... Zatím nepotvrzeno dopisem, lhůtu ještě mám.

Je nějaká šance z toho ještě vybruslit? Mám k blanketnímu odvolání případně něco připojit (jako žádost o prominutí zmeškání úkonu a tak...)?

Edit: samozřejmě myslím, že mi došlo sprdelní rozhodnutí vinen.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #35 kdy: 10 Srpna 2022, 14:06:35 »

Ten tracking je z doručování sprdelního rozhodnutí, proti kterému se chcete odvolat? Pokud to sedí a budeme předpokládat, že 8.7., kdy byla zásilka uložena, ji bylo už možné vyzvednout (a bylo to takto uvedeno na oznámení ve schránce), nastalo doručení fikcí 18.7. a lhůta pro odvolání končila 2.8. Kdy jste to odvolání podal? Pokud máte nějaký závažný důvod, proč jste to nemohl učinit ve lhůtě, můžete podat žádost o prominutí zmeškání úkonu (ideálně duplicitně s žádostí o určení pozdějšího data doručení podle § 24(1) SprŘ), a pro jistotu zopakovat blanketní odvolání. Ale chce to něco, co pokryje celou dobu od 8.7. do odeslání (opožděného) odvolání a počítat s tím, že bude třeba to nějak prokázat. A bacha, lhůta je 15 dní od opadnutí překážky (k čemuž z logiky věci nemohlo dojít později, než bylo odeslané opožděné odvolání).
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #36 kdy: 10 Srpna 2022, 15:43:08 »

...semsitotaknějakmyslel... Díky... Ještě dotaz, A co v případe, že na Výzvě od pošty bylo u vyzvednutí "nejpozději však do 22. 07."? Lhůta by pak vycházela do soboty 06. 08., tedy 08. 08.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #37 kdy: 10 Srpna 2022, 16:09:38 »

Takových případů už se tu několik diskutovalo (je to zřejmě poměrně častá chyba pošty, že místo 10denní lhůty nastaví 14/15, což je nějaký jejich default pro běžné dopisy). Judikatura chvíli oscilovala, ale ustálila se na tom, že rozhodující je pouze to, od kdy lze dopis na poště vyzvednout. Od té doby se pak počítá zákonná 10denní lhůta (na její konec se aplikuje víkendové pravidlo), a posledním dnem se zásilka považuje za doručenou. Je-li na oznámení nějaký pozdější termín, do kdy jde na poště vyzvednout, prý to není matoucí a se zákonem v rozporu, znamená to jen to, že sice už je (fiktivně) doručeno, ale pořád si pro to může adresát dojít na poštu.

Jinak nechci dělat generála po bitvě, ale pokud vám to 25.7. hodili, a o tom, že něco má přijít (a kdy to bude fikcí doručeno), jste věděl už od toho 8.7., tak stihnout se včas odvolat šlo v pohodě. Což je i obecné poučení - využívat lhůty je jedna věc, ale pokud něco schválně posílám na poslední chvíli, tak bych si měl být velmi jistý, že to mám spočítané správně. Kdybyste třeba tou chybnou informací pošty a delším než obvyklým intervalem mezi fiktivním doručením a vhozením do schránky zkoušel argumentovat v žádosti o zmeškání úkonu, bude vám to prd platné, protože vám úřad jednak odepíše, že jste se měl řídit poučením a oznámením (a brát za relevantní pouze to datum od), ale i kdyby vzali jako omluvitelnou překážku to, že jste předpokládal možnost vyzvednutí do 22., stejně jste si nic nevyzvednul, a i kdyby jo, pořád byste měl hafo času úkon učinit.

Pointa je v tom, že máte sice právo učinit úkon kdykoliv během dané lhůty, ale nikoliv už právo mít celou tu lhůtu volně k dispozici. Např. vyzvednu rozhodnutí, týden s tím nic nedělám, a pak odjedu např. na nějakou plánovanou operaci. Kdyby to přišlo tak, že už to nešlo ani vyzvednout, je to vcelku učebnicový důvod na uplatnění § 41, ale když jsem objektivně měl dost času úkon učinit, nemůžu si stěžovat, že se cítím diskriminovaný tím, že jsem o tom nemohl přemýšlet celých 15 dní ...
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #38 kdy: 10 Srpna 2022, 16:59:17 »

Citace
Tak jsem to asi posral.

Touto větou nezačínám pro nic za nic. Vím o tom, že jsem měl lhůtu, že jsem ji prosral a tak dále a co to pro mne znamená. Reálně jsem nějakou dobu z toho byl pryč, takže jsem od 8.7. nevěděl... Pak oznámení i dopis zapadl, zdravotní komplikace člena rodiny a už to tu bylo... Nevymlouvám se, prostě vlivem vlastní chyby a prázdninového provozu rodiny se stalo.

O prázdninách stačí dva inkriminované týdny být pryč a je problém - poprvé, když přijde oznámení, které zapadne a podruhé, když přijde dopis samotný a někdo ho zapomene předat.

Každopádně, odvolání podám a uvidíme, třeba to projde.

IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #39 kdy: 30 Srpna 2022, 11:37:33 »

Toť škoda. Doufal jsem v návštěvu SO v zastoupení, event. dát doporučení do odvolání … 

Nechci to tady zbytečně plevelit, ale bylo zde diskutováno umístění dalších ATP v Kuřimi, tak doplním. Přeřazuje se na vyšší rychlost s kradarama a finalizují Lelekovice a hlavně je už vydán návrh OOP pro kontrolu 70km/h u Tyca na I/43 z Brna do Lipůvky. Křižovatka s II/386.  Do 18.9. je možné posílat připomínky k návrhu a taky jim chci  něco sesmolit. Nemá s tím někdo větší zkušenost nebo nějaký studijní odkaz/materiál?
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #40 kdy: 30 Srpna 2022, 12:42:13 »

Kuřim je mi jasná, jezdím tudy denně.
Ale co ty Lelekovice, kde tam chystají měření?
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #41 kdy: 30 Srpna 2022, 15:09:22 »

Bude to dlouhá úsekovka po Hlavní a Poňavě. Přes větší část Lelek tak, aby se to moc nedotklo místních. Je podepsaná smluva s AŽD o pronájmu měřičů (za 2M) a chtěli to rozjet teď do voleb. Naštěstí to zůstalo viset na přezkumu OOP místní úpravy provozu. Číhám, jestli si to znovu patchnou...
« Poslední změna: 30 Srpna 2022, 15:33:23 od foxinus »
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #42 kdy: 30 Srpna 2022, 15:30:46 »

Hm, to zrovna není místo, kde bych měl tendenci jet přes padesát. Úzká, klikatá, místy rozbitá vozovka, navíc zpomalovací práh. Většinou tamtudy jezdí místní, jen to bývá občasná zkratka pro přespolní při páteční zácpě, ale i tak si myslím, že to nebude moc vynášet. Leda by tam kreativně šupli třicítku.
Díky za info.
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #43 kdy: 30 Srpna 2022, 16:04:06 »

Tak to vás musím asi nahlásit za nerespektování ZPPK ;D 30km/h tam v zatáčkách ke konci je. A na té jim to zatím kleklo. Peníze nesmrdí a za loňský rok to v příjmech dělalo skoro 10% podíl. Za první půlrok letošního roku budu mít ekonomiku brzo k dispozici. Alspoň doufám, protože se kolem toho dějí neuvěřitelné věci.
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #44 kdy: 07 Září 2022, 10:31:44 »

Omluva. Byl jsem se mrknout v Lelekovicích a značky s třicítkou v mezidobí sundali a už jsou tam postavené brány s kamerama.  Ale protože k tomu není platná místní úprava provozu, tak je odstraňování dopravního značení přestupkem, že. Není tady náhodou někdo z Lelek? Měl bych pár bodů i do případné námitky…
IP zaznamenána