30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost Kuřim  (Přečteno 14923 krát)

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #15 kdy: 01 Února 2022, 16:43:26 »

Kuřim se zdá jako velice chtivá peněz.

Úřadu 5. 11. dorazil dopis s udáním řidiče, jeho existenci přiznali (v dopise se sprdelním příkazem je, že 5. 11. bylo doručeno) a dnes mi došel dopis se zahájením sprdele, že se ve lhůtě nedozvěděli údaje o řidiči.

Co jsem k věci napsal je na str. 2 přiloženého příkazu. Lze z toho dovodit, že není znám řidič? (No očividně jo. odpovím si sám.) Data jsem neanonymizoval kvůli dopočtu lhůt.

« Poslední změna: 01 Února 2022, 17:10:31 od mhepp »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #16 kdy: 01 Února 2022, 19:40:43 »

Chápu to tak, že jste z pozice provozovatele neudal sebe jako řidiče. Ale rovnou jste sám podal vysvětlení, že jste měl vozidlo k dispozici, nikoliv řídil. Což SO rovnou vyhodnotil jako obstrukční jednání a Sprdelizoval?
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #17 kdy: 01 Února 2022, 20:20:09 »

Běžně se udávám tak, že jsem měl v inkriminovanou dobu vozidlo v užívání. Zatím žádného parazita nenapadlo se na tom točit. Pokaždé poslali výzvu k podání vysvětlení, pokud se na to nevybodli zcela.

8. den od doručení podejte odpor. Neuvádějte žádné důvody, jen "podávám odpor", nacionále a č.j.
Možná by stálo za to vyzkoušet, jak Kuřim reaguje, když odpor podáte 8. den mailem a pak pátý den doplníte podepsaný v listinné podobě. Protože pokud ve své chtivosti ignorují oznámeného řidiče a skočí rovnou na provozovatele, je klidně možné, že i v tomhle případě budou postupovat nezákonně.

Argumentuje-li úřad tím, že jste v oznámení řidiče nepoužil slovo "řidič", ale termín "osoba, která měla vozidlo k dispozici", nesplnil parazit dostatečně svoji povinnost zjišťovat pachatele přestupku. Provozovatelem označenou osobu měl k dispozici a byl povinen ji vyzvat k podání vysvětlení, zda skutečně v danou dobu vozidlo řídila. Současně můžete prokázat, že jste v zákonné lhůtě odpověděl. Povinnost využít formuláře od úřadu není pro vás stanovena žádným zákonem. Tyto a další odvolací důvody ale mají ještě čas.
¨
Usnesení o odložení věci také nebylo zasláno provozovateli, jen založeno do spisu, domnívám se, že i to by mohl být odvolací důvod. I nějaké další by se našly.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #18 kdy: 02 Února 2022, 09:50:54 »

Děkuji za rady, postup je mi zcela jasný. Odpor e-mailem, potvrzení poštou, minimalismus. V těchto věcech mám celkem jasno a mám pocit, že i Kuřim, protože jsem tak učinil i v případě udání řidiče. Takže na tom je asi nevycukám.

A ano ano, udal jsem sám sebe větou „měl jsem vůz k dispozici + nacionále“ (bez použití slov odvozených od „řídit“). Úřad to ví a ještě to drze přiznává, ale sere na to. V odůvodnění nepíšou nic specifického, jen, že jsem nepoužil formulář ve lhůtě a do 60 dní se nedozvěděli o řidiči. Zde už tak jasno nemám, jak se jim povedlo vybruslit z udání řidiče a jsem zvědavý na jejich argumentaci.

Mě, jako řidiči NIC nedorazilo, což je zřejmé i ze sprdelního příkazu.
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #19 kdy: 02 Února 2022, 15:20:11 »

Spíš to zkopali a Vágner je trubka. Totožnost řidiče je z vašeho vysvětlení zřejmá (§ 125h 1) písm.b) ZPPK) a měli pokračovat v řízení s řidičem. Lhůta 60 dní taky dodržena. Směřuje to k § 125g. Blanketní odpor mailem s následným potvrzením taky doporučuji,  může jim to udělat problém. Pak  bych je i poškádlil opatřením proti nečinnosti v rámci nezahájení řízení s řidičem. Už se flákají skoro tři měsíce…
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #20 kdy: 03 Března 2022, 14:36:38 »

Jen pro informaci k radaru v Kuřimi na Zámecké ulici
od 1.9.2021 do 31.1.2022 zjištěno 26700 přestupků
Odpustky vystaveny v celkové výši 17.200.000,-Kč !!
Tzn..cca 645,-Kč/ks.  a denně to překročilo 180 řidičů.

Pořízení radaru: 300.000,-Kč   měsíční náklady: 39.000,-Kč

A pak že nejde o plnění obecní pokladny...


IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #21 kdy: 03 Března 2022, 15:34:55 »

no ty vole.

Odpustky vystaveny v celkové výši 17.200.000,-Kč - zde by mne zajímalo, kolik z toho skutečně zaplaceno.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #22 kdy: 04 Března 2022, 06:12:18 »

Jen pro informaci k radaru v Kuřimi na Zámecké ulici
od 1.9.2021 do 31.1.2022 zjištěno 26700 přestupků
Odpustky vystaveny v celkové výši 17.200.000,-Kč !!
Tzn..cca 645,-Kč/ks.  a denně to překročilo 180 řidičů.

Pořízení radaru: 300.000,-Kč   měsíční náklady: 39.000,-Kč

A pak že nejde o plnění obecní pokladny...
Smím se zeptat, jak se k tobě dostala tato informace? Přez 106?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #23 kdy: 04 Března 2022, 14:59:05 »

ano přes 106.. ( takže teoreticky by to mělo být dohledatelné i na stránkách Kuřimi)
A myslím, že se to dá použít i jako bod na protiútok, jelikož tohle je celkem průkazné plnění kasičky
a z bezpečností ( v poli) to nemá sebemenší souvislost.( minimálně ty malé překročení rychlosti)
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #24 kdy: 04 Března 2022, 18:14:10 »

Jen doplním: za období červen-srpen 2021 ještě dalších 15000 přestupků za ca 9M. Pokud vím, tak drtivá většina odpustků byla uhrazena. Pořizovací náklady radaru jsou ale vyšší. Podrobnější ekonomické info budu mít brzo k dispozici, pak zpřesním. Tu infožádost na jejich webu nevidím, ale mají tam vynechanou 10/2022 (pokud nezveřejní do 15 dní, tak už bych jim tam solil stížnost ;) ).

A kdyby se někdo v argumentaci pro odvolání chtěl ubírat i tímto směrem, tak ještě co se týká nehodovosti, tak bylo v tomto úseku a křižovatkou pod ním evidováno 13 nehod za 15let! To je  oficiál počet ze svodky nějakého PaCha, ale ověřitelná i na mapě nehodovosti.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #25 kdy: 05 Března 2022, 09:53:20 »

Kuřim, křižovatka pod zámkem, viz nehodovou mapu: https://nehody.cdv.cz/statistics.php
Mapa za existenci evidence od roku 2006 ukazuje 17 nehod v křižovatce a bezprostředním okolí, z toho 9 v křižovatce, z toho 3 s lehkým zraněním. Další nehodové místo je o kousek dál k Brnu u odbočky k čističce (ČOV). Tam je 8 nehod za celé období, z toho jedna nehoda z roku 2010 s těžkým zraněním po nárazu do pevné překážky.
Ta evidence je, pokud vím, obecně docela spolehlivá, jen maličkost, z principu nemůže být naprosto aktuální, nehody se připisují s určitým zpožděním a nespoléhejte se na úplně dokonale přesné umístění nehody v mapě, GPS má určitou nepřesnost, někdy není úplně jasné místo střetu a už jsem taky viděl, že policajt evidoval až postřetovou polohu auta.
« Poslední změna: 05 Března 2022, 09:59:40 od cyklista »
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #26 kdy: 19 Března 2022, 10:06:35 »

Přikládám podrobnější statistiku kuřimských za 2021. Je to za celý rok, radar na Zámecké jede od začátku června. U platů neodpověděli přesně, vztáhli to k „úvazkům“ a u MP slouží 4ks ozbrojenců. Pro město min. +8M za rok. Bude ještě potřeba zjistit celkové poštovné za obsílky…
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #27 kdy: 19 Března 2022, 10:16:09 »

Ještě pro úplnost i žádost. (nešla mi vložit v jednom příspěvku)
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #28 kdy: 27 Dubna 2022, 17:28:58 »

Tak jsou zarputilí a dostal jsem vyrozumění o pokračování řízení. Ptají sem jestli chci ústní jednání. Ačkoliv se to zdá jako snadný win, tak si říkám, jestli by se nenašel vhodný dobrovolník jako zmocněnec, ať jim tam někdo rozčeří klidné vody...

Jako bonus přiložili celý spis včetně mého příznání, že jsem řídil, které pro ně není dostatečné pro zahájení správního řízení s řídičem.

IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #29 kdy: 02 Května 2022, 10:43:09 »

Tak jsem podal stížnost na úřední parazity, námitku podjatosti a trošku infožádostí (ať je zaměstnám)

Zde bych měl dotaz - do prošetření stížnost a námitky podjatosti se pozastavuje moje lhůta na vyjádření? Chci vyjádření poslat, nechci to prošvihnout. Lhůtu mám 10 dní od doručení, ale podal jsem stížnost...?

Díky...
IP zaznamenána