30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Paní nejede a telefonuje.  (Přečteno 7030 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #15 kdy: 04 Října 2021, 21:39:46 »

Pokud někdo přistupuje "v náladě" k vašemu vozu, otevřete okénko, dejte mu plnou slzáku a jeďte pryč...
IP zaznamenána

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #16 kdy: 04 Října 2021, 21:43:36 »

tak tenhle postup by nešel províst v ani jednom z proběhlých případů, protože buď bylo moje auto zablokovaný jejich autem a nebo to bylo v koloně před železničnim přejezdem, nebo křižovatkou a nebo to byl dědek s kladivem před autem.
Takže "jeďte pryč" nebylo možné provést, musel bych tam s tim člověkem čekat neznámo kolik minut, než bych moh jet dál, dotyčnej by se pravděpodobně vrátil do auta a pronásledoval mě, což by rozhodně nevygenerovalo nic dobrýho. Leda že bych "jednání" co nejvíc zdržoval a na závěr kdy už bych věděl že můžu jet provedl tento akt, ovšem to se obávám, že už je diagnóza zmrd a tim si myslim, že netrpim.
« Poslední změna: 04 Října 2021, 21:50:42 od rezonator »
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #17 kdy: 04 Října 2021, 22:02:36 »

Mne sa to ešte za 15 rokov a ~350 000 km stalo jediný raz (chalan bol následne vyvedený z miery argumentom, že pri výjazde z vnútorného pruhu okružnej križovatky musí dať prednosť vonkajšiemu pruhu aj keď je výjazd dvojpruhový - nešlo o turbo kruháč -, a nebol to schopný či ochotný pochopiť). Takže ak vám niekoľkokrát za porovnateľné obdobie, tak buď to bude nejaký "region razovity", alebo je na vašom štýle jazdy naozaj niečo v neporiadku.
IP zaznamenána

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #18 kdy: 04 Října 2021, 22:14:41 »

spíš to bude mym stylem jízdy, ovšem jestli těmhle situacím předcházelo spáchání nějakýho dopravního přstupku z mojí strany, tak to bylo snad jedině 55 km/h v obci, jinak povaha těch aktů byla řek bych obecně přílišná hyperaktivita. Tak či tak, vyhrožování je podle mě přestupek daleko vážnější.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #19 kdy: 04 Října 2021, 22:58:29 »

Dodržuji jedno pravidlo. Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě. A I Vám také doporučím vozit kameru.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #20 kdy: 05 Října 2021, 00:43:50 »

V zivotě by mě nenapadlo někoho kádrovat za přestupky proti zákonu (pokud je to ohrožující jako třeba blbec v protisměru, pak blikám a troubím). Ale přestupky vůči slušnému chování naserou víc. Také není přestupkem např. předbíhat ve frontě, chodit do národního v teplákách nebo běhat po eskalátorech v protisměru. Přesto to je chování, které navodí pozvednutá obočí nebo u labilnějších jedinců i ruku.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #21 kdy: 05 Října 2021, 08:23:09 »

Pokud někdo přistupuje "v náladě" k vašemu vozu, otevřete okénko, dejte mu plnou slzáku a jeďte pryč...
Okénko bych rozhodně neotvíral, ten slzák může mít v ruce on a v uzavřeném prostoru jako je vozidlo to působí několikanásobně víc než v otevřenému prostoru jako je silnice.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 345
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #22 kdy: 05 Října 2021, 10:17:28 »

... cítila být ohrožená mojí dynamickou jízdou, případně měla pocit že "na ní najíždím" (do dnes nevím co tim bylo myšleno) ...
Vypadá to, že nedodržujete bezpečnou vzdálenost. Podstatné je totiž i to, co za bezpečnou vzdálenost považují ostatní. Vy možná máte nové auto a jste schopný zabrzdit na pětníku, ostatní se na to zřejmě nechtějí spoléhat.  Pokud k podobné situaci došlo vícekrát, měla by to pro vás být indikace, že minimálně část problému je na vaší straně.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #23 kdy: 05 Října 2021, 10:34:50 »

Když ti jeden člověk řekne, že jsi osel, ignoruj ho. Když ti to řekne sto lidí, kup si sedlo.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #24 kdy: 06 Října 2021, 02:50:27 »

Co situace, kdy má protijezdec bez práva přednostní jízdy (ze zákona i "morálně") červenou šipku na P7, dostatečně brzy mne vidí, přesto mi tam vjede (je to úzká silnice, kde se dva vedle sebe nevejdou).
Je správným řešením:
a) uhnout se sám (couvnout, vjet za obrubník, ...)
b) zůstat stát na místě a nic dalšího nedělat (počkat až vycouvá nebo vjede sám za obrubník ...)
c) zůstat stát, otevřít okénko a zeptat se řidiče, zda viděl tu značku...
d) něco jiného (prosím doplňte v reakcích)

Sám jsem tuhle udělal c) a mělo to za následek mj. to, že protijezdec se na mne díval s despektem a tykal mi. Pak jsem o tom v hlavě přemítal a pro sebe si řekl, že správné mělo být za b). Možnost a) se mi vůbec nezamlouvá.

Díky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #25 kdy: 06 Října 2021, 09:08:43 »

Neexistuje žádné správné řešení ve smyslu pravidel provozu, ZPPK (a dokonce ani právní řád jako celek) není něco jako Talmud, aby to při náležité exegezi dávalo odpověď na libovolnou otázku. Odpovědět lze na to, jaké měli účastníci povinnosti, a jednali-li určitým způsobem, zda to bylo v souladu s pravidly či nikoliv.

V naznačené situaci, značka P7 je příkaz dát přednost, tedy nesmí se do úseku vjet, pokud by se s protijedoucím nevyhnul. Párová značka P8 žádné povinnosti ani práva neukládá, pouze informuje o povinnosti řidičů protijedoucích vozidel. Pokud protijedoucí řidič nerespektoval P7, tak zkrátka prvidla porušil. Víc vám toho ZPPK neřekne, není tam žádný návod, co dělat, když někdo poruší pravidla (krom toho, že jde o přestupek a má ho řešit nějaký orgán), není tam žádný bianco šek, podle kterého by bylo souladné s pravidly toho, kdo něco porušil, zastřelit/nabourat/vynadat mu/zablokovat dopravu atp.

K návrhům

a) může být - IMHO i poté, co někdo porušil P7 a došlo k zablokování, stále v plném rozsahu platí § 20 ZPPK, tedy i to, že musí-li někdo couvat či jinak nestandardně manévrovat, má to být ten, pro koho je to snazší a bezpečnější (ne nutně ten, kdo měl původně přednost)

b) chvíli stát, máte-li pocit, že má blokádu v souladu s § 20 vyřešit druhý řidič, asi není proti ZPPK (pokud hrozí, že to do vás někdo našije, je třeba dát blikačky, § 31) - pokud byste to tam takto chtěli blokovat oba celý den, tvoří obě vozidla překážku, a na to už nějaké noty v ZPPK jsou (trojúhelník, neprodleně odstranit, nelze-li, nahlásit fízlům ...)

c) komunikaci přes otevřené okénko ZPPK nezakazuje,

d) poradím totéž, co zakladateli vlákna - nechat se ve vlastním zájmu včas vyšetřit, pokud nezvládáte podobné situace přirozeným způsobem ad hoc efektivně řešit a neeskalovat. Za závažný signál považuji mstitelské tendence, že se vám "nezamlouvá", že byste měl/mohl ustoupit i když jste problém nezpůsobil.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 345
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #26 kdy: 06 Října 2021, 11:18:50 »

d) můžete druhému ridiči slušně vysvětlit význam značky. Já jsem jí také dlouhou dobu neznal a považoval jsem jí za jednu z mnoha nepodstatných značek, kterých si nemusím všímat.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #27 kdy: 06 Října 2021, 12:34:01 »

Já jsem jí také dlouhou dobu neznal a považoval jsem jí za jednu z mnoha nepodstatných značek, kterých si nemusím všímat.
...no a me prislo ze to byla jedna ze zasadnich znacek co do nas tloukli v autoskole  ;)
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #28 kdy: 06 Října 2021, 12:55:08 »

Ja obvykle robím a) s tým, že pri prejazde protiidúceho aplikujem klaksón a akonáhle je voľno, pokračujem svojou cestou. Kto pochopí, pochopí, kto nie, s tým je zbytočné sa ďalej vybavovať.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 345
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #29 kdy: 06 Října 2021, 12:59:20 »

Většinu značek potřebujete znát pouze pro úspěšné složení zkoušek v autoškole. V praxi vám pro bezpečnou jízdu stačí znát značky upravující přednost jízdy, pár výstražných značek a dále ty co se vyskytují ve vašem okolí. Zbytek můžete v klidu zapomenout a dohledat si jejich význam až v případě potřeby.
IP zaznamenána