30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Paní nejede a telefonuje.  (Přečteno 6967 krát)

Zdenek.123

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Paní nejede a telefonuje.
« kdy: 24 Září 2021, 11:13:22 »

chtěl bych popsat situaci:

1. Stojíte v řadě před křižovatkou vjíždějíc na hlavní, kde před vámi stojí paní, která telefonuje a křižovatkou nechce projet. Už by se dalo projet snad 30 krát (i možná vozem taženým koněm) tak zatroubíte a ona na vás ukáže Fakáč a stojíte dál.

Kdyby mě žena nazastavila, vystoupil bych ...

Co v takové situaci správně dělat.

2. Taková stejná situace, paní ve velkém autě si hodí blinkr a začne se tlačit do Vašeho, pruhu protože ona křičí, že nemá čas. Když moje žena vystoupila, ona vytáhla kesr.

děkuji Vám za jakoukoli radu.

3- Co v případě když se strhne rvačka, nebo paní do vás 'tukne



IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2021, 11:56:16 »

děkuji Vám za jakoukoli radu.
Neberte to prosím zle, ale máte-li problém podobné situace řešit, bylo by možná nejlepší probrat to s psychologem.

Lidé jsou různí. Ti, kteří by se dali zařadit do kategorie "pako", jsou ve velké menšině, ale opticky to vypadá, že jich jsou plné silnice, protože normální řidiče zkrátka nevnímáte. Jak stojí ve slavné Serenity Prayer, je třeba odlišovat věci, které změnit jde, a které ne. Paní s telefonem nepřevychováte. Pokud vám to udělá dobře, trubte si dle libosti, nad fakáčem pak stačí se usmát. Lézt z auta ven je ve 100% případů špatně, pokud nemáte pod kontrolou emoce. Jediné, co dává smysl, je podívat se, zda řidič nemá nějaký problém a nepotřebuje pomoc, ale chtít si něco vyříkávat je poukázka na mnohem větší problémy. Jakákoliv eskalace je LOST-LOST situace - buď dostanete přes hubu, nebo sice "vyhrajete", ale následující rok kvůli tomu budete s nálepkou "obviněný" běhat po úřadech či soudech (tedy původní ztráta času v řádu jednotech minut poněkud naboptná).

Správný recept na "rvačku" je do žádné se nezapojovat. Recept na "ťukanec" je mít dashcam.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2021, 12:05:28 »

Normální člověk z auta nevystoupí.
IP zaznamenána

Zdenek.123

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #3 kdy: 24 Září 2021, 12:43:14 »

HH:

DĚKUJI VLASTNĚ ZA ODPOVĚĎ, ŽE SI MÁM NECHAT S...T NA HLAVU A NA KŘIŽOVATCE POČKAT AŽ SI PANÍ POPOVÍDÁ, NEBO NECHAT NASTŘÍKAT OD PANÍ KESR DO MANŽELČINÉHO OBLIČEJE.

HLAVNĚ MI VŠICHNI USTUPTE, PROTOŽE JÁ SI POTŘEBUJI POPOVÍDAT, NEBO JÁ NĚKAM SPĚCHÁM -

NESOUHLASÍM - ONI SE NEHOVAJÍ TAK JAK BY M-ĚL-Y.


ALO.IS:

Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #2 kdy: Dnes v 12:05:28 »

    OdpověďCitace

Normální člověk z auta nevystoupí.


A ČEKÁ AŽ SI PANÍ POPOVÍDÁ ... DALŠÍ TAKOVÝ

« Poslední změna: 24 Září 2021, 12:46:21 od Zdenek.123 »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #4 kdy: 24 Září 2021, 12:49:51 »

Nemůže druhý řidič vědět, jak je pro prvého řidiče hovor důležitý, jestli volá záchranku, nebo má na uchu sebevraha, kterému to rozmlouvá ...
IP zaznamenána

Zdenek.123

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Polovina řidičů je ochotná extrémně nebezpečnou agresivitu TOLEROVAT
« Odpověď #5 kdy: 24 Září 2021, 13:01:42 »

Až polovina řidičů je ochotná extrémně nebezpečné projevy agresivity v dopravním provozu tolerovat. Přitom ročně agresivní šoféři způsobí na českých silnicích průměrně asi šest stovek nehod. „Lidé své prohřešky za volantem omlouvají tím, že si to okolnosti žádají. Ochota k takové omluvě je u nich neobyčejně vysoká,“ upozornil výkonný ředitel České asociace pojišťoven Jan Matoušek.

    Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/agresivni-ridici-jizni-morava-mladi-zabijaci-vybrzdovani-mysky-riziko

Rádci: HH a Alo.is radí, nechat si S..T na hlavu. Děkuji TEDY za RADU z tohoto fóra ...
« Poslední změna: 24 Září 2021, 13:05:05 od Zdenek.123 »
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #6 kdy: 24 Září 2021, 13:02:13 »

Citace
1. Stojíte v řadě před křižovatkou vjíždějíc na hlavní, kde před vámi stojí paní, která telefonuje a křižovatkou nechce projet. Už by se dalo projet snad 30 krát (i možná vozem taženým koněm) tak zatroubíte a ona na vás ukáže Fakáč a stojíte dál.

Kdyby mě žena nazastavila, vystoupil bych ...

Co v takové situaci správně dělat.

No buď objet, zatroubit, poprosit, aby se uhla a podobně. Hádám, že každého svéprávného člověka napadne, co by měl v takové situaci dělat.

Citace
2. Taková stejná situace, paní ve velkém autě si hodí blinkr a začne se tlačit do Vašeho, pruhu protože ona křičí, že nemá čas. Když moje žena vystoupila, ona vytáhla kesr.

No asi mám malou představivost, ale moc si tuto situaci představit nedokážu. Jakože paní stojí, telefonuje a zároveň s puštěným blinkrem se tlačí do vašeho pruhu a navíc k tomu křičí? No a to s tím kesrem nechápu už vůbec

Citace
Normální člověk z auta nevystoupí.


A ČEKÁ AŽ SI PANÍ POPOVÍDÁ ... DALŠÍ TAKOVÝ

Ano má pravdu, normální člověk opravdu nebude z auta vystupovat a vyřizovat si nějaké svoje mindráky s cizími lidma. Já třeba osobně vozím pepřák a už jsem ho jednou použil na podobného tydýta, co měl potřeba mě pronásledovat a řešit věci, které se ho ani netýkali...

Jinak podle CAPSLOCKU hádám, že jste si spletl toto forum s novinkami.cz
« Poslední změna: 24 Září 2021, 13:06:14 od lora »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #7 kdy: 24 Září 2021, 13:06:52 »

No a co dělá v podobných situacích Zdenek.123?
A kolikrát byl u soudu za ublížení na zdraví? A stálo to za to?
Co až vyběhnete z auta a budete koukat do palné zbraně z toho špatného konce?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #8 kdy: 24 Září 2021, 13:13:15 »

HH: DĚKUJI VLASTNĚ ZA ODPOVĚĎ, ŽE SI MÁM NECHAT S...T NA HLAVU
Na koho řvete? Zjevně nezvládáte své emoce ani na diskuzním fóru, s takovou náturou je docela risk sedat za volant.

NESOUHLASÍM - ONI SE NEHOVAJÍ TAK JAK BY M-ĚL-Y.
O tom se nikdo nepře. Popsané chování je idiotské, navíc naplňuje skutkovou podstatu minimálně 2 přestupků (držení telefonního přístroje při řízení a omezování plynulosti provozu) a možná i nějakých dalších (např. schválnost podle § 7 zák. 251/2016 Sb.). Jen by mě zajímalo, co jste čekal za odpověď, abyste byl spokojený. Volat fízly? Přinutit paní k ukončení hovoru namířenou legálně drženou zbraní? A celé si to pro jistotu nahrát na dashcam? Nebo dokonce do příjezdu fízlů provést na paní citizen's arrest?

Já nejsem expert na lidskou duši, ale jako právník vám s plnou vážností radím neřešit chyby jiných řidičů vystupováním z auta (a silně pochybuji, že by vám kdokoliv jiný dal odlišné doporučení). Jak s tím naložíte je vaše věc.
« Poslední změna: 24 Září 2021, 15:47:34 od hh »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #9 kdy: 24 Září 2021, 15:07:16 »

děkuji Vám za jakoukoli radu.
Vozte kameru. S překvapením zjistíte, že má blahodárný vliv i na Vaše chování.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #10 kdy: 24 Září 2021, 15:26:04 »

Jak rikala babicka : "kdyz se zacnes hadat s blbcem, hadaji se dva blci" .  ;) Takze asi tak nejak.
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #11 kdy: 24 Září 2021, 16:30:21 »

2. Taková stejná situace, paní ve velkém autě si hodí blinkr a začne se tlačit do Vašeho, pruhu protože ona křičí, že nemá čas. Když moje žena vystoupila, ona vytáhla kesr.

Pokud se na vás někdo tlačí (s oblibou to dělají fízlove ze zadu ve snaze donutit vás zrychlit/znervoznět) a to takovým způsobem, že vás OHROŽUJE, resp. si něco vynucuje i za cenu toho že vás někam vytlačuje, tak prostě pokud to nejsou 80km rychlosti, ignorujte. Jste-li si jistý, že jste "v právu" resp. tedy při nějakém přejíždění z pruhů by případná kolize nebyla z hlediska pravidel provozu primárně vaše vina tak to nechte ať si do vás nabourá ne? O co jde. Samozřejmě to bude vyžadovat umět trochu komunikovat, s fízlem při šetření. No a když se na vás tlačí fízl tak mu to prostě zahamtněte, nějakej ten pocit běžícího psa přes cestu je všudypřítomný.

Jak už vám zde naznačili, když kokoty nezvládnete skrze troubení či nadávání za volantem chyba je primárně u vás, jednou si uděláte průser který nepůjde vrátit. Vystupovat z auta a jít si něco vyříkávat.. To je doslova sebevražedné jednání.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #12 kdy: 24 Září 2021, 17:04:37 »

No a když se na vás tlačí fízl tak mu to prostě zahamtněte, nějakej ten pocit běžícího psa přes cestu je všudypřítomný.
S těmito radami bych byl velice opatrný, dotyčný to samozřejmě nezadupne před fízlěm, ale před nefízlem se už tak bát nebude.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #13 kdy: 24 Září 2021, 18:45:36 »

Když moje žena vystoupila, ona vytáhla kesr.

Kesr? To mohla bejt prdel, bába s keserem, jak loví vaši bábu :-)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Paní nejede a telefonuje.
« Odpověď #14 kdy: 24 Září 2021, 20:57:17 »

Říkáte, že tam bylo času, že by stačil projet kočár. Není nic snažšího, než to auto prostě objet a cestou okolo mu dát trubku.
Takovejch stojících aut jsem už potkal. Vždy si najdou to nejblbější místo na telefonování i když třeba v blízkosti můžou zastavit tak, aniž by překáželi.
Ale chodit kvůli tomu někomu něco vysvětlovat? Lidi kteří se chovají na silnici agresivně většinou mají něco s hlavou, takže jít něco vysvětlovat takovému člověku, je tak akorát si naběhnout a blbého blokování průjezdu z toho může být několik hodin vysvětlování někde na stanici.
To vám to za to tak stojí? Já osobně tyhle lidi protroubím, ale nijak více na ně nereaguju. A nějaké gesta? Ty mi jsou úplně u zadele, beru to z nadhledem, protože nejhorší je srážka s blbcem a moudřejší ustoupí.

A s tím kaserem. Záleží jakým stylem na ní vaše paní naběhla. Ta dotyčná také mohla mít s chování vaší družky pocit, že bude napadena, tak vytáhla kaser, aby bylo jasné, že se bude bránit.
Na mě naběhnout nějaký vysvětlovač, tak taky mám nachystaný pepřák, kdyby něco.

A s lepiči na zadek si počínám od té doby co mě jeden takový naboural zezadu následovně. Prostě blinkr ke straně, plynule zpomalím až do zastavení u kraje, hodím varovky a ať si ten za mnou dělá co chce. Nehodlám se kvůli dalšímu takovému ocasu zase měsíc hádat s pojišťovnou. A budu kvůli tomu doplňovat kameru i dozadu.

Ve předu je to v dnešní době a cenám kamer podle mě základní výbava.
« Poslední změna: 24 Září 2021, 21:01:24 od cocomoon »
IP zaznamenána