30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 12

Autor Téma: pomoc  (Přečteno 18994 krát)

jungvoj

  • Host
pomoc
« kdy: 24 Srpna 2021, 23:44:54 »

1
« Poslední změna: 25 Srpna 2021, 15:44:42 od jungvoj »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2021, 00:06:59 »

A jakou žalobu byste si tak představoval?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #2 kdy: 25 Srpna 2021, 00:22:23 »

Obávám se, že na tom co popisujete, není nic žalovatelného :D S dětmito debilitami můžete bojovat skrze správní řízení, o čemž je celé toto forum.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #3 kdy: 25 Srpna 2021, 00:23:32 »

2
« Poslední změna: 25 Srpna 2021, 15:44:54 od jungvoj »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #4 kdy: 25 Srpna 2021, 00:29:47 »

Nejsem si úplně jistý, ohledně žalob se příliš nevyznám, ale jestli se nebudete muset nejprve stát státním zástupcem...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #5 kdy: 25 Srpna 2021, 00:34:09 »

Třeba se vám někdo bude dále věnovat, ale to co píšete, je blbost. Až budete mít konkrétní případ, můžete s úřadem (za cenu případných vyšších nákladů v případě prohry) bojovat. Šance na úspěch určitě není malá. To, co popisujete, nemá se zneužitím pravomoci ÚO nic společného. Pokud vám vadí šikanózní měření apod., tak se spíš obraťte na zastupitele, případně vystupte na zastupitelstvu.

Chtít stíhat úředníka za existenci úsekovek, nebo zlovůli policie ustavit někam radar, je jako chtít žalovat strážníka městské policie za to, že je v obci maximální povolená rychlost 50 kmh.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #6 kdy: 25 Srpna 2021, 08:44:00 »

3
« Poslední změna: 25 Srpna 2021, 15:45:09 od jungvoj »
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #7 kdy: 25 Srpna 2021, 08:54:00 »

Nezapomněl jste přidat přílohu nebo něco? Ve Vašem úvodním příspěvku rozhodně pět protizákonných výroků není.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #8 kdy: 25 Srpna 2021, 08:55:31 »

Ac je primarnim zamerenim tohoto fora boj proti hlouposti (nebo zakernosti) uredniku, mam takovy pocit, ze vy byste se mezi ne hodil.

Ve vasem uvodnim prispevku jste nenapsal nic konkretniho, v cem bychom meli videt nespravny uredni postup ci snad dokonce zneuziti pravomoci uredni osoby. Takhle se nedivte, ze vam nikdo nechce pomoci. Napiste smysluplne o co jde.

Jinak pokud byl nekdo zmeren v centru mesta a urednici to s nim resi, obavam se, ze i kdyby slo o nespravny uredni postup, TC se vam bude velice spatne prokazovat.

Citace
Zločinu zneužití pravomoci úřední osoby podle § 329 odst. 1 písm. a) tr. zákoníku se dopustí úřední osoba, která v úmyslu způsobit jinému škodu nebo jinou závažnou újmu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím jinému právnímu předpisu.

Sorry, ale jestli jste dostal odpustek na petikilo, do soudu bych se nehrnul...
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #9 kdy: 25 Srpna 2021, 08:59:31 »

4
« Poslední změna: 25 Srpna 2021, 15:45:27 od jungvoj »
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #10 kdy: 25 Srpna 2021, 09:05:29 »

5
« Poslední změna: 25 Srpna 2021, 15:45:38 od jungvoj »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #11 kdy: 25 Srpna 2021, 09:10:08 »

OT: Fascinuje mne, ze si date tu praci pouzivat nestandardni cestinu. Ale zaroven si nedate ani tu nejmensi praci s typografii...

Sorry, ale mne prijdete jako takovy ten hospodsky vyrvavac, jak vsechny zazaluje a jak je znici a pak se ukaze, ze jel nekde jak prase, oni ho zmerili, on pak ve spravnim rizeni postupoval uplne spatne, protoze si nic nenastudoval, prohral to na cele care a ted za svou hloupost nenavidi cely svet.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #12 kdy: 25 Srpna 2021, 09:56:23 »

tuž, smysluplně zde nejde napsat, neb poučovat uředníky a polycajty zde , nehodlám, to právě má být pokryto onou žalobou, vstupní informace snad nějak soukromě či osobně jen prověřeným osobám jak jest predikováno v titulu fora
Pokud hledáte odborníka, který si soukromě a důvěrně vyslechne vaše nářky, řekne vám k tomu názor, a pokud se tak dohodnete, připraví vám nějakou tu žalobu či jiné podání, tak mám pro vás překvapení - této službě se říká advokacie, a její poskytovatelé jsou na každém rohu, stačí si vybrat.

Toto fórum je o sdílení informací a zkušeností, může trochu fungovat jako neformální poradna, ale nečekejte, že se tady z vás posadíme na zadek a začneme vám něco připravovat soukromě - to by z toho pak ostatní návštěvníci nic neměli.

Nechcete se konečně vymáčknout, co přesně se stalo, jakých chyb se podle vás úředníci dopustili? Nechcete-li ukázat (anonymizované) dokumenty, tak aspoň věcný popis, např. přišlo mi předvolání, je na něm razítko nakřivo ...
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #13 kdy: 25 Srpna 2021, 11:04:05 »

6
« Poslední změna: 25 Srpna 2021, 15:45:53 od jungvoj »
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #14 kdy: 25 Srpna 2021, 11:19:04 »

Nejste sám komu se Výzvy nelíbí, ale je to jak v Cimrmanovi. Může se nám to nelíbit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžeme dělat.

Výzvy tu mají svoje oddělení:
https://www.30kmh.cz/index.php?board=50.0

Projděte si ho a zjistíte, že Výzvy jako takové jsou OK.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 12