30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 12

Autor Téma: pomoc  (Přečteno 19239 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #30 kdy: 25 Srpna 2021, 14:23:38 »

Kocourek nám vygeneroval nějakou negativní judikaturu k InfZ? Pokud vím, tak poslední kdo výrazně dojebal InfZ byl ten spolek tatarů, co pravidelně požadoval seznamy úředníků včetně jejich platů a posílal to na povinné subjekty po celé ČR.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:pomoc
« Odpověď #31 kdy: 25 Srpna 2021, 14:46:51 »

a ten dement co poslal tisíc žádostí na mimozemšťany s tím nemá nic společnýho?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #32 kdy: 25 Srpna 2021, 14:52:47 »

Nevím o tom, že by to jakkoliv pohnulo s InfZ; nevím o tom, že by to někdy táhl k soudu (i když asi mohl). Jediná škodná a v praxi užívaná judikatura kterou jsem zaznamenal je právě onen platový test. Možná je to akt naivity, ale jsem vděčný, že se zatím na omezování InfZ netlačí prostřednictvím lobbyingu. Minimálně o ničem takovém není slyšet.

EDIT: ale jinak máte pravdu v tom přirovnání k jungvojovým výkladům, protože Dement Pán rozhlašoval, že z úřadů, které mu neodpoví, "vyžaluje" obří prachy a pojede na dovolenou. Na základě čeho a jak by chtěl k těmto ziskům dospět je mi do dnešního dne záhadou. Byl to tedy nejspíš myšlenkový konstrukt na stejné úrovni, jako jungvojova představa o žalobě trestním stíhání za zaslání výzvy :)
« Poslední změna: 25 Srpna 2021, 14:56:14 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #33 kdy: 25 Srpna 2021, 14:57:11 »

johncreek: Někdo z té party kolem Kocourka a Majka měl úžasný podnikatelský záměr postavený na tom, že žádali zejména po malých obcích informace o výskytu UFO či nějaké podobné ptákoviny, a pak zkoušeli ve velkém žádat odškodnění za zásah do práv, pokud povinný subjekt vystavil na webu dotaz či odpověď bez anonymizace osobních údajů žadatele. Ale větší judikatorní škody to AFAIK nenapáchalo.

Poslední významná rána pro InfZ je neslavný Musilův "sua sponte" nález ohledně platů. Čert vem platy, ale otevřelo to pandořinu skříňku - najednou si povinný subjekt má sám dělat test proporcionality (není težké uhodnout, jak vždy dopadne), lustrovat tazatele (zda jde o hlídacího psa či jiné zvíře) atp. A za tohle nikdo z žadatelů nemůže, dokonce ani z těch, kteří to hrotili a zcela záměrně požívali šikanózně, to je skutečně jen "dílo" soudce Musila, případně nějakých jeho loutkovodičů. Nevyčítám to ani tragikomickému Gerlochovi, který v té věci Musila intelektuálně oplodnil, neboť jen dělal to, co má dělat advokát (i když osobně nepochybuji, že s většinou toho, co na podporu svých mandantů vymyslel, sám vnitřně souzněl).
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:pomoc
« Odpověď #34 kdy: 25 Srpna 2021, 14:59:22 »

Zaznamenal jsem stížnosti/požadavky na změnu zákona právě na základě těch jeho stovek dotazů na mimozemšťany s poukazem na zjevný zneužívání zákona, ale jo, může jít o dvě různý věci. I když předpokládám, že u platů zrovna byli taky celkem aktivní.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #35 kdy: 25 Srpna 2021, 22:17:14 »

Koukám, že pan jungvoj "exotil" už i jinde :D
Nebudu skrývat zklamání, na audiowebu si sám řekl o ban na věčné časy a ještě stihnul tamní posádce stanovit diagnózu. U nás se vypakoval sám a důvody už se asi nedozvíme :'( [popkulturní vložka: Why she had to go, I don't know, she wouldn't say. I said something wrong, now I long for yesterday ...]
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #36 kdy: 26 Srpna 2021, 08:08:44 »

Za mne tedy "now I long for yesterday" je silne prehnane ... nicmene je pravda, ze mne pan jungvoj zaujal az tak, ze jsem mu venoval 10min sveho casu a svete div se (nebo spis ani ne) - zrejme ma i sve webove stranky.
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #37 kdy: 26 Srpna 2021, 09:14:37 »

ad hh: zminíl jste audioveb,a tedy nechtěl jsem se zahazovat s lidma, kteří tvrdí , že kondenzátor vede střídavý proud,např behemot toto tvrzení silně obhajoval, pravděpodobně takové kondy prodává
ad medvěd: ten web, tedy mladický pokus, se vám nelíbí?
ad ostatní: došel jsem k závěru, že nemalé procento, cca 90%, zdejších přispěvovatelů jsou polycajti , uředníci, vojáci, a jiní, jejichž chlebodárcem je to, co se obecně nazývá státem, potažmo jeho hradní soustava , reprezentována obecními ale i jinými represevními orgány
ad ostatní druhak:chybně jsem se domníval, že zde najdu spřízněné osoby, kterým to komunisticko-nacisticko-fašistické pošlapání zdravého rozumu v právu, obecně známe jako zodpovědnost provozovatele vozidla, vyprodukované bývalým členem komunistické strany pavlem rychetským, vadí, a které vyvinou alespoň minimální snahu o změnu, nuž tedy, mýlil jsem se
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #38 kdy: 26 Srpna 2021, 09:26:32 »

Každý tu vedeme svůj boj proti obecné odpovědnosti provozovatele vozidla, ale váš způsob boje je pro nás asi příliš radikální?
« Poslední změna: 26 Srpna 2021, 21:40:01 od alo.is »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #39 kdy: 26 Srpna 2021, 10:07:20 »

jungvoj: On kondenzátor nevede střídavý proud? Prosím prosím, poučte nás, hned po těch speciálních zákonech a podzákonech, se kterými je v rozporu posílání výzev k úhradě určené částky.

Jinak fízlové, úředníci a jiná verbež tu nepochybně jsou, někteří možná i služebně, ale rozhodně ne mezi aktivními přispěvateli. Rozbít systémově šikanu řidičů, a specificky tzv. objektivní odpovědnost provozovatele bychom rádi, ale dosáhnout toho bez násilí není zas tak jednoduché jako vést silácké řeči v hospodě. Zatím nějnadějnější pokusy, které doputovaly až k ÚS, tamní soudruzi nekompromisně spláchli. Pokud se ale smíříte s tím, že odstranit ten systém jako takový není téměř možné (a jestli jo, nebude to snadné a nebude to hned), přijmete hru s protivníkem na jeho hřišti a s jeho pravidly, není to zas tak pesimistické. Nejde sice vyhrát úplně všechno, ale celková bilance pořád vychází pro úřady nelichotivě (a navíc je to někdy i velká švanda). A o tom je celé fórum. Zkuste se nejdřív začíst do řešených případů, než začnete vynášet soudy o tom, že tu je 90 % fízlů, větší kravinu aby pohledal.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 346
  • s
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #40 kdy: 26 Srpna 2021, 10:23:15 »

JungvoJ> Co kdybyste se konečně vymáčknul a napsal, jaký máte plán, kterým by šlo zrušit nebo omezit zodpovědnost provozovatele vozidla? Pokud to nechcete řešit veřejně, napište to někomu do soukromé zprávy a diskusi v tomto vlákně můžeme ukončit.

Zkuste být trochu tolerantnější k ostatním a nehrotit vše hned do konfliktu. Obzvláště když vaše terminologie je poměrně nestandardní.

Kondenzátor nevede stejnosměrný proud, střídavý vede. Odpor kondenzátoru proti průchodu střídavého proudu se říká kapacitance, více o tomto naleznete na https://cs.wikipedia.org/wiki/Kapacitance .
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #41 kdy: 26 Srpna 2021, 10:25:35 »

ad kondy: inženýři, vědci na celém světě se snaží najít idealní dielektrikum pro kondenzátory, tedy aby přes kondenzátor neteklo ničeho, ale behomot a i hh jejich snahu vyvracejí svým tvrzením, které mají od bolševického učitele fyziky sedmé třídy zakl.školy,jinak si představte dvě kovové desky 1*1 metr , deset metrů od sebe, a ten desetimetrový rozestup vyplnte deskami ze skla pertinaxu azbestu slídy, garantuji vám, že totok bude vykazovat kapacitu, ale neprojde tím jediný elektron,
jinak vas ujištuji, že vyzva k zaplacení určené částky je zcela protiprávní akt, nemajíce oporu v zákoně, a je vymáhana pod pohružkou násilí, ale je to obdobná kauza jak s těmi kondy-----nesmyslné debility se drží mezi občanstvem jak čárka v trenýrkách
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #42 kdy: 26 Srpna 2021, 10:28:17 »

ad urban.novak ,,,,,mluvím o idealním kondu, realný něco vede, ale je to vlastnost, kterou se snažíme potlačit
ad plán: např není jasné, zda v tomto případě lze podat hromadnou žalobu na stát, anebo na konkretního uředníka, zvláště když racionalní apatie a mnohdy škoda nepřesahující 1000kč, tomu vlastně brání,
« Poslední změna: 26 Srpna 2021, 10:38:25 od jungvoj »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #43 kdy: 26 Srpna 2021, 10:46:54 »

jungvoj: Možná jste při té "bolševické fyzice" měl dávat lepší pozor vy. Pokud vedete spor o to, zda (ideálním) kondenzátorem projde nějaký elektron z jednoho pólu na druhý, tak se vlamujete do otevřených dveří. To předpokládám nikdo z vašich oponentů netvrdí. Problém je v tom, co se v ustálené terminologii myslí tím, že nějaká součástka vede střídavý proud. Kondenzátor má definovanou rezistanci/kapacitanci, když ho připojím sériově přes ampérmetr ke zdroji střídavého napětí, asi nechcete tvrdit, že naměřím nulu ...

Zpět k té určené částce. Dozvíme se konečně, proč je to podle vás nezákonné, jaká norma přebíjí § 125h ZPPK?
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 346
  • s
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #44 kdy: 26 Srpna 2021, 10:50:41 »

JungvoJ> Ohledně kondenzátoru se zase pletete. Ideální kondenzátor má nulovou reálnou složku impedance, imaginární složka je dána frekvencí zdroje a kapacitou kondenzátoru. Reálný kondenzátor má navíc i nějakou resistenci, tzn. reálnou složku impedance - např. odpor přívodních vodičů. Takže i ideální kondenzátor vede střídavý proud.

Jestli tomu furt nevěříte, kupte si za pár korun trafíčko 220/12V , k tomu pár kondenzátoru, měřák a experimentálně si ověřte, že vzorečky na na wiki ke kapacitanci opravdu fungujou.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 12