30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha chce využít soukromé byty prázdné po Airbnb. Nabídne je lidem v nouzi  (Přečteno 8316 krát)

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil

Behemot :  ...Ať si to ty bolševický svině zaplatí ze svýho.     To snad soudruhu myslíte soudruhy PYRÁTY ?  Nebo , snad STAN ?   ..... Jeden už v tom má guláš - těch bolšánů je nějak už příliš....

Hned mě napadá otřepaný fórek : Taky budeš volit komunisty ?  No - rád bych, ale eště nevím v jaké straně....
Voni sou taky rozlezlý fšude.

Otázka daní má za mě celkem jednoduché řešení - esli zvedat výnos z daně z nemovistostí - tak snížením náročnosti/zrychlení stavebního povolení, když se zrychlí/umožní nová výstavba = přibyde plátců = daní. Druhé řešení vidím zavést dietu ouřadům/státu/zbytečné armádě/neziskovkám mimo sociální služby.
Z této perspektivy ( náklady x výnosy ) vidím jako přínosný i CZEXIT.  Tedy jako že si budeme utrácet jen za to , na co máme. Bez podpory migrace, demo-intervencí do zahraničních států, které sotva najdete na mapě , hájení ropných či uranových zájmů velících soudruhů z brusele či usa. ap.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

ViktorN > Však já s Vámi souhlasím. Já nijak nepodporuji zdanění nemovitostí, jen upozorňuji na to, že se to zdaní. Shodou okolností mám teď na VŠ jeden předmět, který se zabývá přímo veřejnými financemi/rozpočtem a vyučující (kteří jsou na poměry českého školství opravdu kvalitní odborníci a rozhodně to nejsou žádní nadšenci do vysokého zdanění/silného státu) už mají v podstatě za jasné a hotové, že po volbách se výrazně zdaní nemovitosti. Už o tom nespekulují, skutečně s tím zcela přesvědčeně počítají.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil

brzské vyšší zdanění nemo považuju rovněž za jisté. jediné, co si říkám, že to klepne přes prsty i voliči té levé sqadry (zejména sosanů a komárů, pyjátů v tomto spíše méně). znám jich dost na vesnicích a hodně lidem je fuk, že jim kůča padá na hlavu, hlavně ať je to velký a má to 50 garáží, kůlen a všeho možného, k tomu políčko, louku atd. tyhle daně se budou orientovat hlavně na měřitelných věcech, tedy plocha nebo zastavěný objem, což jsou i údaje v katastru. tedy ty, co řvou o zdanění těch prachatých to často trefí taky. navíc se toho nezbaví, narozdíl od některých ve městě, co holt ze 3 bytů 1 prodají, ať mají větší klid.

na druhou stranu, vlhké sny o czexitu nemají smysl, to myšlení je všude stejné. viz anglie. tedy jediné, co by se změnilo je, že bysme nebyli v eu, jinak by se tlačily stejné kraviny

rovněž štíhlý stát nebude, zcela pragmaticky. vytváří se u státu umělá zaměstnanost verbeže, co se nechytne v komerční sféře. normální podnikání je tlačeno do stále větší produktivity a i když se nepropouští, tak se vesměs nenabírá. tedy tam si hlavně uz mladých nikdo nevrze. když je potřeba programátor cnc, tak to neobsadí někým s genderovými studii, enviromentalismem a podobnýma kravinama. ty půjdou do státu a těm je třeba vytvořit cosi, co můžou dělat. tedy zase peskovat firmy nějakými nařízeními, který tyhle sráči budou kontrolovat, vymáhat atd
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil

Já vidím dvě možnosti:
1) Buď to neprojde, protože většina těch, kteří o tom budou rozhodovat, nějaké nemovitosti vlastní. A ti určitě nebudou chtít platit

2) Nebo to projde, ale stejně to kousne do zadku i ty, kteří to podporovali. Vlastníci to rozpustí do nájmů a na dostupnost bydlení to pozitivní vliv mít nebude. Nejvíce to ovšem zasáhne ty, kteří si celý život šetřili na vlastní bydlení, teď jsou v důchodu a podobně.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil

Bude-li ta socka v bytě vařit perník, tak v důsledku nahromadění toxických látek ve zdivu může být nemovitost určena k sanaci či dokonce k demolici. A škodu můžete vymáhat po tom vařiči.  ???

EDIT:
I když, pokud to nejsou úplně vyfetlý trosky, tak se snaží oddálit odhalení. Takže většinou jezdí vařit do přírody, případně doma používají k filtraci výparů kočkolit.
Nic nového - https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/vybuch-panelak-ostrava-hrabuvka-podezrely-zadrzeny-policie-varna.A210226_174607_ostrava-zpravy_zuf 
IP zaznamenána