30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku  (Přečteno 8069 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #30 kdy: 14 Dubna 2021, 16:19:50 »

Já bych neudělal ani jedno. Takže jistotu nemáte, nebo máte možná v okolí takové lidi, tak to bych chápal. ya ptáte se vždy na zákaz, než nastoupíte? A nelžou Vám?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #31 kdy: 14 Dubna 2021, 16:47:51 »

A já bych si do auta k někomu s vysloveným zákazem řízení nesedl. A je úplně jedno, z jakého důvodu ho má. Důležitá totiž není minulost, ale budoucnost. Je mi totiž u zádele, jestli se dopustil odmítačky, nebo se vybodoval. Důležité pro mne je to, čeho se může takový člověk dopustit, pokud by se ho pokusili policajti zastavit, protože on prostě mařenku si přišít nenechá.
Věřte tomu nebo ne, ale to že u většiny medializovaného policejního "honění" je nakonec příčinou ujíždění nějaký zákaz řízení nebo "trojka" v žíle ještě ani náhodou neznamená, že většina řidičů co jezdí "bez papírů" policistům začne ujíždět.
Nevím jak Vás, ale mně v předcházejícím "nevyčnívajícím" voze stavěli za nějakých 15 let pouze třikrát krátce po sobě (bylo to období prvního "Kryštofa"). Teď mám trochu neobvyklý vůz a za 3 roky jsem byl stavěn jednou (a zase předem avizovaná policejní akce) nicméně za tu dobu jsem měl 4 nezaviněné nehody ke kterým byli z nejrůznějších důvodů voláni fízlové. Mně osobně z toho plyne,  že pro někoho kdo přišel o papíry a z nějakého důvodu vyhodnotí, že musí jezdit je mnohem větším nebezpečím nehoda, než nějaká policejní kontrola a proto bude jezdit ještě mnohem opatrněji než s papírama.

Upřimně i já když jedu druhý den po kalbě tak i když můj "drager" ukáže nulu, stejně jedu kvůli tomu radši mnohem opatrněji.

Navíc ujíždět někomu s nabitým kvérem, kterej je nadranej adrenalinem si vystřelit může jen slaboduché hovádko a k takovému bych si nesedl ani kdyby papíry měl.
« Poslední změna: 14 Dubna 2021, 16:51:02 od pk202 »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #32 kdy: 14 Dubna 2021, 18:19:38 »

Jsem na tom stejně s tím zastavováním. Ale měsíc půjčené auto, které bylo psané na osobu se zákazem řízení a byl jsem stavěn 4x během 3 dnů. Vždy od jedoucí hlídky. Holt to mají v databázi.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #33 kdy: 14 Dubna 2021, 21:49:36 »

Jo, tomu věřím, a vyplývá mi z toho, že kdybych někdy chtěl "mařit" tak jedině s autem psaným na někoho s papírama.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #34 kdy: 14 Dubna 2021, 23:29:18 »

Já bych si teda s člověkem, který se nepoutá do auta nesedl.
možná úplně nerozumím psanému textu nebo hledám skrytý význam i tam kde není ?
tak tedy otázka. to jako vážně ?
já jezdil - i jako řidič - i automobily, které nejenže neměly pásy, ale ani je neměly kam přišroubovat
a nebyl to žádný vojenský speciál, ale úplně běžný osobní automobil
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #35 kdy: 15 Dubna 2021, 00:13:20 »

kouknul sem na tu policejní spanilou jízdu a nějak mi k tomu nejde ani zkušený, ani rychle... spíš dost pomalu a strašně.. totální amatér, nějaký apex mu asi nic neříká.. rychleji než on na rovinkách mezi městem jsem jel i po praze s ochlup slabším autem ::)

IP zaznamenána
In dubio pro reo

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #36 kdy: 15 Dubna 2021, 01:57:17 »

Já bych si teda s člověkem, který se nepoutá do auta nesedl.
možná úplně nerozumím psanému textu nebo hledám skrytý význam i tam kde není ?
tak tedy otázka. to jako vážně ?
já jezdil - i jako řidič - i automobily, které nejenže neměly pásy, ale ani je neměly kam přišroubovat
a nebyl to žádný vojenský speciál, ale úplně běžný osobní automobil

Mike(mu) samozřejmě do hlavy nevidím, ale já , pokud sedím vepředu na místě spolujezdce a člověk sedící za mnou není připoután, tak ho slušně požádám o připoutání a pokud se nehodlá připoutat tak skutečně zvažuji raději vystoupit. (pokud jsem na místě řidiče - tak se dotyčný buď připoutá nebo ho vyhodím).
Důvodem je to, že při případné nehodě ve vyšší rychlosti nechci mít zezadu na zádech metrákový pytel svalů a krve aby mi zlomil záda.
(https://youtu.be/hgvGIkrEZbg?t=24) BESIP nemusím, ale v tomto mají pravdu.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #37 kdy: 15 Dubna 2021, 06:16:24 »

Přesně tak, pk202 mi vidí do hlavy :)
On stačí i nepřipoutaný kdokoliv, pokud by auto mělo udělat kotrmelec, tak ten člověk prostě volně cestuje po kabině. Stejně tak nepřipoutaný náklad. Od té doby co mám v kufru háčky všechno těžší kurtuju.
Nic to nestojí a proč by si člověk nemohl pro svojí bezpečnost udělat něco navíc.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #38 kdy: 15 Dubna 2021, 13:00:03 »

Byl jsem u spousty nehod, při čelním nárazu nepřipoutaný vzadu může vyvrátit přední sedačku a sedícího vepředu zabít. Pokud auto rotuje, tak nepřipoutaní uvnitř vypadají jak míčky při losování sportky.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #39 kdy: 15 Dubna 2021, 13:14:46 »

Ja se poutam uz jen kvuli tomu mnozstvi airbagu, ktere se pri nepripoutani meni ze zachranujicich veci ve veci zabijejici. Uz mi takhle jednou auto do obliceje bouchlo. Naraz v male rychlosti, bez poskozeni karoserie, ale kdyby me nepodrzely pasy, moc bych z toho dobry pocit nemel.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #40 kdy: 15 Dubna 2021, 17:57:59 »

K poutání:
Znám pilota, které na dva roky přišel ze zdravotních důvodů o piloťák. Až po operaci od dobrého ortopeda a bolestivé rekonvalescenci si piloťák obnovil. A přitom taková prkotina. Batoh s notebookem na zadní sedačce mu při nezaviněné nehodě přerazil rameno a utrlh nějakou manžetu rotátoru či co. Mnoho lidí neví, že i zavazadla jsou při nehodě velký problém.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #41 kdy: 15 Dubna 2021, 18:52:22 »

Toho borca znám, patřil ve vedlejší vesnici k takové té partičce "vyhulenců", již pár jedinců z té party dostalo zákaz řízení, on to bohužel korunoval tou událostí.

To co předvádí PČR je možná tak k pobavení, mimochodem ve videu CHYBÍ ta kritická zatáčka před Citonicemi, která vynáší a má červené šrafování. Takže ta rychlost není nic světoborného ze záznamu a dá se s běžným autem a kvalitními gumami.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #42 kdy: 15 Dubna 2021, 18:55:03 »

No tak az na tu obec se ty okresky daji tou rychlosti i slabsim autem a se spatnyma gumama. :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #43 kdy: 15 Dubna 2021, 23:02:29 »

K předmětům jsem se začal chovat ostražitě od chvíle, kdy mi při nehodě ze zadního plata proletěly kolem hlavy 4 lahváče a rozbily se o přední sklo. Jeden z nich se mi otřel o pravé ucho a natrhl mi ho. Být lahváč položený o 2 cm více vlevo už si tady s vámi nepíšu.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #44 kdy: 15 Dubna 2021, 23:08:45 »

pánové, děkuji za vysvětlení
já jezdím většinou sám, poutám se, ovšem jedu-li si na pumpu pro cigára - což je 500m vilovou čtvrtí nebo na chalupě 2km po okresce pro zmrzku, tak se tedy nepoutám
čtu-li Vaše zážitky, klobouk dolů
já měl také již pár nehod nebo výletů mimo silnici, ale nikdy nic katastrofálního
přeci jen, většina mých aut má přes 2t a zákon zachování energie ( silnější pes, víte co ) tak nějak funguje
IP zaznamenána