30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku  (Přečteno 8061 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #15 kdy: 14 Dubna 2021, 00:43:33 »

Já bych to parafrázoval : Nechápu, jak moc člověk musí být velký hovado, aby si myslel že jízda "bez papírů" je nebezpečnější než jízda "s papírama" :)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #16 kdy: 14 Dubna 2021, 07:49:11 »

Až poletíte třeba na dovolenou. Tak pokud se před startem dozvíte, že PIC i pilot mají pozastavenou licenci. Zůstanete na palubě?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #17 kdy: 14 Dubna 2021, 10:47:51 »

Víte o tom, že pokud je průser u letadel (spadne) tak se řeší PROČ to spadlo, důkladně se to vyšetřuje a odhalí se příčina? U automobilu se neřeší CO se stalo, ale KDO za to může (řidič) a jak mu to přišít aby byla čárka. Tudíž do letadla s pilotem bez licence nesednu, protože vím, že to letadlo neovládá. Do auta s člověkem, který může mít zákaz protože dvakrát v řadě nebyl připoutaný... no, toho se fakt nebojím ;)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #18 kdy: 14 Dubna 2021, 10:59:56 »

Já bych si teda s člověkem, který se nepoutá do auta nesedl.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #19 kdy: 14 Dubna 2021, 11:07:12 »

Zajímavé myšlenkové konstrukce. Zajímalo by mě proč v prvním případě víte, že pilot letadlo neovládá. Ale na druhou stranu v druhém případě se sednout do auta nebojíte, protože tu je přece možnost, že řidičák mu byl sebran za pásy. Nejsem pilot, ale hádám, že i pilotní licence půjde pozastavit za jiné věci než za to, že neumíte pilotovat letadlo.

A pokud bude mít řídič vystavené 3 a více zákazů řízení, tak se přes to bát nasednout nebudete? A budete stále tvrdit, že ty zákazy s jeho řidičským uměním nemají vůbec žádnou souvislost?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #20 kdy: 14 Dubna 2021, 11:19:35 »

Tak si to zkuste čistě statisticky. Kolik je pilotů, za co lze pozastavit licenci, co vede k pozastavení licence, jak často se stane, že pilot bez licence sedne a letí, jak často pak takový pilot i někoho ohrozí.

A naopak, kolik je řidičů, za co lze pozastavit ŘO, jaké jsou důvody pozastavení, ....

Osobně bych se ani o pilota, ani o řidiče z těchto důvodů nezajímal. Ale pokud by byl zjevně ožralej, nebo zjevně dělal něco, co se mi nezdá, neseděl bych tam. Jednou mě vezla taxikářka, sice mi doklady nepředkládala, ale asi měla vše v cajku a stejně udělala takovou prasárnu, že jsem už viděl v nás kamion. A i ten řidič kamionu, co do mně nedávno nacouval měl papíry OK. A stejně se do mně pustil, že nemám co být za kamionem, že mám vedět, že nevidí dozadu a že je to má chyba a že jsou u nás špatné zákony (pan byl z Moldávie).
« Poslední změna: 14 Dubna 2021, 13:25:28 od swenak »
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #21 kdy: 14 Dubna 2021, 11:35:38 »

Zákaz řízení můžete dostat i za to, že jedete na dálnici dle GPS 134 km/h a přehlédnete značku omezující rychlost na 80. A hned máte překročení o 50 km/h, a hrajete o řidičák.

Edit:
Existuje celá škála možností jak vyfasovat zákaz, který nemá vůbec žádnou vazbu na řidičské umění, třeba odmítnutí testu na alkohol/návykové látky.
« Poslední změna: 14 Dubna 2021, 11:38:35 od pokutobijec »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #22 kdy: 14 Dubna 2021, 11:46:05 »

@Fogyn Moc koukáte na Prima Zoom. Víte kolik se odehraje letových incidentů, které jdou za pilotem a nikdo se neptá? K Vašemu popisu šetření letecké nehody bych nestavěl osobák v příkopě, ale přesnější by byl třeba autobus v řece. A tam se to šetří taky stejně intenzivně.

IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #23 kdy: 14 Dubna 2021, 11:52:31 »

Abyste si udělali obrázek, tak PL Vám zadrží i za účast na incidentu. To je, jako by všem účastníkům (včetně spolujezdců) dopravní nehody zadrželi ŘP, bez ohledu na tom, jestli jsou poškození, viníci, nebo jen účastníci.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #24 kdy: 14 Dubna 2021, 12:44:59 »

@Fogyn Moc koukáte na Prima Zoom. Víte kolik se odehraje letových incidentů, které jdou za pilotem a nikdo se neptá? K Vašemu popisu šetření letecké nehody bych nestavěl osobák v příkopě, ale přesnější by byl třeba autobus v řece. A tam se to šetří taky stejně intenzivně.
Děkuji za dokonalé hodnocení mé osoby. Buďte příště tak laskav a nejprve si zameťte před vlastním prahem. 1.) nemám televizi, 2.) šlo pouze o velmi zjednodušený příklad.
Hezký den.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #25 kdy: 14 Dubna 2021, 13:01:24 »

Nedošlo k překvalifikovaní zabití->vražda. Ale došlo k překvalifikování na obecné ohrožení. Jako, že prý ohrožoval více osob a ne jen tu nešťastnici.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #26 kdy: 14 Dubna 2021, 13:25:46 »

Děkuji za dokonalé hodnocení mé osoby. Buďte příště tak laskav a nejprve si zameťte před vlastním prahem. 1.) nemám televizi, 2.) šlo pouze o velmi zjednodušený příklad.
Hezký den.
Nějak jste neuvedl, v čem si mám jako zamést před vlastním prahem, protože hned na to jste začal hodnotit své okolnosti.
Mimochodem, také nemám televizi, přesto vím, že tam takové pořady dávají.
Důležité však je, že Vy byste s pilotem bez licence neletěl, ale s řidičem bez papírů (beru jako se zákazem činnosti) byste klidně jel. Protože subjektivně považujete, že pilot bez papírů neumí ovládat letadlo, ale řidič bez papírů nebezpečný není, protože jen přestupky (např. za pásy).
Tak předně pokud je pilot PIC, tak je tam presumpce viny! Může to být třeba i takový borec jako Šonka, ale jakmile probíhá vyšetřování, tak má smůlu až do ukončení. Kdežto řidič si může jezdit, dokud není pravomocně vysloven zákaz.
A já bych si do auta k někomu s vysloveným zákazem řízení nesedl. A je úplně jedno, z jakého důvodu ho má. Důležitá totiž není minulost, ale budoucnost. Je mi totiž u zádele, jestli se dopustil odmítačky, nebo se vybodoval. Důležité pro mne je to, čeho se může takový člověk dopustit, pokud by se ho pokusili policajti zastavit, protože on prostě mařenku si přišít nenechá.


IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #27 kdy: 14 Dubna 2021, 15:41:37 »

Že má zákaz ani nemusí vědět, nebo i ví, ale neni sebevrah. Naopak někdo, kdo zákaz nemá, může být fetlej, ožralej, rupne mu, ale Vy jste OK, protože nemá zákaz? Co když jenom
veze trávu v kufru a lekne se fízlů? Jak přesně víte jenom z toho, že má zákaz, co je to za člověka a co jde od něj čekat?

Já měl zákaz, nevěděl jsem to, neujel jsem fízlům. Jindy jsem to věděl a ani tak jsem jim neujel (a prošlo mi to, ač se štěstím). Máte z toho jasno, jak se budu chovat, až Vás povezu? A to Vás to vlastně nezajímá, jaký jsem a jak jezdím, Vám by stačilo, že mám zákaz.
« Poslední změna: 14 Dubna 2021, 15:44:38 od swenak »
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #28 kdy: 14 Dubna 2021, 15:43:54 »

Nedošlo k překvalifikovaní zabití->vražda. Ale došlo k překvalifikování na obecné ohrožení. Jako, že prý ohrožoval více osob a ne jen tu nešťastnici.

Máte pravdu, vycházel jsem z emotivního vyjádření kolegy v práci, co se rozplýval nad tím, jak to tomu pirátovi překvalifikovali na vraždu a jaká to je paráda. Svůj původní příspěvek jsem smazal.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Policie vyzkoušela jízdu piráta silnic. I díky tomu dostal 11,5 roku
« Odpověď #29 kdy: 14 Dubna 2021, 16:17:05 »

@swenak Pokud vím, že má zákaz, tak to asi vím od něj, ne? A tak s ním nepojedu. Buď bude policajtům ujíždět, nebo se to pokusí hodit na mne, že jsem řídil. Ani jedno nechci. Říkám, že neřeším minulost (proč má zákaz), ale budoucnost (co může nastat).
IP zaznamenána