30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast  (Přečteno 4244 krát)

ruzovyrobot

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« kdy: 08 Dubna 2021, 14:09:52 »

zdravim, na pul huby jsem to uz nakousl jinde, ale zamluvilo se to ....

resim pro kamarada parkovani na praze 3 znacka IP13c
zaplatil treba hodinu, stal tam 3 hodiny
ma toho vice cca 10 ks
vse vyzvy k zaplaceni odpustku

po studiu fora jsem pochopil nasledujici:

1. ignorovat
 - moc se mi to nezda, sice nikdo zatim nepotvrdil turbo na P3, ale kdyby se nahodou probrali, byl by to podle me problem
 - za dalsi kamarada asi nepredvecim, porad tam chce jit a ukecat mnozstevni slevu, snad jsem hi presvedcil argumentem, ze by se mohl; dostat do skupiony dojnych krav

2. mame teda v planu me naprasit jako ridice, ktery se 'chytre' prizna a pak se pojede kockovana a budeme doufat, ze to uhrajeme na rok, ridic si vzpomene, ze to on nebyl a vyreseno ?

doufam, ze jsem vse pochopil spravne a rychost organu v Praze nam pujde naproti

doplnujici dotazy:
- jak moc muze pomoci nahlednout do spisu kvuli zjisteni data kdy se urad o prestupku dozvedel ?
napriklad prestupek ze 4.3 dorazil datovkou 31.3 tzn zase takovy prostor tam neni a budeme pocitat 60 dni od 4.3

- ma smysl se zabyvat sloucenim vsech prestupku do jednoho a v jake fazi nejlepe ?

dekuji





IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2021, 19:09:36 »

Ja mám aktuálne 2 výzvy z Prahy 3 z 06/2020 a 09/2020 a ignorácia mi zatiaľ vychádza. SprDel ešte nezahájili a pravdepodobne ani nebudú zahajovať.

Ak by sa náhodou niečo začalo diať, využijem postup zdržovania alebo namietania voči správnosti postupu správneho orgánu.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2021, 20:26:03 »

Systém zdržování vám v případě aktivnějšího úředníka nevyjde, neboť pokud by stihli doručit sprdelní příkaz (což je furt velmi reálné), tak se promlčecí lhůta vyresetuje (a bude opět 1 rok od vypravení příkazu). A pak se může vyresetovat ještě několikrát.

S námitkami vůči správnosti postupu si bezesporu SO1 vytře zadnici a SO2 (MHMP) skoro jistě podrží. Tedy samozřejmě pokud to stihne během roku a zrovna u MHMP je IMO stejná šance že ne, jako že ano.

Nechci znít negativně, jen nastavit relativně realistické zrcadlo nejhoršího možného scénáře. Sprdel je nepříjemná věc a proto se doporučuje se mu pokusit vyhnout skrze subsidiární řízení s řidičem.
« Poslední změna: 09 Dubna 2021, 20:29:34 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ruzovyrobot

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« Odpověď #3 kdy: 12 Dubna 2021, 08:57:43 »

jeste ma napadlo,

kdyz na vyzvu k zaplaceni odpustku provozovatel odpovi, misto udanim konkretniho ridice, zaslanim smlouvy o pronajmu vozidla nejake PO
neda se tim ziskat nejaky cas, ze by SO musel jeste obeslat PO a tim ziskat nejaky cas ?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2021, 11:07:20 »

jeste ma napadlo [...]
Nejste první. Zkuste nejdřív trochu hledat. Klíčové slovo je "nezbytné kroky" - není předepsáno přesně, co musí SO udělat, než vzdá hledání řidiče, kterému by se dal přestupek prokázat, a inkasuje od provozovatele, ale měl by udělat aspoň něco.

V reálu to vede k paradoxnímu stavu, totiž že normálně by úřad řidiče (či obecně pachatele přestupku) skutečně hledal, a i pokud by neměl nic pořádného v ruce, aspoň by to zkusil (např. by si ho předvolal, jestli se náhodou třeba nepřizná sám), kdežto je-li možné překlopit na provozovatele, je snahou nedělat pokud možno nic, případně jen ryze formální kroky.

Je k tomu bohatá judikatura, a i když poslední dobou se karta trochu obrací, převážně je stále na straně úřadů - zejména v tom, že nepožaduje od SO žádnou iniciativu. Uvažovaný případ je jedna z mála výjimek, kde soudy orgán nepodržely (klíčový judikát se týkal nějaké autopůjčovny v HK, která doložila půjčení vozu PO, ale úřad se už neobtěžoval ani napsat statutárovi této osoby či jinak zjistit, kdo byl řidičem). Obecně ale řetězící strategie nefungují. Označí-li provozovatel A jako řidiče a A bude tvrdit, že ve skutečnosti řídil B, SO v ten moment prověřování utne a zahájí sprdel, je možné, že to projde. Sdělí-li provozovatel pouze to, kdo měl auto svěřené, a z této osoby nevypadne konkrétní řidič, dtto. Jako "rule of thumb" bych bral, že počet smysluplných kroků, které musí SO učinit na základě sdělení provozovatele, musí být aspoň 1 (neudělá-li vůbec nic, půjde vyhrát), někdy 2 (ale tady záleží na okolnostech, např. výše uvažované půjčení PO, ne hloupé řetězení), ale cokoliv by vyžadovalo od SO více než 2 kroky pravděpodobně orgán nakonec ustojí.
IP zaznamenána

ruzovyrobot

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« Odpověď #5 kdy: 15 Dubna 2021, 12:27:50 »

Citace
Nejste první. Zkuste nejdřív trochu hledat. Klíčové slovo je "nezbytné kroky"

ted to tady procitam

selskym rozumem (, ja vim, ze se tady radi spise nepouzivat :/) mi prijde, ze provozovatel ani nemuze znat identitu ridice, pokud vozidlo zapujcit nejake PO, smlouvu bychom pripadne dodali

pokud tzn pokud misti udani ridice zaslu smlouvu o pronajmu mel by S0 ucinit alespon 1 krok tzn obeslat PO a dotazat se kdo ridil, na to uz byc se klasicky jako spolupracujici ridic priznal
vychazim z tohoto, doufam, ze spravne
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10475.msg114732#msg114732

dale by me zajimal odpoved na tuto otazku

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10475.msg118643#msg118643

, ale v CZ je situace v tomto dosti nejasna ze :/

osobne se klonim k postupu poradit znamemu at uda PO resp smlouvu o pronajmu vozidla (jsem jednatelem a jedinym majitelem, tio sdad nevadi) a PO pote sdeli mne jako spolupracujiciho ridice a budu postupovat dale jak je zvykem


je to dobry napad ?








IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« Odpověď #6 kdy: 15 Dubna 2021, 15:07:13 »

selskym rozumem (, ja vim, ze se tady radi spise nepouzivat :/) mi prijde, ze provozovatel ani nemuze znat identitu ridice,
Nemůže, přesto je povinen.

Stejně tak provozovatel nemůže ovlivnit chování řidiče, přesto je povinen zajistit, aby vozidlem nebyly páchány přestupky.

Vítejte v Kocourkově.
IP zaznamenána

ruzovyrobot

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« Odpověď #7 kdy: 20 Dubna 2021, 12:28:44 »

tak ted mi prisla vyzva ze stejne ulice i na me SRO, zkusim jim predhodit jinou PO jako pronajem a dam vedet, jak Praha 3 reaguje
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« Odpověď #8 kdy: 03 Září 2021, 11:00:15 »

Ja len doplním moju skúsenosť s ÚMČ Praha 3. 2 výzvy za údajné priestupky spáchané v roku 2020, ktoré som dostal, po ignorácii vyhnili. Nič ďalšie mi okrem tých výziev od úradu už nedorazilo.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« Odpověď #9 kdy: 03 Září 2021, 12:16:18 »

Ja len doplním moju skúsenosť s ÚMČ Praha 3. 2 výzvy za údajné priestupky spáchané v roku 2020, ktoré som dostal, po ignorácii vyhnili. Nič ďalšie mi okrem tých výziev od úradu už nedorazilo.

Přeji vám to, nicméně tento postup je ryzí hazard. Pokud se v případě totální ignorace rozhodne úředník jednat, vybere násobně vyšší pokutu (než je uložena prostřednictvím výzvy) skrze přestupek provozovatele téměř bez práce a s mizivou šancí na výhru pro Vás. Proto se doporučuje na poslední chvíli udat řidiče. To zdaleka neznamená, že úřad se s tím bude hned aktivně zabývat. Velmi často se na to úřad vykálí i když má řidiče na stole.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« Odpověď #10 kdy: 06 Září 2021, 10:07:49 »

Ďakujem za poučenie. Budem si teda v budúcnosti dávať pozor a na výzvy od ÚMČ Praha X budem reagovať nabonzovaním vodiča. MHMP neaplikuje turbo model, takže od tohto orgánu sa môžu výzvy ignorovať, ak mám správne informácie.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« Odpověď #11 kdy: 06 Září 2021, 10:15:29 »

Ano, je to (zatím) tak.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:praha 3 parkovani - zaplacena pouze cast
« Odpověď #12 kdy: 26 Září 2021, 12:35:36 »

tak ted mi prisla vyzva ze stejne ulice i na me SRO, zkusim jim predhodit jinou PO jako pronajem a dam vedet, jak Praha 3 reaguje
Pokračovalo to nějak? Přišla mi Výzva na moji PO, tak přemýšlím, že bych poskytl smlouvu na PO přítelkyně, její PO napráská mě jako FO.
« Poslední změna: 26 Září 2021, 12:38:50 od Ridder »
IP zaznamenána