30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k uhrazení určené částky § 125e odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb.,  (Přečteno 5656 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Napadá mě třeba nepodepsaný odpor (edit: a nebo podepsaný, ale opožděný) a pak určitě nějakou infožádost, stížnost, žádost o zaslání spisu..
« Poslední změna: 17 Srpna 2021, 12:36:23 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

DAN306

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil

Tam se ale ovšem nejspíš nevyhnu tomu poplatku 1000 Kč že?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Pokud nepodáte ve lhůtě a řádným způsbem odpor, příkaz nabyde právní moci a nic nad rámec toho, co je uloženo příkazem, už platit nebudete.

Pochopil-li jsem správně návrhy, máte si vybrat, zda skutečně podat odpor (a zkusit si řízení se vším všudy, kde nejhorší možný, ale zároveň pravděpodobný výsledek je stejná pokuta +1000 náklady), nebo odpor podat nějakým způsobem neúplný či vadný, aby s tím měl úřad úřadování, třeba i nějakou dobu postupoval tak, jako by byl odpor podán, s tím, že ve finále se to celé spláchne do kanálu. Např. podat elektronicky nepodepsaným e-mailem a nepotvrdit. Nebo poslat poštou bez podpisu a nereagovat na výzvu k odstranění vad podání. Nebo ten příkaz vyhodit do odpadu, kde ho najde neznámý bezdomovec, který si z nudy dopisuje s úřady (takže podá odpor třeba i podepsaný, ale nepůjde o váš podpis ani vaši vůli). Nebo z komplikovanějších možností podat formálně bezvadný odpor pozdě, spolu s žádostí o prominutí zmeškání úkonu (§ 41 správního řádu) a vylíčit nějaké uvěřitelné a relevantní důvody pro zmeškání a k jejich doložení navrhnout nějakého svědka (pak úřad nemá na výběr než předvolat toho svědka). Moc velký smysl mi takové "kočkování nanečisto" nedává, nic tím nedosáhnete, a ani jako zpětná vazba pro úřad to velký dojem neudělá.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

hh vám to celé popsal naprosto přesně. Opožděný ale jinak formálně perfektní odpor spojený s dalšími podáními jsem mínil hlavně jako reakci na Váš komentář
Citace
můžu tu lůzu na úřadě aspoň nějak jinak naštvat či rozhodit nebo cokoliv jiného? Pokutu jim zaplatím a pak bych jim třeba poslal nějaký pěkný dopis na který jen tak nezapomenou, otázka jak to udělat aby to nebylo nijak trestné či postižitelné 😀

Teoreticky by Vás mohlo alespoň těšit, že s tím budou mít nějaké další náklady a práci. A nebo nad tím můžete přemýšlet tak, že jste si tou pokutou předplatil úřední služby a teď byste si rád užil plnění :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Pokutu jim zaplatím a pak bych jim třeba poslal nějaký pěkný dopis na který jen tak nezapomenou, otázka jak to udělat aby to nebylo nijak trestné či postižitelné 😀
Má-li to být nezapomenutelné, vždy lze poslat něco v tomto duchu https://www.30kmh.cz/index.php?topic=466.msg5598#msg5598 K nepostižitelnosti stačí, pokud si takto bude muset ulevit nějaká vaše blízká osoba, vůči které máte právo odepřít orgánům cokoliv sdělovat.

Osobně si myslím, že je to ztráta času a neúcta vůči papíru (a stromům, ze kterých byl vyroben). YMMV
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host

1a
« Poslední změna: 25 Srpna 2021, 15:48:12 od jungvoj »
IP zaznamenána