30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Brno - zeleň  (Přečteno 24234 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #15 kdy: 28 Července 2021, 16:27:55 »

Tak provozovateli vozidla se pokusili neúspěšně doručit doporučené psaní z úřadu.
Z kterého úřadu?
IP zaznamenána

Elfo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #16 kdy: 30 Července 2021, 19:26:25 »

Úřad městské části Brno - Židenice.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #17 kdy: 30 Července 2021, 19:35:14 »

Tak to bude zábor, takže klid.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #18 kdy: 30 Července 2021, 19:55:40 »

Nicméně i tak bych doporučil udat spolupracujícího řidiče.
IP zaznamenána

Elfo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #19 kdy: 06 Srpna 2021, 16:07:54 »

Máte přehled pánové, jedná se o zábor. Chce někdo být spolupracující řidič? Nebo co navrhujete za nejvhodnější způsob řešení?

Osobně bych viděl i možnost, kdyby provozovatel udal cizího řidiče ze zahraničí. Hádám správně, že úřad nemá šanci od provozovatele vybrat jakkoliv pokutu vzhledem k tomu, že nejde údajný přestupek SprDelizovat?

V případě, že jdu již přes čáru - je možné vše probrat v soukromí neveřejné sekce?
« Poslední změna: 08 Srpna 2021, 22:48:42 od Elfo »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #20 kdy: 11 Srpna 2021, 21:43:15 »

Máte několik možností.

Odmítnout sdělení řidiče s odkazem na zákaz sebeobviňování. Nic dalšího z toho nebude, budete z toho nejrychleji venku.
Udat sám sebe, pohrát si s úřadem, vyzkoušet si správní řízení a pak z toho velmi snadno vybruslit. (za mě asi nejlepší varianta, protože můžete mít zkušenost zadarmo, ale pokud jste z toho jako spousta lidí vyklepanej, tak nemusíte).
Sdělit Helmuta, což ale k ničemu negativnímu ani pozitivnímu nejspíš nepovede. Úřednice snad nebude tak tupá, aby jí nedošlo, co je Váš záměr, a vykálí se na to.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #21 kdy: 12 Srpna 2021, 12:56:20 »

Standardně používám v těchto případech následující text:

Citace
Sděluji nadepsanému správnímu orgánu, že s poukazem na čl. 37 odst. 1 Usnesení předsednictva České národní rady č. 2/1993 Sb., o vyhlášení Listiny základních práv a svobod jako součásti ústavního pořádku České republiky, odpírám výpověď ve věci vedené pod spisovou značkou XXXXXX.

Dovoluji si dále z procesní opatrnosti nadepsaný správní orgán upozornit na skutečnost, že jím definovaný skutek není podřaditelný pod tzv. objektivní odpovědnost provozovatele, neboť není splněna podmínka dle ust. § 125f odst. 2 písm. b) zák. č. 361/2000 Sb., zákon o provozu na pozemních komunikacích.

Pokud by zahájili s provozovatelem řízení o přestupku fyzické osoby stavějíce na fikci, že provozovatel je řidičem, jak vyhrožují, měl by jim to shodit snad i KÚ JmK.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #22 kdy: 12 Srpna 2021, 13:00:08 »

Ano, ale pak by to mohli ještě zkusit překlopit na přestupek dle ZPPK a sprdel. Proto byl udán spolupracující řidič, který se k záboru rád přizná. :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #23 kdy: 23 Listopadu 2021, 20:58:33 »

Gabča dne 18.11.2021 vytvořila předvolání k podání vysvětlení, které poslala poštou 19.11.2021 a první pokus o doručení (a také uložení zásilky) proběhl 22.11.2021. Pokud bych nechal dopis uležet, došlo by k doručení fikcí 02.12.2021, což by bylo až po nařízeném termínu.

Naštěstí jsem si dopis aktivně vyzvedl už dnes (23.11.2021) a tak mi bylo předvolání doručeno s dostatečným předstihem. Za Gabčou se rád zastavím, jsem zvědav, co si mám představit pod tím, že jsem měl porušit pravidla provozu na pozemních komunikacích tím, že jsem měl zabrat veřejné prostranství. :-)
« Poslední změna: 23 Listopadu 2021, 21:31:18 od Číkus »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #24 kdy: 23 Listopadu 2021, 21:16:58 »

A uz poucuji ohledne poradku ve statni sprave...  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #25 kdy: 30 Listopadu 2021, 10:37:40 »

Podání vysvětlení bylo vyloženě povznášející, cítím se býti plným energie a optimismu. :-)

(úředníci naopak příliš nadšeně nevypadali)

edit: Záznam o podání vysvětlení. Bylo to skutečně zábavné, ale asi jsem líný anonymizovat hodinový audiozáznam. Tak jen pár perliček:

- úřední záznam od obecních poloopičáků stačí jako důkaz, netřeba je předvolávat ke svědecké výpovědi
- abych mohl vůbec nahlížet do spisu, musím podat dle zákona žádost
- dokud není zahájeno správní řízení, spis nemusí mít soupis součástí spisu, také nelze podat stížnost
- úřední parazitka neví kde se věc odehrála a nemusí to vědět
- moje blbé kecy je nezajímají a mám si vzít ty krámy a vypadnout
« Poslední změna: 30 Listopadu 2021, 23:03:00 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #26 kdy: 25 Ledna 2022, 03:51:08 »

Tak jsem stejně neodolal. audiozáznam (MP3, 1:05:12, 28.8 MB)
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #27 kdy: 25 Ledna 2022, 09:19:24 »

Ja jsem hrozne prekvapeny, jak snadne je vyprovokovat je az k nepricetnosti :D O jejich nizke inteligenci a pocitu nadrazenosti vim, ale cekal bych, ze se budou celou dobu tvarit, ze maji vyssi uroven nez sprosty podezrely a nenechaji se tak snadno rozcilit do bela  :D
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #28 kdy: 25 Ledna 2022, 16:44:55 »

Neskutečný  ;D ;D
Citace
Číkus: Já vám konkrétně chci škodit, měli jste drzost si mě předvolat a teď si to musíte vyžrat  ;D ;D ;D ;D
Parazit: Z čeho usuzujete že máte právo na spis? Číkus (během 1 sekundy) paragraf 37 bych tipl xDDD 38, těsně vedle  ;D ;D
Já fakt nechápu že toto fórum není víc mainstream, tady je tolik nekonečné zábavy, nejlepší rozhodnutí roku 2021 sem přijít.Asi jsem úchyl :-)
Pana inženýra rád někdy pozval na pivo :-)
« Poslední změna: 25 Ledna 2022, 17:02:04 od hladik »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #29 kdy: 25 Ledna 2022, 17:36:36 »

Ta paní netušila s kým má tu čest? Přijde mi fascinující, jak jí stačí 4 minuty a už je úplně v prdeli psychicky :D

"Ten pán, co tady přišel teďka, ten tady nebyl, jo?" - to mě poser :D 47:00 +

... ke konci
"Já tady nejsem"
"Vy tady nejste?"

Je zajímavý, jak je úřednické myšlení a vnímání světa natolik navázáno na formální procedury, že jsou schopni o sobě říct, že někde nejsou, ačkoliv tam fyzickou jsou, nebo že někdo někde nebyl, ačkoliv tam fyzicky byl.
« Poslední změna: 25 Ledna 2022, 19:47:59 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.