30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Brno - zeleň  (Přečteno 23953 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #45 kdy: 24 Března 2022, 16:15:23 »

Během ÚJ proběhl výslech svědků - poloopičáka Diviše a poloopíče Krausové Křenkové. Když jsem chtěl jejich údaje zadat do své databáze Humlmutů, zjistil jsem, že mají uvedenou stejnou adresu. Měl jsem za to, že to hysterka Gábina popletla. Ale raději jsem se vydal na místní šetření. Vypadá to, že to možná nepopletla.


Úplně OT, s předchozí věcí nijak nesouvisející, případná podobnost s reálnými skutečnostmi je čistě náhodná:

Dostal jsem nápad na námět na argentinskou telenovelu:

Panu Křenkovi utekla žena - poloopíča Krausová Křenková k sousedovi poloopičákovi Divišovi. Pan Křenek je rád, že se té staré čarodějnice zbavil.

Myslíte, že by to mělo úspěch?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #46 kdy: 24 Března 2022, 21:02:16 »

Mestska Pomocna skola Brno.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #47 kdy: 25 Března 2022, 01:01:02 »

Žádat můžu i kávu  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Tu hodinku nahrávky jsem slupl jako malinu i o půlnoci :-D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #48 kdy: 26 Března 2022, 18:51:28 »

24.03.2022 proběhlo ÚJ - protokol o ÚJ. Také jsem podal 2 stížnosti.

Bylo to opět velice zábavné, byť možná o něco méně, než při podání vysvětlení. Hned na začátku jsem byl upozorněn, že na mě mají dost času. Odpověděl jsem, že jsem rád, že na ně mám dost času také.

Nejprve byly mírné neshody na téma, kdo je nebo není oprávněná úřední osoba a kdo tedy smí být přítomen. Pak mne hysterka Gábina nechtěla poučit o mých právech, ale nakonec svou povinnost splnila. Odepřeli mi právo na tlumočníka, přestože jsem prohlásil, že nerozumím jazyku, ve kterém je vedeno jednání. Zjistil jsem, že hysterka Gábina provedla místní šetření, ačkoli při podání vysvětlení tvrdila, že nic takového není potřeba. Také předvolala polopopičáky (ač při podání vysvětlení tvrdila, že to není potřeba).  Pak proběhl výslech poloopíče (tu jsem asi trochu urazil O:) ) a poloopičáka. Pamatovali si naprosto dokonale, že došlo k přestupku a že vozidlo stálo na travnaté ploše, ale jinak si nepamatovali vůbec nic.

Na závěr ÚJ se mne paraziti dotázali, zda se mohu vyjádřit ke dni 06.05.2021, zda jsem parkoval s vozidlem tov. zn, Lexus reg. zn. 88ACAB v Brně na ulici Viniční. Pravdivě jsem odpověděl, že ano (aneb když je parazit tak blbý, že se zeptá způsobem, který mi vytvoří hned dvě záchranné brzdy). Také na mne byli hrubí, že se nechci podepisovat na každou stranu protokolu několikrát, že se podepíšu až na konci. Když jsem se ptal, jaký zákon mi nařizuje podepisovat každou stranu, dozvěděl jsem se, že oni to tam tak dělají. Klasika.

Celé to už trvalo delší dobu, než se parazitům líbilo, a nevychovaný buran zmr. Ciprian mne zase začal nevybíravě vyhazovat. Zdržuji, dělám obstrukce, jsem neslušný, mají tam nějaké další jednání (a to přitom na začátku říkali, že mají času dost). Neměl jsem se k odchodu, ještě jsem trval na tom, že podám stížnost. Když se to vyřešilo, už na mně zmr. Ciprian vyloženě ječel ať vypadnu, že ÚJ skončilo.

Tak jsem dostal chuť nahlédnout do spisu. Mou žádost odmítali s tím, že jsem již nahlížel a nechtěli si nechat vysvětlit, že nahlížet můžu i opakovaně. Ani mi nechtěli vydat potvrzení, že mi nebylo umožněno nahlédnutí. Když jsem ignoroval jejich kvikot jekot ať vypadnu a dále trval na tom, že žádám o nahlížení do spisu, zmr. Ciprian na mě zavolal fízly.

Po chvíli přijeli dva příslušníci PČR na které zmr. Ciprian čekal na chodbě a z dálky bylo slyšet, jak tam ječí něco o tom, že mne mají vyvést. Když přišli do jednací místnosti, vysvětlil jsem jim, že je mi odepíráno právo na nahlédnutí do spisu. Přes velkou nelibost zmrdů parazitů těmto nakázali, ať mi umožní do spisu nahlédnout. Že vyčkají na místě, pokud by hrozily nějaké problémy. Tak jsem velmi důkladně studoval spis, porovnával jej s již na začátku ÚJ poskytnutou kopií a narazil jsem postupně na tři nesrovnalosti. Hysterka Gábina mi neokopírovala doručenky barevně a tak nebylo poznat, s jakým pruhem byl dopis poslán. Donutil jsem ji (pochopitelně postupně, po jedné) ty doručenky okopírovat barevně.

Pak jsem odešel i s opičáky od PČR. Ještě jsem je venku pokáral za parkování na chodníku (bez majáku) a šel jsem si po svém.

No nic, ÚJ bylo odročeno, o termínu pokračování budu vyrozuměn. Věřím tomu, že zmr. Ciprian i hysterka Gábina se na mne už teď moc těší. Já se na ně těším moc.
IP zaznamenána

marekdiamo

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #49 kdy: 26 Března 2022, 19:22:12 »

24.03.2022 proběhlo ÚJ - protokol o ÚJ. Také jsem podal 2 stížnosti.

Na 5. straně protokolu z ÚJ Vám dole zůstalo neanonymizováno jméno.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #50 kdy: 26 Března 2022, 19:25:38 »

Děkuji za upozornění, opraveno.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #51 kdy: 23 Dubna 2022, 01:35:09 »

22.04.2022 doručeno poučení účastníka řízení, hysterka Gábina po mně opět touží :-)

Z textu jsem vyrozuměl, že má proběhnout dokazování. Jelikož není nařízeno ÚJ, tak se asi bude jednat o dokazování mimo ÚJ.

Jsem překvapen, v posledním protokolu z ÚJ bylo uvedeno (str. 10, předposlední odstavec):

"Správní orgán tímto dnešní ústní jednání z důvodu provedení dokazování přerušuje a odročuje na neurčito. Termín odročeného ústního jednání bude obviněnému sdělen písemně na adresu trvalého pobytu. S takto sdělenou formou ústního jednání obviněný souhlasí."

To jako může úřední parazit přerušit ústní jednání, odročit jej, ale nikdy nedokončit a přesto vydat rozhodnutí?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #52 kdy: 13 Května 2022, 00:22:25 »

Kolega Elfo je z toho venku, od přestupku již uběhl rok.

09.05.2022 proběhlo dokazování mimo ÚJ. Nic zajímavého. (protokol)

12.05.2022 jsem podal nečinnostní žalobu.
« Poslední změna: 13 Května 2022, 00:40:44 od Číkus »
IP zaznamenána

Elfo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #53 kdy: 22 Května 2022, 14:54:51 »

Rád bych tímto veřejně poděkoval za pomoc s řešením Číkusovi. Plus velké díky za dokumentovaci co za "lidi" sedí na úřadech a nosí uniformy.
IP zaznamenána

konqui

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #54 kdy: 23 Května 2022, 12:00:35 »

Tak jsem stejně neodolal. audiozáznam (MP3, 1:05:12, 28.8 MB)

Číkusi, tohle je to nejlepší co jsem za poslední dobu slyšel!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #55 kdy: 30 Května 2022, 23:26:28 »

30.05.2022 doručeno Sdělení k žádosti o uplatnění opatření proti nečinnosti

1. MMB žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti poslal na ÚMČ, protože MMB není nadřazeným správním orgánem. ÚMČ to následně poslal na MMB, protože MMB je nadřazeným správním orgánem.

2. ÚMČ požádal MMB o prodloužení lhůty na vydání rozhodnutí, ale MMB této žádosti nevyhověl.

Zajímavé.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #56 kdy: 31 Května 2022, 09:58:52 »

ad 1) ping-pong toho druhu, že jeden odbor MMB věc pošle pryč, aby se později ukázalo, že ji má vyřídit jiný odbor, je samozřejmě fail - každý úřad musí navenek fungovat jako jeden celek. Pokud má nějaké interní členění, je na nich, aby si tam věci správně naroutovali - a nemohou se vymlouvat na to, že na příchozím podání to bylo adresované nesprávnému oddělení.

Je z toho ale obecné poučení i pro podatele. Je zbytečné, a většinou i kontraproduktivní, kamkoliv na podání či na obálku uvádět nějaké sekce/odbory/oddělení cílového úřadu - pokud tedy není přímo cílem zmatení nepřítele. V případě, že to je nějaká už běžící věc, tak je stejně v podání uvedena sp.zn. a/nebo předchozí č.j., a z toho podatelna cílový útvar bezpečně určí - i kdyby tedy podatel přesně věděl, kam to patří, a chtěl to tam uvést pro urychlení, je to nadbytečné. A v případě, že je to první podání v nějaké věci, je skutečně lepší nechat routing na úřadu (i kdyby podatel na základě dřívějších řízení tušil, komu to patří, je to věc interních předpisů, které se mohou měnit, mohou obsahovat všelijaké výjimky, i sama ta interní struktura se čas od času mění ...)

ad 2) Je zde jedna ne úplně jasná věc - a to vztah § 94 PřesZ a obecné úpravy lhůt v SprŘ. Osobně bych se klonil k tomu, že těch 60 dní dle PřesZ je konečných, ale už jsem někde viděl (snad v nějakém rozsudku či komentáři), že je to override jen vůči základní 30 denní lhůtě, tedy např. v případě nařízení ÚJ by to pak mohlo být 60+30. Netuším, jestli to má nějaký vývoj a jak se to ustálí, ale pokud bych systematicky na úřady podával nečinnostní žaloby, počítal bych pro jistotu s pro-úřednickým výkladem.

Jádro odůvodnění, tedy že SO může ignorovat lhůty pro vydání rozhodnutí a stačí, aby občas něco udělal, je samozřejmě nesmysl. Navíc ke dni, kterým je to sdělení datováno, už byl SO nečinný i podle klíče 60+30, takže to asi lze brát jako marné vyčerpání ochrany proti nečinnosti uvnitř veřejné správy a obratem podat žalobu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #57 kdy: 01 Června 2022, 01:56:13 »

Je z toho ale obecné poučení i pro podatele. Je zbytečné, a většinou i kontraproduktivní, kamkoliv na podání či na obálku uvádět nějaké sekce/odbory/oddělení cílového úřadu - pokud tedy není přímo cílem zmatení nepřítele.

V tomto případě byla žádost o uplatnění opatření zaslána na Magistrát města Brna (Kounicova 67, 60167 Brno) bez uvedení sekce/odboru/oddělení (ani na obálce, ani v samotném dopise).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #58 kdy: 01 Června 2022, 09:09:27 »

V tom případě je to na stížnost, protože v tom sdělení píšou doslova "svoji žádost jste adresoval MMB, Odboru dopravněsprávních činností". Tedy někdo na MMB to zvoral, sice nešlo o nic hroznýho ani to nemělo žádné následky (dokonce ani prodlení ne, protože tak jako tak by proběhlo kolečko MMB-ÚMČ-MMB, MMB by si musel vyžádat informace/spis a stanovisko), ale bez ohledu na závažnost pochybení je zcela nepřípustné házet vinu na podatele a ještě k tomu zcela lživě ...
IP zaznamenána

OdporSystemu

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #59 kdy: 05 Června 2022, 18:21:57 »

...Masaker toto zase  :x
IP zaznamenána