30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Brno - zeleň  (Přečteno 24347 krát)

Elfo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
[WIN] Brno - zeleň
« kdy: 02 Dubna 2021, 17:45:47 »

Zdravím všechny,

Rád bych se nějak připravil na případné problémy v Brně. Bydlím a parkuji v Židenicích, kde máme s místem na parkování reálný problém. Téměř ve všech ulicích nelze dodržet 3+3 metry, parkuje se na zeleni a +5 metrů od křižovatky je utopie (vejdou se tak další 2 auta).

Zkušenosti s opicajty mám vesměs špatné, nejsem asertivní typ, většinou sklopím hlavu, ale chci to změnit.

Poslední reálný průser jsem řešil tak 7 let zpět, Brno, parking, nedodržení 3+3 metry, lísteček za oknem (ztracen). Auto mělo jiného provozovatele, kterému došla výzva od MP do schránky obyčejně. Naléhal jsem, ať se to ignoruje, neuposlechnuto, následovalo nakráčení na MP a zaplacení odpustku.


Aktuálně mám jiné auto, jsem majitelem i provozovatelem, prozatím s parkingem žádný problém (zeleň, 3+3 metry) ovšem začátkem týdne byly lokálně rozdány (nejspíše na udání nějaké staré báby, co nemá o COVID prázdninách co dělat) lístečky spoustě vozidel (moje tam tehdy nestálo). Vzhledem k tomu, že nehodlám měnit parkovací místo/a, tak je možné, že někdy v budoucnu opět přijede městapo na skútříku a osází stěrače. Hodí se dodat, že v této lokalitě městapák podobnou věc dobrých 6 let neudělal.

Je tu někdo, na koho bych se posléze mohl obrátit s řešením případného problému či udání řidiče? Líbilo se mi zde několik zajímavých Helmutů s WIN výsledkem, ale stále mám určité pochybnosti o funkčnosti omluv, odkládání apod. Na druhou stranu se mi nechtějí platit odpustky za kraviny jako je nevhodný parking z pohledu městapáka.

Díky za jakýkoliv feedback
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2021, 17:56:54 »

Lístečky i dopisy od městapa v klidu ignorujte. Až přijde něco od úřadu, naskenujte to, anonymizujte to a vložte to sem. Nějak si s tím poradíme. ;-)

Do té doby můžete prostudovat pár věcí ohledně parkování.
IP zaznamenána

Elfo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2021, 18:11:39 »

Díky za rychlou reakci, pročítám, postupně. Velmi mne pobavil váš přístup a úspěšnost několika řešení s následným kolotočem pojebu SO3->SO2->SO1.

Jakmile se objeví něco od úřadu, tak se po řádné anonymizaci ohlásím.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #3 kdy: 02 Dubna 2021, 21:23:06 »

I když to v této fázi nehraje zas tak velkou roli, určitě se vyplatí přebírat doporučenou poštu od úřadu poslední možný den (aspoň si to "osaháte"). Pokud by vás pošťačka zastihla doma a chtěla vám to vrazit do ruky, tak se vyvarujte odmítnutí převzetí, ale sdělte, že vás to mrzí, ale že nemůžete najít doklady.

Helmut se již nezdá být pro řešení parkování (kde nehrozí body) moc dobrou variantou, úřady už umí s touto praktikou docela vyběhnout (a zřejmě k tomu mají i metodiky). Jinak skutečně prostudujte nejen WIN rubriku parkování, kterou zmínil dobrotivý Číkus, ale i rubriku s otevřenými příklady. V několika posledních měsících tam bylo xkrát Číkusem (a párkrát jsem se o to pokusil i já) opravdu dopodrobna vysvětleno, jak se v současné době vyplatí v případech řešení parkovacích přestupků postupovat.

Jinak parkování na zeleni (zábor), pakliže to skutečně je zeleň dle obecního pasportu (nelze se spoléhat na informace z katastru, rozhodující je pasport komunikací), je ve většině případů garantovaný WIN. A jde to vyhrát snadno a rychle, nebo si s tím i užít nějakou zábavu. To už bude na Vás.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #4 kdy: 02 Dubna 2021, 22:58:26 »

A kde v tom hraje roli ta zeleň?

Jinak moje zkušenosti v Brně jsou takové, že naprostá většina věcí na magistrátu vyhnila, pokud nešlo o papíry. Prostudujte fórum, ať se vyvarujete chyb v počátcích a kdyby něco dorazilo, tak anonymizujte a hoďte sem.
IP zaznamenána

Elfo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #5 kdy: 03 Dubna 2021, 10:39:45 »

S pošťačkou nebude problém, nedoručuje ani to, co má vhodit do schránky. Takže buď je to ukradeno nebo to na mě čeká na poště.
Projdu si jak WIN, tak otevřené případy.

Na passport jsem se díval na mobilu a moc jsem z toho nevyvodil, musím otevřít na PC.

Vzhledem k tomu, že se v rozlišování případných přestupků neorientuji, tak jsem se bál, že zeleň je prostě jasná věc a nedá se s tím moc dělat. Jsem rád, že tomu tak není.

Prozatím děkuji za odpovědi a povzbuzení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #6 kdy: 03 Dubna 2021, 12:05:52 »

Zeleň je právě úplně nejjednodušší. Zvlášť v Brně.
IP zaznamenána

Elfo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #7 kdy: 13 Května 2021, 21:55:01 »

Témata jsem pročítal a nějak si udělal obrázek jak věci fungují či nefungují.

Čeho jsem se obával, se naplnilo. Před nějakou dobou babča udavačka zavolala kominíky a ti prý zjistili, že provozovatelovo auto se dopustilo nějakého přestupku po 22:30h. Vzhledem k tomu, že tu noc pršelo a k autu se dostal až za 2 dny, tak samozřejmě za stěračem nic neobjevil.

Zatím nebudu zakládat nové téma, protože provozovatel ve schránce nic neobjevil a nic není ani na poště k vyzvednutí. Aktuální taktika je mrtvý brouk.

Ovšem docela by mě zajímali fotky z místa činu. Místo dle pasportu BKOMu je bráno jako zeleň, avšak docela zajímavě tudy prochází nezpevněná, účelová komunikace, která nemá žádné ohraničení a jedná se v pasportu o žlutou čáru na modrozeleném poli všude kolem. Zajímavostí z pasportu je i fakt, že zde není betonová plocha či chodníky, které reálně existují. V pasportu pouze "trávník" viz příloha.


« Poslední změna: 27 Července 2021, 22:46:18 od Elfo »
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #8 kdy: 13 Května 2021, 23:12:01 »

Stání na zeleni není sprdelizované, tak pokud se řidič nepřizná, tak to je lehký win.
IP zaznamenána

Elfo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #9 kdy: 23 Července 2021, 22:17:23 »

Tak provozovateli vozidla se pokusili neúspěšně doručit doporučené psaní z úřadu. Na vyzvednutí je ještě dlouhá doba, tak to vidím, že si pro to přijde až ke konci lhůty než dopis zahodí a doručí fikcí.

Následně bych s dovolením anonymizoval a vložil níže. Necítím úplně potřebu založení nového vlákna.

Časově to je tuším přes 2 měsíce od údajného přestupku, co něco přišlo.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #10 kdy: 23 Července 2021, 22:21:50 »

Na zeleni je fajn si procvičit práci s lhůtama, ale pokud to je opravdu zeleň a není možné to rekvalifikovat na vegetaci (což ale předpokládám, že by spíš byl "vzácný" omyl ze strany úřadu), tak nemusíte moc na lhůty hrát.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Elfo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #11 kdy: 24 Července 2021, 14:58:45 »

Jaký je rozdíl mezi zelení a vegetací? Vegetace jsou kytičky?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #12 kdy: 24 Července 2021, 16:34:56 »

Je myšlena silniční vegetace, která je součástí komunikace a na kterou se vztahují ustanovení ZPPK.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #13 kdy: 24 Července 2021, 16:43:45 »

Jaký je rozdíl mezi zelení a vegetací? Vegetace jsou kytičky?

Vegetace je ZPPK přestupek, je tam možné vymáhat objektivní odpovědnost po provozovateli a strategie je o dost jiná. Zeleň je přestupek, který může spáchat pouze řidič a při správném postupu je to 100% win. Přičemž toho WINu by mělo jít dosáhnout více způsoby - buďto rovnou odmítnout sdělit řidiče, nebo se udá řidič, co si chceš s úřadem zalaškovat a pak to vyhrát na popření, že by řídil.

EDIT: A jak se ptáte, jaký je v tom rozdíl - tak většinou defacto pouze formální. Záleží, jak je dané místo registrováno v pasportu komunikací, což je něco jako městský "katastr komunikací", který si musí povinně vést. Nicméně na druhou stranu si troufám říct, že pokud vidíte rozsáhlou zelenou parkovou plochu, tak to na 99% nebude silniční vegetace.
« Poslední změna: 24 Července 2021, 16:46:19 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Elfo

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Brno - zeleň
« Odpověď #14 kdy: 27 Července 2021, 22:47:48 »

Rozumím. Jedná se právě z 99,999% o trávník - zeleň viz pár příspěvků výše výstřižek daného místa z brněnského passportu.
Díky za info.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5