30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Porušení nařízení vlády  (Přečteno 11170 krát)

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
[WIN] Porušení nařízení vlády
« kdy: 02 Prosince 2020, 11:45:11 »

Dorazil mi příkaz od vedoucího oddělení dopravních přestupků, že jsem prý porušil nařízení vlády, protože jsem se pozdě večer nacházel na náměstí, což dokazuje fotka měšťáků, kde postávám (správně se před nimi utíká), o podkladech od měšťáků nemá SO žádné pochybnosti a tak jsem vinným, že jsem ohrozil všechny na tom prázdném prostoru, kde jsem se pohyboval.

Měšťáci byli úplně nekompetentní, vysvětlovali, že platí povinnost nosit u sebe občanský průkaz, úřední záznam vypadá na slátaninu, protože o opatřeních jsem poučen nebyl.

Podám samozřejmě odpor, ale jakou taktiku byste doporučovali? Není to sice doprava, ale i tak by to mělo být dost podobné.
« Poslední změna: 11 Ledna 2022, 22:47:13 od adolf »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #1 kdy: 02 Prosince 2020, 12:05:55 »

Asi Vám nikdo nedá jinou radu, než jakou byste dostal v případě přestupku proti ZPPK: podejte odpor a pokuste se dostat ke spisu.

Domnívám se, že SO1 naprosto nebude schopen prokázat materiální znak přestupku a dost těžko se mu bude prokazovat i aspekt formální, budete-li např. tvrdit, že se Vám cestou z práce udělalo nevolno, a tak jste se musel na chvíli zastavit. Do karet Vám hraje i skutečnost, že k údajnému přestupku došlo celkem těsně po vyhlášení opatření, a tedy bude mít SO1 problém s prokazováním zavinění.
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2020, 12:09:34 »

Zkusím spis vytáhnout přes datovku (abych je neohrozil), pak ho sem hodím. Zatím tedy díky.
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2020, 12:22:25 »

Myslim, že univerzální reakce je že jste šel z práce/přesčasu (asi nepoužívejte pokud jste nezaměstnaný, nebo děláte ve fabrice kde se vedení klepe na to, udávat na dotazy úřadů své zaměstnance). Pak můžete říci, že jste obšťtastnoval známou od vedle a naroubovat to na cokoliv z tohoto:

4. cest nezbytně nutných k zajištění potřeb a služeb podle bodu 3 pro jinou osobu (např. dobrovolnictví, sousedská výpomoc),
5. cest do zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb, včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých, a do zařízení veterinární péče,
7. výkonu povolání nebo činností sloužících k zajištění

    a) bezpečnosti, vnitřního pořádku a řešení krizové situace,
    b) ochrany zdraví, poskytování zdravotní nebo sociální péče, včetně dobrovolnické činnosti,
    c) individuální duchovní péče a služby,
 
    e) služeb pro obyvatele, včetně zásobování a rozvážkové služby,
 

Vše je podmíněno tím, že jste se s opicí nebavil typem že o oemzení víte ale kašlete na něj, nebo že jdete z chalstačky atp.

Můžete také aplikovat zábavný faktor kdy vy jste neohrozil svou přítmností na prázdném prostoru nikoho, naopak jste byl ohrožen vy příchodem opic jež jsitě nedodreli rozestupy ačkoliv by to pro lustraci bylo možné...

Každopádně pokud sjte jim nevyprávěl, neeistuje možnost jak by mohli vyhrát.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #4 kdy: 02 Prosince 2020, 12:29:38 »

S radostí půjdu nahlédnout. Úředník ███████ mě jistě po letech rád uvidí.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosince 2020, 12:30:50 »

K tomu, co nablábolíte městapu nelze přihlížet, ne snad?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #6 kdy: 02 Prosince 2020, 12:31:38 »

Všechno, co jsem jim řekl, bylo dobrý den, odmítám podat vysvětlení, nebudu se vyjadřovat, tady máte občanku a když si mě fotili, tak jsem se zeptal, jestli se usmát.

Zakončili to vykázáním z prostoru a pohrůžkou donucovacími prostředky, což jsem později zjistil, že na to nejspíš neměli právo?

Pokud bude téma přesunuto do kuchyně, rád poskytnu zvukový záznam celé akce.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #7 kdy: 02 Prosince 2020, 12:40:04 »

Možná bych doplnil o informaci, že MP není oprávněná předávat přestupky na SO. Sice na to všichni serou, ale třeba bude sranda :-)
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #8 kdy: 02 Prosince 2020, 12:49:49 »

Multipodání s odporem a žádosti o spis podáno.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #9 kdy: 02 Prosince 2020, 13:16:25 »

Vyloženě mě mrzí, že během zákazu - při jeho opakovaném a četném porušování - jsem nebyl přistižen... Toto správní řízení snad nejde nevyhrát, při použití výše uvedeného "vysvětlení", že jsem se venku pohyboval zcela v souladu s aktuálně platným vládním nařízením, nemá SO žádnou šanci dokázat opak... jen se o to může velmi udatně a zarputile snažit.. :-)
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #10 kdy: 02 Prosince 2020, 14:01:30 »

mortas  -přesně tak, měl jsem to zcela stejně :) a nic a nic a nic :)

Tohle prostě nejde prohrát...pokud má zakladatel ještě audio, kde odmítl vypovídat, tak prostě stačí vypovědět u správního orgánu, že jeho pobyt byl v souladu s nařízením vlády a připomenout mu že důkazní břemeno je na jeho straně :)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #11 kdy: 02 Prosince 2020, 15:21:52 »

Téma jsem na žádost zakladatele vlákna přemístil.
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #12 kdy: 02 Prosince 2020, 15:31:31 »

Díky za přesun do kuchyně, přikládám nahrávku. :) Doufám, že jsem to anonymizoval dobře, je to složitější než u dokumentu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #13 kdy: 03 Prosince 2020, 11:13:11 »

Já bych začal dotazem proč to projednává odbor dopravních přestupků a jestli je k tomu příslušný  :) :)
(sice to je spíš jen pro fun factor, ale proč ne)

Jestli jste MP nic neřekl tak je pozice v řízení asi dobrá a SO je v totální důkazní nouzi..

asi největší perla je "dokázání" že jste o opatření věděl tím že to bylo ve sdělovacích prostředcích  ;D ;D
(ale to si nechte jestli dojde k odvolání protože to SO snadno "opraví")

Zatím asi bude stačit argumentovat že jste nic neporušil a SO nic z toho co tvrdí nemůže dokázat.
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Porušení nařízení vlády
« Odpověď #14 kdy: 03 Prosince 2020, 14:25:11 »

Jak se dotážu, jestli je k projednání příslušný odbor dopravních přestupků? Prostě jenom napíšu, že se jich ptám, nebo rovnou nějakým způsobem chci, aby to projednával někdo jiný, protože si myslím, že odbor dopravních přestupků k tomu příslušný není?
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5