30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: e-shop dálniční známky  (Přečteno 17521 krát)

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #15 kdy: 02 Prosince 2020, 22:26:50 »

Jé hele ten wordpress za 300M se už řeší i tady? Ano, je to wordpress obchod na tři nehmotné produkty.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #16 kdy: 03 Prosince 2020, 12:11:51 »

tak Cendis mi odpověděl na to, proč nemůže být uveden typ a barva vozidla.

"Informační systém EDAZ jako
významný informační systém má legislativní oprávnění přistupovat k datům
informačního systému Registru silničních vozidel (RSV), kde jsou uloženy
informace o vozidlech, jen pro účely oznámení osvobození časového poplatku
nikoliv pro institut jeho úhrady."

moc tomu teda nerozumím a zajímalo by mne , kde se dá sehnat něco ohledně legislativy k EDAZ
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #17 kdy: 03 Prosince 2020, 12:51:20 »

Nikde jsem nenašel info o tom, jak bude nákup probíhat v případě osobní návštěvy ČS Eurooil. Bude tam také nutné zadávat mail, telefon a platit kartou? V rámci sabotování shromažďování dat zvažuji tuto variantu.

Včera jsem se na to ptal, měl by jim stačit malý techniíčák. Nic víc prý není třeba. Lze platit i hotově.
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 98
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #18 kdy: 03 Prosince 2020, 13:37:14 »

Tak jestli stačí malej techničák a hotově, tak kupuji tam :)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #19 kdy: 03 Prosince 2020, 13:41:20 »

Na nakup dalnicni znamky by melo stacit RZ a kategorie vozidla - cokoliv dalsiho je navic.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #20 kdy: 04 Prosince 2020, 13:14:21 »

Na nakup dalnicni znamky by melo stacit RZ a kategorie vozidla - cokoliv dalsiho je navic.
Na Slovensku stačí v e-shope EČV (t.j. RZ) a krajina registrácie (pre prípad, že by sa ev. čísla zhodovali) a ešte e-mail (ľubovoľný - bez nejakej registrácie), aby mali kam poslať faktúru/potvrdenie o zaplatení. Raz som si diaľničnú známku kupoval aj na pumpe, ale nepamätám sa, či chceli aj e-mail alebo to išlo kompletne bez toho...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #21 kdy: 04 Prosince 2020, 22:54:24 »

Kupuji si na Slovensku DZ skoro vždy (cca 3-4x ročně) na čerpací stanici, nikdy po mně nechtěli žádný jiný údaj než RZ. Ani na zemi registrace vozidla se neptali, natož na mailovou adresu.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #22 kdy: 06 Prosince 2020, 22:47:00 »

kdyby ta známka aspoň šla "přendat" na jiné auto, když si v průběhu roku koupím jiné.. nebo když jich mám víc, zaplatím si dálniční poplatek a v aplikaci bych si přehazoval, kterým autem zrovna jedu... ale takhle je to pořád stupidní a zbytečný, zlatý lepící známky..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #23 kdy: 07 Prosince 2020, 01:10:43 »

..v aplikaci bych si přehazoval, kterým autem zrovna jedu... ale takhle je to pořád stupidní a zbytečný, zlatý lepící známky..

jj ty přehazovat s drobným rizikem šly :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #24 kdy: 07 Prosince 2020, 07:37:18 »

kdyby ta známka aspoň šla "přendat" na jiné auto, když si v průběhu roku koupím jiné.. nebo když jich mám víc, zaplatím si dálniční poplatek a v aplikaci bych si přehazoval, kterým autem zrovna jedu... ale takhle je to pořád stupidní a zbytečný, zlatý lepící známky..
Přenositelnost je nereálná, buďte rád, že je to aspoň pořád fixní (a poměrně levný) paušál za jedno auto/RZ a rok. Obávám se, že dřív nebo později stát přejde na výkonové zpoplatnění jako u kamionů, pak projedete dnešní cenu roční známky za jednu-dvě delší cesty.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #25 kdy: 07 Prosince 2020, 15:53:32 »

..v aplikaci bych si přehazoval, kterým autem zrovna jedu... ale takhle je to pořád stupidní a zbytečný, zlatý lepící známky..

jj ty přehazovat s drobným rizikem šly :)

Řekl bych, že bez rizika. Chtělo to jen si dát práci. Já známku nalepil na tenkou pevnou folii. Pak na "lepící" stranu stačilo stříknout lak na vlasy, počkat minutu až zavadne a šup s tím na sklo. Od korektně nalepené známky k nerozeznání. Bez bublin, bez bordelu. Při přendavání z auta do auta stačilo alkoholem očistit známku, sklo, znovu vypsat a nalepit. :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #26 kdy: 07 Prosince 2020, 22:26:06 »

cocomoon: Ale jen když to je aspoň stejný typ a barva auta a budete doufat že nedojde k nehodě (a nebo něčemu kde se někdo koukne na VIN).
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #27 kdy: 07 Prosince 2020, 22:27:51 »

kdyby ta známka aspoň šla "přendat" na jiné auto, když si v průběhu roku koupím jiné.. nebo když jich mám víc, zaplatím si dálniční poplatek a v aplikaci bych si přehazoval, kterým autem zrovna jedu... ale takhle je to pořád stupidní a zbytečný, zlatý lepící známky..
Přenositelnost je nereálná, buďte rád, že je to aspoň pořád fixní (a poměrně levný) paušál za jedno auto/RZ a rok. Obávám se, že dřív nebo později stát přejde na výkonové zpoplatnění jako u kamionů, pak projedete dnešní cenu roční známky za jednu-dvě delší cesty.

nemyslím si, že je to nereálné. za ty peníze, co ten slavnej web stál, by mohli mít v ceně i aplikaci, ve které byste si zaplatil roční jízdy po dálnici a pokud má někdo více aut, jako třeba já, proč mam mít na každém autě známku, když můžu jet pouze jedním?  tak si v aplikaci zaškrtnu auto se kterým bych aktuálně mohl jet po dálnici a je to.. systém bran pak akorát jistí, že daná spz je zaplacená a správně přehozená.. to je celý.. nic složitýho ani nereálnýho
IP zaznamenána
In dubio pro reo

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #28 kdy: 07 Prosince 2020, 23:39:22 »

Technicky by to samozřejmě šlo, ale proč by to proboha stát dělal? Navíc to nedává žádný smysl, když mám víc aut, proč by nemohly jet současně? Jeden řidič nemůže být najednou na více místech, fajn, pak by ale bylo třeba zavést dálniční známku ne na auto, ale na řidiče.

Glosa byla myšlena jako taková trochu chmurná věštba. Ano, taky bych uměl těch 1500 kreditů užít líp než je hodit státu do chřtánu, ale na druhou stranu, celoroční kupon v ceně jedné plné nádrže je za pakatel, čistě z pragmatického hlediska nemá smysl se tím trápit (a už vůbec ne vymýšlet nějaké pochybné optimalizace). Naopak, doporučuju si tu pohodu užít, dokud to jde, bude už jen hůř.

Provozuje-li někdo hodně aut, zrovna tenhle výdaj je kapka v moři. Tedy nejde-li o přibližovadla, u kterých se vylepením známky a natankováním zdvojnásobí cena ...
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #29 kdy: 08 Prosince 2020, 09:59:17 »

cocomoon: Ale jen když to je aspoň stejný typ a barva auta a budete doufat že nedojde k nehodě (a nebo něčemu kde se někdo koukne na VIN).

To byl vtip.

No já taky provozuju víc aut. A to nejlepší se prostě prohlásilo za dálniční křižník a dostává známku. Když někdo potřebuje jet po dálnici, tak si prostě to auto veme.
Nějak bych byl líný dělat ty optimalizace abych si známku mohl přendavat z auta na auto. S stejně jsem tento rok známku nekupoval, tak jsem cesty odbyl mimo dálnice. Časově to bylo max do půl hodiny, nebo i na stejno, vzhledem k tomu jak jsou rozkopané a všude je omezení.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6