30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: e-shop dálniční známky  (Přečteno 17633 krát)

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #30 kdy: 09 Prosince 2020, 21:50:28 »

Tak jestli stačí malej techničák a hotově, tak kupuji tam :)

Vyzkoušeno, nakoupeno za hotovost. Z techničáku opsána pouze RZ a nastaveno období platnosti. Lze až 3 měsíce dopředu, mám od 1.2.2021.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #31 kdy: 11 Prosince 2020, 14:52:42 »

Technicky by to samozřejmě šlo, ale proč by to proboha stát dělal? Navíc to nedává žádný smysl, když mám víc aut, proč by nemohly jet současně? Jeden řidič nemůže být najednou na více místech, fajn, pak by ale bylo třeba zavést dálniční známku ne na auto, ale na řidiče.

Glosa byla myšlena jako taková trochu chmurná věštba. Ano, taky bych uměl těch 1500 kreditů užít líp než je hodit státu do chřtánu, ale na druhou stranu, celoroční kupon v ceně jedné plné nádrže je za pakatel, čistě z pragmatického hlediska nemá smysl se tím trápit (a už vůbec ne vymýšlet nějaké pochybné optimalizace). Naopak, doporučuju si tu pohodu užít, dokud to jde, bude už jen hůř.

Provozuje-li někdo hodně aut, zrovna tenhle výdaj je kapka v moři. Tedy nejde-li o přibližovadla, u kterých se vylepením známky a natankováním zdvojnásobí cena ...

ano, proč by to stát dělal - proč by měl přijít o peníze když nemusí že, to už vlastně můžeme všichni dobrovolně platit pokuty..
když mám víc aut, proč by nemohly jet současně? protože já se rozkrájet neumím a tedy současně mohu jet jen jedním, vzhledem k tomu, že svoje auta převážně nepůjčuju - jedno sportovní nepůjčím a druhé obyč taky nerad půjčím, pokud to nejde jinak.
Z toho tedy plyne, že mít na každém autě je pro mě naprosto zbytečné a vyhození peněž, ačkoliv to pro někoho může být "jen blbých 1500" pro mě je to pořád částka, kterou raději narvu do nádrže. Včera jsem jel po D1, za ten tankodrom byt už zlepšenej by měli platit oni nám, že po tom jezdíme a ničíme auta, to je opravdu tragédie.

Ale že zrovna Vy budete mít naprosto odlišný názor, to by nečekal :-)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #32 kdy: 11 Prosince 2020, 15:42:04 »

Z toho tedy plyne, že mít na každém autě je pro mě naprosto zbytečné a vyhození peněž, ačkoliv to pro někoho může být "jen blbých 1500" pro mě je to pořád částka, kterou raději narvu do nádrže. Včera jsem jel po D1, za ten tankodrom byt už zlepšenej by měli platit oni nám, že po tom jezdíme a ničíme auta, to je opravdu tragédie.
Jenže pokud nalijete do nádrže 1500,-, do kasy půjde jen cca 80%, kdežto z dálniční známky 100%. A to je třeba vzít v potaz, že ti lidé mají i jiné potřeby než lejt to do nádrže a tak hrozí že by šlo státu jen 21%, a to můžeme bejt rádi že si za to nekoupí investiční zlato (tax free). A opravovat dálnici? Proč proboha, vždyť je to nejvytíženější dálnice v ČR a ty tlumiče, ramena, kola a celkové opotřebení vynásobeno nespočtem aut který jezdí po tý "dálnici" denně .. a z toho všeho další procenta, oni by byli sami proti sobě. :)

Ale že zrovna Vy budete mít naprosto odlišný názor, to by nečekal :-)
Pokud jsem to pochopil dobře, tak hh netvrdí že je zastáncem myšlenky, jak lidem co potřebujou jezdit vytáhnout víc peněz z kapes, jen že nevidí překážku pro stát, aby to ještě více zdanil.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

arwi

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #33 kdy: 07 Ledna 2021, 07:49:25 »

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/emise-eu-evropa-co2.A210104_160446_automoto_fdv

Tak to vypadá, že zdražení dálniční známky od roku 2022 je jistota.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #34 kdy: 07 Ledna 2021, 08:20:03 »

Jo jo, je potreba poradne zakleknout na ty, co nemaji na kupovani si novych aut. Mobilita prinasi svobodu a svoboda dela problemy rezimu. To se musi zatrhnout.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #35 kdy: 07 Ledna 2021, 08:22:05 »

Priznam se, ze clanku nerozumim a original uredni lejstro se mi hledat nechce. V cem je zmena proti dnesku? Ze je posvecene operovat nesmyslnou spotrebou potazmo gramy oxidu uhliciteho? Vzdyt uz dnes si kazda zeme stanovuje kriteria podle sebe, fantazii se meze nekladou, treba v Cesku se podle "eko" kriterii stanovuje mytne i cena dalnicnich znamek uz dnes.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #36 kdy: 07 Ledna 2021, 08:57:42 »

Asi nelze ocekavat ze pri urcovani objemu vypoustenych emisi CO2 budou brany v uvahu nejen emise produkovane lokalne (vyfukem vozu se splaovacim motorem) ale i ty, ktere jsou produkovany globalne (kominem uhelne elektrarny).
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #37 kdy: 07 Ledna 2021, 17:27:02 »

Asi nelze ocekavat ze pri urcovani objemu vypoustenych emisi CO2 budou brany v uvahu nejen emise produkovane lokalne (vyfukem vozu se splaovacim motorem) ale i ty, ktere jsou produkovany globalne (kominem uhelne elektrarny).
Myslím, že víme kam to vlastně spěje.  :x
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/eu-zacala-tise-sledovat-spotrebu-kazdeho-noveho-auta-za-par-dnu-dostane-data/
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #38 kdy: 07 Ledna 2021, 18:35:10 »

Tahle smirovacka IMHO neni kvuli ridicum, ale kvuli vyrobcum a jejich plneni zavaznych direktiv ohledne prumerne produkce emisi napric celym vyrobnim programem automobilky.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #39 kdy: 08 Ledna 2021, 00:59:11 »

Trochu BTW, ale s elektronickou známkou odpadla povinnost řidiče odstranit starou dálniční známku po skončení její platnosti (původně § 21e odst. 1 písm. d) zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích).

Nezjisil jsem ale, zda tato povinnost jen nepřešla do jiného předpisu. Netušíte?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #40 kdy: 08 Ledna 2021, 01:08:31 »

Poměrně zbytečný dotaz, ale kdosi mi říkal, že policista je oprávněn mě vyzvat k sundání staré známky pouze, pokud mě zastaví na dálnici. Mimo dálnici prý takové oprávnění nemá.
Pravda, nebo lidový hoax? Protože já jsem na svojí zelenou známku z 2019 patřičně hrdý...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #41 kdy: 08 Ledna 2021, 01:55:54 »

…policista je oprávněn mě vyzvat k sundání staré známky pouze, pokud mě zastaví na dálnici. Mimo dálnici prý takové oprávnění nemá.

Jde o to, že dříve byla na zpoplatněných úsecích dálnice (v systému časového zpoplatnění) povinnost odstranit starou známku. Ono nemělo příliš vliv na pravomoc cajta aby vás mohl k něčemu vyzvat, spíše mohl řešit přestupek způsobený tím že jste známku neodstranil (a možná případně zakázat jízdu s vozidlem, které má vylepenou neplatnou známku, nevím).
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #42 kdy: 10 Ledna 2021, 02:03:48 »

Mě by teda hlavně zajímalo, jak se dá pořídit dálniční známka pro vozidlo, které nemá přidělenou SPZ (tipuju tak 99,99999 % všech vozidel provozovaných v ČR).
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #43 kdy: 10 Ledna 2021, 02:36:53 »

mikky: ????
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:e-shop dálniční známky
« Odpověď #44 kdy: 10 Ledna 2021, 09:19:12 »

SPZ nebo RZ... SPZ ale pořád v zákonech figuruje ;)
IP zaznamenána