30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )  (Přečteno 6280 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #15 kdy: 30 Září 2020, 10:06:37 »

@plikous: A co limity pojistného plnění? Peníze z povinného ručení sice neuvidíte, zato nějaká pohledávka by se objevit mohla.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #16 kdy: 30 Září 2020, 12:12:39 »


Ke konkrétnímu případu likvidace se nechci vyjádřit pro nedostatek indicií a pro obvyklou zkušenost, že "příběh proběhl trochu jinak".
[/quote]

Tak vše jsem tehdy řešil přímo já, motorku až do předání právní firmě také já, ale nemám nikoho potřebu přesvědčovat o mých zkušenostech, jen jsem se o ně podělil. Pokud to vadí, nebudu to už psát.

Teď jsem si vzpomněl na další historku s Kooperativou jak mi odmítali zaplatit výměnu zničené RZ po nehodě, a jak měnili důvody a pak nám vypověděli išechny pojistky kde byl bezeškodní průběh. Ale ono se to přece stalo jinak než píšu, že jo? No tak to radši nechám být a dám si nohy na stůl.
Každý strůjcem svého štěstí.
Hezký den všem
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #17 kdy: 30 Září 2020, 15:05:56 »

a ať se s mojí "noname pojišťovnou" dohaduje ten, co ho nabourám, to přece není můj problém  ;)

Doporučuji shlédnout film Díra, ač španělské, velice české :)
https://www.csfd.cz/film/764306-dira/prehled/
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #18 kdy: 30 Září 2020, 15:21:09 »

@plikous: A co limity pojistného plnění? Peníze z povinného ručení sice neuvidíte, zato nějaká pohledávka by se objevit mohla.

Tak pokud chce člověk sešrotovat dva kamióny převážející nová auta, tak potom ano  8)  Netvrdím, že se to nemůže stát, ale ta šance, že nějakou běžnou nehodou překonáte 35/35 mega je fakt nízká a kdybych se měl každé takovéhle eventuality bát, tak buď vůbec nebudu vylézat z baráku a nebo mě budou stát pojistky víc než vydělám.
« Poslední změna: 30 Září 2020, 15:22:49 od plikous »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #19 kdy: 01 Října 2020, 09:38:17 »

Já mám teda ten limit vždy vyšší. Aspoň 50 mega, ten rozdíl v ceně je minimální.

Ale u těch nejlevnějších si dejte pozor. Některé mají spoluúčast na nehodu v zahraničí.
https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/povinne-ruceni-spoluucast-pojisteni-odpovednosti.A170920_094902_viteze_kho
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 648
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #20 kdy: 01 Října 2020, 11:59:52 »

Netvrdím, že se to nemůže stát, ale ta šance, že nějakou běžnou nehodou překonáte 35/35 mega je fakt nízká a kdybych se měl každé takovéhle eventuality bát, tak buď vůbec nebudu vylézat z baráku a nebo mě budou stát pojistky víc než vydělám.
Pravděpodobnost takové situace je obecně nižší, i proto je takto nastaven nejnižší zákonný limit. Ale třeba České dráhy si to úplně nemyslí, protože škoda, kterou jim řidič jménem Slawomir z nejmenované země převážející plechy, způsobil na Pendolinu ve Studencem tenhle limit výrazně překonala. Skoro by se nabízelo říci, že na pitomého poláka je každý limit malý. Škoda tuším převýšila 200 mio pouze na lokomotivě.
Taktéž v případě nehody se způsobenými trvalými následky mladšího člověka při započtení nákladu léčby a všech rent velmi lehce dosáhne desítek mio. Různé ušlé zisky jsou pak úplně neodhadnutelná záležitost.
« Poslední změna: 01 Října 2020, 15:21:48 od gumidos »
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #21 kdy: 01 Října 2020, 20:29:18 »

Jednotka Pendolino není klasický vlak, kde je lokomotiva a zbytek vozu se jenom veze.  ;D Ale tam ten limit byl výrazně překročen. Při takové nehodě se už vyplatí osobní bankrot a pár let žrát suchý rohlíky. Běžný člověk to není schopný rozumně splatit. Tam by mi ani limit 100/100 nepomohl.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #22 kdy: 01 Října 2020, 23:01:03 »

bavíme-li se v intencích OA, pak setkání s vlakem na přejezdu většinou skončí zánikem pojistníka
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #23 kdy: 02 Října 2020, 00:53:48 »

Zánikem pojistníka/pojištěného ale nezanikají pohledávky za ním z titulu způsobené škody, takže jeho limity na POV nejsou úplně nezajímavé pro dědice a rozhodování, zda dědictví odmítnout, vyhradit si soupis atp.
« Poslední změna: 02 Října 2020, 16:50:28 od hh »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 648
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #24 kdy: 02 Října 2020, 14:50:17 »

Mám silný pocit, že polská firma zaměstnávající pana řidiče Slawomira velice rychle po události skončila, takže již pak nebylo kde brát. Probíhaly ještě nějaké soudní tahanice o plnění, neboť povinné ručení má jak tahač, tak tažený návěs. Tahanice byly o případný součet limitů obou vozidel, leč skončilo to pouze u jednoho limitu, sjednaného pro tahač, neboť provozem tahače ke škodě došlo.  Mimochodem ten tahač měl skutečně sjednán ten nejnižší limit 35 mil. Kč.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #25 kdy: 02 Října 2020, 17:33:53 »

Nicméně, pokud někdo provozuje něco, co je mimo nejvyšší limiti běžného pov. ručení. Měl by mít sjednánu vlastní pojistku pro tyto případy.
Pak by nemuseli ČD brečet, že dostali jen 35 mega.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #26 kdy: 02 Října 2020, 18:45:00 »

cocomoon:
Když máte hodně vozidel tak se pojištění nevyplatí..
jak funguje pojišťovna.. pojistí tolik vozidel že se škody zprůměrují a pak jen musí z pojistek vybrat na každé vozidlo průměrnou škodu a náklady na svůj provoz a zisk.
(A samozřejmě pracuje s tím jestli jedno pojištěné vozidlo má vyšší a nebo nižší riziko škody než je průměr.)

Když máte sám tolik vozidel aby se vám škoda zprůměrovala tak platit ze svého je levnější o náklady a zisk pojišťovny.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #27 kdy: 02 Října 2020, 22:46:19 »

2 hh :
já vím
IP zaznamenána

paramo99

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #28 kdy: 10 Října 2020, 22:27:14 »

Citace
Tak pokud chce člověk sešrotovat dva kamióny převážející nová auta, tak potom ano  8)  Netvrdím, že se to nemůže stát, ale ta šance, že nějakou běžnou nehodou překonáte 35/35 mega je fakt nízká a kdybych se měl každé takovéhle eventuality bát, tak buď vůbec nebudu vylézat z baráku a nebo mě budou stát pojistky víc než vydělám.

hned sem si na to vzpomněl  :-\

https://youtu.be/PBHhtBDgL9g
IP zaznamenána