30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přepis vozu - kupní/darovací smlouva  (Přečteno 2269 krát)

paramo99

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Přepis vozu - kupní/darovací smlouva
« kdy: 15 Října 2020, 21:30:19 »


Měl bych dotaz : známí mi nabídl, že mi nechá zdarma starší auto. Při přepisu vozu je jedna z náležitostí i kupní smlouva, tak me zajímá jestli je výhodnejsí udělat kupní smlouvu "za korunu" nebo na vůz udělat darovací smlouvu. Platí se něco jako dan z nabytí ?

Další věc je při nahlášení auta do registru silničních vozidel je zapotřebí i technická prohlídka či nikoliv. Nikde na internetu jsem se o této povinnosti nedočetl, ale na vzoru žádostí k registraci vozu je napsáno že ano ?!

K přihlášce se připojuje :

b) doklad o technické prohlídce, jedná-li se o vozidlo, které již bylo provozováno (nemusí být u vozidla dočasně vyřazeného),
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Přepis vozu - kupní/darovací smlouva
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2020, 22:04:19 »

U darovací smlouvy hrozí natahování ohledně darovací daně. Koupě za korunu je čistší. Teoreticky může být kupní smlouva i ústní a pokud zajdete auto přepsat na registr spolu, tak by tu písemnou ani neměli chtít.

Je potřeba evidenční kontrola, nikoli plná technická.
IP zaznamenána

paramo99

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Přepis vozu - kupní/darovací smlouva
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2020, 22:31:43 »

diky za info  ;)
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Přepis vozu - kupní/darovací smlouva
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2020, 23:15:29 »

Řešíte převod vlastnického práva, nikoli přechod, takže doklad o nabytí vlastnického práva nepotřebujete, stačí žádost o změnu vlastníka podepsaná oběma stranami (§ 8 odst. 1 zákona o podmínkách provozu na pozemních komunikacích).

A nevím, kde se vzalo to STK: § 8 odst. 4 ZoPPPK:
Citace
K žádosti o zápis změny vlastníka silničního vozidla se přiloží

a) v případě převodu vlastnického práva

1. technický průkaz a osvědčení o registraci silničního vozidla,

2. protokol o evidenční kontrole silničního vozidla, který není starší než 30 dní, a

3. zelená karta vydaná podle zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), není-li silniční vozidlo vyřazené z provozu,

Donesl bych jen to, co zákon vyžaduje.
IP zaznamenána

paramo99

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Přepis vozu - kupní/darovací smlouva
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2020, 01:23:48 »

Promiňte, ale četl jste, co je v záhlaví toho formuláře? Je tam "Přihláška k registraci vozidla do registru silničních vozidel", ten formulář slouží například pokud chcete v ČR zaregistrovat vozidlo dovezené ze zahraničí.

Co potřebujete vy je TENTO formulář.
IP zaznamenána

paramo99

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Přepis vozu - kupní/darovací smlouva
« Odpověď #6 kdy: 16 Října 2020, 02:08:35 »

máte pravdu ! zamenil jsem formulare mezi sebou, proto mi ta technicka nesedela ;D
IP zaznamenána