30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )  (Přečteno 6288 krát)

paramo99

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« kdy: 26 Září 2020, 23:45:28 »


Hledám pojistníka s bonusy kvůli zdražení své pojistky. Pokud by měl někdo zájem se domluvit, jsem ochotný zaplatit i nějakou finanční částku za čas a ochotu.


Zájemci nechť mě kontaktují do soukromích zpráv, děkuji.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #1 kdy: 27 Září 2020, 09:24:34 »

Prosím o odkaz na pojišťovnu, kde něco takového funguje. K tomu zdražení došlo proč? Škodní historie? Nebo byrokracie, věk, bydliště, změna pohlaví?
IP zaznamenána

paramo99

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2020, 12:22:47 »

Zdravím, pojistení bylo u Kooperativy. Měl jsem to pojistene na znamého, který měl v prubehu pojistení nejakou skodnou udalost. Udajne na základe teto skodne udalosti, došlo k navýšení ceny pojistného temer o 40%.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2020, 12:50:24 »

Doporučuji přímo obeslat konkrétní pojišťovny s poptávkou. Byl jsem na tom stejně, první rok platil plnou cenu, byť s 30% slevou od zprostředkovatele.
Od epojisteni mi neustále chodil spam "pojistíme vaše auto od xx Kč", tak jsem jim přímo napsal, že epojisteni mi nabízí xx Kč a že jestli nedorovnají, jdu pryč.
Za dva dny telefon, sleva najednou 40% a zařadili mě do nějaké kategorie, jako bych bonusy měl, o kousek levnější než epojisteni a s menší spoluúčastí.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #4 kdy: 27 Září 2020, 13:51:34 »

Šel jsem na stejně, jen jsem to nakonec dohodl přes epojisteni a také spokojenost na obou stranách.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #5 kdy: 28 Září 2020, 08:26:02 »

Nechci Vám kazit radost, ale Kooperativa ne bezkonkutenčně nejhorší pojišťovna v ČR. Slavia a podobné neznámé jsou oproti nim super pojišťovny.
U Kooperativy není umění se levně pojistit, ale získat od nich pojistné plnění. To je pro skutečné odborníky a často to ani bez soudu nejde...
IP zaznamenána

paramo99

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #6 kdy: 28 Září 2020, 19:51:42 »

můžu vědět za kolik se vám cca povedlo povinné ruceni s havarijkem ?
« Poslední změna: 28 Září 2020, 19:54:15 od paramo99 »
IP zaznamenána

paramo99

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #7 kdy: 28 Září 2020, 19:53:57 »

jinak jsem udelal kolecko po pojistovnách kde mi delali kalkulace a vyšlo to temer stejne +- tisícovka
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #8 kdy: 29 Září 2020, 08:37:05 »

O cenách pojištění jsem se bavil se známým pojišťovákem, co to už dělá léta.

Nějaký "rozum" v tom prý nelze hledat. Vše pouze záýleží na tom, jestli zrovna ta která pojišťovna potřebuje - chce zvětšit svůj kmen pojištěnců. Pak jsou sazby opravdu hodně atraktivní, na druhou stranu, když prý má pojišťovna ze svého pohledu dost pojištěnců, tak i noname pojišťovna napálí absolutně neskutečné sazby.

Toto vše se u jednotlivých pojišťoven a v čase mění,navíc ne každý zrovna propaguje všechny pojišťovny a další.
Ale opravdu bych chtěšl varovat před Kooperativou, zákonné možná, ale jakékoliv "vlastní" pojištění bych opravdu každému hodně rozmlouval, protože vyrazit z nich peníze je pro většinu normálních lidí nemožné.
Na druhou stranu, já už jsem s vedením Kooperativy, kdy vždy obešlu mailem celé představenstvo, dostal i náhradu za snížení hodnoty vozidla, kdy na 3 roky starém autě byl náraz zezadu a lehce se rovnala i podlaha. Nejdříve nic, pak nabídli 7,500Kč a v dalším kole přiznali požadovaných 25.000,-Kč, za ztrátu hodnoty vozidla.

Nebylo to ale nic lehkého, kdyby si kdokoliv myslel, že to z nich dostane jen tak. Ale dá se to, existuje na to i judikatura, která mi asi pomohla nejvíce + argument, že nemohu při prodeji zatajit, že bylo vozidlo bouráno a rovnána podlaha, že by to byl trestný čin.

Na druhou stranu, o náhradu škody na motorce musel kolega nechat zažalovat kanceláří, která se na to specializuje a nechtěli ani nic dopředu.
Soud nařídil i znalecký posudek, já jsme tam byl jako svěděk, pak náklady právního zastoupení, a kromě škody cca 60.000,- zaplatila kooperativa více než jednou tolik za náklady řízení. Ta právní kancelář si myslím z těch 60 vzala jen 15 + samozřějmě dostala náklady právního zastoupení.
Na druhou stranu, je asi hodně málo poškozených, kteří to dotáhnou tak daleko......Na Kooperativu ale nadávají v každém servise.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #9 kdy: 29 Září 2020, 09:44:31 »

Jestli nemáte vyježděný bonusy, tak některé pojišťovny berou potvrzení zaměstnavatele, že máte k dispozici referentské vozidlo a že jste dosud neměl nehodu ani jako poškozený. Ty roky za volantem služebáku Vám pak započtou do bonusů.

EDIT: S Koop nemám problém. Dvě pojistné události vyřešeny super. Tam to je asi o likvidátorovi. U první události musel přijet ještě jednou, protože v průběhu opravy servis zjistil další poškození, tak aby to potvrdil. Zaplatili ale vše. Cenu ovšem nemají nejmenší.
« Poslední změna: 29 Září 2020, 14:01:31 od Panek »
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #10 kdy: 29 Září 2020, 10:03:38 »

Ano Kooperative se vyhnout ... odborny posudek ve forme, my si myslime :)
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #11 kdy: 29 Září 2020, 10:44:35 »

To bych pak rad vedel, jake jsou zkusenosti s AXA. Tam jsou schopni se s Vami prestat bavit uz i na infolince.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #12 kdy: 29 Září 2020, 11:50:25 »

S Kooperativou mám zkušenost jen tu, kdy mě štrejchnul bok auta náklaďák. Komunikace s nimi překvapivě bezproblémová, oprava v autorizáku.
Jediná potíž byla ta, kdy řidič náklaďáku prvně sliboval, že to v práci nahlásí, ale pak na to "zapomněl", musel jsem to řešit s jeho nadřízeným.

Plusové body jsou, že Kooperativa odpovídá na emaily nejpozději druhý den. Na infolinku se dovolám vždy.
Uniqa odpovídá za 5 dnů, na infolince jsou protivný, že je jich tam jen pár a na odpovídání na emaily nemají čas.
« Poslední změna: 29 Září 2020, 11:52:59 od Medojed »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #13 kdy: 29 Září 2020, 19:51:31 »

now: vždycky mě pořádně zabrní, když čtu "mluvil jsem o tom se svým pojišťovákem"... Pokud to byl pojistný matematik příslušného pojistitele a nejlépe ještě sdílející svou intimitu s někým z představenstva, pak budiž....Jinak standardní "pojišťovák" je s cenotvorbou seznámen zhruba tak, že jednoho dne zapne počítač a po chvíli zahlásí: "kurva, oni to zdražili...". Nestandardní pojišťovák (cca 10%) to ví dopředu tichou poštou, aby stihl nabouchat pojistky, dokud to jde levněji.
A okamžik, kdy na poradě vedení padne "máme již dost pojištěnců, napalte sazby, ať sakra už další nelezou...." bych jednou rád zažil:-)
Počet pojištěných není podstatný. Podstatnější je škodovost příslušného portfolia. Ale pojistná matematika se v krátkém časovém horizontu moc neprojevuje, takže se spíše pracuje s různými budgety slev, které se prostě plošně omezí, případně se cíleně uplatní různé přirážky od smluvních malusů, po zcela mimosmluvní navýšení ceny způsobem "ber nebo vypadni". Případně jiné finty na klienty typu "jezdím málo, platím málo" atd. Nebavíme se o žádné charitě.
Ke konkrétnímu případu likvidace se nechci vyjádřit pro nedostatek indicií a pro obvyklou zkušenost, že "příběh proběhl trochu jinak".
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Pojistník s bonusy ( bonus za doporučení )
« Odpověď #14 kdy: 30 Září 2020, 09:20:28 »

On je taky trochu rozdíl v tom, jestli chci jen povinné ručení nebo i havarijko. Pokud mě havarijko nezajímá, nemá vůbec smysl řešit, kdo mi to pojistí a zajímá mě pouze cena, protože z povinnýho ručení já osobně stejně nikdy neuvidím ani korunu a ať se s mojí "noname pojišťovnou" dohaduje ten, co ho nabourám, to přece není můj problém  ;) Samozřejmě občas jsou tam rozdíly - třeba v poskytnuté asistenci nebo pojištění řidiče, ale to jsou spíše podružné věci. Na druhou stranu u havarijka už se zřejmě vyplatí o tom trochu více popřemýšlet.
IP zaznamenána