30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran  (Přečteno 50655 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #30 kdy: 18 Září 2020, 23:57:27 »

Špatná anonymizace, na straně 2 je vaše jméno.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #31 kdy: 19 Září 2020, 07:30:41 »

Špatná anonymizace, na straně 2 je vaše jméno.

Oups, dekuju, uz jsem to opravil.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #32 kdy: 19 Září 2020, 08:47:15 »

Tak dnes dorazilo Rozhodnuti o zadrzeni ridicaku - neuspech :-( To jsem sice celkem cekal, ale on se vubec nezabyval tim co jsme mu napsali a napsal, ze neresi vlastni prestupek, ale jestli policajti zadrzeli RP opravnene. To bych nejak pochopil, ale navic v pouceni je napsano:
-----
Odvoláním lze napadnout výrokovou část rozhodnutí, jednotlivý
výrok nebo jeho vedlejší ustanovení. Odvolání jen proti odůvodnění rozhodnutí je nepřípustné.
-----
Ze nebude vitezstvi v prvnim kole mi bylo jasny, ale ze odvolani je v podstate nepripustny, to je dost blby :-(
Mel by nekdo jeste napad jak by slo pokracovat?
Diky moc.

Odvolávat se stejně budete do výroku rozhodnutí, což samozřejmě přípustné je (chyba v čtení). A měl byste to udělat co nejdříve, zde nemá smysl využívat lhůty.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #33 kdy: 19 Září 2020, 23:10:25 »

-----
Odvoláním lze napadnout výrokovou část rozhodnutí, jednotlivý
výrok nebo jeho vedlejší ustanovení. Odvolání jen proti odůvodnění rozhodnutí je nepřípustné.
-----

Odvolávat se stejně budete do výroku rozhodnutí, což samozřejmě přípustné je (chyba v čtení). A měl byste to udělat co nejdříve, zde nemá smysl využívat lhůty.

Omlouvam se za moji natvrdlost, ale nepodarilo se mi pochopit ani dohledat co timhle odstavcem chtel ourada rici. Nicmene chapu teda, ze odvolani pripustne je, takze se samozrejmne pokusim. Urcite ho podam co nejdriv, to je jasne, ze tady zdrzovani hraje proti nam, ale musim to nejdriv vymyslet ;-)
Nasel jsem rozhodnuti NSS 10 As 174/2017 - 27 kde je vysvetleno, ze SO naopak nemuze rozhodnout o zadrzeni jen na zaklade oznameni od policajtu, coz si nas SO mysli. A ze to musi zduvodnit, coz neudelal. Zkusim podle tohoto rozsudku pripravit nejake odvolani.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #34 kdy: 20 Září 2020, 11:44:16 »

Ouřada pouze citoval § 82 SprŘ, který zjednodušeně zapovídá odvolat se výhradně proti odůvodnění rozhodnutí.

Každé rozhodnutí musí mít výrokovou část - a proti té se vždy odvoláváte. V části zvané “odůvodnění” SO vysvětluje, jak dospěl k závěrům, jež učinil ve výroku. Vy v odvolání napadnete výrok a následně rozeberete, v čem je nesprávné odůvodnění, z nějž napadený výrok vyplynul.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #35 kdy: 20 Září 2020, 23:45:46 »

Omlouvam se za moji natvrdlost, ale nepodarilo se mi pochopit ani dohledat co timhle odstavcem chtel ourada rici.

Když to zjednoduším.. výrok rozhodnutí je že jste vinen přestupkem a ukládá se vám pokuta a zákaz řízení.

Nepřípustné odvolání je když v něm budete souhlasit že jste vinen i s výší trestu, ale budete napadat jen odůvodnění.

Ale to asi dělat nebudete.. vy se odvoláte proti výroku rozhodnutí (budete žádat aby výrok byl "nevinen".. a nebo je přípustné odvolání i když obviněný přestupek uznává, ale nesouhlasí s výší trestu).
Sice budete hledat chyby v odůvodnění rozhodnutí, ale to je jen prostředek jak dosáhnout změny výroku.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #36 kdy: 23 Září 2020, 14:37:58 »

Když to zjednoduším.. výrok rozhodnutí je že jste vinen přestupkem a ukládá se vám pokuta a zákaz řízení.
Nepřípustné odvolání je když v něm budete souhlasit že jste vinen i s výší trestu, ale budete napadat jen odůvodnění.
Ale to asi dělat nebudete.. vy se odvoláte proti výroku rozhodnutí (budete žádat aby výrok byl "nevinen".. a nebo je přípustné odvolání i když obviněný přestupek uznává, ale nesouhlasí s výší trestu).
Sice budete hledat chyby v odůvodnění rozhodnutí, ale to je jen prostředek jak dosáhnout změny výroku.

Diky vsem za vysvetleni, ted uz tomu rozumim. Vsak tohle je asi logicke, proto jsem v tom hledal asi neco slozitejsiho ;-)

IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #37 kdy: 23 Září 2020, 14:43:53 »

Pripravil jsem odvolani, moc jsem tam toho nevymyslel, neni tam moc prostoru pro nejakou kreativitu :-( Predpokladam, ze SO2 to urcite nezastavi, ale v lepsim pripade vrati k novemu projednani. Tezko rict jak moc se v tom bude chtit SO1 jeste nimrat.
Ma nekdo jeste napad co by tam slo doplnit nez to posleme?
Diky moc.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #38 kdy: 31 Října 2020, 09:09:33 »

Tak v pripadu je posun. Prisel prikaz k vlastnimu prestupku. Odpoved na odvolani k zadrzeni RP zatim bohuzel zadna, takze ani nemame voditko, jak se k tomu SO2 postavil. Nicmene prikaz je na 4000,- a 6 mesicu zakaz. Za chvili to budou 3 mesice a tak kolega to chce vzdat, zaplatit a na 3 mesicich pozadat o vraceni RP. Trochu skoda, protoze jsme tomu venovali nejaky usili, ale je to zkratka jeho volba. Do pondeli ma cas na rozhodnuti jestli posleme odpor.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #39 kdy: 02 Listopadu 2020, 15:05:43 »

Za chvili to budou 3 mesice a tak kolega to chce vzdat, zaplatit a na 3 mesicich pozadat o vraceni RP.

Jestli potřebuje řidičák co nejdříve zpátky tak to je teď asi "nejlevnější" možnost.
(I když by bojoval dál a vyhrál tak hrozí že řidičák dostane zpátky až po výročí přestupku.)
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #40 kdy: 03 Listopadu 2020, 13:19:20 »

Jen bych podotkl, že vzhledem ke covid situaci nemusí fungovat dopravněpsycho mafie, jejíž glejt je k znovuzískání ŘP nutný (protože byl uložen trest mastné tyče na 6 měs a více, to že bude zkrácen na polovic nic nemění - opravte mne, jestli se mýlím).
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #41 kdy: 03 Listopadu 2020, 20:47:47 »

dopravně psycho jede
co nejede jsou autoškoly a úřady
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #42 kdy: 18 Listopadu 2020, 20:59:32 »

Dneska dorazilo rozhodnuti SO2 o odebrani RP. Davam do prilohy. No, nejsem z toho nadseny, sice vraceno k novemu projednani, ale za v podstate administrativni drobnost, to SO1 doladi bez problemu. Kolega navic nevymeknul a podal odpor i proti prikazu k vlastnimu prestupku, takze cekame na dalsi tah SO1, ale ma to jiny ourada nez odebrani RP. Skoro si myslim, ze pokracovat dal v boji v ramci odebrani RP bude spis kontraproduktivni, protoze dalsi odvolani se zase potahne a treba je sance, ze rizeni o prestupku by se nakonec dokoncilo drive.
Jak by to bylo s moznosti vraceni RP v pripade, ze by se rizeni o prestupku ukoncilo, ale rizeni o zadrzeni RP jeste neukoncilo?
Diky vsem.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #43 kdy: 26 Listopadu 2020, 19:55:39 »

K rizeni o vlastnim prestupku dorazilo Vyrozumeni, ze bude provedeno dokazovani. Dokument v priloze. Predpokladam, ze tam se prectou dukazy, ktere proti kolegovi maji, na nic se ptat nebudou, kdyz to neni ustni jednani, ale on ma moznost se vyjadrit? Myslime si, ze by tam kolega sel a rekl jim svoji verzi pribehu (tak jak uz tu bylo rozebirano) osobne. Nebo jeste nejaky jiny napad? Diky.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #44 kdy: 02 Prosince 2020, 12:10:41 »

Kolega má samozřejmě právo se dokazování zúčastnit a seznámit se s podklady rozhodnutí. Stejně tak má právo požádat o konání ÚJ (o čemž mě být poučen).
IP zaznamenána