30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran  (Přečteno 52011 krát)

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #15 kdy: 03 Září 2020, 13:12:47 »

Pripravil jsem vyjadreni na zaklade nametu od zdejsich machru. Snad jsem to moc nedomrsil. Byl bych moc vdecny, kdyby se na to nekdo jen tak zbezne podival nez to poslu, jestli jsem tam neudelal nejakou zasadni hovadinu.
Diky moc.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #16 kdy: 03 Září 2020, 13:22:16 »

Možná sem paranoik, ale nekopíroval bych přesně tu judikaturu. Snížil bych počet piv. Rovněž bych si zajistil Alkoholtester a vyfotil jej jako podpůrný důkaz toho, že se nejedná o účelové tvrzení ( pokud jej opravdu nevlastníte)

Pokud zadáte výpočet alkoholu v krvui dle nějakého webu, po jaké době jste usedl za volant od času, kdy jste dle výpočtu měl mít jistou nulu?
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #17 kdy: 03 Září 2020, 13:30:35 »

Možná sem paranoik, ale nekopíroval bych přesně tu judikaturu. Snížil bych počet piv. Rovněž bych si zajistil Alkoholtester a vyfotil jej jako podpůrný důkaz toho, že se nejedná o účelové tvrzení ( pokud jej opravdu nevlastníte)

Pokud zadáte výpočet alkoholu v krvui dle nějakého webu, po jaké době jste usedl za volant od času, kdy jste dle výpočtu měl mít jistou nulu?

Tak snazil jsem se to trochu prevypravet vlastnima slovama, ale tak aby tam bylo to podstatne. Mam alkoholtester, to je fakt, muzu ho vyfotit. Snizit piva nemuzu, predposrany kolega bengum vyklopil, ze pil 6 piv od 18h do 23h, je to v protokolu :-( Davat tam nealko piva je asi opravdu provokace jak pise kdo. Ale napadlo me tam dat piva s prichuti, treba ten Radler (fujtajbl) - ma nizsi obsah alkoholu jak 10st pivo. Pokud dam do chlastokalkulacky 6 piv 10st. v udanem terminu, vyjde mi cisty v 7.00h, jizda byla po az po 9.00h
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #18 kdy: 03 Září 2020, 14:00:15 »

V 9.17 byl zastaven a v 9.19 dýchal - zbytkový alkohol v dechu byl určitě z potravin, které chudák řidič před kontrolou zrovna dožvýkal. Zajímalo by mě jestli během těch dvou minut opravdu došlo k řádnému poučení, zjištění zda nic nejedl a nepil a dechovému testu. Popřípadě jsou to zajímavé otázky posléze do výslechu.

Chápu, že je opatrnost na místě a nechce se vám argumentovat nealkopivy. Ale minimálně když nejde snížit množství můžete snížit celkový objem, ten snižte tím, že řidič popíjí Gambáč/Plzeň z plechu 0,33 (což není nic exotického) nebo tématicky Coronu či Heinekken z 0,33 skla.

Držím palce.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #19 kdy: 03 Září 2020, 14:11:46 »

V 9.17 byl zastaven a v 9.19 dýchal - zbytkový alkohol v dechu byl určitě z potravin, které chudák řidič před kontrolou zrovna dožvýkal. Zajímalo by mě jestli během těch dvou minut opravdu došlo k řádnému poučení, zjištění zda nic nejedl a nepil a dechovému testu. Popřípadě jsou to zajímavé otázky posléze do výslechu.

Chápu, že je opatrnost na místě a nechce se vám argumentovat nealkopivy. Ale minimálně když nejde snížit množství můžete snížit celkový objem, ten snižte tím, že řidič popíjí Gambáč/Plzeň z plechu 0,33 (což není nic exotického) nebo tématicky Coronu či Heinekken z 0,33 skla.

Držím palce.

To je zajimavy postreh s tim casem, diky! Ale to bych si asi nechal az do rizeni o prestupku, ted se hraje o zadrzeny RP. Mam takovy pocit, ze zabihat do prilisnych podrobnosti hned v prvnim kole by nemuselo byt dobre - SO bude mit v ruce detailni strategii obhajoby a muze se na to pripravovat. A pak taky nam to muze zuzit manipulacni prostor, pokud budeme potreboval manevrovat na zaklade nasledujiciho kroku ze strany SO.
U piva objem nesnizim, bengo bohuzel napsal: PIVO 3.0l :-( Nenapsal typ piva, takze jedine muzeme snizit silu piva. Ale taky dobry napad! Dik.
Pokud dam v danem case 6x pivo 10st vyjde cisto v 7.00h, pokud dam 6x radler, vyjde cisto v 1.00h
« Poslední změna: 03 Září 2020, 14:16:46 od doctor »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #20 kdy: 03 Září 2020, 14:22:20 »

Z nízkoalkoholických piv není špatný plavčík.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 862
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #21 kdy: 03 Září 2020, 14:55:51 »

U piva objem nesnizim, bengo bohuzel napsal: PIVO 3.0l :-(
Že opice něco napsala ještě neznamená, že je to "svatá pravda" a lze tím argumentovat před SO velmi dobře - zejména lze přizvat svědka (toho co na vás píva naprášil), který vás má za nehorázného piráta a proto si velmi dobře pamatuje, že policajtovi řekl 6 piv, ale také si dobře pamatuje, že už mu nespecifikoval, že to bylo 6x0,33l ;-)
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #22 kdy: 03 Září 2020, 22:11:04 »

U piva objem nesnizim, bengo bohuzel napsal: PIVO 3.0l :-(
Že opice něco napsala ještě neznamená, že je to "svatá pravda" a lze tím argumentovat před SO velmi dobře - zejména lze přizvat svědka (toho co na vás píva naprášil), který vás má za nehorázného piráta a proto si velmi dobře pamatuje, že policajtovi řekl 6 piv, ale také si dobře pamatuje, že už mu nespecifikoval, že to bylo 6x0,33l ;-)

Je mi to jasny, otazka ale je, zda je strategicke za kazdou cenu menit vypoved, ktera i tak jak je zapsana, tak se nam do limitu vejde. Porad mi prijde verohodnejsi postavit obhajobu na vypovedi, ktera byla zapsana bezprostredne behem kontroly.

Z nízkoalkoholických piv není špatný plavčík.

Dobry, dik, ale my jsme dost jiny region, takove pivo jsem tu nevidel. Jeden blizky pivovar ale vyrabi podobne nizkoalkoholove pivo, myslim 8st. prodavaj ho i v kantynach ve fabrikach ;-)
Myslite, ze by bylo dobre to jeste takto doladit nizkoalkoholickym pivem? Nebude to velka provokace? Neznam nikoho, kdo by ho dobrovolne pil. Mozna by bylo fakt lepsi nejake to ovocne pivo, v ten den bylo vedro, dalo by se asi pochopit, ze se pilo na zizen.

Nevite prosim jestli k §118a,b zak.361/2000 existuje nejaka provadeci vyhlaska? Snazim se jeste najit neco cim zapusobit na ouradu aby vratil RP.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #23 kdy: 04 Září 2020, 00:44:01 »

V 9.17 byl zastaven a v 9.19 dýchal -

Tohle je hodně podstatné - máte nahraný zákrok ? Poučil Vás během těch dvou minut o tom že před dechovou zkouškou nesmíte (tuším - nastudujte v návodu) minimálně 15minut nic jíst a pít ani žvýkat.

Pokud to máte nahrané - použijte to hned a rovnou řekněte ,že jste si těsně před kontrolou vzal a celou dobu měl žvýkačku, ale ze slušnosti jste nežvýkal... a došlo Vám to při studiu manuálu Drageru.

Pokud to nahrané nemáte nechte si to na řízení o trestu a nějak chytře nachytejte vopičáky při výslechu aby přiznali že o tom Vás nepoučili.

U piva objem nesnizim, bengo bohuzel napsal: PIVO 3.0l :-(

Už jste někde slyšel "Platím 3 litry piva" nebo  "Hej dej nám se 3 litry piva"  ? Nebyly to 3 piva ?

Nicméně pokud Vám to hraje do noty i s těmi 6 pivy udělejte je alespoň malé  (1.8l)

IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #24 kdy: 04 Září 2020, 21:07:14 »

zkuste to propočítat na Plzeň
ta má myslím 4,4 ( kamarádi tomu říkají předražená jedenáctka )
bylo by to "uvěřitelné" i pro SO a mohl by pokračovat v imagi "mluvím s policajty, mluvím s Vámi, nic nezapírám a vy mě šikanujete"
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #25 kdy: 04 Září 2020, 22:47:01 »

Muzete mi naznacit, jake jsou v takovem pripade sance na uspech, od oka nejaka procenta?

V prvni rade v rizeni o zadrzeni ridicskeho prukazu. Ten ma v ruce urednik a ja tam nevidim nejmensi sanci, proste se skutek stal, protoze to policiste pisi a tecka. Predpisove dychani, nepozadovana krev, vykecavani se, zadna nahravka, neni co resit. Nebo fakt v takovych pripadech nekdy nekdo (prosim odkaz) uspel a pokracovalo se s uz trochu vyrovnanymi zbranemi ve spravnim rizeni o prestupku a do jeho skonceni pirat mohl jezdit?

Nasledne spravni rizeni. Budu opakovat s podklady popsanymi vyse. K tomu se prida vyjadreni sprosteho podezreleho, muzeme polemizovat nad nealko desitkou, nejakym slabeji prokvasenym pivem, pivni limonadou, plzenskou jedenactkou, mirou piva,... ale porad tam nevidim, jak z problemu ven, proste ukazkove "ucelove tvrzeni" a smitec. Pokud tam nenapochoduji fizli a v ramci svedectvi ze sebe neudelaji (ano, vim, casto ano a nemuseji to hrat) naproste idioty, tak jak z toho ven?
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #26 kdy: 05 Září 2020, 11:07:52 »

Muzete mi naznacit, jake jsou v takovem pripade sance na uspech, od oka nejaka procenta?

Tezko rict, ale na druhou stranu neni duvod to nezkusit. Spravni rizeni jede stejne, takze poplatek zaplati tak jako tak a zhorsit se to uz nejspis neda.

Citace
V prvni rade v rizeni o zadrzeni ridicskeho prukazu. Ten ma v ruce urednik a ja tam nevidim nejmensi sanci, proste se skutek stal, protoze to policiste pisi a tecka. Predpisove dychani, nepozadovana krev, vykecavani se, zadna nahravka, neni co resit. Nebo fakt v takovych pripadech nekdy nekdo (prosim odkaz) uspel a pokracovalo se s uz trochu vyrovnanymi zbranemi ve spravnim rizeni o prestupku a do jeho skonceni pirat mohl jezdit?

Ano, uspel. Nasel jsem k tomu i nejaky judikaty NSS. Ale ze je sance mala, to je jasny. Ale lepsi to zkusit nez nedelat nic.

Citace
Nasledne spravni rizeni. Budu opakovat s podklady popsanymi vyse. K tomu se prida vyjadreni sprosteho podezreleho, muzeme polemizovat nad nealko desitkou, nejakym slabeji prokvasenym pivem, pivni limonadou, plzenskou jedenactkou, mirou piva,... ale porad tam nevidim, jak z problemu ven, proste ukazkove "ucelove tvrzeni" a smitec. Pokud tam nenapochoduji fizli a v ramci svedectvi ze sebe neudelaji (ano, vim, casto ano a nemuseji to hrat) naproste idioty, tak jak z toho ven?

Zasadni bude to tak dobre zaargumentovat a podlozit objektivnimi skutecnostmi tak, aby cely pribeh drzel pohromade a nemel rozpory a hluchy mista. I to je duvod proc se mi moc nechce menit vypoved, zkouset tretinkovy piva apod. Bojim se, ze bych SO jen nahral aby to cely shodil jako ucelovy tvrzeni. Samozrejmne si ale necham rad poradit od zdejsich machru. A samozrejmne se celou dobu muze povest SO udelat nekde chybu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #27 kdy: 05 Září 2020, 13:59:02 »

Zasadni bude to tak dobre zaargumentovat a podlozit objektivnimi skutecnostmi tak, aby cely pribeh drzel pohromade a nemel rozpory a hluchy mista. I to je duvod proc se mi moc nechce menit vypoved, zkouset tretinkovy piva apod. Bojim se, ze bych SO jen nahral aby to cely shodil jako ucelovy tvrzeni. Samozrejmne si ale necham rad poradit od zdejsich machru. A samozrejmne se celou dobu muze povest SO udelat nekde chybu.

Koukal jsem na to. Podle Alkulačky 6 dvanáctek při 85 kg poměrně přesně odpovídá těm výsledkům co naměřili a za volant jste měl jít až po 10 hodině. Nutno tedy tvrdit že šlo o desítku - to jste měl zcela bezpečné protože to vycházelo že za volant můžete už v 6 ráno. A pozor některé jedenáctky mají více alkoholu než některé dvanáctky.
Teď také záleží co jste jim řekl a jestli třeba vědí, že v jaké restauraci  jste byl a jaký tam mají vůbec sortiment. Případně navrhnout svědky, kteří viděli že jste tam byl, zajistit účet (kopii).
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #28 kdy: 05 Září 2020, 14:31:59 »

Zasadni bude to tak dobre zaargumentovat a podlozit objektivnimi skutecnostmi tak, aby cely pribeh drzel pohromade a nemel rozpory a hluchy mista. I to je duvod proc se mi moc nechce menit vypoved, zkouset tretinkovy piva apod. Bojim se, ze bych SO jen nahral aby to cely shodil jako ucelovy tvrzeni. Samozrejmne si ale necham rad poradit od zdejsich machru. A samozrejmne se celou dobu muze povest SO udelat nekde chybu.

Koukal jsem na to. Podle Alkulačky 6 dvanáctek při 85 kg poměrně přesně odpovídá těm výsledkům co naměřili a za volant jste měl jít až po 10 hodině. Nutno tedy tvrdit že šlo o desítku - to jste měl zcela bezpečné protože to vycházelo že za volant můžete už v 6 ráno. A pozor některé jedenáctky mají více alkoholu než některé dvanáctky.
Teď také záleží co jste jim řekl a jestli třeba vědí, že v jaké restauraci  jste byl a jaký tam mají vůbec sortiment. Případně navrhnout svědky, kteří viděli že jste tam byl, zajistit účet (kopii).

Ano, tvrdime, ze to byla desitka. Bengo zapsal do oznameni "PIVO 3,0l" takze ten prostor tu je, nenapsal jake pivo to bylo, ani kde kolega pil atd. Jinak neni to muj pripad, ale kolegy, jeste jsem se ho ptal presne jak to probihalo, samozrejmne ho nepoucili ani ohledne mereni alkoholu, ani o moznosti nevypovidat apod. nez se ho bengo zeptal kolik toho vypil. Jenze to samozrejmne neni zadokumentovany, kolega byl uplne neznaly zakladnich pravidel jednani s bengama a udelal snad vsechny chyby co mohl :-( No, s tim uz nic nenadelam ,takze se snazime z mala vyzdimat co se da v nas prospech.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #29 kdy: 18 Září 2020, 20:48:26 »

Tak dnes dorazilo Rozhodnuti o zadrzeni ridicaku - neuspech :-( To jsem sice celkem cekal, ale on se vubec nezabyval tim co jsme mu napsali a napsal, ze neresi vlastni prestupek, ale jestli policajti zadrzeli RP opravnene. To bych nejak pochopil, ale navic v pouceni je napsano:
-----
Odvoláním lze napadnout výrokovou část rozhodnutí, jednotlivý
výrok nebo jeho vedlejší ustanovení. Odvolání jen proti odůvodnění rozhodnutí je nepřípustné.
-----
Ze nebude vitezstvi v prvnim kole mi bylo jasny, ale ze odvolani je v podstate nepripustny, to je dost blby :-(
Mel by nekdo jeste napad jak by slo pokracovat?
Diky moc.
« Poslední změna: 19 Září 2020, 07:29:42 od doctor »
IP zaznamenána