30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [LOST] Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran  (Přečteno 51747 krát)

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
[LOST] Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« kdy: 29 Srpna 2020, 18:32:40 »

Ahoj kamaradi,
kolega byl zmeren na alkohol a byl zrejmne hubatej a tak mu byl odebran RP. Bohuzel se ozval az dnes a v pondeli je deadline pro vyjadreni k podkladum. Prohlizeni spisu se asi uz nestiha, bude potreba se zrovna nejak vyjadrit. Kolega zde z fora mi poradil, ze existuje rozhodnuti NSS k podobnemu pripadu, ale je na dovolene, nemuze to ted vyhledat. Nevedel by nekdo prosim ktery je to rozhodnuti? Pripadne jak postupovat? Prectu si samozrejmne uz vyresene pripady a predpokladam, ze neco najdu. Mame ale jen jeden den na zpracovani, tak si nejsem jisty jestli stihnu to spravne vyhledat. Byl bych vdecny za nasmerovani. Oznameni o zahajeni rizeni v priloze.
Mockrat dekuji!
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #1 kdy: 29 Srpna 2020, 21:04:57 »

Bylo ústní jednání?

Nebylo, prislo pouze oznameni, ktere jsem prilozil, se sibenicnim terminem pro vyjadreni k podkladum. Judikat a Dfensovo reseni jsem uz dohledal, zkusime to takto. Jeste bych se zeptal jestli je mozne s ouradou dohodnout prodlouzeni terminu pro vyjadreni? Abychom si prohledli spis a v klidu se pripravili.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #2 kdy: 30 Srpna 2020, 11:53:06 »

Ouřada vám MUSÍ poskytnout lhůtu pro písemné vyjádření. Já žádám o 30 dnů, naposled mi to bez odůvodnění zkrouhla na 15, což jsem rovnou vrazil do námitky podjatosti ;) Tou se taky dá získat čas navíc... Pokud navíc vyjádření pošlete poštou nepodepsané, MUSÍ úřad vyzvat k doplnění podání - což je minimálně dalších cca 15 dnů (výzva bude 10 dnů na poště). Případně poslat mailem, ale potom je pouze 5 dnů na opětovné poslání poštou (se všemi náležitostmi).
Další věc - pokud můžete jděte na ústní s obviněným, nechte se ústně zplnomocnit (to nemají rádi ale nemají na výběr).
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #3 kdy: 30 Srpna 2020, 20:52:11 »

Tady ale obviněný tahá za jiný kus provazu - ŘP nemá, a tak jsou jakékoli obstrukční praktiky kontraproduktivní. Nejlepším řešením je po mém soudu dostavit se osobně (bez zmocněnce, aby ztížil SO možnost tvrdit, že jde o účelová tvrzení), uvést, že nějaké množství alkoholu, o kterém ví, že je bez potíží zvládne do rána odbourat, vypil a pro jistotu si ještě ráno udělal test komerčně dostupným alkoholtesterem, což mohou dosvědčit dva konkrétní bezúhonní svědci. Následně požádat s přihlédnutím k minimální společenské škodlivosti o vrácení ŘP do doby, než bude vydáno pravomocné rozhodnutí. Pak teprve začít případně obstruovat.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #4 kdy: 31 Srpna 2020, 08:36:32 »

Pokud navíc vyjádření pošlete poštou nepodepsané, MUSÍ úřad vyzvat k doplnění podání - což je minimálně dalších cca 15 dnů (výzva bude 10 dnů na poště). Případně poslat mailem, ale potom je pouze 5 dnů na opětovné poslání poštou (se všemi náležitostmi).

Dá se to samozřejmě zkombinovat - poslat mailem, po pěti dnech poslat písemně nepodepsané a počkat si na výzvu na doplnění podpisu. (není to buď - anebo)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #5 kdy: 31 Srpna 2020, 09:17:47 »

Jsem stejného názoru jako kdo. Nyní se nejedná o ten konkrétní přestupek a o vynesení trestu zákazu řízení - to SŘ bude vyvoláno později, nyní se jedná pouze o zadržení ŘP na dobu než bude rozhodnuto o trestu.
Proto zdržování v této fázi nemá žádný smysl.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #6 kdy: 31 Srpna 2020, 09:42:26 »

Jsem stejného názoru jako kdo. Nyní se nejedná o ten konkrétní přestupek a o vynesení trestu zákazu řízení - to SŘ bude vyvoláno později, nyní se jedná pouze o zadržení ŘP na dobu než bude rozhodnuto o trestu.
Proto zdržování v této fázi nemá žádný smysl.

Diky kluci, ano je to jak pisete. Dneska kolega zasel na urad, rekl si o tyden na vyjadreni navic. On bez papiru chvili vydrzi, takze jsme radsi zvolili postup pomalejsi, ale hlavne neudelat chybu. Alespon pri te prilezitosti zkopiroval spis. Jak ke me dorazi, nahraju ho sem. Ourada potvrdil, ze resi jen zadrzeni RP, takze predpokladam, ze se rozjede jeste jedno rizeni, kde se bude resit prestupek. Zadost o vraceni RP jak pise kolega kdo uvest v ramci vyjadreni k podkladum pro toto rizeni o zadrzeni? Vyjadreni ohledne konzumace mame uvest uz ted nebo s nim pockat az do rizeni o prestupku?
Mockrat vam vsem dekuji za cenne rady!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #7 kdy: 31 Srpna 2020, 10:03:42 »

Rozhodně už teď - cílem je získat ŘP ihned zpět a pak už je možné bojovat všemi prostředky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #8 kdy: 31 Srpna 2020, 11:20:43 »

Dá se to samozřejmě zkombinovat - poslat mailem, po pěti dnech poslat písemně nepodepsané a počkat si na výzvu na doplnění podpisu. (není to buď - anebo)
Můžete tu myšlenku poněkud rozvést? Děkuji.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #9 kdy: 02 Září 2020, 09:33:23 »

Tak kolega vyjednal prodlouzeni lhuty na vyjadreni o 5 dni a prinesl spis. Prikladam ho. Je tam i kalibrace, seznam uredniku, kteri mohou projednavat prestupky a tak, to jsem nescanoval. Nic podezreleho jsem ve spisu nenasel, krom toho, ze kolega na sebe napraskal uplne vsechno. Ach jo :-( Prekvapilo me, ze kalibracni lhuta na tester je 1 rok, myslel jsem, ze na alkoholmetr je 6 mesicu?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #10 kdy: 02 Září 2020, 11:01:22 »

Žádné drama, naopak. Těch 6 piv se v pohodě vejde do uvěřitelné historky sestavené v duchu rozsudku NSS č.j. 7 As 105/2010 tak, aby nebylo možno prokázat zavinění.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #11 kdy: 02 Září 2020, 11:16:43 »

Žádné drama, naopak. Těch 6 piv se v pohodě vejde do uvěřitelné historky sestavené v duchu rozsudku NSS č.j. 7 As 105/2010 tak, aby nebylo možno prokázat zavinění.

Jasne, zkusil jsem si to na chlastokalkulacce. Uz to sepisuju. Jeste moc poprosim o nejake drobnosti:
- Mam uvest, ze to bylo nealko pivo? V oznameni od PCR o typu piva nic nebylo. Neshodej to jako ucelove tvrzeni?
- Postupu podle uvedeneho rozsudku rozumim, ale mam ho pouzit uz ted v rizeni o zadrzeni RP a nebo az v rizeni o prestupku (to zatim neni zahajene)?
- Nemohu nikde najit zadny pripad, kde by se resila zadost o vraceni RP pro nizkou nebezpecnost do doby rozhodnuti o prestupku. Je k tomu potreba nejaka presna formulace nebo to staci napsat "lidsky"?

Diky moc.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #12 kdy: 02 Září 2020, 11:45:59 »

Jen telegraficky (spěchám):

- Nedělal bych z nich úplné hlupáky. Desítka (resp. šest desítek) by měla být úplně v pohodě, pokud tedy obviněný neváží 25 kg.
- Použil bych jej hned - konsistentní argumentace je rozhodně vždy plus.
- Vlastními slovy.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #13 kdy: 02 Září 2020, 13:24:44 »

1) Netvrďte zjevné nesmysly. V budoucnu pokud to budete muset tahat dále si tím jen uškodíte. Je jasné, že nelze nefoukal 0,36 po 6 nealko pivech
2)Jak píše kolega výše, konzistentní obhajoba je vždycky plus. NSS se v rozsudcích často odvolává na to, že přispěchání s dodatečným vysvětlením po odsouzení SO1 a SO2 se považuje za účelové.
3)Osobně to považuji za ztrátu času, prosím o něco úředníka co sedí na přestupkovím je skoro zbytečné.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0.36 a 0.34, bez krve, RP odebran
« Odpověď #14 kdy: 02 Září 2020, 14:50:20 »

Do pralinkovače samozřejmě lze samozřejmě nadýchat 0,36 i po jednom nealko pivu nebo i po žádném nealko pivu.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5