30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - jirkaaudi

Stran: [1]
1
Vykázání je z června 2021. Rozhodnutí SO1 v srpnu 2021 po provedeném “ústním jednání bez přítomnosti obviněného”,následně blanket+doplnění během září-října,a rozhodnutí SO2 koncem prosince 2021. Jedná se o moravskoslezský kraj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

2
Jsem ve stejné situaci. Proběhlo vykázání-rozhodnutí-odvolání. SO2 rozhodnutí potvrdil s tím,že nedošlo ke krácení práv účastníka,neb ten se rozhodl neuposlechnout vládní nařízení zcela dobrovolně . Zvažuji správní žalobu,ale moc nevím jak na to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

3
OK, ještě jednou děkuji. Jdu to sepsat, dám pak vědět jak se k tomu postavili. O ústní určitě požádám, máme k sobě za ten rok s úřednictvem vybudovaný hezký vztah,ale vidíme se jen zřídka, což mě mrzí :-)

4
Mockrát Vám děkuji,už asi chápu. Myslím že tohle jsou přesně situace,kdy laik selhává,neb neví,a potřebuje pomoc zkušenějších. Ještě mi vrtá hlavou zda tedy žádat o nové ústní jednání,nebo by v souladu s ne bis in idem mělo být dohráno a nemá smysl šťourat do hovna víc a víc?


Sent from my iPhone using Tapatalk

5
Tak teď jste mě úplně rozstřelil :-) Čekal bych všechno,ale že mi někdo bude děkovat za to,že s tím tady otravuju,opravdu ne :-)) Mohl by jste mě tedy prosím nějak konkrétně popostrčit správným směrem? Nějak mi pořád nedochází co dál s tím. Samozřejmě bych se rád pobavil,bude-li to bez většího rizika. Už protáhnuté ksichty orgánů a úřednictva při zjištění že mi v průběhu ústního jednání přišla sms s tím že jsem smrtelně nakažlivý a oni kvůli mě budou muset do karantény za snížený plat,stály za to...

6
No jo! To mě vůbec nenapadlo,že se tam ten lump mohl schovat :-) Jenže jak to zpětně zapracovat do momentálního stavu? Protokoly o svědeckých vypovědích přikládám.

7
Jasně,s radostí přikládám. Výzva zněla přesně "předložte ke kontrole povinnou výbavu", a po pár minutách byla doplněna výzvou "předložte ke kontrole výstražný trojúhelník". Bylo to po vášnivé diskuzi o tom,zda reflexní vesta je nebo není součástí povinné výbavy,a celkově tam nevládla přátelská atmosféra :-) Ovšem oni si začali...

8
No přesně to proběhlo tak,že jsem byl vyzván k předložení povinné výbavy. Lékárničku a vestu jsem našel,trojúhelník jsem usilovně hledal,a když jsem nenacházel,nabídl jsem jim ať si jej najdou sami,že tam určitě někde je,ale prostě nevím kde. To odmítli. Videozáznam to potvrzuje, výslech fízlů proběhl,a výpovědi souhlasí s pořízeným videem.

9
Díky moc. Přikládám jak rozhodnutí SO2, tak aktuální vyrozumění. Celkem to hoří, čas je do 1.11. Ovšem chápu, že jsou tu mnohem důležitější případy. Mě jde v podstatě o prd-body za to nejsou, a peníze mě až tak netlačí. Ovšem nehodlám se vzdát jen tak :-). Jen dotaz na okraj - jak je to s prekluzí? Řízení bylo zahájeno 13.10.2020, rozhodnutí  SO1 vydáno 26.5.2021, zrušeno pak 7.9.2021. Běží tedy opět roční lhůta od 26.5.2021, kdy bylo vydáno rozhodnutí,nebo když je zrušeno,tak vlastně neexistuje a nebylo rozhodnuto do roka od zahájení řízení? Moc mi to nejde do hlavy,je to pro laika dost zmatečné.


10
To nevím,ale vztahuje se tato zásada i na správní řízení? SO2 neshledal po procesní stránce žádné vady,které by měly vliv na zákonnost napadeného rozhodnutí,ale shledává pochybení v kvalifikaci přestupku a sděluje,že bude nutné provést změnu právní kvalifikace porušené povinnosti tak,že obviněný porušil jiný paragraf. A já nějak nevím co s tím :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

11
Ahoj všem,

Prosím o radu jak postupovat dál- po podaném odvolání došlo ke změně kvalifikace přestupku (jedná se o nepředložení výstražného trojúhelníku- v autě byl,ale nemohl jsem jej za boha najít). SO2 vrátil věc k novému projednání a SO1 poslal “vyrozumění o změně obvinění a možnosti vyjádřit se k podkladům rozhodnutí”. Jsem na vážkách co dál-námitka podjatosti z důvodu předjímání výsledku řízení,žádost o nové ústní jednání,nebo nechat a doplnit to až do dalšího odvolání? Ve vyrozumění je věta “současně správní orgán vyrozumívá o tom,že ve věci byly shromážděny podklady pro vydání rozhodnutí” (dvě ústní jednání už proběhly,výslech pachů taky,spolujezdec jako svědek byl odmítnut z důvodu,že by do případu nevnesl žádné nové informace. Díky za tipy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

12
Potřebuji poradit - přestupek mimo ČR / Re:Odpustek Rakousko
« kdy: 27 Října 2021, 17:09:59 »
Jen pridam svou zkusenost,kdy me rakousky organ z mestecka kousek za Mikulovem nahanel kvuli prekroceni rychlosti doporucenym dopisem pres ceske statni zastupitelstvi. Snazil jsem se neprevzit,ale bylo mi receno ze v pripade odmitnuti prevzeti,nebo nedostaveni se na zastupitelstvi by me doma nahanely svestky :-). Nabidka byla 337 eur,nebo dva dny vezeni,nebo odpor a nasledne rizeni v nemcine. Radsi jsem zaplatil :-(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Stran: [1]