30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Vrácení k novému projednání-SO1 nenařídil ústní jednání-co dál?  (Přečteno 7420 krát)

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Vrácení k novému projednání-SO1 nenařídil ústní jednání-co dál?
« Odpověď #15 kdy: 30 Října 2021, 23:03:25 »

Opět a znovu: Váš postup záleží na tom, čeho chcete dosáhnout.

SO chce vyjádření k podkladům, tedy mu je dodejte. Požádat o ústní můžete, neboť je přínosné vyslechnout dříve odmítnutého svědka. Že svědek potvrdí, že trojúhelník v autě byl, jim nepište.

SO má dvě možnosti: Vofce vzdoruje oholení a má zuby a drápy - podjatost a argumenty ve vyjádření, návrh dalšího ústního. Buď zastaví hned, nebo počká do prekluze. Nebo odmítne veškerou argumentaci a rozhodne o vině. Pro odvolání pak bude podstatné odůvodnění, to ale teď neznáme a nezbývá, než na ně počkat. 
IP zaznamenána

jirkaaudi

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Vrácení k novému projednání-SO1 nenařídil ústní jednání-co dál?
« Odpověď #16 kdy: 30 Října 2021, 23:13:17 »

OK, ještě jednou děkuji. Jdu to sepsat, dám pak vědět jak se k tomu postavili. O ústní určitě požádám, máme k sobě za ten rok s úřednictvem vybudovaný hezký vztah,ale vidíme se jen zřídka, což mě mrzí :-)
IP zaznamenána

jirkaaudi

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil

Tak úřad se od posledního vyjádření k podkladům už neozval, mám tedy za to,  že je vyhráno. Ještě jednou děkuji všem  za přínosné rady.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

jirkaaudi

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil

Ještě mě napadá jestli z nich mám loudit nějaké oficiální vyjádření, nebo je to jedno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Je to v podstatě jedno. Akorát dokud úřad nerozhodne, řízení formálně běží, a může se stát, že třeba za 4 roky to někdo vyhrabe ze dna skříně a vydá rozhodnutí vinen, a pokud si to nebudete hlídat a nedáte včas odvolání, bude to rozhodnutí sice nezákonné, ale pravomocné. Není to moc pravděpodobné, ale je o chlup lepší mít to formálně uzavřené.

Kdyby vás nebavilo čekat, dá se SO1 poslat neformální dotaz na stav řízení (případně může být formálně pojato jako žádost o informace o řízení podle § 36(2) SprŘ), nebo SO2 žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti podle § 80 SprŘ.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil

Pokud je to tedy už na 100% promlčené, není lepší tam poslat opatření proti nečinnosti?
Neudělá to tam větší rozruch, než jen 106?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho!

106kovat úřad jsem nenavrhoval. Bohatě stačí zcela neformální dotaz typu "prosím o info o řízení XY, kdy lze očekávat rozhodnutí". Pokud by někdo ujížděl na formalitách, může to zabalit jako žádost podle § 36(2) SprŘ, ale je to fuk. To je "soft" verze. Hard verze je žádost o opatření proti nečinnosti podle § 80 SprŘ, a to lze opět provést v různých variantách - procesně čistě se podává přímo na SO2, který si pak od SO1 vyžádá buď spis, nebo v nějaké jiné podobě informace potřebné pro své posouzení. Netuším, jaký to na úřadech generuje "rozruch", ale v praktické rovině to vydání rozhodnutí někdy víc oddálí než urychlí. Chci-li primárně to urychlení a ne prudit úřady, můžu použít soft verzi, můžu podat žádost SO2 a její kopii poslat SO1 (aby měli šanci to vyřídit dřív, než se SO2 rozhoupe), nebo tu žádost podat na SO1 (který je nepříslušný a měl by ji postoupit na SO2, ale tím, že přes něj projde, to má podobný efekt jako předchozí varianta), nebo třeba volit soft verzi s hrozbou eskalace (žádám o info a sděluji, že nebude-li rozhodnutí obratem vydáno, nezbyde mi než se obrátit na SO2 ...).

Další level je samozřejmě nečinnostní žaloba, k tomu, jak to funguje, je zde zásluhou kol. Číkuse ke studiu bohatá kazuistika.
IP zaznamenána

jirkaaudi

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Vrácení k novému projednání-SO1 nenařídil ústní jednání-co dál?
« Odpověď #22 kdy: 04 Září 2022, 11:30:51 »

Tak je asi dohráno. Úřad se rozpomněl a sám od sebe poslal dopis o zastavení řízení.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána