30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - iWarp

Stran: [1]
1
Nezjištěný řidič pirátil městem hodinu před půlnocí rychlostí 54. Provozovatel zarytě trval na tom, že má právo beztrestně (a bezplatně) odmítnout práskání, čímž si nevyhnutelně přivodil stíhání podle § 125f. Podařilo se z toho udělat 50 stránkový spis a už to vypadalo, že to vyhnije na odvolačce, když tam někdo 2 tejdny před promlčením imho dost odflákl zamítnutí odvolání. Nejvíc mě na tom zaujalo, jak si vytřeli zadek s namítanou nepřezkoumatelností. Provozovatel navrhoval doplnil spis o něco, např. nějakou statistiku, ze které by bylo patrné, že se měření opravdu provádí za účelem uvedeným v § 79a. SO1 ignoroval, SO2 prej zhojil. Tak se chci jen zeptat, jestli se to takhle vážně dá dělat?

Přiloženy výseky daných pasáží a v zipu pak i celé odvolání + zamítnutí, kdyby někoho zajímalo.

2
S FÚ jsem se ještě, díky Bohu, kočkovat nemusel. Teď otravují s tímhle:

I/2020 až I/2022 - žádná fakturace; podáváno prázdné přiznání DPH
22. 7. 2022 - podáno nenulové přiznání DPH a KH za II/2022
25. 7. 2022 - doručena písemnost ze dne 18. 7. 2022 viz. příloha

Nemůžu se pořád rozhodnout:
a) bez reakce počkat na rozhodnutí a očekávat zastavení řízení?
b) poslat něco jako "z procesní opatrnosti navrhuji doplnit spis o přiznání DPH a KH za II/2022 a na jejich základě řízení zastavit"?

Díky za pomoc s rozhodováním.3
Zajímavé články z internetu / [NETFLIX] The Confession Tapes
« kdy: 21 Října 2020, 10:24:11 »
Kdo ještě nezná – na netflixu je pěkný seriál o tom proč nemluvit s policií. Odporúčám.

4
https://paragraphos.pecina.cz/all/uvahy-a-komentare/oslem-mesice-prosince-jakub-carmda

V Camrdově výtvoru odkazuji na §§ 10 a 11. Beru si je k srdci a příští můj odpor jde na úřad společně s platbou nějakého minulého vykonavatelného rozhodnutí. Jen ať si zkusí tvrdit, že to nebylo podání (jehož případné vady bych k výzvě orgánu jistě odstranil).  :D

5
Zdravím všechny.

Známého změřili a poté co odignoroval ÚJ jednání a dostal Rozhodnutí mě požádal o pomoc s odvoláním. Změřit se nechal na legendárním dálničním přivaděči Jihava-D1, kteréžto místo vhodné pro zvýšení NPR na 110 je oblíbenou destinací tajnejch supů. O věci tedy rozhodoval neméně legendární Jihlavský magistrát, resp. KÚ Vysočina, který stihl odvolání shodit za 14 dní. Vůbec se nám nelíbilo, jak se Mag (ne)vypořádal s tzv. materiální stránkou a ještě víc se nám nelíbí, jak se s touto vypořádal KÚ, když situaci, kdy řidič z toto příběhu jel 109 na silnici dálničního typu, odbil judikátem o řidiči, co jel na dálnici 183 (1As 130/2013). Tak se chce soudit.

Prosím zdejší zkušené, zdali by na věc nekoukli a nenapsali svůj názor, má-li taková žaloba vůbec nějakou šanci, nebo by to byla jen nahrávka na tvorbu další nechtěné judikatury. Předem díky za všechny příspěvky.

Spis krom přiloženého obsahuje
  • Oznámení přestupku od PČR
  • Záznam o přestupku (fotka z radaru s takovou tou standardní tabulkou)
  • Ověřovací list
  • Úřední záznam PČR
  • Návod na CD
  • Předvolání k ÚJ
  • Protokol o ÚJ
Přiloženo je dále rozhodnutí Mag, odvolání a rozhodnutí KÚ.

Edit 12.09.2019: Anonymizace.

6
Žádosti o spis / Žádost o spis mimo InfZ
« kdy: 29 Ledna 2017, 19:04:57 »
Zdravím,

ačkoliv vím, že mnohem větší šanci na úspěch má žádost podle InfZ, zkusil jsem ze zvědavosti u jednoho správního řízení odeslat v reakci na příkaz prostou žádost o pořízení kopie spisu a její zaslání do DS. Odpovědí mi bylo "vyrozumění" o existenci § 38 a o tom, že "z toho nelze vyvozovat povinnost správního oránu pořizovat kopie spisu a tyto zasílat účastníkům řízení".

Abych drahého referenta zabavil, začal jsem tvořit následující reakci
Citace
Věc: Replika k vyrozumění k žádosti ze dne xx.1.2017 o pořízení kopie spisu a její zaslání do DS
Tímto Vás obviněný vyrozumívá, že zákon č. 500/2004 Sb. (správní řád) ve své první čísti, druhé hlavě, stanovuje základní zásady činnosti správních orgánů, kdy v paragrafu čtvrtém mimo jiného stojí „(1) Veřejná správa je službou veřejnosti. Každý, kdo plní úkoly vyplývající z působnosti správního orgánu, má povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile a podle možností jim vycházet vstříc. (…) (4) Správní orgán umožní dotčeným osobám uplatňovat jejich práva a oprávněné zájmy.

Protože se obviněný pracovně, dlouhodobě nachází v zahraničí, nemůže se – v rámci přiměřených nákladů – dostavit ke správnímu orgánu fyzicky a osobně realizovat své právo nahlédnutí do spisu a při tom požádat o pořízení kopie. Stejně tak najmutí zmocněnce k tomuto účelu by obviněnému přineslo náklady srovnatelné s jemu hrozící sankcí.

Proto obviněný zdvořile žádá, aby mu správní orgán umožnil realizaci tohoto práva vzdáleně zasláním kopie spisu do jeho datové schránky.

Obviněný věří, že není sporu o tom, že je osobou oprávněnou k nahlédnutí do nadepsaného správního spisu, a dále nevidí žádný důvod proč by správní orgán nemohl jeho žádosti vyhovět a umožnit mu uplatnit jeho práva na dálku prostřednictvím veřejné datové sítě a státem zřízené datové schránky.

* Pokud správní orgán i nadále odmítá vyjít obviněnému v uplatnění jeho práva vstříc, žádá obviněný plné zdůvodnění takového postupu, včetně uvedení konkrétních důvodů.

Budu rád za všechny vaše připomínky a komentáře. Díky.

Edit 20:31: přidán odstavec (*) dle kverulanta

7
Klasika o tom, jak státu dělá čím dál tím větší problém dodržovat zákony při postihování občana za nedodržení zákona.
Všímejte si těch roztomilých detailů, jako např. fízlovská podložka pod myší na stole patrně bývalého esenbáka, dnes zmr. ředitele odboru.
Roztomilá je i zoufalá DiS. Jitka, která prostě neví.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/214411000101126/obsah/365948-bez-trestu-kvuli-spatnemu-dorucovani

Stran: [1]