30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - iWarp

Stran: [1] 2 3 ... 28
1
Jo, no. To by asi bylo úplně nejjednodušší. Kdyby na mě měli číslo, tak by mi asi sami prvně zkoušeli volat, myslím si... Ale já už jsem to dítě internetu, co silně preferuje asynchronní komunikaci, a po telefonu sahá až v nejnutnějších případech. ;D

2
Díky za radu. To zní jako dobrej nápad – nesnažit se na ně bejt hustej.

3
O limitech ale v tom písmeni b) není slova. :o  Myslel sem, že jakékoliv plnění v II/2022 tu podmínku podle b) zase zneplatnilo a rušit tím pádem nemohou.

4
S FÚ jsem se ještě, díky Bohu, kočkovat nemusel. Teď otravují s tímhle:

I/2020 až I/2022 - žádná fakturace; podáváno prázdné přiznání DPH
22. 7. 2022 - podáno nenulové přiznání DPH a KH za II/2022
25. 7. 2022 - doručena písemnost ze dne 18. 7. 2022 viz. příloha

Nemůžu se pořád rozhodnout:
a) bez reakce počkat na rozhodnutí a očekávat zastavení řízení?
b) poslat něco jako "z procesní opatrnosti navrhuji doplnit spis o přiznání DPH a KH za II/2022 a na jejich základě řízení zastavit"?

Díky za pomoc s rozhodováním.5
Zahájit asi můžou na základě ledasčeho, ale bez toho, aby ten práskač přišel tu fotku před spr. orgán podložit nějakým svědectvím, nebo aby k tomu nějaký aktivní parazit třeba dohledal video z fízlovacího systému, by to na usvědčení ani provozovatele stačit rozhodně nemělo.

Výzvu od městských pohůnků ignorovat. Vsadil bych si, že už se nic dalšího nestane.

6
Citace
Jaké jiné rozhodnutí by mohlo přijít?

Jiné rozhodnutí, než že jste vinen přestupkem, čekat nelze. Kdyby vás chtěli nechat být, tak řízení o přestupku se zastavuje "pouhým" usnesením a tam není potřeba vás seznamovat s žádnými podklady.

7
To není, když je tam kolem spousta neHEX číslic!

8
Jestliže je to opravdu do puntíku ten samý papír, proti kterému již byl odpor podán, tak bych jel ignore. Ani bych jim neděkoval za zaslání kopie již dávno zrušeného příkazu...

9
Citace
Zákon č. 500/2004 Sb.
§ 49
(1) Ústní jednání správní orgán nařídí v případech, kdy to stanoví zákon, a dále tehdy, jestliže je to ke splnění účelu řízení a uplatnění práv účastníků nezbytné. Nehrozí-li nebezpečí z prodlení, uvědomí správní orgán o ústním jednání účastníky nejméně s pětidenním předstihem. Tuto povinnost nemá vůči účastníkovi, který se práva účasti na ústním jednání vzdal.

Omluvu, z důvodu nemožnosti se v takto krátké lhůtě připravit a zařídit, bych klidně poslal klasickým mailem i bez el. podpisu.

10
Psal jsem o tom, pro jakou situaci bylo "řešení na místě" státem nadyzajnováno. Nepsal jsem nic o tom, že by měl tuto možnost někdo využívat. Já sám jsem příznivcem zásady nic (ani prkotiny) na místě neřešit.

11
Už to tu prakticky padlo, ale ještě to explicitně zopakuji, protože se to málo ví:

To tzv. řešení přestuku na místě by mělo být pouze pro situace, ve kterých si je přestupce svého přestupku sám dobře vědom, v postatě se k němu tou akceptací "vyřešení na místě" ochotně doznává. Nemělo by tedy ani dávat smysl zabývat se na místě nějakými důkazy. Právě od toho má být až to případné následné správní řízení.

12
1) Neměl by. ŘP může beztrestně propadnout, když držitel nebude po té řídit.
2) Úřad může nakonec cokoliv, když zvlášť, když se úředník blbě vyspí. Ale imho bude OP neplatný až 15.3.2022 v 00:00 hodin, takže 14.3. by s ním mělo jít normálně žádat.

13
Někdo by se měl zeptat ved. zmr. Kunce, jestli pročítání komentářů na sockách patří ke standardní operativní činnosti místní MP.  ;D

14
Nabízejí se asi dva postupy. Rychle je odpálkovat ve stylu "wtf, to si musíte dělat srandu, rychle to zastavte, než se vám budou všichni smát" a nebo je v tomhle jalovém řízení co nejdéle vykoupat, aby je nenapadlo, že by to mohli zkusit ještě taky s určenou částkou... Určitě bych se jim k ničemu nevyjadřoval osobně, ale vždy jen písemně (tzn. na míste se vůbec a za žádných okolností nebavit). Pořízením kopie se nic nezkazí, tipuju však, že v tomto případě ani nezíská. O lhůtu k vyjádření bych v tomto okamžiku nežádal, když je nařízeno ÚJ. Buď bych jim tam rovnou vyjádření ve zmíněmém stylu poslal a nebo v té zdržovací variantě se nabízí obyčejná omluvenka z ÚJ.

15
Rychlost / Re:[WIN] Ivančice: Šach-mat
« kdy: 01 Prosince 2021, 09:00:10 »

Stran: [1] 2 3 ... 28