30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Ramer 10C v obci  (Přečteno 11273 krát)

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #15 kdy: 27 Srpna 2020, 14:04:25 »

Na řidiče prostě bude stačit odmítnout vypovídat dle čl 37 LZPS. Tohle sprdeliovat nejde, není to měřeno automatem :)

Víte já netvrdím že by se to nedalo vyhrát, ale u SO1 zapomeňte, ten pošle na 99% vinen i kdyby nevm co :-)
IP zaznamenána

dqd

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #16 kdy: 28 Srpna 2020, 14:07:10 »

Rozhodně bych zde neházel flintu do žita. Podejte blanketní odpor, poctěte úředníka návštěvou a nafoťte si spis. Nejdůležitější ze všeho je fotografie vozidla a ověřovací list radaru. Poté požádejte o ústní jednání a o návod k obsluze (a případně o osvědčení o absolvování odborné přípravy pro užívání) onoho radaru. Pokud vám něco z toho zamítnou, máte pěkný materiál do odvolání. (Zrovna mám otevřený právě takový případ.) Jestliže ne, můžete to uhrát na nějakou jinou procesní chybu nebo na rozporuplnou výpověď policistů. (Je pravda, že už to není tak jednoduché, jak to kdysi bývalo, ale je tam velký prostor pro jejich chybu.) Možností je hodně.

Těch 1000 Kč opravdu stojí za to, abyste si celý proces zažil. Na tomto fóru je hodně ochotných lidí, kteří Vám v případě nejasností rádi pomohou.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #17 kdy: 31 Srpna 2020, 09:52:17 »

Rozhodně bych zde neházel flintu do žita. Podejte blanketní odpor, poctěte úředníka návštěvou a nafoťte si spis. Nejdůležitější ze všeho je fotografie vozidla a ověřovací list radaru. Poté požádejte o ústní jednání a o návod k obsluze (a případně o osvědčení o absolvování odborné přípravy pro užívání) onoho radaru. Pokud vám něco z toho zamítnou, máte pěkný materiál do odvolání. (Zrovna mám otevřený právě takový případ.) Jestliže ne, můžete to uhrát na nějakou jinou procesní chybu nebo na rozporuplnou výpověď policistů. (Je pravda, že už to není tak jednoduché, jak to kdysi bývalo, ale je tam velký prostor pro jejich chybu.) Možností je hodně.

Těch 1000 Kč opravdu stojí za to, abyste si celý proces zažil. Na tomto fóru je hodně ochotných lidí, kteří Vám v případě nejasností rádi pomohou.

Spis je prohlidnuty, je zde nahrany, fotka i kalibrace tam je. Nejake napady na strategii uz presto mam, odpor asi teda podam. Na miste jsem provedl nejaka mereni a zda se, ze by mohlo vyjit, ze me ztratili z dohledu. Jen samozrejmne nevim, jestli nemaji zaznam z palubni kamery, ve spisu zatim neni.

dk> Prohra u SO1 je mi samozrejmne jasna, zatim vsechny moje vitezstvi byly az u SO2.
IP zaznamenána

dqd

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #18 kdy: 31 Srpna 2020, 14:26:08 »

Spis je prohlidnuty, je zde nahrany, fotka i kalibrace tam je.

Omlouvám se, přehlédl jsem to. Ještě pro jistotu hloupá otázka: ověřovací list onoho radaru je platný pouze do 12. srpna 2020 – změřili Vás před tímto datem?
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #19 kdy: 31 Srpna 2020, 14:48:38 »

Spis je prohlidnuty, je zde nahrany, fotka i kalibrace tam je.

Omlouvám se, přehlédl jsem to. Ještě pro jistotu hloupá otázka: ověřovací list onoho radaru je platný pouze do 12. srpna 2020 – změřili Vás před tímto datem?

V pohode ;-) Jojo, mereni se jim do platneho overeni s rezervou vejde. Jen tak me napadlo, ze v overovacim protokolu je SPZ a VIN vozidla na kterem byl radar namontovan, premontovani radaru do jineho vozidla by byl urcite duvod pro zpochybneni platnosti overeni. Ve spisu neni fotka policejniho auta v dobe mereni, alespon pro kontrolu SPZ. Co treba chtit prokazat, ze radar byl namontovan na aute, ve kterem byl overen, ma to smysl? Predpokladam, ze s timhle by se nejak vyporadali a taky nepredpokladam, ze by si radar nekde pokoutne premontovali na jiny auto, ale byl by to jen takovy bonus pro zamestnani ourady.

IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #20 kdy: 16 Září 2020, 22:47:49 »

Tak uz prislo predvolani na oralek, to sem asi neni nutne scanovat, neni tam nic zajimaveho. Pripravuju si jak vyzpovidat policajtky a ctu manual k Rameru a tam pisou, ze se musi antena zamerit pomoci pripravku a vytycky na spravny uhel. To plati vzdy kdyz merej z mista? Celkem pochybuju, ze to blondyny udelaly a zkusil bych je, krom dalsich veci, na tomhle nachytat. Mel by prosim nekdo napad jak na to? Nejaky spravny smer na co se ptat?
Diky moc.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #21 kdy: 17 Září 2020, 07:58:22 »

Já to zkoušel pře otázky typu "popište co se dělo než jste se rozjeli za vozidlem", "jak jste vybrali místo měření, jak jste místo měření kontrolovali" a doufal v odpovědi typu "zaparkovali jsme, koukli okolo, ani sme nevytáhli paty z auta". To je samozřejmě naivní (jeden fízl si nepamatuje), nejlepší co jsem z nich dostal bylo "vizuálně". Nicméně přes "kdo nastavoval radar" jsem dostal od obou odpověď na jednu stejnou osobu a dost dobře nelze být venku a držet výtyčku a zároveň nastavovat radar uvnitř vozidla směrem k výtyčce.....
"Z výpovědi obou policistů je zřejmé, že místo měření kontrolovali pouze zběžně, pohledem. Z uvedeného plyne, že vůbec neopustili vozidlo. Dále oba policisté shodně vypověděli, že radar nastavoval POUZE prap. blbec, ale nastavení radaru s pomocí výtyčky (nutné vždy pro nové místo měření) je možné pouze v případě, že jedna osoba drží výtyčku a druhá obsluhuje obrazovku radaru. Tudíž je zcela zřejmé, že policisté nepostupovali při nastavení radaru v souladu s návodem, jelikož není možné, aby jedna osoba byla současně na dvou místech (umístění výtyčky a zároveň obsluha obrazovky). " nakolik to bude "průkazné" těžko říct...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #22 kdy: 17 Září 2020, 08:17:22 »

Pomocí výtyčky se ustavuje vozidlo, nikoliv radar. Ten je uchycen pevně ve vozidle a nelze s ním otáčet.

Zpravidla se ptávám (obou příslušníků odděleně), kdo z nich ustavil výtyčku. Je až komické, jak často se dozvím, že to byl ten druhý... Zajímavé je zpravidla i zdůvodnění nastavení citlivosti radaru (PČR aktuálně již jednotně nastavuje 30 m).

PČR za poslední dva roky dost pokročila a policisté jsou naučeni na všechny otázky stran obsluhy radaru jednotně odpovídat, že byl nastaven podle návodu. Obviněný se tím nesmí nechat vyvést z míry, ale ani nesmí na tuhle hru přistoupit. Čili je potřeba se např. ptát, jak to tedy v tom návodu je (pokud SO namítne, že nemá obviněný právo svědky zkoušet, zdůraznit, že je nezkouší, jen se snaží v souladu se zásadou materiální pravdy dobrat toho, jak byl radar skutečně nastaven), a trvat na konkrétní odpovědi s odkazem na § 55(1) SprŘ, konkrétně na jeho poslední dvě slova ("nic nezamlčovat").
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #23 kdy: 18 Září 2020, 21:18:03 »

Pomocí výtyčky se ustavuje vozidlo, nikoliv radar. Ten je uchycen pevně ve vozidle a nelze s ním otáčet.

Aha ;-) No jo, je to v navodu napsany, ale me se to zdalo jako divnej postup ;-)

Citace

Zpravidla se ptávám (obou příslušníků odděleně), kdo z nich ustavil výtyčku. Je až komické, jak často se dozvím, že to byl ten druhý... Zajímavé je zpravidla i zdůvodnění nastavení citlivosti radaru (PČR aktuálně již jednotně nastavuje 30 m).

PČR za poslední dva roky dost pokročila a policisté jsou naučeni na všechny otázky stran obsluhy radaru jednotně odpovídat, že byl nastaven podle návodu. Obviněný se tím nesmí nechat vyvést z míry, ale ani nesmí na tuhle hru přistoupit. Čili je potřeba se např. ptát, jak to tedy v tom návodu je (pokud SO namítne, že nemá obviněný právo svědky zkoušet, zdůraznit, že je nezkouší, jen se snaží v souladu se zásadou materiální pravdy dobrat toho, jak byl radar skutečně nastaven), a trvat na konkrétní odpovědi s odkazem na § 55(1) SprŘ, konkrétně na jeho poslední dvě slova ("nic nezamlčovat").

Dobre, diky moc, nejak se na to pripravim. Kazdopadne nepritel je 2x policatka a 1x urednice, z cehoz usuzuju, ze bude dobre se co nejvic zamerit na fyzikalne-matematicko-technickou stranku...
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #24 kdy: 06 Října 2020, 11:42:29 »

Dalsi krok: probehlo ustni jednani. Bohuzel, moje priprava na vyslech policajtek byla na nic, protoze SO je nepredvolala. Organka jen ukazala metodiku s mrizkama, podle ktere vyhodnotila, ze fotka je spravne a ze se muzu teda vyjadrit co se mi nelibi. To se mi tam nechtelo delat abych neco nezvoral pri online akci a vzal si lhutu na vyjadreni. Tim to skoncilo. Jak dal? Ja si myslim, ze by bylo dobre ve vyjadreni pozadovat vyslech policajtek. Jenze bych jim nerad dopredu predstavoval strategii, ale podle umluvy o ochrane lidskych prav a zakladnich svobod cl. 6 odst. 3 pism. d) bych mel mit pravo na vyslech svedku bez toho, abych to zduvodnoval. Je to tak? Nebo bych mel postupovat uplne jinak? Ja se totiz bojim, ze kdyz ted do vyjadreni detailne popisu co rozporuju, tak SO ty opicajtky predvola, ale vsichni se predem pripravej na to, kde je chci nachytat :-(
Dalsi zajimavost: SO mi ukazala kopii osvedceni policajtek o absolvovani kurzu obsluhy radaru. Ale odmitnula mi to zkopirovat, ze tam jsou osobni udaje. Ptal jsem se, jestli je to soucasti spisu. Prej jo, ale muzu si to jen prohlidnout a nekopirovat. Skoleni je z letosniho ledna. Pribyli tam i dalsi papiry oproti prvnimu prohlizeni spisu, napr. ta metodika posouzeni fotky. Rejstrik neexistuje, tak to bude dobry bod do odvolani.
Diky moc.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #25 kdy: 08 Října 2020, 20:42:35 »

Doufám, že vše co bylo řečeno máte nahrané. Nemůžete pořídit kopii části spisu? Podjatost jak vyšitá..
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #26 kdy: 08 Října 2020, 21:22:21 »

Doufám, že vše co bylo řečeno máte nahrané. Nemůžete pořídit kopii části spisu? Podjatost jak vyšitá..

Spis mam, to podstatne z neho je tu v prilohach u predchozich prispevku. Zkopirovala mi vsechno, krome tech osvedceni o skoleni. Nahrane to mam. Na co myslite, ze by se dala hrat podjatost?
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #27 kdy: 05 Listopadu 2020, 10:16:20 »

Dalsi postup v pripadu: V ramci vyjadreni jsem pozadoval vyslech svedku - policajtek. SO1 to zamitnul jako zbytecne a vydal rozhodnuti, kde operuje tim, ze mu staci fotka z radaru. Vyhledal jsem nejake rozsudky NSS kde je uvedeno, ze vyslech navrzenych svedku nelze predem zamitnout, ze se vyslech musi provest a pak az rozhodnout, zda prinesl nove skutecnosti. SO1 operuje tim, ze jsem neuvedl co rozporuju a proc je chci vyslechnout. To jsem neudelal z jednoducheho duvodu, protoze kdyz jim predem reknu co chci resit, oni se na to pripravej. i z toho duvodu jsem nechtel davat zadne konkretni vyjadreni pred vyslechem. Byla to chyba? Odvolani urcite podam, ale obavam se, ze tady moje zkusenosti nemusi byt dostatecne a pokud by mi nekdo ze zkusenych alespon spravne nasmeroval, byl bych moc vdecny.
Dale spis nema rejstrik (to mi uz v jednom rizeni pomohlo) a SO1 se spisem manipuloval - vymenoval dokumenty za jine, coz mam nahrane na zaznamniku z ustniho jednani. Jenze nevim, jestli je takticke tohle pouzit v odvolani, protoze neni asi nic jednodussiho nez aby SO1 rejstrik doplnil pred odeslanim spisu na SO2 a udelal ze me blbce.
Moc dekuji za kazdy napad.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #28 kdy: 15 Listopadu 2020, 22:20:47 »

Porad nejak nemuzu pochopit jak je to s tim, ze SO1 zamitnul vyslechnout policajtky. Ja jsem nasel rozhodnuti 4 As 2/2005, kde soud vysvetluje, ze svedky je potreba vyslechnout a pak az rozhodnout jestli vypoved prinesla neco noveho nebo ne. SO1 vsak pouzila rozhodnuti 10 As 25/2014-48 kde zase soud vysvetluje, ze SO nemusi svedky vyslechnout. Je to tak, ze tohle rozhodnuti je mladsi a nejakym zpusobem popira to starsi, co jsem nasel ja? Da se vubec nejak branit v odvolani proti odmitnuti vyslechnout svedky?
Diky.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #29 kdy: 17 Prosince 2020, 14:30:37 »

Stvoril jsem nejake to odvolani a SO1 si k tomu pripsal svuj nazor (prikladam) a predal na SO2. Me se nelibi to, ze tam zpochybnuje, ze jsem neco uvedl az v odvolani a pred tim nic. Podle me (a podle zakona), ve spravnim rizemi muzu navrhovat cokoliv v celem jeho prubehu. A taky si myslim, ze tvrzeni, ze neprovedl vyslech policajtek, protoze by neprinesl zadne nove skutecnosti mi prijde jako nesmysl - prece nemuze dopredu vedet, co vyslech prinese?!? Tak uvidime co predvede SO2...
IP zaznamenána