30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz k odevzdáni ŘP  (Přečteno 1849 krát)

Tomáš 515

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Příkaz k odevzdáni ŘP
« kdy: 04 Března 2021, 17:18:38 »

Zdravím lidi, přišel mi z odboru správních činností příkaz o uložení pokuty a zákazu činnosti. Jedná se o překročení rychlosti v obci o 45kmh při předjíždění ve služebním autě, bohužel jedno z předjížděných aut byla dopravka. Vyfoceno radarem Ramer10C. Na místě zastavený (z dohledu jsem nezmizel), předložený pouze techničák a zelená karta. Doklad totožnosti ani řidičský průkaz nebyl předložen. Po té vrácení techničáku a karty, policistka si nafotila auto, na žádné z foto není vidět kdo v autě sedí. Sdělení o překročení limitu a že přestupek půjde do správního řízení. O 5 měsíců později byl ve schránce příkaz bez jakýchkoliv předešlých výzev. Příkaz k zaplacení pokuty a zákazu činnosti na x měsíců. V tuto chvíli jsem udělil plnou moc kolegovi k nahlédnutí a vytvoření kopie spisu a čekám co vše tam bude. Dále čekám na konec lhůty pro podání odporu a po té ho zašlu na příslušný úřad. Dále k tomuto přestupku připojili nedořešené pokuty za parkování a sjednotili do jednoho příkazu. Všechno to jsou pokuty za stěračem na které nebylo nereagováno. Máte prosím nějaké rady nebo zkušenosti jak dále pokračovat v této věci ? Na vyžádání mohu zaslat daný příkaz. Předem děkuji.
« Poslední změna: 05 Března 2021, 11:30:00 od Číkus »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz k odevzdáni ŘP
« Odpověď #1 kdy: 04 Března 2021, 18:00:52 »

Jak se dozvedel urad jmeno ridice, kdyz fizl nevidel ridicak ani obcanku? Predstavil jste se slicne fizlici a ona si Vas prolustrovala? Nebo Vas fizlove znaji? Sluzebni auto znamena auto pridelene zamestnavatelem Vam? Neni v takovem pripade mozne, ze Vas zamestnavatel napraskal? Prikaz urcite anonymizujte a nahrajte sem. Stejne tak spis, az ho budete mit.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz k odevzdáni ŘP
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2021, 18:09:23 »

Příkaz nahrajte, ve Vašem případě bude důležitý každý detail.

Pokud jste neprokázal svoji totožnost dokladem, upřesněte prosím, jak jste totožnost správní ográn ujistil a popište nám okolnosti – zejména, kdy k přestupku došlo, zda jste měl po celou dobu roušku, na jaké informace se policista dotazoval a zda si vás lustrovali, ap.?

Máte Datovou schránku?

Dále čekám na konec lhůty pro podání odporu a po té ho zašlu na příslušný úřad.
Odpor určitě podejte a doporučuju, pokud nejste zkušený, nejít úplně na hranu s termínem podáním odporu, aby nemohlo nějakou drobnou chybnou dojít k promeškání lhůty, přeci jen jde o hodně. Sám píšete, že čekáte na konec lhůta a až po té odpor zašlete – tohle souvětí jistě nemyslíte doslovně, ale přesto buďte obezřetný.

Stejně tak s odporem nečekejte na vyřízení nahlédnutí do spisu.

Píšete, že na fotografii není vidět, kdo sedí v autě. Tu fotografii vám poslali s příkazem a nebo z čeho tak dovozujete, když jste neviděl spis?

Pokuty za parkování, které s příkazem spojili jsou tedy už zřejmě v režimu stíhání provozovatele, je to tak?

V jakém vztahu jste k firmě, které auto patří? Pokud byste popřel, že jste řídil a uvedl byste, že jste auto svěřil jiné osobě (nebo byste na firmu hodil, že špatně vede evidenci), jak se stavíte k postihu vlastníka vozu, že nesplnil povinnosti? Taková pokuta za porušení povinnosti by mohla být proporcionálně únosnější, než ZŘMV.

« Poslední změna: 04 Března 2021, 18:12:57 od jakubb »
IP zaznamenána

Tomáš 515

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz k odevzdáni ŘP
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2021, 18:45:52 »

Totožnost proběhla dotazem na jméno a datum narození načež si mne nejspíš prolustrovali. Služební auto není pouze pro mé potřeby ale pro potřeby školení zaměstnanců, služební cesty apod. tudíž s ním jezdí spousta lidí.
Datovou schránku nemám, a jediná otázka policistů byla na doklady a "kam jste tak pospíchal". Na fotografii vidět nebudu jelikož jsem si dával pozor abych nebyl vidět. Ve spise bych měl zjistit jestli také policistka neměla na sobě kameru, protože toho jsem si bohužel nevšimnul. Na pokuty již byla zaslaná výzva ale ty jsem ignoroval. A k postihu vlastníka vozu se stavím tak, že cokoliv je lepší než ZŘMV.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz k odevzdáni ŘP
« Odpověď #4 kdy: 05 Března 2021, 08:31:56 »

To je hezky rozehrane. Az budete mit v ruce spis, overte ze v nem opravdu neexistuje zadna fotografie/video, kde byste byl k poznani. Pokud tomu tak bude, drzel bych se strategie: "asi nektery kolega vtipalek nahlasil me jmeno a datum narozeni". Dalsi postup je podany odpor a potom se uvidi, ceho se dal bude dozadovat organ.
IP zaznamenána

Tomáš 515

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz k odevzdáni ŘP
« Odpověď #5 kdy: 05 Března 2021, 09:17:16 »

Přikládám ještě anonymizovaný příkaz. Pokud by nebylo dostatečně anonymizováno, prosím o informaci případně smazání.
« Poslední změna: 05 Března 2021, 10:38:57 od Tomáš 515 »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz k odevzdáni ŘP
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2021, 09:58:03 »

3. strana, 2. odstavec má špatnou anonymizaci (zůstalo jméno).

Zaujala mě formulace, že řidič z nedbalosti nepředložil řidičský průkaz. To bych (mj.) napadl jako špatné skutkové zjištění, neboť se muselo jednat o zjevný úmysl, že řidič vozidla nepředložil ŘP nikoliv nedbalostí, ale s přímým úmyslem, aby se za Vás vydával.

Vaše údaje dotačný vyčetl z dokladu o vozidle, které předložil (předpokládám, že vozidlo je vaše, pokud ne, pak si lze vymyslet jinou povídku). Edit: pardon, spletl jsem si váš případ s jiným, ve Vašem případě nepoužitelné.

Ale na to je čas, zatím podejte odpor bez jakéhokoliv komentáře.
« Poslední změna: 05 Března 2021, 10:48:58 od jakubb »
IP zaznamenána

Tomáš 515

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz k odevzdáni ŘP
« Odpověď #7 kdy: 05 Března 2021, 10:42:01 »

Děkuji za upozornění. Vozidlo je služební a ne pouze pro mne ale pro potřeby všech ve firmě. Tudíž ani tam nemohl vyčíst mé údaje.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz k odevzdáni ŘP
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2021, 11:19:19 »

1) Podat odbor, bez zdůvodňování. Prostě splnit formální náležitosti.
2) V následném řízení již nikam nechodit. Veškerá interakce se SO musí probíhat písemně, nebo pouze s osobou zástupce.
Vaše  argumentace bude: Vozidlo jsem v inkriminované době neřídil. Pravděpodobně jej řídil jiný zaměstnanec naší korporace, který si byl dobře vědom, že vozidlem jezdím také já a tak policejní hlídce nahlásil mé identifikační údaje. Z uvedeného důvodu osoba, která řídila vozidlo, nepředložila hlídce osobní doklady, neboť by se tak nemohla vydávat za někoho jiného. V tomto případě bohužel za mně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz k odevzdáni ŘP
« Odpověď #9 kdy: 05 Března 2021, 11:37:49 »

Jde o papíry, přesunuto do neveřejné sekce.

Otázkou je, zda vůbec lze uplatnit doručení fikcí. Přiznám se, že nevím.

Náměty na argumenty do boje:

1. Jednalo se o jiného řidiče, který se za Tomáše 515 vydával.

2. Je kladeno za vinu nepředložení ŘP, přičemž pravděpodobně jediným důkazem je úřední záznam od fízlů, který ale nemůže být sám o sobě použit jako důkaz. Chybí svědecká výpověď fízla.

3. Do společného řízení je to spojeno i s přestupky provozovatele vozidla. V mém případě SO2 tvrdí, že sloučit přestupek řidiče a přestupek provozovatele vozidla není možné (viz str. 11, bod 5).

IP zaznamenána

Tomáš 515

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz k odevzdáni ŘP
« Odpověď #10 kdy: 07 Března 2021, 20:24:34 »

V příloze přikládám všechny informace za spisu k danému přestupku za rychlost. Těch za parkování je mnoho papírů, to přiložím až zítra.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz k odevzdáni ŘP
« Odpověď #11 kdy: 22 Března 2021, 23:02:11 »

Byl včas podán odpor?
IP zaznamenána