30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Ramer 10C v obci  (Přečteno 11373 krát)

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
[LOST] Ramer 10C v obci
« kdy: 26 Srpna 2020, 16:45:58 »

Ahoj kamaradi,
tak jsem zapiratil v obci, obdrzel Prikaz, dosel jsem si zkopirovat spis a ted se rozhoduju, jestli je nejaka sance na vyhru a mam poslat Odpor a nebo se na to tentokrat vykaslat a zaplatit. SO1 si dal docela praci, moc prostoru pro argumentaci me nenapada. Snad jen uhel mereni? Proskoleni obsluhy radaru? Nakres situace pri mereni? Maj tam ale GPS souradnice. Prikladam Oznameni prestupku a Prikaz.
Moc vsem dekuji za pripadne napady.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #1 kdy: 26 Srpna 2020, 16:50:52 »

Řidič se při kontrole choval arogantně neuvedl ani telefonní kontakt. Na oznámení se odmítl podepsat a s hlídkou nespolupracoval. (přesná citace včetně chyby ve skladbě/interpunkci)

WTF? Už z principu bych si vynutil ÚJ s výslechem autora této perly a trochu bych ho podusil, jestli vůbec chápe význam slova arogantně.
« Poslední změna: 26 Srpna 2020, 16:53:33 od hh »
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #2 kdy: 26 Srpna 2020, 16:57:46 »

Zpochybnit RAMER je asi jedno z nejtěžších. Fízlové ví jak vypovídat, na 1 pohled tam chybu nevidím, SO se drží už zajeté terminologie že když vyfotil je to správně měření. To není uplně pro laika.  Mých posledních 10 ramerů všecky lost.... ale to nemusí nic znamenat, třeba jsem jen lopata.  Jediná šance je zpochybnit nastavení při výslechu a nachytat je, ale dneska už to je hodně složité. Neříkám že to nejde, fízlové se občas postaví tak, že kupříkladu nemohou splnit podmínky v návodu atd.. ale to byste měl vědět hned vy jak stály.

Postupně se dostáváme do situace, kdy je snad lepší operovat s tím ,že víte že jste jel rychleji a přiznat se ( tempomat) ale že v žádném případě tolik kolik Vás změřili a rozportovat hodnotu. Tak totiž nastavíte situaci, že se nedohadujete jestli se stal přestupek, ale celé to nasměřujete právě na kam chcete.... nastavení radaru.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #3 kdy: 26 Srpna 2020, 17:01:06 »

Tak nevim proc bych jim mel davat telefon? Opicka mi vysvetlovala, ze pro SO bude jednodussi me kontaktovat. Na to jsem ji rekl, ze nemam v umyslu jim to usnadnovat.
Arogance spocivala v tom, ze si me opicka chtela vyfotit, taxem si dal ruce pred oblicej a at teda foti. Chvili jsme se dohadovali o to, ze jsem spachal prestupek a ona si me musi vyfotit. Ja jsem rekl, ze to jeste neni jiste, ze jsem neco spachal, ze fotit muze, ale ze ji k tomu pozovat nebudu, ze me legitimovala, a ze to ji musi stacit, na to ma pravo. Ona na me: Jmenem zakona... Tak jsem se optal jmenem ktereho zakona, at mi rekne cislo zakona, co mi prikazuje pozovat na fotce. Zmizela v aute, chvili neco resila a pak prisla at teda jedu.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #4 kdy: 26 Srpna 2020, 17:07:24 »

Jaký tam byl prostoj mezi změřením a zastavením? Nebylo auto na chvíli z dohledu a nedalo by se to uhrát na to?
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #5 kdy: 26 Srpna 2020, 17:37:44 »

Jaký tam byl prostoj mezi změřením a zastavením? Nebylo auto na chvíli z dohledu a nedalo by se to uhrát na to?

No, mozna vim kam mirite, ale to nevim jestli bych dokazal uhrat. Prikladam mapu, zluta znacka je tam, kde udali, ze me zmerili, cervena tam, kde me zastavili. Jel jsem po oranzove care.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #6 kdy: 26 Srpna 2020, 17:44:24 »

Řidič se při kontrole choval arogantně neuvedl ani telefonní kontakt. Na oznámení se odmítl podepsat a s hlídkou nespolupracoval. (přesná citace včetně chyby ve skladbě/interpunkci)

WTF? Už z principu bych si vynutil ÚJ s výslechem autora této perly a trochu bych ho podusil, jestli vůbec chápe význam slova arogantně.

Tak jasny, to ja bych se zeptal ;-) Tahle veta me taky pobavila. O body ani penize tady v prvni rade nejde, ale pokud je to predem viditelne beznadejny, tak bych usetril 1000,- za spravni rizeni a muj cas a zaplatil prikaz. Jestli tam ale nejaka sance je, klidne do toho pujdu pro zabavu a pro nove zkusenosti.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #7 kdy: 26 Srpna 2020, 19:04:48 »

Šance je vždy. Třeba se na to úřad vykašle nebo udělá procesní chybu.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #8 kdy: 26 Srpna 2020, 19:30:40 »

Ujišťuju Vás, že policisté už na 99,9% sami při vlastní verzi příběhu řeknou, že Vás měli celou dobu na dohled a ta cesta tomu nahrává.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #9 kdy: 26 Srpna 2020, 19:58:48 »

Dal bych odpor, pak argumentoval, že nemají fotku řidiče, doklady mohla předložit osoba blízká omylem.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #10 kdy: 26 Srpna 2020, 20:14:09 »

Ujišťuju Vás, že policisté už na 99,9% sami při vlastní verzi příběhu řeknou, že Vás měli celou dobu na dohled a ta cesta tomu nahrává.

Tak byly to dve pomerne mlade a blondate policistky, coz nejakou sanci mozna dava ;-) Kazdopadne cesta je do kopce a v mirne zatacce v polovine predmetneho useku se sklani, ono by to mozna slo. Ja tam zajedu a dam nejaky kontrolni mereni a fotky. Kazdopadne maj urcite v aute palubni kameru, otazka je, jak dlouho zaznam archivujou. Ve spisu neni. Kdyby nemely zaznam z kamery, ze me celou dobu videj, myslim, ze by to slo hrat timto smerem.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #11 kdy: 26 Srpna 2020, 20:23:59 »

Potom bych doporučil opravdu si reálně spočítat kolik jste ujel při té rychlosti, kolik mohli ujet policajti při maximální akcceleraci a všecko si připravil. Pak bych se fízlů cíleně ptal. Pravda, policajtky jsou o dost laxnější, kupříkladu dneska sem donutil při výslechu policajtku říct, že řidič dostal gruggwipe za ´´odměnu´´ protože se cítila přehlížena :-D  žádné vnější znaky nebyly.

Ale vy nesmíte zapomenout, že SO je na ´´jejich straně´´ takže obecně vzato, nějaká lehké rozhození jejich výpovědi nebude stačit. SO1 si to často přikryje tím, že je to detail co není důležitý ( to byste se divil co všeckoje pro ně nepodstatný detail, to byste mi snad ani nevěřil) nebo že událost je již delší dobu a tak je logcké že si to nepamatují přesně.

Ale samozřejmě, pokud chcete získal skills, tak jen směle do toho :)
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #12 kdy: 26 Srpna 2020, 20:25:40 »

Na druhou stranu, pokud se Vám povede spočítat, že není možné aby Vás policajtky měly na dohled, tak naopak jejich tvrzení že Vás na dohled měly bude Vám ku prospěchu, protože potom už se dají znevěrohodnit.



IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #13 kdy: 26 Srpna 2020, 21:10:12 »

doctor> Pokud to vzdáte, prohrajete 1600 Kč a dva body. Pokud budete bojovat, jsou dvě možnosti:

a) vyhrajete a máte to zdarma a bez bodů
b) prohrajete a máte to za 2600 Kč a dva body

V obou případech se naučíte novým dovednostem. A školné 1000 Kč (které Vám ale také dost možná bude odpuštěno) je za takový kurz směšné. Já mám za to, že se jednoznačně vyplatí bojovat.
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Ramer 10C v obci
« Odpověď #14 kdy: 27 Srpna 2020, 13:56:32 »

doctor> Pokud to vzdáte, prohrajete 1600 Kč a dva body. Pokud budete bojovat, jsou dvě možnosti:
a) vyhrajete a máte to zdarma a bez bodů
b) prohrajete a máte to za 2600 Kč a dva body
V obou případech se naučíte novým dovednostem. A školné 1000 Kč (které Vám ale také dost možná bude odpuštěno) je za takový kurz směšné. Já mám za to, že se jednoznačně vyplatí bojovat.

Jasne, ja to presne takhle taky beru ;-) Ale chtel jsem se nejdriv poradit jestli se da vubec neco delat, protoze pokud bych zadnou strategii vymyslenou nemel a jen cekal, ze urednici udelaj chybu - to by me nebavilo. Kolega dk je vsak pomerne skepticky... Me se libi napad s vymenou ridice, proverim jestli je to fyzikalne mozne, sel bych do toho. Cetl jsem, ze vedle me zrovna resi pan Hagrid podobny pripad, nacerpam inspiraci i tam. Jak to vypada, tak zpochybneni mereni jako takoveho asi neni sance.
BTW: Pokud bych rekl, ze jsem zapocal jizdu az po zmereni a dokazal to obhajit, oni se urcite zeptaj kdo ridil prede mnou v dobe mereni. Jako majitel vozidla to musim vedet. Cetl jsem, ze za dane siruace z toho nemuzou udelat sprdel, takze uplne nevim jak by se postupovalo dale a hlavne co bych mel rict, kdo ridil?
IP zaznamenána