30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odevzdání ŘP  (Přečteno 10195 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #15 kdy: 23 Července 2020, 14:04:06 »

A kde jste (krom té slátaniny z garaz.cz) přišel na to, že při neodevzdání ŘP nebude polovina zákazu prominuta?
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #16 kdy: 23 Července 2020, 14:44:46 »

Číkus: Předesílám, že bych byl opravdu nerad, kdy se tu měl strhnout nějaký flame kvůli případným rozdílným stanoviskům silných vah, mezi které Vás po těch letech, co si sem chodím číst, počítám. Jak jsem již naznačil, platím si zde všeobecně známou službu, která, a to se opakuji, vždy fungovala perfektně a k mé nejvyšší spokojenosti. A když mi napsali, že se MŮŽE stát, že mi úředník nemusí vyhovět v mé žádosti, protože to pozdní odevzdání si MŮŽE vyhodnotit jako nerespektování jeho pravomocného rozhodnutí, nemám nejmenší důvod tomu nevěřit a zařídit se podle toho. Dá se jistě namítnout, že když jsem zastupován touto službou a jsem s ní spokojen, proč chodím vyzvídat ještě sem, no jsem jen v této (pro mě) vážné situaci poprvé v životě a přiznám se, že mě to trošku vykolejilo. Proto jsem začal hledat co nejvíce informací souvisejících s tématem a dovolil si zeptat se i zde. Zkrátka, abych měl co nejvíc informací a hlavně zkušeností od ostatních. Nejsem zrovna "vatař" a povahou spíš hráč na jistotu, proto jsem se nakonec rozhodl, že papíry dám do čistírny dle zákona a nebudu riskovat další pokuty a už vůbec ne blbou náhodu, kdy po x letech bez nehody něco cestou k moři pojebu a na řešení následků mé blbosti si budu muset jít vzít hypotéku... To mi za to fakt nestojí, zase takovej střelec nejsem...
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #17 kdy: 23 Července 2020, 17:37:21 »

Takhle to tedy vypadá, že "firma" inkasovala peníze, moc nepomohla a ještě z tebe udělala poslušného ovčana?

Já bych raději důvěřoval čikusovi.
« Poslední změna: 23 Července 2020, 17:39:51 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #18 kdy: 23 Července 2020, 18:08:57 »

Beneji: Tak to ani smykem! Jak jsem psal zkraje vlákna, odvolací orgán si nějak nelámal hlavu se zákonným postupem a proti jeho prasárně už bohužel není odvolání - a to jaksi předpokládat nešlo, řekl bych. Další kroky jsou v plánu a věc rozhodně není ztracena, právě naopak, ale to tady fakt nechci řešit, to sem nepatří. A nikdy jsem si nedovolil ani naznačit, že panu Číkusovi v jeho radách a postřezích nedůvěřuju...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #19 kdy: 23 Července 2020, 21:38:55 »

dovolím si sem přifařit dotaz.
předesílám, že spis ani rozhodnutí jsem neviděl

popsáno mi bylo zhruba takhle
1. den - překročení rychlosti mimo obec o více než 30kmh, ztotožněn, uhrazeno na místě
druhý den - překročení rychlosti o více než 50kmh mimo obec, ztotožněn, na místě řešit nelze, souhlasil s přeszupkem
snad vydáno rozhodnutí o zákazu ŘMV, odevzdání ŘP někdy za 14dní

tuto část neřeším, jak říkám, nemám k tomu podklady

dle všeho se má jednat o ZŘMV na 6měsíců ( čili s možností požádat po 3. měsících o prominutí )
ale
prý po něm budou chtít psychotesty
to jako fakt ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #20 kdy: 23 Července 2020, 21:47:57 »

sepp> Moc to s tou důvěrou nepřehánějte, já se také často mýlím. Jen mám za to, že neodevzdání ŘP by nemělo být na překážku upuštění od druhé poloviny zákazu, neboť v době rozhodování o (ne)upuštění určitě nebude pravomocně rozhodnuto o přestupku ohledně neodevzdání ŘP (zvláště s aktivním přístupem k délce správního řízení).

Mike> Ano, při uložení zákazu na 6 měsíců a více (lhostejno, zda je v průběhu upuštěno od zbytku trestu) jsou povinné psychotesty.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #21 kdy: 23 Července 2020, 21:53:15 »

jj
už jsem si to přečetl
je to klasika
myslel jsem, že je to NAD 6 měsíců
a ono je VČETNĚ

díky !
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #22 kdy: 24 Července 2020, 10:47:35 »

Neodevzdání ŘP je vedeno jako samostatný skutek/přestupek. Sazba pokuty je 2500 až 5000 Kč. Není to pokračování řízení, ve kterém bylo rozhodnuto o pozbytí ŘO, tedy chce-li to někdo pokutovat, musí nezávisle na proběhlých řízeních zjišťovat skutkový stav, tedy zejména kdo a kdy měl ŘP odevzdat, jestli a jak se o tom dozvěděl, proč neodevzdal (jestli lze dovodit zavinění a pokud ano, jakou formu ...).

Zároveň vzhledem k pojetí ŘP a ŘO v Kocourkově nemá (ne)odevzdání ŘP prakticky žádný vliv na nic. Řídit bez ŘO je v horším případě mařena (lze-li prokázat úmysl), jinak přísně trestaný přestupek. Při kontrole se na to velmi pravděpodobně přijde i při předložení neodevzdaného ŘP (leda by šlo o velmi povrchní kontrolu bez lustrace dokladů).

Vliv na upuštění od zbytku zákazu to teoreticky mít může, ale spíš nebude. Zákonná podmínka (prokázat způsobem života bla bla bla) je vágní a ve vztahu k zákazu činnosti moc nedává smysl. Řízení či cokoliv jiného, co někomu bylo zakázáno, mu bylo zakázáno obvykle proto, že právě při této činnosti dělal něco hrozného ... no a těžko se dokazuje, že se napravil, když tu činnost má zakázanou. Takže se to víceméně redukuje na podmínku dodržení uloženého zákazu. K neodevzdání ŘP navíc SO nebude moci přihlédnout už proto, že tou dobou nebude rozhodnutí pravomocné.

Realita je ale ještě jednodušší. Těmto žádostem se vyhovuje téměř automaticky nikoliv proto, že by úředníci byli takoví lidumilové, ale protože úřad ze zákazu nic nemá (kdo nejezdí, neplatí pokuty), ale hlavně, je-li žádosti vyhověno, není třeba to odůvodňovat - na rozdíl od zamítnutí (které by navíc bylo nutné psát často opakovaně). Kdyby měly úřady rozhodovat o vrácení půlky pokuty (za jinak stejné právní úpravy), asi není těžké odhadnout, jak by to vypadalo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #23 kdy: 17 Února 2021, 23:59:12 »

Jak to dopadlo s (ne)odevzdáním ŘP?
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #24 kdy: 16 Března 2021, 12:11:42 »

ŘP odevzdán a po 3 měsících vrácen (bez čekání, na místě, úřad Praha-západ je v tomto dost vstřícný). Cestu na dovolenou a zpět jsem odřídil já, vyjma území ČR.
IP zaznamenána