30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odevzdání ŘP  (Přečteno 10259 krát)

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Odevzdání ŘP
« kdy: 22 Července 2020, 22:12:19 »

Dobrý večer, prosím o radu - do následujícího pondělí mám odevzdat na 1/2 roku ŘP. V srpnu chci jet na dovolenou do zahraničí a nerad bych, aby celou cestu musela odřídit manželka. Napadlo mě, že si ještě do konce týdne nechám vystavit mezinárodní ŘP, abych se jím případně mohl prokazovat za hranicemi. Jinde v této sekci jsem se dočetl, že by ho zahraniční policajti měli akceptovat, takže bych řízení mimo ČR risknul, ostatně zákaz se přece vztahuje jen na území ČR. Teď mě ale napadlo, jestli není háček v tom, že spolu s ŘP bych musel na úřadě odevzdat i ten nově vystavený mezinárodní a nijak si vlastně nepomohl?

Děkuji!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2020, 22:25:47 »

Generál po bitvě: Ten mezinárodní ŘP jste si měl vyřídit dříve, ještě před rozhodnutím, na základě kterého máte ŘP odevzdat.

Pak se samozřejmě nabízí varianta ŘP neodevzdávat a na ten neodevzdaný ŘP normálně v zahraničí řídit.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2020, 22:45:35 »

Číkus: Kraj si, oproti očekávání, velmi hrubě vytřel pozadí s odvoláním proti rozhodnutí SO1 a tak najednou stojím před naprosto neočekávaným problémem - tušit takovouhle levárnu, jednal bych dříve. Detaily nebudu zveřejňovat, má to v řešení Nezaplatim. Znamená to tedy, že už mi ten mezinárodní ŘP zítra ani nevystaví, protože v databázi uvidí, že mám pravomocně odevzdat ŘP? To je fakt v p*deli, tohleto...😠
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2020, 06:42:37 »

Mezinárodní platí pouze v kombinaci s národním, sám o sobě není k ničemu. Takže jak říká Číkus... pokud chcete mít řidičák, jediná cesta je neodevzdat ho. Na zákazu to nic nemění, ale je fakt, že v zahraničí o našem zákazu asi vědět nebudou.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #4 kdy: 23 Července 2020, 07:47:29 »

@Tez Zákaz řízení udělený v ČR platí pouze na území ČR.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #5 kdy: 23 Července 2020, 07:54:31 »

Děkuji všem. Nakonec to asi vyřeším tak, že ŘP odevzdám až po návratu z dovolené, i když si tím zavřu možnost na vrácení po polovině zákazu. Ještě se mi zatím nikde nepodařilo dohledat, zda po dobu té "velkorysé" lhůty 5 dní pro odevzdání můžu ještě normálně řídit? Potřebuji totiž odvézt youngtimera na "zazimování"( :)) do garáže, vzdálené cca 20km od domova.

Děkuji!
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #6 kdy: 23 Července 2020, 08:13:00 »

Zamítnutím odvoláni nabyl právní moci zákaz řízení. Řídit byste neměl.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #7 kdy: 23 Července 2020, 08:31:55 »

iWarp: děkuji, tohle je ještě ta nejmenší starost... Jinak mám docela víc štěstí, než rozumu - zamítnutí odvolání mi bylo doručeno v úterý a já, aniž bych cokoliv zjišťoval, jsem si ještě včera vesel jezdil. Kdyby mě čapli, byl bych teď hodně smutnej, pokuta 25-50tis. by pro mě byla téměř likvidační... :-\ No nic, tak dlouho jsem chodil se džbánem, až...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #8 kdy: 23 Července 2020, 10:23:12 »

Hlavně je to ale maření úředního rozhodnutí, takže to nemusí být jenom pokuta, ale třeba i podmíněné odnětí svobody. Dřžení ŘP, ač ho máte odevzdat je to "nejmenší", nemožnost řídit není vázaná na ŘP, ale na ŘO a to již nemáte. Že si ŘP ponecháte v ČR při kontrole nijak nepomůže, pokud to budou lustrovat, což většinou dělají. V zahraničí to asi bude mít výhodu nelustrování, to ano.
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #9 kdy: 23 Července 2020, 10:36:32 »

swenak: v ČR rozhodně řídit nehodlám, nejsem blázen. A ŘP odevzdám, akorát prostě až později, než v té lhůtě. Co jsem se dočetl třeba zde: https://www.garaz.cz/clanek/co-kdyz-neodevzdam-ridicsky-prukaz-pri-zakazu-rizeni-21001668, tak hlavní je ho odevzdat v průběhu zákazu na úřad a nemyslet si, že pouhým uplynutím zákazu je bez odevzdání vše OK. Ostatně, ta 5denní lhůta je velice snadno nedodržitelná - kdyby mi rozhodnutí o zamítnutí odvolání bylo doručeno v době, kdy jsem byl třeba služebně v zahraničí nebo na dovolené a tu lhůtu bych zmeškal, tak jsem ve stejné situaci, jako když ho vrátím později úmyslně... Beru to tak, že jediné, co obětuji, je možnost vrácení po polovině zákazu. Nebo je v mé úvaze nějaký fatální fail?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #10 kdy: 23 Července 2020, 11:49:20 »

sepp> Ten článek je hrozný blábol, co jste se v něm dočetl, ve vlastním zájmu zase zapomeňte.

Na Vašem místě bych se na odevzdání ŘP úplně vykašlal a v polovině zákazu požádal o upuštění od zbytku.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #11 kdy: 23 Července 2020, 11:58:20 »

Přesně tak. Nebo hrozí pokuta za neodevzdání ŘP?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #12 kdy: 23 Července 2020, 12:33:42 »

Číkus, Beneji: Děkuji. Na jiném webu jsem se právě dozvěděl, že mi za včasné neodevzdání hrozí pokuta (netuším ale, v jakém rozsahu) a že nesmím řídit ani v zahraničí, bo neplatné ŘP si policie v jednotlivých státech EU umí dohledat. A zároveň, že kdybych nedejpeklo způsobil nehodu, mohl bych v takovém případě hradit celou škodu já a ne moje POV... :'(

Jsem z toho trochu rozpolcený - na jednu stranu 3 je méně než 6 a dá se to snadněji přežít, na stranu druhou vidina, že moje paní musí sama odřídit šichtu k moři a zpět, mě trochu trápí, když papíry jsem si nechal vlastní blbostí sebrat já... Počkám ještě, jak se mi k tomu vyjádří Nezaplatim, ještě je relativně čas...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #13 kdy: 23 Července 2020, 12:47:39 »

Nečtěte jiné weby, čtěte zákon. A také čtěte pojistné podmínky své pojišťovny (ano, tipl bych, že v takovém případě odmítne plnit).

A stále mi není jasné, z jakého důvodu uvažujete nad "3 nebo 6 měsíců".
IP zaznamenána

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:Odevzdání ŘP
« Odpověď #14 kdy: 23 Července 2020, 13:49:49 »

Číkus: 3 nebo 6 řeším proto, že v praxi prý bývá za splnění podmínek včasného odevzdání ŘP a uhražení pokuty velké většině žádostí o vrácení po polovině zákazu vyhověno. Tedy lze předpokládat, že kdybych sklopil uši a poslušně udělal vše, co se po mně z hlediska zákona chce, měl za 3 měsíce noty zpátky. Nebo jste ten dotaz myslel tak, že je vlastně skoro jedno, jestli budu bez papírů 3 nebo 6 měsíců? To celkem ano, ke své profesi ŘP nepotřebuji, z tohoto pohledu ŘP nutně nepotřebuji, jen je to nepohodlné, ale budu se s tím muset naučit žít.

A díky za ten odkaz. Já zase našel tohle: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=679.0
Asi bude lepší neriskovat a podrobit se vůli vrchnosti a doma to s tou cestou zkusit ještě nějak vymyslet, třeba ve spolupráci se spřízněnou posádkou...

Děkuji všem ještě jednou, beru provaz a jdu se zastřelit do rybníka...
IP zaznamenána