30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?  (Přečteno 7828 krát)

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil

Nevědomost neomlouvá, to je mantra našich zkurvených soudů. I když to jsou desítky (stovky?) tisíc různých paragrafů, kde není v silách nikoho vědět, co vlastně má a nemá, budiž, změny nejsou časté a než se aplikují, obvykle se o nich člověk dozví.

Teď ale debílek prohlásí, že celý MSK musí nosit roušky, s platností okamžitě.
Vztahuje se "neznalost neomlouvá" na člověka, co:
  • nečte noviny
  • nesleduje televizi
  • neposlouchá obecní hlášení
  • ...?

Od jakého okamžiku je obecně úředně vymahatelná "platnost okamžitě" vyhlášená nějakým úředníkem, aniž by se úředník ráčil o tom rozhodnutím postižené informovat, resp. postižení neměli možnost se o tom dozvědět, protože je nezajímá, co kdo prohlašuje do médií?

Šiju roušku ze záclony. Už se těším, jak úřad bude prokazovat neúčinnost mé roušky proti bavlněné, která též nefunguje.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2020, 16:45:50 »

IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #2 kdy: 18 Července 2020, 00:08:42 »

nebylo třeba zdržovat se šitím
stačí v lídlu koupit libovolný kousek dámského prádla
efekt bude možná i větší  8)
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #3 kdy: 18 Července 2020, 18:47:28 »

Zkuste zauvažovat, co je pramenem té povinnosti? Hint: Verbální projevy politika to nejsou.
Na to navazují i příslušná pravidla pro uveřejňování takových "věcí" (podle jejich zdroje)...
Mantra je to možná blbá, ale problém soudu opravdu není, že je někdo občansky negramotný.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #4 kdy: 18 Července 2020, 19:18:44 »

Zkuste zauvažovat, co je pramenem té povinnosti? Hint: Verbální projevy politika to nejsou.

Co je tím pramenem? Poučte mě.
Co vím, tak to vzešlo od KHS. Mám tedy povinnost nepřetržitě sledovat nějakou vývěsku na KHS? Nepřetržitě proto, protože když něco platí okamžitě, jakákoliv nenulová perioda vzorkování je nedostatečná. Musím, jako správný občan, tedy sledovat nepřetržitě všechny úřady současně?
Je to úplně vážně míněná otázka, protože to vyplývá z "platnosti okamžitě".

Ad občanská negramotnost, problém soudu to skutečně není, jelikož účelem soudu je generování odsouzených.
Tvrdíte, že kdo nezná všechny zákony, je občansky negramotný - Vy všechny zákony, nařízení, vyhlášky znáte, jste tedy občansky gramotný?
Kde je ta hranice, kdy se z občansky negramotného stává občansky gramotný?
Protože pokud je podmínkou znalost (všech) zákonů, v republice není občansky gramotný nikdo, včetně soudců a právníků.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #5 kdy: 18 Července 2020, 20:25:45 »

Ano, jsou to vývěsky příslušných orgánů (......) správy, ve vašem případě KHS v Ostravě. Nevím, proč se rozčilujete - když vylučujete média, kde máte v přiměřeně srozumitelné formě to, co je pro vás jako Medojeda klíčové, tak vám nic jiného než úřední desky nezbývá; do této pasti se ale uvádíte sám. A když to víte, že existuje nějaká KHS a že má nějakou úřední desku, kde je to příslušné opatření vyvěšené, tak proč se tak blbě ptáte?

Jinak vás musím opravit v tom, že bych tvrdil, že kdo nezná všechny zákony, je občansky negramotný. To jsem neřekl, ani jinak neimplikoval. Vaše otázka, která následuje, je zavádějící a jako takovou je tedy vcelku zbytečné ji zodpovídat, nicméně bych občanskou gramotnost vůbec nevázal na nějakou (jakou) kvantitu nějakého (jakého) množství informací. Spíše jde o obecné principy a určité povědomí o tom, jak stát funguje a jaká je moje role v něm, zbytek jde při troše snahy dohledat, nebo přinejmenším víte, kam jít. Ve vztahu k formě právních aktů považuji za součást občanské gramotnosti to, že člověk ví, že jsou tu různé orgány, které právní akty vydávají, a že v takovém aktu je vedle samotného obsahu kdo, kdy a kde ho vydal, koho a jak zavazuje, kdo to podepsal a okamžik nabytí účinnosti, a taky že vím, kde takové akty, které na mě dopadají, najít.
Sympatický je mi ve vztahu k občanské vzdělanosti či chcete-li gramotnosti koncept "Občan 2.0" od Frank Bold.

Co se týče zásady, že neznalost práva neomlouvá a právních principů obecně, tady vám bohužel nejsem schopen v nějakém stručném příspěvku shrnout to, čemu právní filosofové, teoretici politologové věnovali celé knihy. Narážíte však na základy právního státu, které jako takové se mi zdají být v pořádku - spíše bych svoji zlobu, či v lepším případě nějaké činy, směřoval k aparátu, který často produkuje místo zákonů nečitelné, neuchopitelné paskvily.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #6 kdy: 18 Července 2020, 21:02:04 »

A když to víte, že existuje nějaká KHS a že má nějakou úřední desku, kde je to příslušné opatření vyvěšené, tak proč se tak blbě ptáte?

Protože pokud může KHS (kdokoliv) na občana hodit povinnost "s účinností ode dne vyhlášení" a přitom nesplnění této povinnosti je postihnutelné, pak je v tom logický problém a není to o nějaké občanské gramotnosti.
Můžete být občansky sebegramotnější, každý den sledovat desítku vývěsek všemožných úřadů (to není reálné), pokud však někdo rozhodne s okamžitou platností, stejně budete průměrně půlden jednat v rozporu s tím, protože o tom nebudete ten půlden vědět, nebo se tam holt budete muset koukat několikrát denně.

Takže:
a) Povinnosti plynoucí z pamfletu KHS nemohou skutečně platit s okamžitou platností, nebo alespoň nesplnění nelze trestat po nějakou přiměřenou dobu od uveřejnění -> nařízení tedy neplatí s okamžitou platností.
nebo
b) Nařízení KHS skutečně platí od první sekundy, pak klade na občana nesplnitelnou povinnost, protože není v silách nikoho to v ten okamžik zjistit a zařídit se podle toho, reálně vyskočit z jedoucího autobusu.

To je moje otázka, od kdy (jaké doby od uvěřejnění) je právně vymahatelné (postihnutelné) cokoliv vydané s okamžitou platností?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #7 kdy: 20 Července 2020, 08:43:59 »

Přijde mi, že v tom máte zmatek, protože volně zaměňujete pojmy platnost a účinnost právního aktu (resp. právního předpisu, neboť u individuálních právních aktů hovoříme o právní moci).

Platnost právního předpisu je ve své podstatě způsobilost předpisu vyvolat právní účinky, zatímco účinnost značí již přímo závaznost a vymahatelnost. Mezi těmito dvěma okamžiky (nabytí platnosti a účinnosti) je zpravidla ponecháno nějaké časové okno, legisvakance, která slouží k tomu, aby se adresát mohl s obsahem předpisu seznámit a přizpůsobit se.

S čím zápasite vy je, že v případě mimořádných opatření KHS v Ostravě legisvakanční doba chybí, opatření je proto skutečně závazné a vymahatelné od okamžiku nabytí účinnosti (vyvěšení na úřední desce KHS).
Povaze opatření a absenci legisvakanční lhůty by tak měly být přizpůsobeny sankce za nedbalostní porušení, stejně jako tomu bylo v případě celoplošného zavedení.
« Poslední změna: 20 Července 2020, 08:45:38 od IZS »
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #8 kdy: 20 Července 2020, 19:44:01 »

Zmatek v tom jistě mám, v právních záležitostech jsem naprostý amatér.
Děkuji za objasnění legisvakanční lhůty, úřad (KHS) klade na člověka nesplnitelnou povinnost, ale tedy z počátku je porušení nepotrestatelné. Šlo mi o to, zdali délka toho "počátku" je nějak definovaná.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #9 kdy: 23 Července 2020, 13:23:48 »

Kdy to vrchnost asitak oznámí poddaným? Tipuji v neděli těsně před půlnocí?

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cele-cesko-se-musi-od-pondeli-pripravit-na-nova-opatreni-40331371
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #10 kdy: 23 Července 2020, 16:19:58 »

IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #12 kdy: 23 Července 2020, 16:34:42 »

Moje záclonová rouška má přesně stejnou účinnost, jako ta, co mi Bureš osobně hodil do schránky. Já jsem připraven.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #13 kdy: 23 Července 2020, 18:09:19 »

Já mám taky roušku,takovou, co svět nikdy neviděl. :-) Tu neviditelnou , takovou jsem našel ve schránce  ;)
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

y1

  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Zase roušky, jak se má člověk dozvědět, jaké má povinnosti?
« Odpověď #14 kdy: 12 Srpna 2020, 12:49:37 »

....když vylučujete média, kde máte v přiměřeně srozumitelné formě to, co je pro vás jako Medojeda klíčové, tak vám nic jiného než úřední desky nezbývá; do této pasti se ale uvádíte sám....

Tak media vylučuji určitě. Protože zrovna v časech největší "koróna paniky" informovaly naprosto odlišně.

Stačilo přečíst idnes, novinky a tv nova a měl jste 3 odlišné verze. To je právě důsledek toho když se z hodiny na hodinu vybleje nějaké nesrozumitelné nařízení a novináři se ho snaží interpretovat prostému ovčanovi každý tak jak to sám pochopil.

Jinak jak už jsem napsal dříve. Co je na tom kurva tak těžkého to alespoň nacpat do všech datových schránek??? Např. já jako uvědomělý občan mám pro komunikaci se státem datovku, právě proto abych nemusel kvůli každé blbině obíhat úřady. Tak by ji ale  mohl ten stát použivat ke i komunikaci směrem ke mne.
IP zaznamenána