30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vybržďování, telefonát od policie  (Přečteno 21991 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #45 kdy: 22 Července 2020, 21:55:21 »

PČR ignorujte. Jestli budou obtěžovat dál, aspoň si může poučená rodina zásadu (ne)spolupráce s PČR ověřit v praxi (jednou zažít je víc než 100x vysvětlovat). Věcně jde zřejmě o prd.

K dotazům výše - PČR legálně v daném kontextu žádné zajímavé pravomoci nemá. Pokud to nevyšetřují jako TČ, což by se tazatel zřejmě dozvěděl, půjde o podezření z toho, že někdo spáchal nějaký přestupek v dopravě. Takovou věc smí PČR prověřovat v režimu § 74 PřesZ - tedy ke zjištění totožnosti pachatele a k zajištění případných důkazních prostředků. PřesZ ale nedává k tomuto účelu PČR žádné extra pravomoci, půjčovat si je z trestního řádu nemůže, takže si fízli musí vystačit s tím, co mají k dispozici dle zákona 273/2008 Sb., případně co jim svěřují jiné obecné normy (např. přístup do všelijakých registrů atp.).

V praxi se to redukuje především na sběr informací formou podání vysvětlení a nějaké lustrace. Např. ani blbé předvedení nebude téměř nikdy odůvodněné (mohlo by jít leda o předvedení právě k podání vysvětlení, ale když už by si pro někoho fízli přišli a on jim na místě vysvětil, že jim ze zákonného důvodu nic vysvětlovat nebude, důvod předvedení odpadá). Takže ať si klidně posílají kolik chtějí dopisů a krouží kolem domu podezřelého ... když je to baví. Obvykle je to rychle bavit přestane.

Jak též správně padlo - je bohužel třeba rozlišovat mezi tím, co PČR v dané situaci legálně smí činit (1), co si PČR myslí, že smí činit (2), a co si reálně dovolí (3). Že mohou být nějaké odchylky mezi množinou 1 a 2 je asi přirozené, naivnější osoby ale bývají překvapené vždy, když zjistí, že je obrovský rozdíl především mezi 2 a 3. Ale i s takovým stavem se dá žít, např. docela dobře funguje se fízla pořád dokola ptát na to, co dělá, se zapnutým mobilem v kapse.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #46 kdy: 23 Července 2020, 17:58:39 »

Předem děkuji panu hh za důkladné vysvětlení, které mě výrazně uklidnilo. Fakt mně to deptá, a když s k tomu přidá dost neodbytná žena....  :-[
Mám zprávu v DS: NP PŘESTUPEK PROTI BESIP
Váhám jestli otevřít hned a nebo počkat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #47 kdy: 23 Července 2020, 18:00:24 »

Počkáním určitě nic nezkazíte.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #48 kdy: 25 Července 2020, 18:08:21 »

Nakonec jsem nevydržel a zprávu přečetl. Jsem předvolán na 28.7. podat vysvětlení. Přiznám se, že den i čas mně vyhovuje a chci to mít z krku. Samozřejmě odmítnu podat vysvětlení. Nejradši bych to tomu kriplovi vrátil, ale nemám na to nervy, ani tolik peněz co jeho papínek (bratr se vozí v lambu, ženuška MB AMG).
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #49 kdy: 25 Července 2020, 18:24:34 »

Mně by to tedy vůbec nevyhovovalo. I když jste to otevřel brzy, pořád to není s dostatečným předstihem. Navíc, když to ti pitomci poslali způsobem, že jste mohl s využíváním lhůt být předvolán na dřívější den, než dorazilo předvolání. Máte je nechat jezdit a dál blbnout a dělat nesmysly, ať nemohou škodit ostatním, ne to mít hned z krku, když vám ani nic nehrozí.

Edit: Vysvětlení, jestli už máte touhu se s nimi bavit, můžete poslat datovou schránkou nazpět a není nutné nikam chodit.
« Poslední změna: 25 Července 2020, 18:29:31 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #50 kdy: 25 Července 2020, 18:27:21 »

Proč jste to přečetl? Proč tam chcete chodit? Ženete se do průseru.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #51 kdy: 25 Července 2020, 18:44:22 »

Co si od návštěvy policie slibujete? Neexistuje ani teoretická šance, že by to sprostému podezřelému pomohlo. (Ne)podání vysvětlení se dá absolvovat korespondenčně, jak tady zaznělo. Za mě ignorace. Nebo jim zavolat a zdržovat, prohlásit, jak je to strašná škoda, ale tak narychlo si nedokážete (hlídáte děti, prostě jakákoli výmluva) udělat volno a navrhuje nějaký jiný termín za čtvrt roku nebo ať oni pošlou řádně s předstihem podruhé.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #52 kdy: 27 Července 2020, 19:10:25 »

Dobře, nic nepíšu, nikam nejdu. Uvidíme.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #53 kdy: 03 Srpna 2020, 18:27:55 »

Dnes zase telefonát-neakceptováno a v datovce je ta stejná výzva jak před cca deseti dny.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #54 kdy: 04 Srpna 2020, 14:04:01 »

Jak víte, že ta stejná, to jste ji opět rovnou otevřel? Každopádně jediné 2 smysluplné taktiky už padly - buď ignorovat, nebo poslat přes DS odepření podání vysvětlení. Osobně bych se klonil k tomu prvnímu, už ze zvědavosti, jak dlouho to PČR bude bavit. Ale musíte být připraven, že to na vás budou různě zkoušet a třeba dojde i na předvedení či pokus o něj. Bral bych to jako zážitek zdarma (jsou úchylové, co za akce typu únos ozbrojeným komandem jsou ochotni i platit).
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #55 kdy: 04 Srpna 2020, 18:56:37 »

Neotevřel jsem to, učím se nebýti sračkou. V mailu, kterým přišlo upozornění na zprávu, je úplně stejná hlavička (NP PŘESTUPEK PROTI BESIP) a číslo datovky ze které to odešlo.
 Dotaz č.1 za jakých okolností mohou švestky vlézt na soukromý pozemek? Z místních uhelných skladů cikorky šlohly pytel briket a stopy ve sněhu vedly do baráku hned vedle. Švestka vedoucímu uhelných skladů tvrdil, že pokud nemají důvodné podezření, tak do baráku nemůžou vlézt. Proč se ptám? Pokud by si pro mě přijeli, ke zvonku musí po mém pozemku.
  Dotaz č.2  pokud pro mě švestky pojedou a  cestou jedou kolem aut stojících na zakázaných místech, lze jim omlátit o hlavu, že přestupky kolem kterých jeli neřešili a tím pádem neplní svoje povinnosti?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #56 kdy: 04 Srpna 2020, 22:15:49 »

ad 1) Tak jim neotevirejte. Na predvedeni uz asi jsou nachystani, ale vylomeni dveri za ucelem zjisteni, zda je nahodou nekdo uvnitr, to je o level dale.
ad 2) Kdyz je uvidite, jak otravuji pobliz, tak zvednete telefon a... Na jejich zabaveni fajn, ale zvazte, zda to bonzactvi stoji za to. Nestoji tam sousedi, kteri nikomu neprekazi, ale jen nestoji predpisove? Nestavate tam take?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #57 kdy: 05 Srpna 2020, 08:49:59 »

lze jim omlátit o hlavu, že přestupky kolem kterých jeli neřešili a tím pádem neplní svoje povinnosti?
Když běžně měří radarem na 50 od 65? :-D Vtipálku :-)
IP zaznamenána

Sturmgewer44

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #58 kdy: 06 Srpna 2020, 17:54:30 »

Dotaz č..1.  Kdysi tohle bylo pěkně popsaný na stránkách ferovapolicie.cz, ale ty už koukám jsou bloknutý. No fízlove vám mohou na pozemek bez ohlášení určitě pokud je podezření že tam je osoba v ohrožení života nebo zdraví,hrozí nějaká škoda na majetku dále si nejsem jist a vstup přímo do bytu bude ještě jinej level. Já osobně bych se teda nebál že se vám tam bude dobejvat komando jen kvuli tomu že se nechcete dostavit.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #59 kdy: 06 Srpna 2020, 20:28:33 »

Stránky ferovapolicie.cz sice už nefungují, ale v archívu najdete většinu textů.

http://web.archive.org/web/20190610062244/http://ferovapolicie.cz/
IP zaznamenána