30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [?] Vybržďování, telefonát od policie  (Přečteno 21960 krát)

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
[?] Vybržďování, telefonát od policie
« kdy: 16 Června 2020, 18:19:23 »

Zdravím, začátkem měsíce jsem při výjezdu z obce začal předjíždět teslu, frajer se zjevně bavil tím, že zrychloval a předjet se mně podařilo, až když jsem začal troubit a jel cca 130-140(tacho jsem nesledoval, spíš situaci před sebou). Protože jsem zjistil, že jedu moc rychle, začal jsem brzdit, navíc se blížila křižovatka. Jel jsem sice po hlavní, ale na křižovatce se stalo dost nehod včetně smrtelné. Řidič tesly si to vysvětlil jako vybržďování, předjel mně a zastavil napříč přes celou silnici. Protáhl jsem se kolem něj a jel dál. U přejezdu jsem čekal na závorách a viděl jsem, že mně dojel a fotí si auto. Dnes volal policajt, jestli se chci dostavit na výpověď a nebo to má poslat na úřad. Jela se mnou dospělá dcera, ale nechci ji zbytečně stresovat nějakou výpovědí na policajtech. Mám se dostavit na opičárnu? Vzít si právníka? Požadovat, aby si vyžádali telemetrii auta do Tesly?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2020, 18:30:48 »

Fízla ignorujte.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2020, 18:53:36 »

A byl jste ztotožněn? Pokud ne, nejspíš půjdou přes provozovatele: můžou se snažit zjistit totožnost řidiče, nicméně dle ZPPK provozovatele sankcionovat nelze (není splněn požadavek na automatizované zařízení), takže pokud nikoho neprásknete, podle mě ostrouhají.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2020, 19:12:11 »

Nedělejte vůbec nic. Kdybyste se s vopičákem po telefonu vůbec nabavil, měl byste to z krku. Volal Vám podle mně právě proto, že dobře ví, že na Vás nic nemají. Pokud jste se s ním bavil, možná je to rozhoupe k nějaké činnosti.
Rada: veškeré telefonáty od policie ignorujte (jakmile s představí řekněte "Klucí...už mně ty Vaše fórky vážně nebaví ! " a zavěste.
Pokud něco přijde písemně (mám na mysli doporučeně do vlastních rukou) od policie nebo úřadu - lípněte to sem, podle mého to půjde na 99% vyřídit písemně.
Pokud by zamrzlo peklo a náhodou by Vás nějak kontaktovali osobně - nic nevysvětlujte a pouze ji sdělte : "Podle základní listiny práv a svobod se odmítám k věci jakkoliv vyjádřit."

Ale tuším, že to nejspíš nijak pokračovat nebude.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2020, 21:59:15 »

Ok, jenom si nejsem jistý, jestli si mně při tom čekání na přejezdu nevyfotil.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 347
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2020, 22:19:30 »

Fotka nic nedokazuje. Také je na místě otázka, jestli se nedopouští porušení copyrightu, zákona na ochranu osobních údajů, případně jiných právních norem, pokud by fotografii vašeho automobilu distribuoval dále.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2020, 22:26:58 »

Nemají tesly nějakou soustavu kamer? Tedy, ne že by to na věci něco měnilo..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #7 kdy: 17 Června 2020, 05:46:46 »

Ok, jenom si nejsem jistý, jestli si mně při tom čekání na přejezdu nevyfotil.

Mimochodem - to je další důvod k tomu nikam nechodit, počkat si na předvolání k vysvětlení a na to zareagovat písemně.
Je to obrana proti tomu, aby se Vás nesnažili srovnávat s nějakými fotkami.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #8 kdy: 17 Června 2020, 07:31:35 »

Nemají tesly nějakou soustavu kamer? Tedy, ne že by to na věci něco měnilo..

ano maji , vyuziva je  autopilot a pak take zabezpeceni, ale netusim zdaly samy o sobe neco ukladaji za jizdy, pochybuju o tom, pokud ano bude to volitelne.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #9 kdy: 17 Června 2020, 07:35:47 »

@urban.novak:
Distribucí v rovině sociálních sítí apod. bude samozřejmě dotčeno právo na ochranu osobnosti, distribucí spočívající v oznámení úřadu/ policii nikoliv.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #10 kdy: 17 Června 2020, 07:45:11 »

jen tak mimo, co to bylo za idioata v ty tesle, ze si nebyl schopen poradit s predjizdejicim kdyz uz mu chtel udelat neschval, tesla do 170ti tahne jak krava a poradi si se vsim na silnici, v akceleraci si vytre i treba s veyronem
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #11 kdy: 17 Června 2020, 07:57:24 »

FOMP> taky je možné, že řidič tesly vůbec nevěděl, že je předjížděn. To, co pro tazatele bylo zrychlování až na krev mohlo být pro teslu standardní. Tomu by odpovídalo i to "předjet se mně podařilo, až když jsem začal troubit".
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #12 kdy: 17 Června 2020, 08:10:57 »

To se taky se můžeme ptát, proč tazatel předjížděl Teslu a vůz, který nešlo lehce předjet a pak musel troubit a ne dávno to zabalit. Zrovna jsem teď přesedl z relativně silného vozu do slabé kraksny a to, co mi předtím přišlo jako nepovšimnutelné je teď sakra problém a často si prostě raději odpustím to, na co jsem léta naučen, protože to je prostě o zdraví všech.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #13 kdy: 17 Června 2020, 08:25:54 »

tak proto jsem to zminil, ze se mi na tom neco nezda v Tesle sem neco najezdil, a proste pokud bych chtel delat naschval, tak me fakt nic nepredjede a to ani v 85ce, navic tesla ma teziste hodne nizno, diky baterkam v podlaze, neskutecne sedi i v zatackach.

jako ridic Tesly to vse mohl delat zcela zamerne, ale proc by ho pak nechaval predject? Takovydle veci se bez kamery spatne hodnotej.
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #14 kdy: 17 Června 2020, 08:50:32 »

Čistě ze zvědavosti, proč jste předjížděl, když vaše auto na to evidentně nemělo (viz troubení apod)? :)
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5