30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vybržďování, telefonát od policie  (Přečteno 21897 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #15 kdy: 17 Června 2020, 08:58:13 »

Tak ono je to OT debata, nicméně na sobě jsem taky pozoroval, že když můžu někomu ukázat (a jako že většinou na silnici můžu), tak se mi nechce, nemám důvod, vím, že bych to dal, se slabšími se mi taky nechce "zahazovat", naopak, když na to nemám, tak mám tendenci někdy se nedat levně, ač je mizivá šance, že bych to zvládnul. Proto si právě taky myslím, že minimálně tazatel něco zamlčel a ten "frajer" si to pak nějak vysvětlil, pokud si ho tedy vůbec všimnul a nebyl to jenom pocit ze strany tazatele. Opravdu je prosdtě rozdíl jezdit něco silnější a něco průměrné a přesně na předjížděních je to znát, to, co průměru trvá 10 vteřin a je to adrenalin na týden se v silnějším vozu zkrátí na pár vteřin a je to věc automatická.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 858
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #16 kdy: 17 Června 2020, 08:59:38 »

Čistě ze zvědavosti, proč jste předjížděl, když vaše auto na to evidentně nemělo (viz troubení apod)? :)
Troufám si tvrdit, že 99% řidičů co začne předjíždět tak očekává, že předjížděné vozidlo pojede stále stejnou rychlostí..... Tak asi proto..? :-)
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #17 kdy: 17 Června 2020, 09:06:04 »

Čistě ze zvědavosti, proč jste předjížděl, když vaše auto na to evidentně nemělo (viz troubení apod)? :)
Troufám si tvrdit, že 99% řidičů co začne předjíždět tak očekává, že předjížděné vozidlo pojede stále stejnou rychlostí..... Tak asi proto..? :-)

No 99% procent řidičů po výjezdu z vesnice začne zrychlovat, tak očekávat, že někdo po výjezdu z vesnice pojede stále stejnou rychlostí, aby ho někdo mohl milostivě se svým ne tak rychlým vozidlem předjet je docela usměvné :)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #18 kdy: 17 Června 2020, 11:30:05 »

Na výjezdech z vesnice většinou předjíždějí lidi v plečkách co jsou naštvaný, že se museli vláčet předpisovou rychlostí za luxusním autem. Aby pak po předjetí zdržovali jízdou 85 km/h.

Tuto zkušenost mám už nesčetněkrát.

A přídavný bonus tomu dávají lidi, co předjedou a pak brzdí v křižovatce, protože budou odbočovat.
« Poslední změna: 17 Června 2020, 11:35:36 od cocomoon »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #19 kdy: 17 Června 2020, 15:01:45 »

Já s elmobilem jedu občas a jeho zrychlení mne vyloženě baví, takže jedu ve městě na tempomat a u konce na to šlápnu, nezrychluji plynule už před koncem obce, jako s klasickým spalovákem. A jestli Vás řidič přehlédl.. stane se. Omlouvám se za odbočení od tématu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 309
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #20 kdy: 17 Června 2020, 16:03:51 »

Na výjezdech z vesnice většinou předjíždějí lidi v plečkách co jsou naštvaný, že se museli vláčet předpisovou rychlostí za luxusním autem. Aby pak po předjetí zdržovali jízdou 85 km/h.
Na což by ovšem měl rozumný řidič luxusního vozu zareagovat významným zvednutím obočí, pustit plečku před sebe (nebo alespoň nezrychlovat, jak mu přikazuje § 17(4) ZPPK) a na příštím vhodném místě plečku normálně předjet.

Je to sice otravné, ale patří to k životu, podobně jako třeba rýma či komáři. Něco si dokazovat, způsobit bráněním v předjíždění nehodu a pak pár let strávit v teplákách za to nestojí, aspoň to tedy předpokládám u každého, který nemá to luxusní silné auto jen jako kompenzaci něčeho jiného.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #21 kdy: 20 Června 2020, 21:00:18 »

1. věděl o mně řidič tesly?
Ano věděl, protože o cca dva kilometry předtím mně vjel před auto z vedlejší. Nemusel jsem brzdit, jen na chvíli sundat nohu z plynu, což jsem komentoval směrem k dceři: "taky mohl chvilku počkat."
Jeli jsme cca 78-82km/h, nelepil jsem se, vzdálenost mezi námi min. 20m. Vjeli jsme do obce a jeli cca 62km/h, na rovince v obci jsem se slovy "zkusíme jak velký je to debil" vykouknul, jako kdybych chtěl předjíždět a tesla rázem zpomalila na 48km/h, takže se potvrdilo že je to debil. Obec celkem dlouhá a najednou jsme se táhli 45-48km/h, takže jsem se ho chtěl hned za cedulí zbavit, následuje totiž cca 1km rovinka vedoucí přes už zmíněnou křižovatku. Teď si sypu popel na hlavu, ale tehdy jsem ho prostě nechtěl mít před sebou.
2. proč předjíží s plečkou luxusní rychlé vozidlo?
Vyloženě plečku nemám a začal jsem troubit až jsem jel cca 130-140 (tacho jsem nekoukal, trojka plný plyn je cca 130km/h) a bylo vidět auto v protisměru. Protože, když luxusní vozidlo ho řídí kokot, chci být co nejdál od něj.
3. telemtrie: ano vozy tesla jsou vybaveny kompletním záznamem telemetrie, který je odesílán na servery společnosti Tesla a pokud si o ně policie požádá, jsou vydány (tolik v pdf k autu co je na webu). Rychlosti jsou uvedeny v tacho takže -5 až -8km/h v závislosti na rychlosti.
 Je to syn jednoho místního stavitele. Musím ověřit jestli on, nebo jeho bratr způsobil v minulosti min. dvě nehody v blízkém okolí, z toho byla jedna smrtelná.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #22 kdy: 20 Června 2020, 21:49:26 »

ad1) jedete obcí 62km/h a vykouknete, že ho chcete předjet.. Jednak Tesla má myslím možnost načítání značek a je možnost nastavit přizpůsobení rychlosti značkám.A hlavně tím snížením rychlosti Vám spíš chtěl dát možnost předjet v obci , když už nechcete dodržovat maximální povolenou rychlost - tak abyste to nemusel kulit na 80-90 km/h pro předjíždění. Tím, že sníží rychlost, aby Vám umožnil předjíždění tak je podle Vás debil? - zajímavá teorie.

A mě teda osobně taky vadí takoví co někde před koncem vesnice - v zastavěné části - vypálí před řadu aut na 90km/h a předjíždí celou řadu a ti co už jsou vyjetí z vesnice a chtějí normálně zrychlit, tak musí omezit zrychlování a nebo v horším případě ještě brzdit, aby se ten magor před ně vlezl. Ale jak píše hh, nemá smysl něco si dokazovat zrychlováním a bráněním zařazení - uvědomte si , že v protijedoucím autě, které nemá na situaci sebemenší vliv , může být několik dětí a když ten magor do nich narazí, tak už je pozdě si přiznat chybu. Takže opravdu raději zatroubit a nechat ho jet - takové psychopaty stejně jedním takovým " školením" nevyškolíte - naopak si vztek budou chtít vybít znovu někde jinde.
« Poslední změna: 20 Června 2020, 21:55:15 od sennheiser »
IP zaznamenána

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #23 kdy: 20 Června 2020, 23:05:22 »

Citace
Vjeli jsme do obce a jeli cca 62km/h, na rovince v obci jsem se slovy "zkusíme jak velký je to debil" vykouknul, jako kdybych chtěl předjíždět a tesla rázem zpomalila na 48km/h, takže se potvrdilo že je to debil.

Týhlety větě asi uplně nerozumím :D Co je špatného na zpomalení, když mě někdo předjíždí?
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #24 kdy: 21 Června 2020, 17:35:24 »

Citace
Vjeli jsme do obce a jeli cca 62km/h, na rovince v obci jsem se slovy "zkusíme jak velký je to debil" vykouknul, jako kdybych chtěl předjíždět a tesla rázem zpomalila na 48km/h, takže se potvrdilo že je to debil.

Týhlety větě asi uplně nerozumím :D Co je špatného na zpomalení, když mě někdo předjíždí?

Předjíždět jsem nemohl i kdybych chtěl, protože je na silnici ostrůvek se semaforem a přechodem pro chodce. Navíc jsem čáru přejel max. půlkou kola a ne nijak agresivně. Jeho nestandardní chování začalo vyjetím přede mně z vedlejší.
 OT: zhruba před měsícem jsem kdesi před Pelhřimovem předjel dvě auta, z toho jedno byla impreza. Řidič to bral jako výzvu, jakmile to šlo, tak mě předjel a při průjezdu vesnicí schválně zpomalil a asi čekal, že mu to za cedulí vrátím. Když se nic nedělo, tak tomu šlápl na krk a odfrčel. Tím chci říct, že nemám potřebu si něco dokazovat, ale někdy máš prostě pocit, že řešení, které tě momentálně napadlo je prostě nejlepší. Blbé je, že se mně poslední dobou všechno sype a myšlenky, které mně běží hlavou nejsou moc růžové.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #25 kdy: 21 Června 2020, 19:30:29 »

. Blbé je, že se mně poslední dobou všechno sype a myšlenky, které mně běží hlavou nejsou moc růžové.
To znam, asi sem to ani jinak nikdy nemel, nicmene za volantem ci riditky uvazuj pouze logicky a bez negativnich emoci, tam proste nepatrej, period.

Pokud ti nekdo brani v predjizdeni (znam velmi dobre), je opravdu nejlepsi odbocit jinam / nechat ho odjet / pustit to z hlavy. Vsichni vime ze ten clovek je imbecil (zadny jiny logicky zaver neni), a imbecilum, cyklistum, nafetovanym a opilym se v provozu pokud mozno vyhybame.
« Poslední změna: 21 Června 2020, 19:33:38 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 884
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #26 kdy: 21 Června 2020, 20:04:19 »

... cca dva kilometry předtím mně vjel před auto z vedlejší. Nemusel jsem brzdit, jen na chvíli sundat nohu z plynu, což jsem komentoval směrem k dceři: "taky mohl chvilku počkat."

Přečtěte si prosím paragraf 2 odstavec q) ZPPK :
Citace
dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy,

A ještě Vás pouštěl, když jste mu naznačil předjíždění -- pardon podle mně on jel slušně - svoji jízdu si zhodnoťe sám (BTW asi nikoho jako jste Vy nechtěl mít před sebou)
« Poslední změna: 21 Června 2020, 20:06:36 od pk202 »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #27 kdy: 21 Června 2020, 20:55:44 »

A ještě Vás pouštěl, když jste mu naznačil předjíždění -- pardon podle mně on jel slušně - svoji jízdu si zhodnoťe sám (BTW asi nikoho jako jste Vy nechtěl mít před sebou)
Pokud jsem to dobře pochopil tak Josef psal že ho nepouštěl, nýbrž brzdil jelikož nebylo možné ho předjet (přechod a ostrůvek). Také je možné, že každý řidič měl v tu chvíli v hlavě jinou teorii o tom co je správné a co ne. Srát na to, ještě se tu budeme navzájem soudit.   :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #28 kdy: 21 Června 2020, 21:54:50 »

.qoyi> Já bych jen doplnil, že není důležité, zda udělal chybu Šmarjá Josef a/nebo řidič Tesly. Důležité je, aby ani Šmarjá Josef (ani řidič Tesly) nemusel sponzorovat opicejní/úřední parazity formou pokuty.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 464
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #29 kdy: 21 Června 2020, 22:28:51 »

No nevím, nepřipadá mi nic divného, když slabší auto chce předjet silnější. Celá diskuze se stočila uplně jinam. Podobná situace se mi také několikrát stala.
Pokud hodlám jet mimo obec mezi 100-110, což nepovažuji za zásadní pirátství a pokud to jde,tak pirátím i rychleji. Je mi celkem jedno, kolik se chtějí courat ostatní a čím jedou. Mám snad zajízdy googlit, kolik má ten coural přede mnou koní pod kapotou? Pokud to jde a je to bezpečné, tak předjíždím. Pakliže se ten mamlas v Tesle coural vesnicí 45 tacho a mimo obec 90 tacho. Tak ho klidně předjedu i starou 105. To, že je to mamlas a psychicky to neunese a pokusí se  mi  udělat pakárnu s tím víceméně počítám, přesně tak, jak s tím počítal zakladatel vlákna. Prostě to se stává, když popelnice chce předjet nabušenou káru. Bohužel nečastěji to neunesou řidiči škodovek, ale není to náhoda, je jich prostě nejvíc!

A teď jednu pro pobavení:
 Vlastním několik youngtimeru a je mezi nimi i vůz, co klame tělem, dnešními měřítky nevýkonný, ale lehký a s dobře naladěným podvozkem. Na řidiče-honiče ega   působí jak červený hadr na býka. Přesně podobným způsobem mi za vesnicí přišlápl  jeden trouba, jak jinak než v naftové škodovce, co tákne kurva vocpoda, akorát u toho chudák zapoměl řadit a hodlal si poměřovat jeho dvojku s moji,  která se dá podržet až ke stovce. Takže jeho kouřové efekty přecházely od černé přes modrou až po neustávající sytě bílou. Po této nepovedené pakárně mě pak stejně opět hrdě předjel a mizel v dáli v oblacích bílého kouře. Bylo mi ho docela líto a začal jsem ho pronásledovat a blikal na něj, aby  urychleně zastavil a vyprdl se na závodění, pokud chce doskákat domů. Ten chytrák to však vyhodnotil jako výzvu na další fight. Komu není rady, tomu není pomoci nechal jsem ho být a zajel na benzinku dal si kafe a těšil se, jak mu za chvíli zamávám pokud tedy někde nestihne odbočit. Po cca 10km se mi naskytl pohled na protáhlý ksicht nad zvednutou kapotou a byl cítít zápach pálícího se oleje. Teď si můžeš vzít hypotéku a zdvojnásobit cenu vozu, troubo!
Kdo jinému jámu.... a dál to znáte.
IP zaznamenána